IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    пак може да си приносител, а даже и по-самоуверен, че си ваксиниран.
    възрастните трябваше да бъдат ваксинирани първо. то се и получи за тези, които слушаха..
    Може разбира се, никъде не са отменяли изискванията за носене на маски само защото си ваксиниран, и аз ги нося.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      Отговорът е прост. Ако бяхте ваксинирани, ти и жена ти най-вероятно нямаше да се заразите или да изкарате леко, а майка ти щеше да е жива.
      За тебе може да е прост за мен не е.Отделно че в началото на март ваксини нямаше и отделно че майка ми не можеше да се ваксинира...Но както и да е кой съм аз да ти преча на вярата че ваксините против Ковид осигуряват безсмъртие...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Винаги съм бил ЗА Китайските мерки приложени у нас. И съм го писал тук в началото. Не знам защо за втори път пишеш, че не съм бил за мерки. Знаех какво става в Китай от първо лице,още преди тук някой да беше чул за вируса.... как няма да съм за....
        А сега ваксинираха вече голяма част от населението си с изпитани ваксини от старият вид. Ваксинираха ги когато НЯМА болни наоколо, както е в учебниците....
        Не съм проверявал напоследък, но съм почти сигурен че 2-седмичната карантина на всички пристигащи от чужбина е все още в сила.
        Не е толкова трудно да се защити населението стига да има желание и това да е целта. У нас целта е да се ваксинират хората, което няма връзка със защитата на хората.
        китай имат 2+ МИЛИАРДА поставени дози ваксина

        схемата им е железна - як локдаун, а като мине вълната яко боцкане

        после яка работа и да се наваксва
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          Техните успехи за справяне с Ковид са ми известни, но това нас малко ни "грее" в момента, а точно тук ги даваха като антипример, какви античовеци били и тн, да затварят така "жестоко" населението и тн, точно когато аз ги давах за пример, та не "обръщай палачинката" сега. Ясно е, че в България не можем да въведем толкова строги мерки (а и не е необходимо). Единственото, което е необходимо мерките, трябва да се въвеждат по-рано, а да не чакаме да се "обърне колата". Ние нямаме гъстотата на населението в Китай, а и за разлика от 2020-а пролетта, сега имаме по добър поглед върху пандемията, знаем кои мерки действат и кога трябва да се въвеждат (в момента закъсняваме много с мерките, миналогодишните мерки (есенните такива) на Бойко бяха доста по-навреме, макар и също закъснели.
          Винаги съм бил ЗА Китайските мерки приложени у нас. И съм го писал тук в началото. Не знам защо за втори път пишеш, че не съм бил за мерки. Знаех какво става в Китай от първо лице,още преди тук някой да беше чул за вируса.... как няма да съм за....
          А сега ваксинираха вече голяма част от населението си с изпитани ваксини от старият вид. Ваксинираха ги когато НЯМА болни наоколо, както е в учебниците....
          Не съм проверявал напоследък, но съм почти сигурен че 2-седмичната карантина на всички пристигащи от чужбина е все още в сила.
          Не е толкова трудно да се защити населението стига да има желание и това да е целта. У нас целта е да се ваксинират хората, което няма връзка със защитата на хората.

          Коментар


          • И новото 20 - след като миналата зима нямаше грип (изчезна чудодейно - идея си нямам как), то тази година ЕС очаквали много тежък грипен сезон - а сега де? те затова и никой нормален не вярва на правителствата и ваксините:
            - вирее на топло, не вирее на топло,
            - локдауни, няма локдауни,
            - убива грипа, не го убива,
            - слагайте ваксини да не се заразите, ама може и да се заразите
            - няколко седмици и ще мине, ми ще живеете с него години и т.н.

            А самият факт, че на декларацията за ваксинация пише, че сам си носиш последиците и производителят не е виновен за нищо, е предостатъчен за това колко са тествани изобщо!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

              Отговорът е прост. Ако бяхте ваксинирани, ти и жена ти най-вероятно нямаше да се заразите или да изкарате леко, а майка ти щеше да е жива.
              пак може да си приносител, а даже и по-самоуверен, че си ваксиниран.
              възрастните трябваше да бъдат ваксинирани първо. то се и получи за тези, които слушаха..
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                Отговорът е прост. Ако бяхте ваксинирани, ти и жена ти най-вероятно нямаше да се заразите или да изкарате леко, а майка ти щеше да е жива.
                Рядко влизам в чужд спор, но ако бях на мястото на бате Пешо, щях да ти тегля такава сочна, че модерацията 3 дена да трие!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Никой не отрича вируса бе човек.Никой не казва че няма проблем...Гледал съм собствената си и на жена ми снимки.Аз се разминах само с антибиотици витамини аспирин и забравих го вече още едно лекарство жена ми пи и кортикостероиди забравих точно лекарството.Казваше че се чувства парцал..Въпроса е помагат ли ваксините и безопастни ли са?Моята отшумяваща двустранна бронхопневмония се състоеше от храчки ,три дена температура 37,2 която с прахче се сваляше..Никаква хрема никаква кашлица никакви болки в мускулите загуба на обоняние...Ако жена ми не беше ме насвила да си премеря температурата нямаше да знам че имам...Единственото което чувствах беше леко парене в клепачите и един следобяд бях като след нощните смени...Вярно е че не бях на себе си заради жена ми и майка ми но бил съм болен от обикновен грип.Ми то температура сополи носа ти червен боли вода излиза от носа кашлица като си поемеш въздух да се изкашляш все едно с нож те режат...Братовчедката ми е в Ковид отделение в Александровска та знам много добре за какво става дума
                  Отговорът е прост. Ако бяхте ваксинирани, ти и жена ти най-вероятно нямаше да се заразите или да изкарате леко, а майка ти щеше да е жива.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                    Браво и на руските антиваксъри и на псевдоваксината "спутник v"
                    Е нашите умници ги догонват. Все пак нема да се излагат пред братушките им.

                    Коментар




                    • Браво и на руските антиваксъри и на псевдоваксината "спутник v"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                        Дъри, извинявай, но наистина за такава връзка, между имунизации и референдуми - не беше ми идвало на ум.

                        Доколкото разбирам твоята теза, ако бяхме по-безкритични (разбирай - послушни, ако и да не сме съгласни, че избраните от нас - са точно за това избрани - за да могат да налагат диктатура, щом това е свързано с техния материален интерес!), това би ни помогнало да "си позволяваме" да имаме референдуми, ли?

                        И какво по-точно бихме решавали с подобни референдуми? Вероятно, отново на дневен ред ще бъде референдум за необходимостта от ваксини - анблок, приложени към цялото "общество"?

                        И ваксинираните, както и неваксинираните - СА вирусоносители, но да не се отчита предварително индивидуалното състояние на всеки ("ваксинация" с експериментална субстанция - ан блок)..., да не се проследява състоянието му, след "ваксинацията"..., да се зачеркват с лека ръка всички изследвания в областта на вирусологията през последните десетилетия и да се пренаписват удобни студии за усвояването на парични потоци..., да се снема отговорността от производителя на "ваксината", чрез предварително "съгласие" - това са началните форми на особен вид геноцид.

                        Все пак - не видях връзката с Референдумите в Швейцария - понякога, провеждани по съвсем отвлечени въпроси, а друг път - несъстояли се при сериозни проблеми за обществото.
                        Мнооого добре си видял връзката или поне съм те накарала да се замислиш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          брат,
                          излез 'на светло' - отиди в Пирогов, ВМА, Правителствена, Токуда на една снимка на бели дробове или да те прегледат с оплаквания за пневмония и ще разбереш, че форума и революцията на анти-ваксърите са нещо съвсем различно от реалната обстановка по БГ болничните заведения - при това елитните.
                          Никой не отрича вируса бе човек.Никой не казва че няма проблем...Гледал съм собствената си и на жена ми снимки.Аз се разминах само с антибиотици витамини аспирин и забравих го вече още едно лекарство жена ми пи и кортикостероиди забравих точно лекарството.Казваше че се чувства парцал..Въпроса е помагат ли ваксините и безопастни ли са?Моята отшумяваща двустранна бронхопневмония се състоеше от храчки ,три дена температура 37,2 която с прахче се сваляше..Никаква хрема никаква кашлица никакви болки в мускулите загуба на обоняние...Ако жена ми не беше ме насвила да си премеря температурата нямаше да знам че имам...Единственото което чувствах беше леко парене в клепачите и един следобяд бях като след нощните смени...Вярно е че не бях на себе си заради жена ми и майка ми но бил съм болен от обикновен грип.Ми то температура сополи носа ти червен боли вода излиза от носа кашлица като си поемеш въздух да се изкашляш все едно с нож те режат...Братовчедката ми е в Ковид отделение в Александровска та знам много добре за какво става дума

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Малко извън темата, ама колко пъти и кога за последно си ходил в Китай ? Положението е такова , че Китайците и 10 години да тичат назад Запада не може да ги настигне. Има изградена инфраструктура като гръбнак за всеки бизнес, не само като строителство, а като връзки, вериги на доставки. Имаш ли представа какво е Индустриален парк ? Има ВЪТРЕШЕН пазар, Африка е Китайска, която ще бъде единственият демографски печалбар в следващите 100 години.
                            Когато отидеш в който и да е милионен Китайски град и до сравниш със Западните ще гледаш с отворена уста....
                            И да имат известно изоставане при литографските технологии за производство на чипове, но нямаш идея колко бързо се напредва или просто ще откраднат необходимото...., а след това.... Помниш ли репликите на Айфоните в началото ? А сега как е пазара на смартфони ?
                            Ама по темата виж как са с ваксините - 7 одобрени от РАЗЛИЧНИ типове, и най-вече от доказано БЕЗВРЕДНИТЕ. Виж как се справиха с вируса преди ваксините.
                            Въобще не знаеш какво се случва с/в Китай или ти спускат инфо какво да пишеш от същото място като за ваксините :-)

                            Техните успехи за справяне с Ковид са ми известни, но това нас малко ни "грее" в момента, а точно тук ги даваха като антипример, какви античовеци били и тн, да затварят така "жестоко" населението и тн, точно когато аз ги давах за пример, та не "обръщай палачинката" сега. Ясно е, че в България не можем да въведем толкова строги мерки (а и не е необходимо). Единственото, което е необходимо мерките, трябва да се въвеждат по-рано, а да не чакаме да се "обърне колата". Ние нямаме гъстотата на населението в Китай, а и за разлика от 2020-а пролетта, сега имаме по добър поглед върху пандемията, знаем кои мерки действат и кога трябва да се въвеждат (в момента закъсняваме много с мерките, миналогодишните мерки (есенните такива) на Бойко бяха доста по-навреме, макар и също закъснели.


                            Относно "репликите на Айфоните" имай в предвид, че репликираха Айфон, само на външен вид, а не хардуера.
                            Иначе пазара на смартфони го виждам много добре, почти целия хардуер в Китайските телефони е със западни чипове или техните деривати (Тайвански деривати, казано съвсем опростено, нещата са малко по-сложни), които Китайците в Китай не могат да произведат, защото нямат машините с които да го направят (всички модерни машини са им купени от "запада")... затова там имат 30 години изоставане, което не виждам как ще го наваксат. Това което произвеждат в момента като техни чипове е изцяло със западни машини, мисля че нямат реплики, защото явно не е толкова лесно да се копират такива машини (то не е просто да ги "изчертаеш" и прекопираш).... по интересното е че дори нямат собствен софтуер за дизайн на чиповете и ползват разни лицензни, за които като ги отрязаха, останаха само със старите версии. Изобщо проблема им е много голям, то се видя какво стана с Huawei, като им спряха достъпа до западни технологии, почти изцяло се закриха.... и в момента използват стари чипове, които са поръчвани преди години.
                            Да Китай може да прави чипове, не е като да не може, но това което постигат е максимум около 15 години назад от западните им еквиваленти. По-големият проблем е, че машините с които го правят са западни. Китай не може да произведе нито една съвременна литографска машина. Което е между другото голямо недоглеждане от тяхна страна... те сякаш никога не са и предполагали, че запада може да им "спре кранчето" за тези технологии (не че го одобрявам, но на практика това се получи).


                            П.С. Има още много по темата за Китай, но ако искаш да пишеш по-добре пиши на лични, че тук не искам да окупираме темата за Ковид с това.
                            Last edited by Xman1; 27.10.2021, 12:19.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                              Стига си обобщавал, ве пич! Кога си ходил преди в Пирогов...? Когато имаш необходимост от това, нали? Осигуряваш се - търсиш лекарска помощ! Нямаш необходимост - не ходиш да те лекуват!

                              Вземи да се кротнеш и да не правиш внушения. Виж своето семейство! Разбрахме, че имаш починали познати. Бог да ги прости! Скърбим за тях.
                              Защо, докато бяха живи не си им говорил за това, какво да мислят за имунната си система, за придружаващите заболявания, за излишните килограми и вредните навици, как да полагат грижи за себе си? Ама не: здрав, прав и - починал! Еми - дошло му е времето, смъртни сме, а не безсмъртни!

                              Айде - със здраве! Всеки САМ да взема ИНФОРМИРАНОТО СИ СЪГЛАСИЕ!

                              пак ти казвам без да обобщавам - иди се снимай и прегледай в една от цитираните болници по избор
                              тогава ще разбереш колко 'информирани' са задръстили коридорите пред въпросните кабинети ( при това с хубаво време и извън сезона на грипа)

                              кавичките не са погрешка
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Мисля ясно го написах, но ще повторя. Пипал ли си Китайска реплика на Айфон ? Изглеждаше по същият начин, бутончета ала бала, ама нищо не работи, е сега иновациите се случват първо в Китайските брандове или поне наравно. От гледна точка на операционни системи и софт за тях явно изостават, ама Тръмп ги мотивира да се развиват и там... Както и да е....
                                Примера ми е свързан с това че където и с каквото и да са изоставали Китайците бързо наваксват. Доказано във всички области. Същото ще се случи и с чиповете.
                                Кой колко пари изкарва в момента е ирелевантно. То е временно. Важно е какво се случва с технологиите и колко бързо се развиват на определено място. А аз знам какво беше в Китай преди 20 години, знам и какво е сега. Като живот, индустрия, градове, доходи. Умопомрачителен напредък. Няма нищо случайно , че Щатите ги разглеждат като основният им световен враг вече....Има от какво да се притесняват.
                                То и затова са тия ковиди енергийни кризи логистика.Пробваха с ниски цени не стана са пробват с високи и па няма да стане...

                                Коментар

                                Working...
                                X