IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
    Барби,
    със същият успех можеше да ме попиташ защо не съм започнал да събирам данните още от 13.03.2020 г., когато за пръв път у нас обявиха извънредно положение във връзка с ковида

    ... що не взема аз да си импортвам данните от worldometer-а
    ... Отне ми около 2 часа да си наглася екселската таблица да ми изплюва всички данни, корелации, отношения и други неща
    ... Когато на графиките има две криви и две ординатни оси, винаги съобразявам мащабите на двете ординати
    ... Ексела е готино приложение
    ... За математиката, и специално за статистиката, ти е ясно, че също са ми много ясни
    ... И двете ми образования, и работите, които съм работил и работя, са свързани с много математика.
    Браво, имаш вече знанията и уменията
    на френски ученик в техникум по информатика
    или студент 1-ви курс по икономика или точни науки
    Но Excel не го споменавай, защото на моите внучетата като им омръзне Youtube Kids преминават към Excel
    И пак не разбирам - защо такъв "гений" тарикатски
    не може и не иска да "импортва" данни от по-ранна дата,
    когато и България, и Франция са преминавали през КОВИД-вълни
    Може би защото ще стане очевидно защо българите са на първо място
    а твоите предишни таблици и графики ще се окажат безполезни
    .

    .
    България:
    21/1/2022: 94.19% от починалите 86 за деня не са ваксинирани
    22/1/2022: 81.25% от починалите 32 за деня не са ваксинирани
    23/1/2022: 76.78% от починалите 28 за деня не са ваксинирани
    24/1/2022: 90.91% от починалите 132 за деня не са ваксинирани
    25/1/2022: 83,56% от починалите 73 за деня не са ваксинирани
    26/1/2022: 85,71% от починалите 70 за деня не са ваксинирани
    27/1/2022: 89,74% от починалите 78 за деня не са ваксинирани
    28/1/2022: 88,73% от починалите 71 за деня не са ваксинирани
    29/1/2022: 100.00% от починалите 33 за деня не са ваксинирани
    https://coronavirus.bg/bg/
    Last edited by barbaron; 30.01.2022, 09:18.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

      Барби,

      със същият успех можеше да ме попиташ защо не съм започнал да събирам данните още от 13.03.2020 г., когато за пръв път у нас обявиха извънредно положение във връзка с ковида

      Добре, ще ти обясня. Чета мненията в дискусията от доста време, но се включих реално през септември или октомври м.г. За worldometer-а знам още от началото на пандемията, щото го ползваха всички, дори и мейнстрийм телевизиите преди да си направим нашият сайт за тракване на пандемията в България.
      13.11.2021 беше събота, ден за размисъл преди последните избори у нас. Беше ми писнало да търся статистики за нещо си из нета по отношение на ковида, и си викам абе що не взема аз да си импортвам данните от worldometer-а, ама всичките, и да си правя квито си искам статистики и графики. Всичко беше и е за мое лично ползване, казах, че следя основно 35-те най-големи държави в Европа, но имам данни за всичките и за нула време мога да ти кажа кво става и в държавиците Сан Марино или Андора, например.

      Отне ми около 2 часа да си наглася екселската таблица да ми изплюва всички данни, корелации, отношения и други неща, които ме интересуват. Отнема ми по-малко от 5 минути на ден да си импортна всички данни от worldometer-a в Ексела и да видя кво става.
      Справки , корелации и сравнения мога да си правя квито си искам за квито периоди си искам, само давам датите и ексела ги изплюва на момента. Направил съм си и доста графики, които се обновяват автоматично, след като импортна новите данни всеки ден, а да направя нова графика на основа наличните данни ми отнема минути. Когато на графиките има две криви и две ординатни оси, винаги съобразявам мащабите на двете ординати така, че да не се получава подвеждаща картинка. Поради това напоследък предпочитам една логаритмична ордината когато данните в кривите се различават с порядъци, както например при брой заразени и брой починали.

      Ексела е готино приложение между другото, а го ползвам откакто го има въобще на тоя свят - трябва ми доста в работата от много години насам. За математиката, и специално за статистиката, ти е ясно, че също са ми много ясни
      И двете ми образования, и работите, които съм работил и работя, са свързани с много математика.
      Айде, стига толкова, че много стана.... Доволен ли си?

      Много точна, пълна, ясна обосновка и отличен отговор на въпроса на нашия съфорумник - Барбалячо. Дали той е бил наясно с толкова точен, разбираем и прозрачен отговор? По-скоро - не е бил наясно, че е можел да си отговори, следвайки логиката.

      Аз благодаря за прецизният ти отговор - точно в десЕтката!

      Живот и здраве!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        Напротив, твоите таблици и графики се нуждаят от коментар
        Защо твоите таблици и графики започват тарикатски от 13.11.2021 а не от 1.8.2021 ?
        Аз мисля че ще наблюдаваме интересни явления
        Барби,

        със същият успех можеше да ме попиташ защо не съм започнал да събирам данните още от 13.03.2020 г., когато за пръв път у нас обявиха извънредно положение във връзка с ковида

        Добре, ще ти обясня. Чета мненията в дискусията от доста време, но се включих реално през септември или октомври м.г. За worldometer-а знам още от началото на пандемията, щото го ползваха всички, дори и мейнстрийм телевизиите преди да си направим нашият сайт за тракване на пандемията в България.
        13.11.2021 беше събота, ден за размисъл преди последните избори у нас. Беше ми писнало да търся статистики за нещо си из нета по отношение на ковида, и си викам абе що не взема аз да си импортвам данните от worldometer-а, ама всичките, и да си правя квито си искам статистики и графики. Всичко беше и е за мое лично ползване, казах, че следя основно 35-те най-големи държави в Европа, но имам данни за всичките и за нула време мога да ти кажа кво става и в държавиците Сан Марино или Андора, например.

        Отне ми около 2 часа да си наглася екселската таблица да ми изплюва всички данни, корелации, отношения и други неща, които ме интересуват. Отнема ми по-малко от 5 минути на ден да си импортна всички данни от worldometer-a в Ексела и да видя кво става.
        Справки , корелации и сравнения мога да си правя квито си искам за квито периоди си искам, само давам датите и ексела ги изплюва на момента. Направил съм си и доста графики, които се обновяват автоматично, след като импортна новите данни всеки ден, а да направя нова графика на основа наличните данни ми отнема минути. Когато на графиките има две криви и две ординатни оси, винаги съобразявам мащабите на двете ординати така, че да не се получава подвеждаща картинка. Поради това напоследък предпочитам една логаритмична ордината когато данните в кривите се различават с порядъци, както например при брой заразени и брой починали.

        Ексела е готино приложение между другото, а го ползвам откакто го има въобще на тоя свят - трябва ми доста в работата от много години насам. За математиката, и специално за статистиката, ти е ясно, че също са ми много ясни
        И двете ми образования, и работите, които съм работил и работя, са свързани с много математика.
        Айде, стига толкова, че много стана.... Доволен ли си?
        Last edited by Kildirim_Bei; 30.01.2022, 03:24.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • леле
          ного мангъропитеци се навъдили по целия свят
          столхолм, брюксел, и гвоздея - отава
          тия плоскоземци не ги ли срам
          пирона на пироните : неска трюдо и той се самокарантирил, сигурно Просто кирето му е дал балкански акъл как да процедира с протестиращи…
          ааа забравих , тоя копейкин бая кинти тряя да е тупнал на масата, по 40 кинта да дава на сички че да изкочат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
            Забележете броя на гледанията и коментарите от цял свят след протестите в България.

            Това е имайки предвид префинената цензура на тюба. Реалните гледания, харесвания и коментари потенциално може да са много повече.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
              Извод: явно преболедувалите не се имат за умни и красиви
              Благодаря за забележката Коригирах се

              Анкета: Ваксинирахте ли се?

              40% Да, включително с бустерна доза
              25% Да, но без бустерна доза
              8% Преболедувал/а съм

              1% Не, но планирам да го направя

              11% Не и не смятам да го правя
              5% Не е ваша работа
              4% Не, не вярвам, че ваксината помага
              1% Не, не искам да ме чипира Бил Гейтс
              1% Да, но съжалявам, че го направих


              2% Не съм решил/а още

              1% Да, пенсионер/ка съм и искам да взема 75 лева
              Общо гласували: 8680


              Умни са читателите на https://www.clubz.bg/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                Топ 10 европейски държави по нарастване на смъртността на милион население за периода 13.11.2021 - 29.01.2022 (общо население 285 млн. души)
                Топ 10 европейски държави по намаляване на смъртността на милион население за периода 13.11.2021 - 29.01.2022 (общо население 219 млн. души)

                Таблиците и графиките не се нуждаят от коментар.
                Напротив, твоите таблици и графики се нуждаят от коментар
                Защо твоите таблици и графики започват тарикатски от 13.11.2021 а не от 1.8.2021 ?
                Аз мисля че ще наблюдаваме интересни явления
                Както на тази графика
                Last edited by barbaron; 29.01.2022, 20:50.

                Коментар


                • Забележете броя на гледанията и коментарите от цял свят след протестите в България.


                  И 2 седмици по късно в Канада вече имаме

                  Freedom convoy!

                  Скоро и по целия свят.







                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                    Бей, уважавам те човек, за труда, хубавите таблици и графики(майстор си им), но ми се струва, че се разминаваме в логиката. Нека се обоснова.D
                    Нептуне,

                    благодаря ти за хубавите думи. И аз те уважавам като мислещ човек.
                    Прав си в разсъжденията си - да събираш смъртности за една и съща държава, да събереш такива за друга държава, да ги разгледаш поотделно и чак после да ги сравняваш е добре.
                    Но Барби събира некви средноаритметични смъртности за различни държави, вади некви проценти от тази сума, и дрънка глупости. Няма как да стане.

                    Моята теза е, че смъртността на запад расте със стотици проценти, а тази на изток пада с доста проценти. Нека някой да каже, че не е така, да се обоснове, както аз се обосновавам, и тогава ще се извиня публично тук пред всички.
                    Last edited by Kildirim_Bei; 29.01.2022, 18:34.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Ваксинирахте ли се?

                      40% Да, включително с бустерна доза
                      25% Да, но без бустерна доза
                      1% Не, но планирам да го направя


                      11% Не и не смятам да го правя
                      8% Преболедувал/а съм
                      5% Не е ваша работа
                      4% Не, не вярвам, че ваксината помага
                      1% Не, не искам да ме чипира Бил Гейтс
                      1% Да, но съжалявам, че го направих


                      2% Не съм решил/а още

                      1% Да, пенсионер/ка съм и искам да взема 75 лева
                      Общо гласували: 8680


                      Умни са читателите на https://www.clubz.bg/
                      Извод: явно преболедувалите не се имат за умни и красиви

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                        Барбароне,


                        Давам ти прост пример за смъртностите на милион и защо не трябва да се събират бакалската.
                        Следя подробно 35 държави в Европа, останалите 13 са с незначително население.
                        Като сумирам днес всичките смъртности на милион за тия държави, ще получа числото 1136/М. Общото население в тия държави е 703 млн. души (Русия е включена). Ако смятам като теб, това ще значи, че в тия 35 държави за последните 7 дни са починали 798 608 души с ковид

                        Да, ама не. Смъртността на милион за 703-те милиона души, среднопретеглена, е 28/М (закръглено до цяло число). Починали са само 19 460 души от тия 703 млн. през последните 7 дни.
                        Анадънму? Капиш? Панимайш?
                        Бей, уважавам те човек, за труда, хубавите таблици и графики(майстор си им), но ми се струва, че се разминаваме в логиката. Нека се обоснова. Това, което си дал като пример е точно така. Не е редно да събираш смъртност на милион на отделните държави, да получаваш нещо сумарно и да го умножаваш по общото население(спомняш си онази цветна карта на Европа с числата). Както сам си казал това не е правилно. Защото населението на всяка държава играе като съответен тегловен коефициент. Но това което си казал важи ли само ако разглеждаш една страна, примерно БГ? Естествено не. Какво ти пречи да си вземеш смъртностите/мил поотделно, за примерно 24 седмици, да ги сумираш и да получиш общата смъртност/мил за тези 6 месеца(за по-лесно 1мес. = 4 сед.) Това само за БГ. Същото може да си го направиш и за прословутата ФР. И пак си получаваш смъртност/мил., само че за ФР. И едното е km/h и другото е km/h, не m/s. Тук вече няма значение какво е населението на двете държави. Щото няма проблем да си събираш вадиш или каквото правиш в хомогенна кохорта(в твоят пример по-горе ги смесваш-различните държави), да приведеш даден показател и вече него да го сравняваш с аналогичен такъв от друга кохорта. Пък знаеш ли, може да постигнем сходство

                        ПП Ако някога ми потрябва графика или таблица вече знам към кого да се обърна
                        Last edited by neptun266; 29.01.2022, 18:44.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Ваксинирахте ли се?
                          Не, Барбароний, и не щем.

                          В западна Европа среднопретеглената смъртност е 26/М.
                          В Източна Европа+Русия е 32/М.
                          Тенденцията на запад, и най-вече във Франция, е тази смъртност да расте.
                          Тенденцията на изток е да пада.
                          До месец ще се изравнят.
                          Боцкай се още 100 пъти, защото ти си абонат вече.
                          Ползата от ваксите е 0 в момента, а в дългосрочен план е неизвестна, и много вероятно да е отрицателна.
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Ваксинирахте ли се?

                            40% Да, включително с бустерна доза
                            25% Да, но без бустерна доза
                            1% Не, но планирам да го направя


                            11% Не и не смятам да го правя
                            8% Преболедувал/а съм
                            5% Не е ваша работа
                            4% Не, не вярвам, че ваксината помага
                            1% Не, не искам да ме чипира Бил Гейтс
                            1% Да, но съжалявам, че го направих


                            2% Не съм решил/а още

                            1% Да, пенсионер/ка съм и искам да взема 75 лева
                            Общо гласували: 8680


                            Умни са читателите на https://www.clubz.bg/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                              Вероятно ще е по-приемливо, ако кажа, че Пирамид разбира от Регреионен анализ точно колкото Барбарела, т.е. - никак!
                              Разбира се. Факт. Ама не се и слага. За разлика от няк'ви безименни микомиковци.

                              Коментар


                              • Вероятно ще е по-приемливо, ако кажа, че Пирамид разбира от Регреионен анализ точно колкото Барбарела, т.е. - никак!

                                Коментар

                                Working...
                                X