IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron
    Кой разбрал - разбрал, кой не разбрал - да продължава с глупостите



    ФЕЙКАДЖИЯ !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение

      Или просто вирусът е статнал 10 пъти по -малко опасен и смъртоносен . Това Мангъров го обясняваше преди 2 години , с времето мутациите стават по - заразни и по - малко опасни .

      Това е ясно, но въпросът е защо колегата продължава да пуска верни данни и да ги чете както Дявола Евангелието или в случая както аз пускам верни данни, но ги тълкувам тотално грешно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


        Айде да ти пусна една задачка.


        Отваряш Вордометъра и гледаш Германия. Значи Германия в момента преживява много сериозна вълна. Има 10 пъти повече заразени отколкото при предната вълна. После гледаш и смъртните случаи - и опс изненада там са 10 пъти по-малко отколкото предната вълна.

        Т.е. имаш 100 пъти по-малка смъртност спрямо предната вълна. Извод ваксините не само помагат, ами намаляват смъртността с цели 100 пъти.


        Успех в доказването, че логиката ми е грешна.


        Или просто вирусът е статнал 10 пъти по -малко опасен и смъртоносен . Това Мангъров го обясняваше преди 2 години , с времето мутациите стават по - заразни и по - малко опасни .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


          Айде да ти пусна една задачка.


          Отваряш Вордометъра и гледаш Германия. Значи Германия в момента преживява много сериозна вълна. Има 10 пъти повече заразени отколкото при предната вълна. После гледаш и смъртните случаи - и опс изненада там са 10 пъти по-малко отколкото предната вълна.

          Т.е. имаш 100 пъти по-малка смъртност спрямо предната вълна. Извод ваксините не само помагат, ами намаляват смъртността с цели 100 пъти.


          Успех в доказването, че логиката ми е грешна.


          Моето усещане е че ти е време за бустер. Да си намаляваш смъртността. Че тая изключително лека настинка (по думите на лекуващи лекари относно пациентите с омикрон) може да бъде спряна само с трета и четвърта инжекция от препарат, правен за версията на вируса от преди две години и половина. Ако си без бустер, просто не знам как имаш лице да коментираш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

            Числата за смъртността в изоставащите с ваксинацията държави днес кореспондират с нивата на смъртност в силноваксинираните държави от преди 8-9 месеца.
            Берти (@bertram) обичаше да пуска тогава едни карти на Европа, където на всяка държава имаше съответната стойност за смъртност на милион. Той, между другото, съвсем се изгуби през последните 3 месеца, както и другите яростни поддръжници на ваксинацията - на амбразурата остана само Барби (@barbaron).

            Айде да ти пусна една задачка.


            Отваряш Вордометъра и гледаш Германия. Значи Германия в момента преживява много сериозна вълна. Има 10 пъти повече заразени отколкото при предната вълна. После гледаш и смъртните случаи - и опс изненада там са 10 пъти по-малко отколкото предната вълна.

            Т.е. имаш 100 пъти по-малка смъртност спрямо предната вълна. Извод ваксините не само помагат, ами намаляват смъртността с цели 100 пъти.


            Успех в доказването, че логиката ми е грешна.



            Коментар


            • Изследователи от Charité Berlin , най-голямата болница в Германия и една от най-големите в Европа, обявиха висок процент на тежки странични ефекти, продължаващи месеци или повече, въз основа на проучване сред около 40 000 германци. Някои акценти:
              1. Изследователите оценяват 8 сериозни странични ефекти на 1 000 ваксинирани хора (1 на всеки 125), в сравнение с 0,2 на 1 000, изчислени от Института Пол Ерлих (PEI), който е германското FDA и пазач на ваксините.
              2. Това се равнява на коефициент на подотчитане (URF) от 40x, което е почти точно същото като VAERS URF, изчислено от Стив Кърш .
              3. Водещият изследовател на изследването, проф. Харалд Матес, доктор по медицина , изчислява, че половин милион германци са имали сериозни странични ефекти след ваксинация. Резултатите от проучването показват, че до 80% от хората с тежки реакции се възстановяват в рамките на 3-6 месеца, но при 20% симптомите продължават. Това се равнява на 100 000 германци, които в момента страдат от дългосрочни сериозни странични ефекти. Това означава, че 0,16% от ваксинираните хора все още страдат от сериозни странични ефекти в продължение на 6 месеца след ваксинацията.
              4. Това е голям смущение за PEI, който през цялото време твърдяше, че извършва задълбочено проследяване на нежеланите събития от ваксината и осъди всеки, който поставя под съмнение броя й, като опасни анти-ваксери.
              5. Матес призовава правителството да се отнася сериозно към хората, които твърдят, че са наранени от ваксина и да предоставят специални амбулаторни грижи на пострадалите от ваксина, като отбелязва, че повечето не са били в състояние да намерят помощ в сегашния медицински климат, който както силно обезкуражава да се говори за нараняване от ваксина, така и по същество не знае как да помогне на ранените с ваксината. Той също така призова да се позволи на лекарите да обсъждат открито нараняванията от ваксините, за да могат да разработят лечения, без да се страхуват, че ще бъдат заклеймени като „анти-ваксери“.
              6. Матес отбелязва силно сходство между много от симптомите на така наречения „продължителен COVID“ и нараняване от ваксина и вярва, че лечението на продължителен COVID може да бъде полезно за справяне с нараняването от ваксина. За повече информация вижте презентацията ми на откритата научна среща на PANDA за единна теория за чувствителността към COVID-19 и нараняванията от ваксини срещу COVID-19.
              7. Германия създаде амбулаторни клиники, посветени на продължителен COVID, и ранените от ваксината могат да се обърнат към тях за помощ. Проблем: твърде много ранени. От тази статия : „
                Специалната амбулатория в Университетската болница в Марбург е ярък пример за това. Служителите всъщност искаха да направят проучване на Long-Covid, но сега се грижат главно за пациенти с тежки странични ефекти от ваксинацията. Между 200 и 400 имейла от засегнатите вече се получават ежедневно в специалната амбулаторна клиника в Марбург , а списъкът на чакащите включва около 800 пациенти .

                Проблемът тук обаче е, че търсенето далеч надхвърля предлагането. „Имаме нужда от повече амбулаторни клиники, те далеч не са достатъчни“, подчертава Матес в доклада за MDR. [Обърнете внимание, че амбулаторното лечение на немски език е машинно преведено на „линейки“ на английски.]
              8. Тази история е огромна. Това е подобно на изследователи от Harvard Medical School, които излизат напред и обявяват, че CDC подценява процента на сериозните нежелани събития с коефициент 40, че нараняването от ваксината е реално и ранените от ваксината трябва да бъдат взети сериозно и лекувани и че лекарите се нуждаят да могат открито да изразят мнението си, без да се страхуват от възмездие, така че да могат да бъдат разработени лечения за ранените от ваксината.
              9. В това интервю д-р Матес е попитан за Андреас Шьофбек, изпълнителен директор на застрахователната компания, който беше уволнен, след като изрази опасенията си за нараняване от ваксина въз основа на данни за искове:
                „Той трябваше да каже, че тук има улика, но причинно-следствената връзка все още не е проверена. Не беше напълно ясно дали той говори политически, или просто вършеше дължимата си грижа и казваше: Ето сигнал, който трябва да бъде проучен допълнително, моля. Тази малка диференциация му коства работата. Но ако след това погледнете как черно-бялото се рисува в момента публично и с каква ярост се обменят определени мнения, без да има никакви факти – тогава разбирате колко несправедливо е наказан за нещо, което може би не е било внимателно формулирано.”

                Може да се каже, че е много предпазлив в избора си на думи, но трудно може да се оправдае уволнението на Шьофбек с мотива, че не е бил достатъчно предпазлив в изявленията си. Както и да е, бих заложил долари за понички, че щеше да бъде уволнен, дори ако изявлението му беше по-внимателно формулирано.............https://www.globalresearch.ca/german...nation/5779965

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

                Така е. Няма какво да каже за последните 2 месеца. Обаче, имам едни подозрения, че след следващата вълна няма да има какво да каже изобщо. Тя ще тест на естествения имунитет срещу изкуствения. Вече знаем за страни като Корея, че смъртността при ваксинираните е доста висока. Остава да чакаме да видим какво ще се случи тук или в други държави с ниски нива на ваксинация. Чакането няма да е дълго. Мисля, че в Китай в момента се борят с новия щам и са го изпуснали, въпреки драконовските мерки. Въпрос на седмици е да пристигне в Европа.
                Съгласен съм с теб.
                Вече се вижда какво става в нисковаксинираните държави:
                Click image for larger version

Name:	MR1M-minvax-090522.jpg
Views:	1
Size:	38.7 КБ
ID:	3920392

                За Молдова няма данни през последните няколко дни - вероятно не рапортуват въобще към worldometer-а.

                Числата за смъртността в изоставащите с ваксинацията държави днес кореспондират с нивата на смъртност в силноваксинираните държави от преди 8-9 месеца.
                Берти (@bertram) обичаше да пуска тогава едни карти на Европа, където на всяка държава имаше съответната стойност за смъртност на милион. Той, между другото, съвсем се изгуби през последните 3 месеца, както и другите яростни поддръжници на ваксинацията - на амбразурата остана само Барби (@barbaron).
                Last edited by Kildirim_Bei; 10.05.2022, 07:39.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                  "30% от поставените ваксини срещу COVID в страната са фалшиви." Това заяви депутатът от ГЕРБ и бивш здравен министър проф. Костадин Ангелов пред телевизия "Евроком".

                  "30% от документите, които са издадени са фалшиви. Това е едно проучване, което беше направено от наши колеги. Това също е много притеснително. Това означава, че 800 000 са с нередовни документи", коментира проф. Ангелов.


                  Все ми се струва че е обратното - 30% са истински
                  Не разбирам - според собствените им истории, според техните критерии - какво е "притеснителното", когато по-голямата част от набодените в България са инжектирани преди поне година, съответно имат НУЛА, НИКАКЪВ, НЕСЪЩЕСТВУВАЩ ефект от инжекциите към момента. Дори да са имали някакъв, той е изветрял, изфирясал, няма го. Кое е "притеснителното" в тая ситуация? В мочента няма никаква разлика между мен и един двойно инжектиран от миналата пролет.

                  Притеснителното е, че едни 30% от правоверните, от носителите на Специалните Граждански Права да съществуват като нормални хора в страната си, са обикаляли по молове и обществени сгради и са ходили спокойно и непроверявано на работа без да са инжектирани с вълшебните терапии! И въпреки този коварен пробив на осигурената Мощна Защита от Безвредната Ефикасна Ваксина, пак имахме минимално количество новозаразени - при това по време на ОМРИКОН ЦУНАМИТО!

                  Бре тия сертификати, те май наистина помагат, не била работата в инжекциите. Светия QR код гони вируса като тамян-дявола.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                    Не се прави на луд, Барби, и не цитирай данни, които не кореспондират по никакъв начин с тези от графиката ми. Сравняваш ябълки с круши.
                    Ти ми даваш тотала за 2+ години пандемия в двете държави, а аз ти давам актуалните данни за период (в случая 06.04 - 06.05.2022 г.).
                    Знам, че няма какво да кажеш от около 2 месеца насам, и се отнасям с разбиране към несвързаните ти брътвежи
                    Така е. Няма какво да каже за последните 2 месеца. Обаче, имам едни подозрения, че след следващата вълна няма да има какво да каже изобщо. Тя ще тест на естествения имунитет срещу изкуствения. Вече знаем за страни като Корея, че смъртността при ваксинираните е доста висока. Остава да чакаме да видим какво ще се случи тук или в други държави с ниски нива на ваксинация. Чакането няма да е дълго. Мисля, че в Китай в момента се борят с новия щам и са го изпуснали, въпреки драконовските мерки. Въпрос на седмици е да пристигне в Европа.

                    Коментар


                    • "30% от поставените ваксини срещу COVID в страната са фалшиви." Това заяви депутатът от ГЕРБ и бивш здравен министър проф. Костадин Ангелов пред телевизия "Евроком".

                      "30% от документите, които са издадени са фалшиви. Това е едно проучване, което беше направено от наши колеги. Това също е много притеснително. Това означава, че 800 000 са с нередовни документи", коментира проф. Ангелов.


                      Все ми се струва че е обратното - 30% са истински
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                        Обяснимо е, данните които пускат за смъртността не са дневни а за 14 дни.
                        Няма значение за какъв период се рапортуват данните - нарастването не може да се скрие.
                        Финландците рапортуват веднъж седмично от средата на април, но смъртността им скочи още в началото на март.
                        Click image for larger version

Name:	MR1M-BG-FIN-0101-080522.jpg
Views:	1
Size:	43.6 КБ
ID:	3919898

                        Last edited by Kildirim_Bei; 09.05.2022, 04:18.
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                          [ATTACH=CONFIG]n3919630[/ATTACH]

                          А нивото на смъртността във Финландия е необяснимо високо - в пъти над другите държави в таблицата.
                          Обяснимо е, данните които пускат за смъртността не са дневни а за 14 дни.

                          Коментар


                          • Click image for larger version

Name:	MR1M-70plus-080522.jpg
Views:	1
Size:	51.0 КБ
ID:	3919630



                            Click image for larger version

Name:	MR1M-70plus-080522-table.JPG
Views:	1
Size:	51.3 КБ
ID:	3919631

                            Ние днес сме с 8/М - рекорд досега.
                            Португалия, най-ваксинираната държава в Европа, кърти мивки през последният месец с нарастването на заразените и нивото на смъртност. А нивото на смъртността във Финландия е необяснимо високо - в пъти над другите държави в таблицата.

                            Приятен неделен ден на всички
                            Last edited by Kildirim_Bei; 08.05.2022, 11:19.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                              Да бе
                              Да
                              Не се прави на луд, Барби, и не цитирай данни, които не кореспондират по никакъв начин с тези от графиката ми. Сравняваш ябълки с круши.
                              Ти ми даваш тотала за 2+ години пандемия в двете държави, а аз ти давам актуалните данни за период (в случая 06.04 - 06.05.2022 г.).
                              Знам, че няма какво да кажеш от около 2 месеца насам, и се отнасям с разбиране към несвързаните ти брътвежи
                              Last edited by Kildirim_Bei; 07.05.2022, 19:49.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар

                              Working...
                              X