IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе, къде са научните статии, къде е науката зад твърденията на ковид-мафията и лекарите-убийци?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

      Наричат се препратки и остават такива докато не минат рецензия и не бъдат публикувани в научно списание. Организирането им в антиваксърски лист с научна литература е маинпулативно. medxrhiv.org може да е уважавана организация, но предоставя препратки и не е научно списание. За да не флудя ще си позволя да цитирам коментар относно 2:
      "To the study authors:
      As an epidemiologist, if I was reviewing this paper for publication I would send it back to you for major revisions or reject it outright. I would not even bother looking at the results.
      ...
      "
      Няма да поствам споровете около самите данни, който има време да си чете...
      Що са ми коментари от вас, безотговорни филанкишии, щом като рáботите с имената на авторите им и институциите им са пред мен и мога сам да мисля върху тях – за разлика от коментаторите тук и там и навсякъде, където няма нужда от мислене, а само от празноглаво плямпане?

      Вия, коментаторчетата из мрежата, издадохте ли своя статия?
      Издайте и ше ви чета.
      Last edited by chan_tura_naga; 11.10.2021, 14:42.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от щурец Разгледай мнение
        https://dnes.dir.bg/obshtestvo/dots-...denie-s-qr-kod
        Лека-полека

        Показваш сертификат , че си се боднал с нещо дето няма сертификат....
        Горният сондаж за реакция на обществото не е за подценяване. С него доц.Кунчев проверява дали българите биха приели неговите и на обкръжението му НАЦИСТКИ ВЪЖДЕЛЕНИЯ. Ако си мислите, че това няма нищо общо с нацизма просто грешите. Първо какво е нацизъм - съвсем простичко детско определение: https://www.knigovishte.bg/book/1619-kakvo-e-natsizam
        Според нацистката идеология хората не били равни – имало по-висши и по-низши хора. По-низшите не заслужавали да имат права. Всъщност според нацистите някои хора дори нямали право на живот.
        Второ какво е модерен нацизъм през 2021-ва - "чудесен пример" имаме в Литва: https://txti.es/covid-pass/images
        Lithuania introduced a Covid Pass for domestic use at the end of May, 2021. It's called the "Opportunity Pass" (Galimybiu pasas in our language). It's for all citizens and foreign residents aged 16 and over.

        The Opportunity Pass allows you the opportunity to participate in society. Without it, you don't have opportunity: your rights are restricted.
        При тях с тъй нареченият "пропуск за възможностите" се отнема правото на свободно придвижване и достъп на всички не "ваксинирани" до обществените места. "Ваксинираните" пък се сдобиват с огромен списък от екстри, пардон възможности:
        - Правителството да знае по всяко време в кое кафене, ресторант или магазин са влезли
        - Правителството да знае каква боя за коса и какъв крем за лице ползва половинката ви
        - Правителството да знае дали спортувате или не, както и кога в къщата ви няма никого защото вие сте на фитнес, а жената на фризьор
        - Правителството да знае за къде пътувате и в кой банков клон влизате или излизате
        ...
        И сега по-интересното за "ваксинираните" пардон набодените - вие ставате радост за всеки новоизпечен хакер, който по-всяко време може за собствено удоволствие да ви анулира достъпа до: магазини, транспорт, личната ви банка, както и достъпа ви при необходимост до здравна помощ !!!


        Та така радвайки се на простотията вакси-сертификат независимо как тя е наречена:


        Вие казвате добре дошли обратно на нацистите:



        И ставате лесна плячка за хакерите:



        п.п. На родна почва нека си припомним и от къде идва вица: "Ако на нея не са и изтекли данните от НАП, значи е още малка ..."

        п.п.п. И ефекта от безцеремонната нацистка репресия в Литва, както се досещате води към нови рекорди в Ковид заразяванията: https://www.google.com/search?q=Lithuania+covid+cases
        Няма значение, че повечето жители там са вече набодени, а пък малкото останали държащи на собственото си достойнство хора са навряни в изолация. Важното е да се вярва на Пфайзер и на неговите двулики и нагли проповедници.
        Last edited by vgc; 11.10.2021, 14:59.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Явно модераторите не го смятат това за личностно заяждане, при това не по темата. Така че гледайте и се учете как да обиждате другите, без да бъдете изтрити.
          Това не е личностно заяждане а припомняне на факти...Трябва да се научиш да правиш разлика..Припомни си какво си писал за мерките и за хората и как ни наричаше тука.Знам че не си забравил ние също не сме забравили и сега номера няма да мине.Първо ще се извиниш за поведението си и ще си признаеш грешката.Това е присъщо на силните хора.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
            Нали не забравяш как беше истерясал.Не се прави на ни лук ял ни мирисал.Помним преди 8-9 месеца как беше откачил тук.
            Явно модераторите не го смятат това за личностно заяждане, при това не по темата. Така че гледайте и се учете как да обиждате другите, без да бъдете изтрити.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
              Прегледах препратките и аз. Всички са читави, а тези preprints, мосю, са публикувани в medxrhiv.org, уважавана от всички учени в света организация на Йейлския университет, в която учените, за по-бърз достъп до резултатите им, публикуват статиите си преди отнемащия много време процес на рецензиране. С тази уговорка всеки си ги чете и обмисля за себе си, ако може да го прави, а не само непряко да описва из форумите незнанието си.
              ПП. С това бързо публикуване авторите, също така, получават първенство по време, ако се случи да бъдат публикувани същите резултати и от други изследователи.

              ...

              И така нататък, последният да затвори вратата.
              Наричат се препратки и остават такива докато не минат рецензия и не бъдат публикувани в научно списание. Организирането им в антиваксърски лист с научна литература е маинпулативно. medxrhiv.org може да е уважавана организация, но предоставя препратки и не е научно списание. За да не флудя ще си позволя да цитирам коментар относно 2:
              "To the study authors:
              As an epidemiologist, if I was reviewing this paper for publication I would send it back to you for major revisions or reject it outright. I would not even bother looking at the results.
              ...
              "
              Няма да поствам споровете около самите данни, който има време да си чете...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                Отворих листа, проверих до около 6-7 линк. Първото "научно изследване" е публикувано за има няма месец от китайски екип. Колко е рецензирано не знам. Изследването обхваща сериозната бройка от 101 души. Следващите 5-6 линка са "preprints" в сайт като изрично се казва, че това не е журнал, няма импакт фактор, няма рецензии. С други думи, ако аз напиша текст за въздействието на мухоморките в малки количества върху 3-месечни прасета, мога да го кача и някой тупан после да го цитира как мухоморките не са вредни. Подобен репринт излезе буквално 2 дни след появата на вируса, където група китайски студенти обясняваха защо вируса е военна разработка, а не естествена мутация. В рамките на часове специалисти ги опровергаха, понеже в сравненията им липсваха ключови примери.
                Прегледах препратките и аз. Всички са читави, а тези preprints, мосю, са публикувани в medxrhiv.org, уважавана от всички учени в света организация на Йейлския университет, в която учените, за по-бърз достъп до резултатите им, публикуват статиите си преди отнемащия много време процес на рецензиране. С тази уговорка всеки си ги чете и обмисля за себе си, ако може да го прави, а не само непряко да описва из форумите незнанието си.
                ПП. С това бързо публикуване авторите, също така, получават първенство по време, ако се случи да бъдат публикувани същите резултати и от други изследователи.

                Ето институтите и университетие, от които идват първите три препринта в статията на Етихад:
                Maccabi Healthcare Services, Israel
                Samson Assuta Ashdod University Hospital, Ashdod Israel
                Tel Aviv University, Tel Aviv, Israel

                University of Wisconsin-Madison, Madison, WI, USA
                Public Health Madison & Dane County
                Epidemic Intelligence Service, CDC, Atlanta, GA, USA
                Wisconsin Department of Health Services, Madison, WI, USA
                Wisconsin State Laboratory of Hygiene, Madison, WI, USA
                6Department of Medicine, University of Wisconsin School of Medicine and Public Health, Madison, WI, USA
                Exact Sciences, Madison, WI, USA
                Department of Pathology and Laboratory Medicine, University of Wisconsin-Madison, Madison, WI, USA

                Departments of Infectious Diseases, Cleveland Clinic, Cleveland, Ohio
                Departments of Infection Prevention, Cleveland Clinic, Cleveland, Ohio
                Departments of Quantitative Health Sciences, Cleveland Clinic, Cleveland, Ohio
                Departments of Occupational Health, Cleveland Clinic, Cleveland, Ohio


                И така нататък, последният да затвори вратата.
                Last edited by chan_tura_naga; 11.10.2021, 10:58.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                  Ей тука 29 научни изследвания с линкове и обобщения, твърдят обратното.

                  https://brownstone.org/articles/natu...liticians/amp/
                  Отворих листа, проверих до около 6-7 линк. Първото "научно изследване" е публикувано за има няма месец от китайски екип. Колко е рецензирано не знам. Изследването обхваща сериозната бройка от 101 души. Следващите 5-6 линка са "preprints" в сайт като изрично се казва, че това не е журнал, няма импакт фактор, няма рецензии. С други думи, ако аз напиша текст за въздействието на мухоморките в малки количества върху 3-месечни прасета, мога да го кача и някой тупан после да го цитира как мухоморките не са вредни. Подобен репринт излезе буквално 2 дни след появата на вируса, където група китайски студенти обясняваха защо вируса е военна разработка, а не естествена мутация. В рамките на часове специалисти ги опровергаха, понеже в сравненията им липсваха ключови примери.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Точно така - не сме се карантинирали и не сме в официалната статистика. Склонен съм да си мисля, че това е така и с голяма част от младежите в България. Повечето не ходят по форуми и не се филмират така, както ние го правим. Не четат вестници, не слушат новини и въобще повечето си нямат никаква информация за вируса, освен това, че младежите почти не се разболяват. Това им е достатъчно основание да игнорират вируса и въобще да не мислят за него.

                    И ако случайно се разболеят, въобще не му обръщат никакво внимание. Продължават да си живеят живота кашляйки и с леко завишена температура, и с това ангажимента им се изчерпва. Та склонен съм да си мисля, че благодарение на това прекаралите КОВИД в България са поне 2 или 3 пъти повече от официалната статистика. Тоест не можем да вярваме на статистиката за новозаразени и единствената вярна статистика е статистиката на смъртните случаи.
                    Нали не забравяш как беше истерясал.Не се прави на ни лук ял ни мирисал.Помним преди 8-9 месеца как беше откачил тук.
                    Last edited by X_Y; 11.10.2021, 10:25.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                      Това са абсолютни неистини. Имунитета придобит от преболедувалите е от 19 до 37 ПЪТИ по-слаб от този на ваксинираните.
                      ...
                      Ей тука 29 научни изследвания с линкове и обобщения, твърдят обратното.

                      https://brownstone.org/articles/natu...liticians/amp/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Точно така - не сме се карантинирали и не сме в официалната статистика. Склонен съм да си мисля, че това е така и с голяма част от младежите в България. Повечето не ходят по форуми и не се филмират така, както ние го правим. Не четат вестници, не слушат новини и въобще повечето си нямат никаква информация за вируса, освен това, че младежите почти не се разболяват. Това им е достатъчно основание да игнорират вируса и въобще да не мислят за него.

                        И ако случайно се разболеят, въобще не му обръщат никакво внимание. Продължават да си живеят живота кашляйки и с леко завишена температура, и с това ангажимента им се изчерпва. Та склонен съм да си мисля, че благодарение на това прекаралите КОВИД в България са поне 2 или 3 пъти повече от официалната статистика. Тоест не можем да вярваме на статистиката за новозаразени и единствената вярна статистика е статистиката на смъртните случаи.
                        За общата смъртност- да. За тази от ковид - не знам. Не случайно преди време питах дали някой е запознат как се подават и контролират тези данни. Какъв е механизмът. Но самият ти си дал пример за това как са предлагали да пишат тъст ти починал от ковид.

                        Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        прекаралите КОВИД в България са поне 2 или 3 пъти повече от официалната статистика.
                        Според мен-повече, но това си е мое мнение.

                        Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Тоест не можем да вярваме на статистиката за новозаразени
                        Добре е, че вече не вярвяш сляпо на статистиката.
                        Last edited by neptun266; 11.10.2021, 00:02.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                          Значи не си бил карантиниран и не сте(в такъв случай предполагам и близките ти) в официалната статистика?
                          Точно така - не сме се карантинирали и не сме в официалната статистика. Склонен съм да си мисля, че това е така и с голяма част от младежите в България. Повечето не ходят по форуми и не се филмират така, както ние го правим. Не четат вестници, не слушат новини и въобще повечето си нямат никаква информация за вируса, освен това, че младежите почти не се разболяват. Това им е достатъчно основание да игнорират вируса и въобще да не мислят за него.

                          И ако случайно се разболеят, въобще не му обръщат никакво внимание. Продължават да си живеят живота кашляйки и с леко завишена температура, и с това ангажимента им се изчерпва. Та склонен съм да си мисля, че благодарение на това прекаралите КОВИД в България са поне 2 или 3 пъти повече от официалната статистика. Тоест не можем да вярваме на статистиката за новозаразени и единствената вярна статистика е статистиката на смъртните случаи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                            Кемитреилс всъщност не са някакви прости химии дето пръскат самолетите, ми са ваксини против Ковид.

                            https://eugyppius.substack.com/p/the...f-the-variants

                            Пускаш поредния интересен материал

                            Не съм много наясно докъде се простират възможностите за модификация на вируси, но след като вируси могат да бъдат убедени да изграждат акумулаторни батерии, не се учудвам особено ако наистина ковид 19 е лабораторен. И тогава е само началото.

                            Дори и в момента подобно инженерство да е по силите на малко лаборатории, какво ли ще се случи след 10 години когато всеки местен диктатор или терорист с добър бюджет ще може да си поръчва вируси?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                              Значи не си бил карантиниран и не сте(в такъв случай предполагам и близките ти) в официалната статистика?

                              Много добро попадение!

                              Отдавна съм преценил, че 20 % ваксинирани са прекалено нищожна извадка, за да може Матеев да вземе решението си да се ваксинира!

                              И - като обвържем този (лесно доказуем факт), с неговите проблеми с Конституционните права на неговите служители - играта загрубява.

                              Защо Матеев виси по цял ден тук - ясно е - той ще се ваксинира при поне 50 % ваксинирани (до тогава ще ходи с маска в къщи)

                              Коментар


                              • https://dnes.dir.bg/obshtestvo/dots-...denie-s-qr-kod
                                Лека-полека

                                Показваш сертификат , че си се боднал с нещо дето няма сертификат....

                                Коментар

                                Working...
                                X