IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
    А руснаците защо започват реваксинация на половин година и така до ....
    Със старата или ъпгрейдната версия ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      Явно руската ваксина е като самогона, изпарява се бързо.
      вероятно е на спиртна основа.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
        А руснаците защо започват реваксинация на половин година и така до ....
        Явно руската ваксина е като самогона, изпарява се бързо.

        Коментар


        • А руснаците защо започват реваксинация на половин година и така до ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение


            Припомнете си как протича самото заболяване при хората без имунитет. Първо организмът се среща неподготвен с вируса, в резултат на което за няколко дена вирусът масово и безпрепятствено се самовъзпроизвежда в милиарди бройки. Постепенно (напр. за 1-2 седмици) организма си изгражда антитела, и все по-успешно и по-успешно започва да се бори с вируса. В един момент антителата са толкова много, щото започват да доминират над вируса и за няколко дена го унищожават до крак. Има обаче един период от време (напр. 2-3 седмици), през които този човек временно става вирусоразпространител.

            При вече ваксиниран човек или при преболедувал човек събитията се развиват по друг начин. Организмът вече е подготвен и при поява на вируса много бързо (буквално за минути или часове) създава голямо количество антитела, които побеждават вирусите още в зародиш, когато бройката им все още е малка. По този начин дадения човек не се явява вирусоразпространител, защото много бързо изтребва всички попаднали в организма вируси.

            Всичко е въпрос на време - коя от двете армии ще успее по-бързо от другата да натрупа голям брой войници, като от това зависи и изхода на сражението. При хората с имунитет армията се мобилизира много бързо, много преди вирусът да успее да роди първото си поколение нови войници.
            Ми това не е вярно.Аз се срещнах с вируса неподготвен...Единственото което усетих е три дни следобяда ми горяха клапачите и температура 37,2 която след грипно прахче изчезваше...Нищо друго ама нищо.Бил съм болен преди години от обикновен грип при който имах по висока температура ужасна хрема кашлица и всички мускули ме боляха.При ковида пълна смешка...Са да не ме разбереш погрешно.Тва беше при мене при жена ми беше по тежко а мама си замина не можа да го преживее.Явно при всеки е различно и не трябва в зависимост от нашите страхове да се опитваме да налагаме на другите нашето виждане за нещата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Умират от страх. Само самоубийствата са поне 1000 за миналата година.
              Сложи тоя мити парцал на устата - задуши го, закашли се, притесни се и ареее инфракт ама го пишат кУрона
              А що в Германия не умират, там повече носят маски, че и по-плътни? Явно там не ги и страх. И в Гърция не ги е страх и си носят маските без да мрат.
              Last edited by mibova; 01.07.2021, 16:15.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Задаваш въпрос, за който няма еднозначен отговор. Наистина има много ЗА и много ПРОТИВ на въпроса дали човек трябва да се ваксинира. Това създава колебание в членовете на обществото, и именно това колебание ме караше и мене да се ослушвам година и половина. Сега обаче вече си взех моето решение и за добро или лошо вече няма какво повече да направя по въпроса. А дали съм сбъркал или не - това ще го покаже бъдещето.

                Хич не ми се умира с тръба на вентилация в гърлото и с мисли, че съм бил глупак, вярвайки в някакви недоказани самозаблуди. Не че няма пак да умра от нещо друго, но нека да не е такава мъчителна смърт. Предпочитам катастрофа с 250 km/h и активно работя в това направление ...
                Матейко има и по ужасна смърт.Не дърпай Бог за шлифера....кротувай за да не получиш некой ритник

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Довчера беше страхлив гъз, вече е боцнат гъз ама все раздава правосъдие габроуски . Сега и вреслив станал също кат едни на прайда.
                  Не знам кой само го е излъгал че като си преболедувал нямаш имунитет па като те боцнат и вече си безсмъртен
                  За наше нещастие тази тъпотия ще я играят още 4-5 години, много прилича на..., войната срещу тероризма...ислямска държава... мигрантите… всичко по 4-5 години.. няма такива шебеци / визирам дебелогъзите старчета/.. а овцете танцуват ли танцуват.. ще има нов щам, после още по-нов .. подобрени ваксини.. гаврят с нас се както си искат. А разни шеста глуха поддръжници на властта матевци обясняват колко е ок цялата работа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

                    Аз говоря с биологични и медицински основания и логика, а ти повтаряш медийните мисирки.
                    Сори, с нерелевантна глупост не може да се спори. Продължавай да си крякаш, аз нямам место в това.
                    Довчера беше страхлив гъз, вече е боцнат гъз ама все раздава правосъдие габроуски . Сега и вреслив станал също кат едни на прайда.
                    Не знам кой само го е излъгал че като си преболедувал нямаш имунитет па като те боцнат и вече си безсмъртен
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Да, де, ама ти казваш, че си се набоцкал поради страхотната новина, че ваксините дават доживотен имунитет. Сега се кандилкаме върху тезата, че ваксините дават лек отскок за прекарване на заразата по-леко. Ами те и грипните ваксини действат по същия начин - да го изкараме грипа по-леко. Каква е разликата тогава? Противогрипна ваксина ли е това, все пак, но облечена в медицински мантри и заклинания?
                      Задаваш въпрос, за който няма еднозначен отговор. Наистина има много ЗА и много ПРОТИВ на въпроса дали човек трябва да се ваксинира. Това създава колебание в членовете на обществото, и именно това колебание ме караше и мене да се ослушвам година и половина. Сега обаче вече си взех моето решение и за добро или лошо вече няма какво повече да направя по въпроса. А дали съм сбъркал или не - това ще го покаже бъдещето.

                      Хич не ми се умира с тръба на вентилация в гърлото и с мисли, че съм бил глупак, вярвайки в някакви недоказани самозаблуди. Не че няма пак да умра от нещо друго, но нека да не е такава мъчителна смърт. Предпочитам катастрофа с 250 km/h и активно работя в това направление ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Държавата и властимащите мислят за цялото общество, а не само за нарцисистите с големи нива на личен егоизъм. В това общество има сериозен процент хора, имунната система на които е много слаба или дори въобще я няма. Говоря за възрастните хора и за хората с различни хронични заболявания. Те са застрашената част от популацията и предимно те са хората, които пълнят статистиката с преждевременната си смърт.

                        Ядосвате се, че трябва да делим хората на ваксинирани и неваксинирани, но по-добре ли щеше да е да ги делим на хронично болни и здрави, или на стари и млади?

                        Хайде, станете управляващи и решете проблема глобално, за да ви видим как ще се справите, без да пълните статистиките на смъртните случаи.
                        Аз говоря с биологични и медицински основания и логика, а ти повтаряш медийните мисирки.
                        Сори, с нерелевантна глупост не може да се спори. Продължавай да си крякаш, аз нямам место в това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение


                          Припомнете си как протича самото заболяване при хората без имунитет. Първо организмът се среща неподготвен с вируса, в резултат на което за няколко дена вирусът масово и безпрепятствено се самовъзпроизвежда в милиарди бройки. Постепенно (напр. за 1-2 седмици) организма си изгражда антитела, и все по-успешно и по-успешно започва да се бори с вируса. В един момент антителата са толкова много, щото започват да доминират над вируса и за няколко дена го унищожават до крак. Има обаче един период от време (напр. 2-3 седмици), през които този човек временно става вирусоразпространител.

                          При вече ваксиниран човек или при преболедувал човек събитията се развиват по друг начин. Организмът вече е подготвен и при поява на вируса много бързо (буквално за минути или часове) създава голямо количество антитела, които побеждават вирусите още в зародиш, когато бройката им все още е малка. По този начин дадения човек не се явява вирусоразпространител, защото много бързо изтребва всички попаднали в организма вируси.

                          Всичко е въпрос на време - коя от двете армии ще успее по-бързо от другата да натрупа голям брой войници, като от това зависи и изхода на сражението. При хората с имунитет армията се мобилизира много бързо, много преди вирусът да успее да роди първото си поколение нови войници.
                          Да, де, ама ти казваш, че си се набоцкал поради страхотната новина, че ваксините дават доживотен имунитет. Сега се кандилкаме върху тезата, че ваксините дават лек отскок за прекарване на заразата по-леко. Ами те и грипните ваксини действат по същия начин - да го изкараме грипа по-леко. Каква е разликата тогава? Противогрипна ваксина ли е това, все пак, но облечена в медицински мантри и заклинания?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                            Не е глупаво от гледна точка на управляващите чрез сила и пари.
                            Настройват глупаците сами да искат да са овце, а и да го изисквот от мислещите другояче. Това много добре е било направено от нацистите, но те поне са имали много повече логика и основание в действията си, отколкото огромната лъжа ковид пандемия.

                            За подчертаното изречение гласувам с две ръце и един плюс.
                            Държавата и властимащите мислят за цялото общество, а не само за нарцисистите с големи нива на личен егоизъм. В това общество има сериозен процент хора, имунната система на които е много слаба или дори въобще я няма. Говоря за възрастните хора и за хората с различни хронични заболявания. Те са застрашената част от популацията и предимно те са хората, които пълнят статистиката с преждевременната си смърт.

                            Ядосвате се, че трябва да делим хората на ваксинирани и неваксинирани, но по-добре ли щеше да е да ги делим на хронично болни и здрави, или на стари и млади?

                            Хайде, станете управляващи и решете проблема глобално, за да ви видим как ще се справите, без да пълните статистиките на смъртните случаи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение
                              Вярно, съгласен съм. Реакцията ми беше емоционална по скоро. Това, че се разделяме на ваксинирани и не, безкрайно ме огорчава. В крайна сметка всеки сам за себе си решава, а и вируса е минал поне през 60% от хората. Цялото това настройване едни срещу други е глупаво. Що се отнася до самата ваксина, не я приемам защото не мисля, че е нужна и второ защото ми се натрапва. Виждаш ли тя е единственото спасение
                              Не е глупаво от гледна точка на управляващите чрез сила и пари.
                              Настройват глупаците сами да искат да са овце, а и да го изисквот от мислещите другояче. Това много добре е било направено от нацистите, но те поне са имали много повече логика и основание в действията си, отколкото огромната лъжа ковид пандемия.

                              За подчертаното изречение гласувам с две ръце и един плюс.

                              Коментар


                              • Вярно, съгласен съм. Реакцията ми беше емоционална по скоро. Това, че се разделяме на ваксинирани и не, безкрайно ме огорчава. В крайна сметка всеки сам за себе си решава, а и вируса е минал поне през 60% от хората. Цялото това настройване едни срещу други е глупаво. Що се отнася до самата ваксина, не я приемам защото не мисля, че е нужна и второ защото ми се натрапва. Виждаш ли тя е единственото спасение

                                Коментар

                                Working...
                                X