IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    Вчера ги гледах тия от поредните псевдо-патриоти и се замислих.

    ОК - да падне на национално ниво сертификата (на европейско няма как ги бутнем ние) като някакво ограничение, НО:

    1. Болен с Ковид неваксиниран - не получаваш болнични. Ако имаш платен отпуск ползваш него ако нямаш неплатен.
    2. Правиш усложнение и отиваш в болница с ковид, но без ваксинация - плащаш си клиничната пътека АКО има свободни места. При двама болни за едно легло (дано не се случва) е с приоритет ваксинирания.

    всичко е въпрос на избор.
    Берти уж си демократ уж си за прайдове за правата и тн и накрая пишеш някаква такава щуротия

    Дай да мислим логически

    Правото на живот а се подразбира на обучение на здравеопазване и на работа се гарантира от конституцията

    Поради каква причина ти искаш тези права на хората да бъдат ограничени заради нещо за което няма задължително изискване ???

    Защо до сега не си застъпил тезата че пушачите също не трябва да бъдат приемани в болниците???

    Ами тези с наднорменото тегло ???

    Ами гейовете - разправят че там имало повече СПИН???

    И ако горните неща са разрешени от закона то кажи ми пък какво правим с наркоманите ??? - тех да ги разстрелваме ли???

    Та кажи ми поради каква причина ти реши че трябва да бъдат ограничени правата на хората???

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      За тях писах вчера - Поради някаква причина се чустват важни и елитарни защитавайки умно красивите идей на десницата, макар самите те да са много далече от тази група хора нито са реститути нито са представители на капитала

      При Боби случаят изглежда малко по различен от писанията му по други теми не се вписва толкова в горната група докато по тази тема очевадно личи че хъсът с който пише надхвърля нормалната мотивация
      Между всички има някой обединяващи неща - първо всички намесват несъзнателно или съзнателно вътрешната ни политика / десни като ДБ и ПП и от другата страна бъдещият ''враг'' Възраждане / и външната изразена в зверска русофобия. Може би е възможно да се случи всички хора с подобни политически възгледи да имат еднакво мнение и за ваксината, но лично за мен е съмнително. Нормалното обяснение е че има спуснати опорки по структурите и те ги отстояват / често имат подготвени линкове с мнения на псевдоексперти, рисунки и т.н. Няма начин Боби да ги рисува :-) - то идва централно подготвено/ изключая няколкото човека, които са нископлтени. Те прозират на второто изречение.
      Та Боби е по-скоро неосъзната жертва на идеалите си по политическа линия....дошъл им е безплатно....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

        Кой се хвърля? Ако ти го възприемаш едва ли не като опит да наклониш везните в твоя посока, заприличваш на кавръка дето рути цените 5+ години? Аз не го възприемам така, просто не обичам конспирации и идиотщини, които подведоха толкова иначе интелигентни хора.
        Кавръка е добър пример но ти не се усещаш

        Кавръка на няколко пъти е споделял че вярва че ако достатъчно хора пишат за спад по форумите имотите ще се сринат - Това е неговият интерес и го разбирам

        Сега се пита какъв е твоят интерес ???

        Твоите права и на останалите ваксари по никакъв начин не са нарушени - Вие имате безплатен достъп до ваксини и до бустери по добър от голяма част от страните в ЕС - Имате и зелен сертификат и можете да пътувате в Европа също както и останалите

        От къде тогава произтича тази мотиваци ???

        Коментар


        • Вчера ги гледах тия от поредните псевдо-патриоти и се замислих.

          ОК - да падне на национално ниво сертификата (на европейско няма как ги бутнем ние) като някакво ограничение, НО:

          1. Болен с Ковид неваксиниран - не получаваш болнични. Ако имаш платен отпуск ползваш него ако нямаш неплатен. Ако работодателят ти прецени (в частна фирма) - да ти плаща докато си болен , но без НОИ да ти плаща болнични.

          2. Правиш усложнение и отиваш в болница с ковид, но без ваксинация - плащаш си клиничната пътека АКО има свободни места. При двама болни за едно легло (дано не се случва) е с приоритет ваксинирания.

          3. За частни фирми, заведения и тн - собственика да може да прецени дали ще слага ограничение за вход на база европейския сертификат. За държавни и обществени ок да няма, но с точки 1 и 2 приети.

          всичко е въпрос на избор.
          Last edited by bertram; 13.01.2022, 11:22.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            Кой се хвърля? Ако ти го възприемаш едва ли не като опит да наклониш везните в твоя посока, заприличваш на кавръка дето рути цените 5+ години? Аз не го възприемам така, просто не обичам конспирации и идиотщини, които подведоха толкова иначе интелигентни хора.
            Като не обичаш конспирации защо си избрал страната на конспирациите ?
            Нали си съгласен, че между това, което се говореше в началото на ваксините по телевизорО и от твоите Фейс експерти и сегашният статус на ваксините няма грам общо ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Хайде и ти по-сериозно. Тука си има едно перманентно стадо упиньон мейкъри, които си имат аджедна. Дали е свързана с ваксините, с политиката у нас, в чужбина, с търговията или дори с имотите е само подробност. Лесно се разпознава по повърхностните лозунгарски изказвания, лесното прибягване до обиди и неизменната русофобия. Пледполагам, че част от мненията им са откровени, но дори те самите не могат да разграничат работа от удоволствие.
              За тях писах вчера - Поради някаква причина се чустват важни и елитарни защитавайки умно красивите идей на десницата, макар самите те да са много далече от тази група хора нито са реститути нито са представители на капитала

              При Боби случаят изглежда малко по различен от писанията му по други теми не се вписва толкова в горната група докато по тази тема очевадно личи че хъсът с който пише надхвърля нормалната мотивация

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Добре де но когато прочетеш нещо не се ли замисляш върху написаното ???

                Те и разни специалисти решиха да изскубят пейките от парковете - Ти ходи ли да къртиш пейки???

                И пак да те попитам за мотивация - Кое е това нещо дето ви кара с такъв хъс да се хвърляте по форумите при положение че всичко върви във вашата посока - Подсигурили сме ваксини и за децата ви и за техните бъдещи деца

                Обикновено така по форумите се хвърлят хора като мен които усещат че по някакъв начин са засегнати интересите ни - Та обясни ми каква е тази движеща сила която ви кара да го правите
                Кой се хвърля? Ако ти го възприемаш едва ли не като опит да наклониш везните в твоя посока, заприличваш на кавръка дето рути цените 5+ години? Аз не го възприемам така, просто не обичам конспирации и идиотщини, които подведоха толкова иначе интелигентни хора.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  Прогнозата не е моя, а на разни вирусолози. Доуточнението за България е от един от нашите вирусолози.
                  И все пак това е само прогноза, няма гаранция за нищо.
                  Добре де но когато прочетеш нещо не се ли замисляш върху написаното ???

                  Те и разни специалисти решиха да изскубят пейките от парковете - Ти ходи ли да къртиш пейки???

                  И пак да те попитам за мотивация - Кое е това нещо дето ви кара с такъв хъс да се хвърляте по форумите при положение че всичко върви във вашата посока - Подсигурили сме ваксини и за децата ви и за техните бъдещи деца

                  Обикновено така по форумите се хвърлят хора като мен които усещат че по някакъв начин са засегнати интересите ни - Та обясни ми каква е тази движеща сила която ви кара да го правите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Прогнозата не е моя, а на разни вирусолози. Доуточнението за България е от един от нашите вирусолози.
                    И все пак това е само прогноза, няма гаранция за нищо.
                    Всъщност малко оптимистично съм запомнил, по-скоро към края на годината, ама не и за България и подобни умници:

                    До април коронавирусът ще придобие ендемичен характер, прогнозира Тодор Кантарджиев

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Боби айде моля ти се сериозно ми

                      Ти си на вид нормално мислещ по останалите теми и накрая изведнъж изплискваш лигена с изказване като това


                      Хайде и ти по-сериозно. Тука си има едно перманентно стадо упиньон мейкъри, които си имат аджедна. Дали е свързана с ваксините, с политиката у нас, в чужбина, с търговията или дори с имотите е само подробност. Лесно се разпознава по повърхностните лозунгарски изказвания, лесното прибягване до обиди и неизменната русофобия. Пледполагам, че част от мненията им са откровени, но дори те самите не могат да разграничат работа от удоволствие.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Джокович е имал медицинско изключение и го е сподели с австралийците ако се наложи ще го сподели и с испанците

                        Разговора е протекъл горе доло в следният ред

                        Г-н НоВакс Джокович какво медицинско изключение имате

                        - Имам венерическо задоболяаве

                        - И какво е това венерическо заболяване

                        - Боли ме к-ра за вашите ваксини
                        Джокера много здраво нагази лука. Ще видим какво ще стане.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          Боби айде моля ти се сериозно ми обясни това твое твърдение

                          Омикрона минава през всички наред - Как реши че през ваксинираните ще мине по бързо и при тях ще приключи сега а пък при нас през септември???

                          Все по сериозно почвам да се съмнявам в мотивацията ви за писане

                          Ти си на вид нормално мислещ по останалите теми и накрая изведнъж изплискваш лигена с изказване като това

                          Кажи ми кое ви мотивира така яростно да се хвърляте по форумите след като вас никой за нищо не ви притеснява - Подсигурени са ви ваксини - Бустери - Зелени сертификати - Официалната правителствена политика е в такт с вашето мислене
                          Прогнозата не е моя, а на разни вирусолози. Доуточнението за България е от един от нашите вирусолози.
                          И все пак това е само прогноза, няма гаранция за нищо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                            Такава е прогнозата да стане ендемичен, но за ваксинираните държави - през пролетта, за умниците като нашата - към края на годината.
                            Боби айде моля ти се сериозно ми обясни това твое твърдение

                            Омикрона минава през всички наред - Как реши че през ваксинираните ще мине по бързо и при тях ще приключи сега а пък при нас през септември???

                            Все по сериозно почвам да се съмнявам в мотивацията ви за писане

                            Ти си на вид нормално мислещ по останалите теми и накрая изведнъж изплискваш лигена с изказване като това

                            Кажи ми кое ви мотивира така яростно да се хвърляте по форумите след като вас никой за нищо не ви притеснява - Подсигурени са ви ваксини - Бустери - Зелени сертификати - Официалната правителствена политика е в такт с вашето мислене

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Испанските власти предлагат на заболяването да се гледа като ендемия заради ниската смъртност!



                              Испанското правителство започна разследване как Джокович е влязъл в страната в края на декември при условие, че от 20 септември 2021 г. е наложило като изискване към сръбските граждани, искащи да влязат в страната, да са напълно ваксинирани или да имат специално позволение, а тенисистът не се е обръщал за специално позволение нито към испанското посолство в Белград, нито към министерството на външните работи.



                              p.s.
                              Селските номерца може и да минават на Балканите (даже се издигат в култ), но не и в белите държави.
                              Джокович е имал медицинско изключение и го е сподели с австралийците ако се наложи ще го сподели и с испанците

                              Разговора е протекъл горе доло в следният ред

                              Г-н НоВакс Джокович какво медицинско изключение имате

                              - Имам венерическо задоболяаве

                              - И какво е това венерическо заболяване

                              - Боли ме к-ра за вашите ваксини

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                А бакшишите, тия висши специалисти, какво викат? Или ти нямаш пари за такси?
                                Ех, саше, сашее....

                                Коментар

                                Working...
                                X