IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЕКОНТ и OLX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Влизането на трета голяма фирма е мираж и ще продължи да бъде мираж, особено след като Френските пощи закупят мажоритарния дял в Спиди. То и в момента има сума ти дребни фирмички в бранша - Лео експрес, Европът, Рапидо (което Спиди купиха), че даже и големи международни като DHL и M&BM, ма на, основният бизнес е в тези двете. Трета едва ли ще влезе, пък и защо ѝ е да влиза, като може да си купи Еконт или Спиди и да си бачка на разработен пазар? Това е малко като с трите мобилни оператора - пробваха с 4-ти, ама не става, трябва яко кинти. Аз лично очаквам сделката за Спиди да се случи при оценка на дружеството на 200 милки евро, т.е. цена на акция от 75+ лева, при сегашна от 60 кинта - сигурно съм пристрастен и затова имам акции там, просто размисли и страсти

    Едва ли Еконт ще свали цените, а и защо да го прави - огромната част от хората не се интересуват особено от 1-2 лева разлика на пратка, да не говорим, ч еидея си нямат за ценоразписа на двете фирми. Та толкова за конкуренцията - отново давам пример с трите мобилни оператора - цените им са горе-долу еднакви и е върпос на вкус, свикналост и близък опит (или фирма, в която работиш) към коя ще се насочиш. Всяка си има кусури и плюсове за тези които я харесват или не я харесват. Дет се вика - Keep calm and buy Speedy

    Не е препоръкЪ
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • ОЛХ с кого са решили да работят/рекламират, нали ви е ясно че спиди си плащат за тая реклама/ не е от голямо значение, поради простата причина, че за 3-4 минути можеш да проиграеш цената на доставката и при e-econt/имат допълнителни отстъпки/. Като активно ползваш от 7 години и двете си имат предимства и недостатъци, еконт са по-евтини на офис-офис, но вкараха размери и при превишаването им, цената им скача, спиди го нямат това все още. Аз лично очаквам контраудар от еконт в цените. И дано и двете да продължат и се конкурират, защото изчезне ли едната, другата ще се възползва веднага и...всички еднакво губим/заради 2лв дивидент им снасяш в пъти повече/.

      Коментар


      • аз пък доколкото чух, разлъката е дошла по-скоро екотн
        щели да опитват да правят платформа подобна на олх, ако е така според мен си е автогол във вратата на еконт

        също така от 1 август еконт прекратиха използването на бонус точки в електронните кабинети, нещото което им даваше голяма преднина пред спиди, нов автогол според мен

        за сега все още спиди и еконт държат лидерството, като всички останали са поне 2 класи под тях
        като в различните сигменти спиди и еконт си поделят лидерството


        аз лично предпочитам да работя с еконт, но на този етап работата изисква да се комбинират и двата куриера,

        може би нещата от моя гледна точка - изпращач на пратки, ще се подобрят, когата на пазара навлезе трети голям играч. на този етап обаче според мен не се очертава такава възможност



        Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
        Отворена тема за коментари и мнения за двете известни компании

        От 1-ви август OLX преустанови в платформата си попълването на товарителници към ЕКОНТ. Обяснението бе, че са прекратили договора си с ЕКОНТ. Да режеш клона на който седиш не се смята за положителна практика в живота. Работата ми и наблюденията ми от последните 8 год. работа с OLX и ЕКОНТ както и постоянните всекидневни безброй разговори с колеги и клиенти са, че може би 70 % от хората работят с ЕКОНТ, а не със СПИДИ.
        В масовото съзнание на хората се е набило и втълпило, че това са двете фирми - за пратки - ЕКОНТ и за обяви - OLX. А сега в сайта на OLX товарителница може да се попълни вече само към СПИДИ и Български пощи , кой за бога работи с БГ поща , бе хора ??

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Еконт умре, това ясно. Е, ще покрета поне няколко години. Проблемът е, че няма начин български бизнес да се конкурира с такъв от чужбина. Хубави / лоши "Еконт" са българи и отиването им в киреча е още една стъпка към бананизацията на държавата. Който се чувства "гражданин на света" вероятно не го ебе.

          За това кой използва държавните пощи - аз. Много съм доволен.
          извинявай, а Спиди какви са, че нещо са обърках? Не са ли българска фирма към момента със собственик българин от арменски произход? Отделно са листанти на БФБ и търся поне един, който да се оплаче от тях като акционер и от ръководството им като некоректно отношение към миноритарите - поне един? Има още само една такава фирма - Корадо, всичко друго е талаш, който по един или друг начин цака дребосъка я с тантиеми, я с огромни възнгараждения на УС, я с липса изобщо на дивидент (че тази дума е много мръсна за 90% от фирмите на БФБ).

          И да отбележа - патриот съм до мозъка на костите си (е, не от типа на Каракачан ага, Белата Златка или татар симеонов) и винаги предпочитам българското, при равни други условия, но в случая наистина не разбирам кое му е небългарското на Спиди и българското на Еконт. Иначе ползвам услугите и на двете фирми, а ОЛХ е частно дружество и само решава с кого да работи - явно Спиди, както и на много други места, са били с по-доброто предложение.

          П.С. Близо до мен има много голям офис на Български пощи - персоналът е застаряващи лелки, които по цял седят, пушат и си бъркат в носа. Единствените опашки пред офиса са, когато дават пенсиите - без тях и държавната помощ са фалирали за отрицателно време
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Еконт умре, това ясно. Е, ще покрета поне няколко години. Проблемът е, че няма начин български бизнес да се конкурира с такъв от чужбина. Хубави / лоши "Еконт" са българи и отиването им в киреча е още една стъпка към бананизацията на държавата. Който се чувства "гражданин на света" вероятно не го ебе.

            За това кой използва държавните пощи - аз. Много съм доволен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

              Хубаво кътай си ги, ама кат ти се наложи изпращаш и получаваш пратки с ЕКОНТ, нал тъй ?
              Не. Със Спиди, разбира се.

              Коментар


              • 18 ст за SMS, такса гориво...
                Намалиха ли цените при сегашните цени на горивата?

                Коментар


                • Еконт водят по проверка и тест на стоката

                  В офиси на Еконт съм виждал пробни да се пробват дрехи. В Спиди още не съм виждал такова нещо.

                  Коментар


                  • Мисля че НАП подкара сивия сектор, а познайте кой го обслужваше и не рапортуваше.

                    Къде не ти искаха лична карта и пращаше защото се познаваш с "франчайза" който взима от всяка пратка и си затваля очите. Куриери докладват на НАП онлайн търговците


                    https://trud.bg/%D0%BA%D1%83%D1%80%D...0%D0%B3%D0%BE/

                    Какъв рев пада в сивия сектор не е истина.

                    Скоро срещам една позната пред Спиди и се шегувам с нея "нали каза че никога няма да ползваш Спиди, не държиш ли на думата си?". Всичко бяга в Спиди защото е евтино и качествено. Застраховка на пратка за 50 лв. е 13 ст. какво му плащаш.

                    В Еконт Ви обясних защо се ходеше. То пратката излизаШЕ без пари като няма ДДС няма данък печалба няма осигуровки

                    А ти Асо Пика от "башибозука на Еконт ли си"? и собственика на еконт Ви е пуснал опорка да спамите по форумите? За незнаещите башибозука са всички собственици на франчайз офиси, семействата им и служителите им. Пуска им се задача отгоре да се пише и говори срещу Спиди и вие като овце интересчийки действате. Засрами се пич! Не е етично да хвърляте кал с лъжите си!
                    Last edited by oslo; 04.08.2020, 20:45.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                      Супер. Имам акции на Спиди
                      Хубаво кътай си ги, ама кат ти се наложи изпращаш и получаваш пратки с ЕКОНТ, нал тъй ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        Супер. Имам акции на Спиди
                        И аз, а Бай Стамен май няма, та затова и този рев - Спиди рулират, ама яко рулират, браво на тях, а Еконт си вървят бавно и славно в киреча. Също като Jeep - символ на нещо, от пазара на което сигурно държат 1-2%
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                          Отворена тема за коментари и мнения за двете известни компании

                          От 1-ви август OLX преустанови в платформата си попълването на товарителници към ЕКОНТ. Обяснението бе, че са прекратили договора си с ЕКОНТ. Да режеш клона на който седиш не се смята за положителна практика в живота. Работата ми и наблюденията ми от последните 8 год. работа с OLX и ЕКОНТ както и постоянните всекидневни безброй разговори с колеги и клиенти са, че може би 70 % от хората работят с ЕКОНТ, а не със СПИДИ.
                          В масовото съзнание на хората се е набило и втълпило, че това са двете фирми - за пратки - ЕКОНТ и за обяви - OLX. А сега в сайта на OLX товарителница може да се попълни вече само към СПИДИ и Български пощи , кой за бога работи с БГ поща , бе хора ??
                          Супер. Имам акции на Спиди

                          Коментар


                          • ЕКОНТ и OLX

                            Отворена тема за коментари и мнения за двете известни компании

                            От 1-ви август OLX преустанови в платформата си попълването на товарителници към ЕКОНТ. Обяснението бе, че са прекратили договора си с ЕКОНТ. Да режеш клона на който седиш не се смята за положителна практика в живота. Работата ми и наблюденията ми от последните 8 год. работа с OLX и ЕКОНТ както и постоянните всекидневни безброй разговори с колеги и клиенти са, че може би 70 % от хората работят с ЕКОНТ, а не със СПИДИ.
                            В масовото съзнание на хората се е набило и втълпило, че това са двете фирми - за пратки - ЕКОНТ и за обяви - OLX. А сега в сайта на OLX товарителница може да се попълни вече само към СПИДИ и Български пощи , кой за бога работи с БГ поща , бе хора ??
                          Working...
                          X