IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


    Поствах го преди време.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Marek%27s_disease


    Само дето леко не си разбрал филма.

    Като цяло има някаква "мистериозна" болест дето разболява пилета и дава 3% смъртност. Не е много, но 3% за фермерите си е доста. И се почват някакви експерименти и стигат до ваксина и почват с нея експерименти. Само дето се оказва, че ваксината не предпазва от заразяване, а от смърт.

    Ефектът е, че след години на ваксинация вируса мутира и достига 100% смъртност върху неваксинирани пилета, защото ваксинираните пренасят заразата и спомагат на вируса да мутира. За неваксинираните пилета остава единствено да умрат като го хванат.

    В момента в големите птицеферми пилетата са на 100% ваксинира и това е валидно за целия Свят.
    Аз нещо различно ли съм казал? Следва въпросът дали разходът от 3% смъртност без ваксиниране е по-голям от разхода от тотално ваксиниране с перманентно присъстваща зараза? После ги ядем тия пилци. После се чудим какво ни е налазило. И започваме и ние да се ваксинираме срещу тази мистериозна болест. Може да е от пилците. Ефектът на пеперудата - като трепне с крила на единия край на света, на другия се развихря ураган. Много сме напред с науката. После не съм разбрал филма.
    Last edited by pinoccio; 20.11.2021, 10:25.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
      Барби, недей копа гроб другиму, спри с глупостите, и си купи консерви за всеки случай.
      Гледай Австрия и се поразходи малко из коледните базари по френско, щото ще ги затворят скоро.
      Писна ми да го чакам вече две години тоя вирус да ме хване със симптоми
      Давам думата на Макрон да ти отговори, аз нямам време за губене с г-ци, отивам да поплувам

      Франция няма нужда от налагане на локдаун за неваксинираните срещу коронавируса хора заради успеха на здравния пропуск в намаляване на скоростта на разпространение на заразата, заяви президентът на страната Еманюел Макрон.

      "Тези страни, които въвеждат локдаун за неваксинираните, са онези, които не въведоха здравен пропуск. Следователно такава стъпка не е нужна във Франция", заяви Макрон в интервю за регионалното издание "Воа дю нор".

      Във Франция здравният пропуск - доказателство за ваксинация, удостоверение за прекаран коронавирус или отрицателен резултат от тест - се изискват от лятото за влизане в кафенета, ресторанти, културни и спортни обекти, за влаковете на дълги разстояния, за вътрешните полети и за други дейности.

      Австрия и Германия въведоха тези дни ограничения за неваксинираните.
      Last edited by barbaron; 20.11.2021, 09:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


        Поствах го преди време.

        https://en.wikipedia.org/wiki/Marek%27s_disease


        Само дето леко не си разбрал филма.

        Като цяло има някаква "мистериозна" болест дето разболява пилета и дава 3% смъртност. Не е много, но 3% за фермерите си е доста. И се почват някакви експерименти и стигат до ваксина и почват с нея експерименти. Само дето се оказва, че ваксината не предпазва от заразяване, а от смърт.

        Ефектът е, че след години на ваксинация вируса мутира и достига 100% смъртност върху неваксинирани пилета, защото ваксинираните пренасят заразата и спомагат на вируса да мутира. За неваксинираните пилета остава единствено да умрат като го хванат.

        В момента в големите птицеферми пилетата са на 100% ваксинира и това е валидно за целия Свят.
        Подобен ефект може да има и при ковид. Ваксинираните ще го карат леко или безсимптомно, преболедувалите също, но неваксиниран-непреболедувал ще е фатална комбинация.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Майчице! как успя толкова глупости да напишеш В един единствен пост. Най-готиното е как ваксините работели. Ми що тогава искат да преваксинират ваксинираните, бе! Или пък как маските работели и в същото време се оплаква от липса на научна база. Мале, мале, уникум. Тролиада.
          Я гледайте какво правят ваксаните тълпи
          Facebook
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Майчице! как успя толкова глупости да напишеш В един единствен пост. Най-готиното е как ваксините работели. Ми що тогава искат да преваксинират ваксинираните, бе! Или пък как маските работели и в същото време се оплаква от липса на научна база. Мале, мале, уникум. Тролиада.
            Глупакът пише: "Майчице! как успя толкова глупости да напишеш"
            Разбира се, това е ежедневие в българия

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
              Френски, гледах по едно френско предаване за едни кокошки. Ветеринарите ги боцкат с ваксини за зараза, която не можах да запомня. В изследванията установили, че когато ваксинират 80% от кокошките, останалите 20% неваксинирани се заразяват от същата зараза и умират на 100%. Така получаваме 20% смъртност, Когато не ги ваксинират, умират 3% от общия брой. Оказва се, че свързаните с тази гимнастика субекти са имали значителен финансов интерес. Това става във Франция. Ти веднага ще скокнеш да апострофираш, защото макар и да става въпрос за кокошки, този факт е твърде смущаващ, защото се сблъскваме с нещо, което е много отвъд кокошките и ветеринарната медицина - мисленето на хората. Тук можем да хвърлим мост между кокошките и хората, като условно го наречем - "За кокошките и хората", по аналогия на Стайнбек. В такъв ред на мисли не е много трудно да озаглавим и един друг подобен сюжет - "За хората и хората". Ти поне си възпитан човек, сигурно ще отвърнеш с някоя дружеска закачка.

              Поствах го преди време.

              https://en.wikipedia.org/wiki/Marek%27s_disease


              Само дето леко не си разбрал филма.

              Като цяло има някаква "мистериозна" болест дето разболява пилета и дава 3% смъртност. Не е много, но 3% за фермерите си е доста. И се почват някакви експерименти и стигат до ваксина и почват с нея експерименти. Само дето се оказва, че ваксината не предпазва от заразяване, а от смърт.

              Ефектът е, че след години на ваксинация вируса мутира и достига 100% смъртност върху неваксинирани пилета, защото ваксинираните пренасят заразата и спомагат на вируса да мутира. За неваксинираните пилета остава единствено да умрат като го хванат.

              В момента в големите птицеферми пилетата са на 100% ваксинира и това е валидно за целия Свят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                Така и не мога да разбера, хубаво вируса бил лек... ваксините били калпави... но не разбирам, кой ги вкарва всичките тия хора в болница и ги убива, ако не е вируса?!

                Здрави прави хора... ето днес ми съобщиха за още 2-ма починали.... включително ми разказаха с подробности, какво точно се е случило (история, която чувам за пореден път).

                Какво ги убива тези хора... не е страх, защото повечето които починаха от вируса, не вярваха в него. Какво тогава, някой от антиваксърите/ антимаскърите има ли отговор?!

                И защо маските, ваксините, не ме убиха мен или жена ми (тя се страхува съвсем истински и много повече от мен)... по вашата логика не трябваше ли вече да се е тръшнала поне 10 пъти... нали страха свалял имунитета, а маските разболявали от бронхопневмония. Дори тя по едно време се беше изплашила, че маската ще я разболее, та само моето настойчиво убеждение, я накара да продължи да си носи маската и да не обръща внимание на глупости.

                Аз вярвам на маските, хигиената и други "чисто физически мерки" , защото там нямам никакво съмнение, че тези методи работят. Вируса все пак не е "дух" и не може да преминава през физически прегради. Учил съм достатъчно физика, химия и биология, за да знам, че количеството и концентрацията имат значение. Понякога дори 5% разлика в концентрацията могат да се окажат разликата между това човек да се разболее или да не се разболее.


                Според мен в момента покачването на случаите в западна Европа, а и на други места се дължи по-скоро на охлабването на мерките, не толкова на това, че ваксината е слаба. Без ваксина тези места щяха да имат рекордна смъртност, която не се наблюдава.... т.е. има достатъчно емпирични данни, че ваксината предпазва от смърт.... за съжаление не предпазва до такава степен от разболяване.

                Но отново питам, какво смятате, че трябва да се направи?! Без никакви мерки болниците ще започнат да преливат и след известно време ще има проблем с работната ръка, защото болни от Ковид, не могат да работят... защото нямат сили да станат от леглото поне 2 седмици. Та как предлагате да се разреши всичко това без мерки и без ваксини?!

                Дори да приемем, че всичко е една супер конспирация и в болниците няма никой и са в действителност празни (което не е истина, но просто заради аргумента за момент да приемем, че е истина). В момента ако имаш някакъв друг проблем, е почти невъзможно да се влезе в болница, дори само поради тези причина, това не предполага ли човек да се пази повече от обикновено, включително от настинка и грип (ако приемем за момент, че не са изчезнали и в момента върлува грип, а не Ковид), че е невъзможно да се влезе в болница ако се влошиш от "грип" ?!

                Аз подхождам практично към въпросите, оставили са ни без здравна помощ за повечето неща, не трябва ли да действаме съобразно това?!.... т.е. живота очевидно не е като преди... защото без болници, директно отиваме на нивото на "първобитните хора". Как си "живеем както преди" при това положение?! Разбира се, че трябва да сме по-внимателни, разбира се, че трябва да направим всичко възможно да не се разболяваме от "грип".... всъщност това и правим.

                То като гледам нито "конспирацията", нито Ковид, ще приключат скоро, та явно ще си живеем така.

                Щеше да е доста по-добре, ако се обсъждаше вируса и как да се справим с него... но явно някой власт имащ (или човек с пари) е решил, че трябва да се боричкаме помежду си, докато той си прави бизнеса. Явно има доста пари в тоя вирус да се печелят и на някой му е изгодно пандемията да продължи до безкрайност. Но няма какво да се направи, за съжаление махането на мерките и чакането на "естествен имунитет" , няма да доведе до нищо. То ако вируса се "притесняваше" от нашия имунитет, отдавна щеше да е изчезнал (или никога нямаше да се появи).

                За съжаление забелязвам, че тук във форума са единици хората със солидна научна основа... в която и да е сфера... т.е. основно виждам, високопарни и арогантни коментари, но не и смислени коментари. Форума до известна степен е огледало на обществото, добре че поне изчезнаха тия дето приказваха, че 5G причинява Ковид.... надявам се че това беше дъното и повече никога нивото няма да падне толкова ниско.
                Майчице! как успя толкова глупости да напишеш В един единствен пост. Най-готиното е как ваксините работели. Ми що тогава искат да преваксинират ваксинираните, бе! Или пък как маските работели и в същото време се оплаква от липса на научна база. Мале, мале, уникум. Тролиада.

                Коментар


                • Френски, гледах по едно френско предаване за едни кокошки. Ветеринарите ги боцкат с ваксини за зараза, която не можах да запомня. В изследванията установили, че когато ваксинират 80% от кокошките, останалите 20% неваксинирани се заразяват от същата зараза и умират на 100%. Така получаваме 20% смъртност, Когато не ги ваксинират, умират 3% от общия брой. Оказва се, че свързаните с тази гимнастика субекти са имали значителен финансов интерес. Това става във Франция. Ти веднага ще скокнеш да апострофираш, защото макар и да става въпрос за кокошки, този факт е твърде смущаващ, защото се сблъскваме с нещо, което е много отвъд кокошките и ветеринарната медицина - мисленето на хората. Тук можем да хвърлим мост между кокошките и хората, като условно го наречем - "За кокошките и хората", по аналогия на Стайнбек. В такъв ред на мисли не е много трудно да озаглавим и един друг подобен сюжет - "За хората и хората". Ти поне си възпитан човек, сигурно ще отвърнеш с някоя дружеска закачка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Аууу, колко страшно е във Франция цяла седмица
                    Умират по 5 души на ден на 1 милион франсета, предимно по френските острови


                    Как да не завидят на българските антиваксъри,, които постигнаха да
                    умират по 151 души на ден на 1 милион българи цяла седмица


                    Желая по един КОВИД на всеки антиваксър, дано му дойде акъла ако оживее
                    Барби, недей копа гроб другиму, спри с глупостите, и си купи консерви за всеки случай.
                    Гледай Австрия и се поразходи малко из коледните базари по френско, щото ще ги затворят скоро.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Доде им акъла и на австриците, ама не съвсем. Ще чакат 1 февруари

                      "Не успяхме да убедим достатъчно хора да се ваксинират", заяви на пресконференция канцлерът Александер Шаленберг, като уточни, че локдаунът ще започне в понеделник, а изискването за задължително ваксиниране ще бъде въведено от 1 февруари 2022 г.

                      Затварянето ще продължи максимум 20 дни. Десет дни по-късно ще бъде преценено дали и къде да бъде продължена мярката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                        Има една тревожна новина за мосю Барбарон (@barbaron), инж., к.м.н., ст.н.с.
                        Барби, вчера франсетата са вдигнали процента новозаразени на седмична база от +38% на +83%.
                        Можеш ли сам да направиш по наличните данни екстраполация на функцията
                        Здраве желая на всички - и ваксинирани, и не.
                        Аууу, колко страшно е във Франция цяла седмица
                        Умират по 5 души на ден на 1 милион франсета, предимно по френските острови


                        Как да не завидят на българските антиваксъри,, които постигнаха да
                        умират по 151 души на ден на 1 милион българи цяла седмица


                        Желая по един КОВИД на всеки антиваксър, дано му дойде акъла ако оживее

                        Коментар


                        • Преди близо 174 години, в Лондон е публикуван един документ, озаглавен "Das Manifest der Kommunistischen Partei"
                          Има изписани милиарди страници за този документ и последствията от него, засегнали стотици милиони хора.
                          Ще цитирам уикито за него (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C...%D0%B8%D1%8F):
                          "[...] В текста Маркс и Енгелс говорят за призрака на комунизма, който броди из Европа. Впоследствие държавите, следващи марксистка идеология, прилагат значителни репресии спрямо своето и чуждото население. Всички опити за прилагане на комунистическите идеи завършват неуспешно, като в резултат на тези икономически политики загиват десетки милиони в Европа и стотици милиони в Азия.
                          ..............
                          Руският изследовател Виктор Суворов обаче заявява, че на практика марксистката програма цели да създаде ясно очертана пирамида с разделяне на обществото на нисши, средни и висши с безброй междинни степени, съсредоточаване на богатството и властта на върха и превръщането на нисшите в послушни и покорни изпълнители и може да бъде осъществена само в затворите и концлагерите, които определя като идеал, към който се стремят марксистките държави."

                          За който аналогията не е непознато понятие, може да си направи съответните изводи.

                          Как е положението днес по Европата, из която отново броди призрак, приел вид на ковид за камуфлаж?
                          Прилагам стандартните графики, обясненията са излишни:
                          Click image for larger version

Name:	cvd19-west-211120.jpg
Views:	1
Size:	45.3 КБ
ID:	3832234




                          и
                          Click image for larger version

Name:	cvd19-east-211120.jpg
Views:	1
Size:	44.1 КБ
ID:	3832235

                          Има една тревожна новина за мосю Барбарон (@barbaron), инж., к.м.н., ст.н.с.
                          Барби, вчера франсетата са вдигнали процента новозаразени на седмична база от +38% на +83%. Очертава се сценария на Австрия, Германия, Холандия и Белгия при теб. Можеш ли сам да направиш по наличните данни екстраполация на функцията и прогноза за след седмица, или пак ще трябва да ти помагам?
                          За всеки случай купи и складирай малко консерви в мазето. Приятелски съвет.

                          Здраве желая на всички - и ваксинирани, и не.
                          Last edited by Kildirim_Bei; 20.11.2021, 08:50.
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                            Така и не мога да разбера, хубаво вируса бил лек... ваксините били калпави... но не разбирам, кой ги вкарва всичките тия хора в болница и ги убива, ако не е вируса?!
                            Конспирация бе, човек! Само ти ли не разбра?

                            p.s.
                            А като видиш какви долнопробни сайтове цитират и ти става ясно.
                            Сега гледам и постa по-долу с чаршафите......
                            bogari.bg ?!? WTF

                            Коментар


                            • Така и не мога да разбера, хубаво вируса бил лек... ваксините били калпави... но не разбирам, кой ги вкарва всичките тия хора в болница и ги убива, ако не е вируса?!

                              Здрави прави хора... ето днес ми съобщиха за още 2-ма починали.... включително ми разказаха с подробности, какво точно се е случило (история, която чувам за пореден път).

                              Какво ги убива тези хора... не е страх, защото повечето които починаха от вируса, не вярваха в него. Какво тогава, някой от антиваксърите/ антимаскърите има ли отговор?!

                              И защо маските, ваксините, не ме убиха мен или жена ми (тя се страхува съвсем истински и много повече от мен)... по вашата логика не трябваше ли вече да се е тръшнала поне 10 пъти... нали страха свалял имунитета, а маските разболявали от бронхопневмония. Дори тя по едно време се беше изплашила, че маската ще я разболее, та само моето настойчиво убеждение, я накара да продължи да си носи маската и да не обръща внимание на глупости.

                              Аз вярвам на маските, хигиената и други "чисто физически мерки" , защото там нямам никакво съмнение, че тези методи работят. Вируса все пак не е "дух" и не може да преминава през физически прегради. Учил съм достатъчно физика, химия и биология, за да знам, че количеството и концентрацията имат значение. Понякога дори 5% разлика в концентрацията могат да се окажат разликата между това човек да се разболее или да не се разболее.


                              Според мен в момента покачването на случаите в западна Европа, а и на други места се дължи по-скоро на охлабването на мерките, не толкова на това, че ваксината е слаба. Без ваксина тези места щяха да имат рекордна смъртност, която не се наблюдава.... т.е. има достатъчно емпирични данни, че ваксината предпазва от смърт.... за съжаление не предпазва до такава степен от разболяване.

                              Но отново питам, какво смятате, че трябва да се направи?! Без никакви мерки болниците ще започнат да преливат и след известно време ще има проблем с работната ръка, защото болни от Ковид, не могат да работят... защото нямат сили да станат от леглото поне 2 седмици. Та как предлагате да се разреши всичко това без мерки и без ваксини?!

                              Дори да приемем, че всичко е една супер конспирация и в болниците няма никой и са в действителност празни (което не е истина, но просто заради аргумента за момент да приемем, че е истина). В момента ако имаш някакъв друг проблем, е почти невъзможно да се влезе в болница, дори само поради тези причина, това не предполага ли човек да се пази повече от обикновено, включително от настинка и грип (ако приемем за момент, че не са изчезнали и в момента върлува грип, а не Ковид), че е невъзможно да се влезе в болница ако се влошиш от "грип" ?!

                              Аз подхождам практично към въпросите, оставили са ни без здравна помощ за повечето неща, не трябва ли да действаме съобразно това?!.... т.е. живота очевидно не е като преди... защото без болници, директно отиваме на нивото на "първобитните хора". Как си "живеем както преди" при това положение?! Разбира се, че трябва да сме по-внимателни, разбира се, че трябва да направим всичко възможно да не се разболяваме от "грип".... всъщност това и правим.

                              То като гледам нито "конспирацията", нито Ковид, ще приключат скоро, та явно ще си живеем така.

                              Щеше да е доста по-добре, ако се обсъждаше вируса и как да се справим с него... но явно някой власт имащ (или човек с пари) е решил, че трябва да се боричкаме помежду си, докато той си прави бизнеса. Явно има доста пари в тоя вирус да се печелят и на някой му е изгодно пандемията да продължи до безкрайност. Но няма какво да се направи, за съжаление махането на мерките и чакането на "естествен имунитет" , няма да доведе до нищо. То ако вируса се "притесняваше" от нашия имунитет, отдавна щеше да е изчезнал (или никога нямаше да се появи).

                              За съжаление забелязвам, че тук във форума са единици хората със солидна научна основа... в която и да е сфера... т.е. основно виждам, високопарни и арогантни коментари, но не и смислени коментари. Форума до известна степен е огледало на обществото, добре че поне изчезнаха тия дето приказваха, че 5G причинява Ковид.... надявам се че това беше дъното и повече никога нивото няма да падне толкова ниско.
                              Last edited by Xman1; 20.11.2021, 03:09.

                              Коментар


                              • Тези идиоти са ришили да ни разкажат играта! И най-лошото е, че сред нас има и по- големи идиоти.
                                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                                Коментар

                                Working...
                                X