IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    Имайки предвид, че животът на магъропитеците не струва почти нищо, при тях наистина ваксината не допринася за особена разлика. Дори е по-добре те да не хабят и мижавите пари за ваксини.
    Мижави, мижави... колко да са мижави?
    При над 7.5 млрд. поставени дози, досега биг-фармата е сложила в джоба около 250-300 млрд. долара. За печалбата говоря, не за приходите.
    Това е САМО от ваксините. Ми колко други екстри има покрай ковид-истерията? Още 100-200 милиарда слагам.
    Дотук сумата отива към (и може би задминава) половин ТРИЛИОН гущера.
    Ти да не си на хранилка при биг-фармите?
    Last edited by Kildirim_Bei; 23.11.2021, 09:02.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

      Имайки предвид, че животът на магъропитеците не струва почти нищо, при тях наистина ваксината не допринася за особена разлика. Дори е по-добре те да не хабят и мижавите пари за ваксини.

      Не зная колко струва животът (нито - по какви критерии се оценява той!), но НЕмангъропитеците (като теб!) никога не биха се усмихнали, нито пък биха пожелали нещо хубаво - дори на свой съмишленик... (единствено число!)

      Хубав и ползотворен ден, побратими! Усмихвайте ее, за да стимулирате имунната си система по ЕСТЕСТВЕН начин.,.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        Няма да влизам в детайли по поста ти, но поне в този момент щеше да е добре да си осъзнал, че ваксината не върши голяма работа или поне е на светлинни години от рекламираното.
        .
        Имайки предвид, че животът на магъропитеците не струва почти нищо, при тях наистина ваксината не допринася за особена разлика. Дори е по-добре те да не хабят и мижавите пари за ваксини.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          И как разбра, че някой го е боледувал, след като не сте се тествали?

          ...... .....

          Разбрах го по симптомите на болестта. Нали и тук се коментира прочетеното в много източници...

          Очевидно е, че вирусът засяга различните хора по различен начин. Всички сме различни, Матеев. Раз-лич-ни сме! Повярвай, както ти имаш 5 автомобила по 100 000 € - ти си уникален и различен по свой начин...

          Друг пие по 20 кафета днес - също е различен...

          Трети чука (на всяка врата) по 20 пъти дневно - различен...

          .........................

          Вирусът - избира...

          Матеев, нали си купи миналата година апарат за обдишване - за над 3000 лв. (показа тук снимки) Използваш ли го често, или - не помага? Сериозно питам.

          Живот и здраве, въпреки твоята злоба към всички. Преодолей тази злоба някак!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Пожелавам ви оздравяване и на двамата.
            Няма да влизам в детайли по поста ти, но поне в този момент щеше да е добре да си осъзнал, че ваксината не върши голяма работа или поне е на светлинни години от рекламираното. А за това, че е калпава хората не сложили си такава нямат вина .
            Все още мисля, че няма по-добро решение от здрави мерки и тотална защита за рисковите групи съчетано с изграждане на естествен имунитет за младите. Колкото и пари да струва на държавата.

            Присъединявам се (отново) към пожеланията за живот и здраве на всички!

            Иначе - Матеев ме изуми, когато преди 2-3 дни каза, че съпругата му била (според него) с компрометирана имунна система. Не повярвах, че точно Матеев обръща внимание на понятие, като имунна система. Той винаги е неглижирал имунитета, придобит по естествен начин и винаги е защитавал тезата за ефикасността на последните експериментални "ваксини"...

            Та, Матеев, при своята твърда убеденост (тук "беснее" в защита на своята теза и прави всички на пет сТинки...) - но в къщи не е успял да убеди съпругата си да се ваксинира??? Много съм озадачен от подобно поведение на Матеев... В тоя форум, той комплекси ли избива, или и самият той все още се колебае за ПЪРВА игла? Май и самият той НЕ Е ваксиниран...

            Само коментирам - неангажиращо... Да е живот и здраве!!! И усмивки! Скапах се да се хиля с "Вечерта на Северозапада" - вариантите от Шоуто на Слави... )) За какво да се губя по форумите? Истината за мен не може да се промени: естествено придобитият имунитет НИ ПАЗИ!

            И, разбира се - всеки има правото да избира - кога и как - да си решава всеки!

            Мноооого усмивки, живот и здраве!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              А знаеш ли друг начин да се лекува пневмонията, която буквално си е задължитела при коронавируса?

              А знаеш ли, че именно пневмонията убива хората с коронавирус, а не самият вирус?

              А знаеш ли, че една току що появила се пневмония може да превземе целите дробове само за 3-4 дена?

              А знаеш ли, че когато някой си стои в къщи на самолечение и започне да се задъхва, то това означава, че пневмонията вече е превзела 90% от дробовете, и до самата смърт остават по-малко от 48 часа? При това положение лекарите трудно могат да направят нещо.

              Тайната на успешното лечение се състои в ранна диагностика и ранно започване на лечението. Да, ама антиваксърите понеже са напомпани със самочувствие, ще се сетят за болница именно в последните 48 часа преди да умрат. Това се случва ежедневно и ние го наблюдаваме по статистиките за смъртните случаи.

              Та бъдете антиваксъри, ако искате, но поне едно запомнете от мене - при първите сополи или кашлица веднага тичайте да ви направят тест за коронавирус. Можете и сами да си ги направите - продават се по около 5-6 лева бройката.

              https://www.emag.bg/byrz-test-covid-...a/pd/DSL6ZNMBM

              https://www.emag.bg/byrz-test-covid-.../pd/D6SCXNMBM/
              Една от тъмните ложи го лекува с кислорона вода на капки и сребърна вода.. смесени двете увеличават стотици пъти полезния си ефект.. дори има корейски патент на тази тема /за сместа/... ама да се оправиш с 5 лв. не е ОК. Но ти си пий антибиотиците!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Антиваксърите просто не знаят какъв грездей ги чака. Мислят се за безсмъртни. Мислят си, че баш тях няма да ги хване. Истината обаче е, че всеки един от тях му предстои борба с коронавируса. Това е 100% сигурно. И при тази борба част от тях ще гушнат букета, но това ще се случи с големи мъки и с хиляди разкаяния в последните им 24 часа. Бог обаче е безмилостен и ще накаже тяхната наглост и простотия с възможно най-мъчителната смърт. А които все пак оцелеят, цял живот ще страдат с повредени дробове, бъбреци, ташаци, мозък и какво ли не друго.

                Аз въпреки че съм ваксиниран, вече 2 седмици го боледувам този проклет ковид. Уж го карах леко, но днес на контролния преглед ми откриха двойна бронхопневмония, която не се е повлияла от шепата хапчета, които ги пиех до момента. И утре влизам в болница да ми бият антибиотици с инжекции, защото с хапчета не става. Жена ми в същото време е в болница, и вече е на кислород. Вече се задушава и не може да говори по телефона. А нейното лечение започна в един много ранен етап, в който все още нямаше почти никакви сиптоми.

                На фона на всичко това си мисля, че човек трябва наистина да е много прост, за да откаже да се ваксинира. Той просто не знае, на какво се обрича. Не знае до какви мъки ще го доведе неговият просташки избор. Също така не знае, че тези мъки са 100% сигурни. Всички илюзии, които е хранил докато е бил жив, ще доведат само до това на гроба му да пише "умря като простак" или до това да стане инвалид за цял живот - умствен и/или физически.
                Пожелавам ви оздравяване и на двамата.
                Няма да влизам в детайли по поста ти, но поне в този момент щеше да е добре да си осъзнал, че ваксината не върши голяма работа или поне е на светлинни години от рекламираното. А за това, че е калпава хората не сложили си такава нямат вина .
                Все още мисля, че няма по-добро решение от здрави мерки и тотална защита за рисковите групи съчетано с изграждане на естествен имунитет за младите. Колкото и пари да струва на държавата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  Интересно е как разграничаваш едните от другите? Така формулиран, проблемът е истинско дадзибао. Би следвало човек да е по-предпазлив в подобни оценки, които са импрегнирани с такъв очевиден религиозен дуализъм.
                  Вдигаш ми топката за зрелищен гол от центъра със задна ножица. Би ли развил мисълта си - ясно, точно, логично и с акцент върху съдържанието, а не върху формата.

                  Кои са едните и кои другите? Какво представлява дуализмът? Може ли той да бъде нерелигиозен? Кореспондира ли смисълът на понятието с вложения в мнението ти? Какво представлява дадзибао и смяташ ли, че си употребил думата коректно? Докъде би ни довел разговор, в който всеки от участниците влага в думите значение, различно от общоприетото?

                  Въпросите са реторични. Просто развий мисълта си, с което неминуемо ще стигнеш до самоотричане на първоначалното си мъгляво и объркано изказване.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Don 0815 Разгледай мнение
                    Класическата ваксина на Valneva се очаква да бъде достъпна от април 2022.
                    Ако се стигне до задължителна ваксинация дали това би бил приемлив вариант?

                    https://dariknews.bg/amp/novini/svia...alneva-2290019
                    Да, за мен е предпочитаният вариант. Разбира се поне 5 години след като започне да се прилага, че нещо напоследък имам проблем с доверието към Ковид ваксините. И разбира се след като се докаже , че преболедувалите се разболяват и най-вече умират при повторно заболяване с големи цифри / 0.4% не е голяма цифра/. В случай, че са защитени до живот няма логика да се слага каквато и да е ваксина дори да е доказано работеща и безвредна....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Аз въпреки че съм ваксиниран, вече 2 седмици го боледувам този проклет ковид. Уж го карах леко, но днес на контролния преглед ми откриха двойна бронхопневмония, която не се е повлияла от шепата хапчета, които ги пиех до момента. И утре влизам в болница да ми бият антибиотици с инжекции, защото с хапчета не става. Жена ми в същото време е в болница, и вече е на кислород. Вече се задушава и не може да говори по телефона. А нейното лечение започна в един много ранен етап, в който все още нямаше почти никакви сиптоми.
                      Матеев, пожелавам ти да оздравеете двамата с жена ти и се надявам на скорошно пълно възстановяване.
                      Дано това изпитание да ти даде сила и мъдрост, които да те водят в отношенията с хората и да им показваш повече добрите си черти, като подминаваш това, което толкова често те дразни у другите. Може да имаме различни политически виждания, но ти желая доброто и стискам палци да се оправите и двамата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Тайната на успешното лечение се състои в ранна диагностика и ранно започване на лечението. Да, ама антиваксърите понеже са напомпани със самочувствие, ще се сетят за болница именно в последните 48 часа преди да умрат. Това се случва ежедневно и ние го наблюдаваме по статистиките за смъртните случаи.
                        ...
                        Не приравнявай собствената си компроментирана имунна система, с тази на останалите хора. Приеми и факта, че си сгрешил след като си се доверил на експерименталки без история, четейки само рекламните им брошури: https://www.thelancet.com/journals/l...243-1/fulltext

                        Пожелавам ви обаче пълноценно оздравяване и бързо възстановяване.
                        Last edited by vgc; 22.11.2021, 23:18.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          А знаеш ли друг начин да се лекува пневмонията, която буквално си е задължитела при коронавируса?

                          А знаеш ли, че именно пневмонията убива хората с коронавирус, а не самият вирус?

                          А знаеш ли, че една току що появила се пневмония може да превземе целите дробове само за 3-4 дена?

                          А знаеш ли, че когато някой си стои в къщи на самолечение и започне да се задъхва, то това означава, че пневмонията вече е превзела 90% от дробовете, и до самата смърт остават по-малко от 48 часа? При това положение лекарите трудно могат да направят нещо.

                          Тайната на успешното лечение се състои в ранна диагностика и ранно започване на лечението. Да, ама антиваксърите понеже са напомпани със самочувствие, ще се сетят за болница именно в последните 48 часа преди да умрат. Това се случва ежедневно и ние го наблюдаваме по статистиките за смъртните случаи.

                          Та бъдете антиваксъри, ако искате, но поне едно запомнете от мене - при първите сополи или кашлица веднага тичайте да ви направят тест за коронавирус. Можете и сами да си ги направите - продават се по около 5-6 лева бройката.

                          https://www.emag.bg/byrz-test-covid-.../pd/D6SCXNMBM/

                          https://www.emag.bg/byrz-test-covid-19-realy-tech-antigen-sljunka-rezultat-do-15-minuti-za-profesionalna-upotreba-5-br-tst-antgn-covid19-saliva/pd/DSL6ZNMBM/
                          Тц, тц, тц..
                          Заблуден, незнаещ, без никакво медицинско мислене. Агресивно незнание. Да, продължавам ли? Имам три лаборатории, в радиус 100 метра от нас. Едната е слизам, и във входа на съседната кооперация. Отделно винаги разполагам, с поне 2 дванвидаб бързи тестове.
                          СЕЛЯНДУРСКОТО МИСЛЕНЕ, без грам компетенция, не прощава.
                          Един съвет. Обади се на бърза помощ. Но в София. И си поговори, с техните координатори, за инструкции. Ще се учучдиш от компетентността на тези хора. И как техните съвети, ще се окажат най-правилни. И продължавам, да ти желая, скорошно оздравяване, в семейството.

                          П.П.Бронхопневмонията, в тази ситуация, се доказава, САМО И ЕДИНСТВЕНО, със снимка. Дошъл, преслушал, и аре в болница е лекар, който лекува кози и свине. Не хора.
                          Last edited by SKP; 22.11.2021, 23:06.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Don 0815 Разгледай мнение
                            Класическата ваксина на Valneva се очаква да бъде достъпна от април 2022.
                            Ако се стигне до задължителна ваксинация дали това би бил приемлив вариант?

                            https://dariknews.bg/amp/novini/svia...alneva-2290019
                            Докат' дойдат класиците,
                            ще ни боцкат лаиците.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение
                              .....
                              П.П. Всеки, който иска да те тъпче с антибиотици и кортикостероиди, в тази ситуация, не ти желае доброто. Темепература се поддържа 15-20 дни. Съвсем нормално, за грипа.. Здраве ти желая. Аз в момента се възстановявам. Бавно и спокойно
                              А знаеш ли друг начин да се лекува пневмонията, която буквално си е задължитела при коронавируса?

                              А знаеш ли, че именно пневмонията убива хората с коронавирус, а не самият вирус?

                              А знаеш ли, че една току що появила се пневмония може да превземе целите дробове само за 3-4 дена?

                              А знаеш ли, че когато някой си стои в къщи на самолечение и започне да се задъхва, то това означава, че пневмонията вече е превзела 90% от дробовете, и до самата смърт остават по-малко от 48 часа? При това положение лекарите трудно могат да направят нещо.

                              Тайната на успешното лечение се състои в ранна диагностика и ранно започване на лечението. Да, ама антиваксърите понеже са напомпани със самочувствие, ще се сетят за болница именно в последните 48 часа преди да умрат. Това се случва ежедневно и ние го наблюдаваме по статистиките за смъртните случаи.

                              Та бъдете антиваксъри, ако искате, но поне едно запомнете от мене - при първите сополи или кашлица веднага тичайте да ви направят тест за коронавирус. Можете и сами да си ги направите - продават се по около 5-6 лева бройката.

                              https://www.emag.bg/byrz-test-covid-...a/pd/DSL6ZNMBM

                              https://www.emag.bg/byrz-test-covid-.../pd/D6SCXNMBM/
                              Last edited by Mateev; 22.11.2021, 22:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Антиваксърите просто не знаят какъв грездей ги чака. Мислят се за безсмъртни. Мислят си, че баш тях няма да ги хване. Истината обаче е, че всеки един от тях му предстои борба с коронавируса. Това е 100% сигурно. И при тази борба част от тях ще гушнат букета, но това ще се случи с големи мъки и с хиляди разкаяния в последните им 24 часа. Бог обаче е безмилостен и ще накаже тяхната наглост и простотия с възможно най-мъчителната смърт. А които все пак оцелеят, цял живот ще страдат с повредени дробове, бъбреци, ташаци, мозък и какво ли не друго.

                                Аз въпреки че съм ваксиниран, вече 2 седмици го боледувам този проклет ковид. Уж го карах леко, но днес на контролния преглед ми откриха двойна бронхопневмония, която не се е повлияла от шепата хапчета, които ги пиех до момента. И утре влизам в болница да ми бият антибиотици с инжекции, защото с хапчета не става. Жена ми в същото време е в болница, и вече е на кислород. Вече се задушава и не може да говори по телефона. А нейното лечение започна в един много ранен етап, в който все още нямаше почти никакви сиптоми.

                                На фона на всичко това си мисля, че човек трябва наистина да е много прост, за да откаже да се ваксинира. Той просто не знае, на какво се обрича. Не знае до какви мъки ще го доведе неговият просташки избор. Също така не знае, че тези мъки са 100% сигурни. Всички илюзии, които е хранил докато е бил жив, ще доведат само до това на гроба му да пише "умря като простак" или до това да стане инвалид за цял живот - умствен и/или физически.
                                Матевв, направо ми стан жал, като те чета. Искрено пожелвавам, на теб и жена ти да го преодолеете, и да се възстановите. Лошия проблем е ,че ти не осъзнаваш. Всичко, което си написал, ако е истина, само доказва абсолютната безполезност на ваксините. А само тяхната вредност. От първа ръка, статистика. По-малко от 10%, от медицинския персонал, на кардиологичните болници в страната. е ваксиниран. Те знаят, защо. Ти се сещай
                                П.П. Всеки, който иска да те тъпче с антибиотици и кортикостероиди, в тази ситуация, не ти желае доброто. Темепература се поддържа 15-20 дни. Съвсем нормално, за грипа.. Здраве ти желая. Аз в момента се възстановявам. Бавно и спокойно

                                Коментар

                                Working...
                                X