IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли отклонения в радиационния фон?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Матеев, Вие сте неспокойна и търсеща личност!

    Всъщност, това е добре! Няма гаранция за щастие, но пък това отношение към нещата дава плът и облик на живота. Не просто съществуваш, а живееш.
    Умът трябва да се държи буден, любопитен, любознателен и критичен. Сетивата - изострени и открити.

    Спорадичните витуални сблъсъци не могат да са основание за прекратяване на всякаква комуникация. Не би било сериозно. Не и с Вас. Е, има разни субекти, които са преминали всякакви поносими граници, но там случаят е друг.

    Животът стана сложен, информацията - безкрайна. Трудно се вниква в познанието, особено задълбочено, убедително, информирано.
    Въпреки трудностите, подобна позиция към заобикалящия ни свят е безалтернативна за сериозните хора. За много неща тук не се разбираме, дори се караме, но видимо голяма група запомнящи се форумци излъчват ясни сигнали, че имат сериозни проблеми с доверието и всеки трескаво търси отговори сам, дори в чужда, непозната, враждебна среда. Това отдавна съм го констатирал и в живия (аналоговия) живот.
    Много добра илюстрация в това отношене беше темата за вируса. Тръгнахме масово, уж водени от желание за взаимопомощ, за човешка солидарност, но нещата, както обикновено, завършиха с емоции, обиди, политика и разпад.
    Осъдени сме да бъдем бити от Тъмната страна, която има много лица - наречени шеговито от Вас "поредната световна конспирация". Границата е тънка. Поне от нашето териториално и духовно пространство, доколкото го има, не се излъчват алтернативни и градивни сигнали за противопоставяне на тъмните практики и изгледите ни като социус по-скоро не са добри.

    Убеден съм, че го знаете, но понякога човек заобикаля или игнорира дори очевидни неща, а пък на мен ще ми е неконфортно да си премълча.
    Целият информационен поток, до който има достъп, се записва.
    При възникване на оперативна ситуация, масивите се претърсват за думи, изрази, изображения и намерените резултати се четат (слушат) изчерпателно.
    В твоите постинги изобилства от думи, фрази, които са оперативно интересни: лъчения, @ивертА, $геров брояч и др.
    Това е основание, при определени житейски обстоятелства да бъдеш посетен от хора, които имат определен цвят на костюмите. Неприятно изживяване е.

    И аз мога да бъда упрекнат, че в моите писмена има много основания, които могат да ми донесат несгоди в живота, но това не е причина да ги спра. Изпитвам и изразявам пълна непоносимост и отхвърляне към лица, явления, др., но доколкото не се бъркам пряко в материалния им интерес и уродливия стремеж към власт - единственото, което мога да преизвикам е насмешлива и презрителна усмивка. Просто е - те нямат никакви други движещи мотиви освен корист и личен интерес. Е, чисто човешки може и да таят някаква нетленна, мъглява, безформена надежда, че след няколко поколения генетичното им наследство ще донесе нещо по-добро, различно от настоящата им същност на преоблечени в костюми биячи, гавази, прислуга, а техните снимки ще бъдат изнасяни на многобройни семейни тържества и ще бъдат чествани като основатели на добруващи родове, духовни прариарси на новопървенстваща класа.
    Всичко друго, което в момента вършат и демонстрират е само маскиращ фон, камуфлажна бленда, отклоняващ маньовър по отношение на основния им приоритет и дълбинните надежди и оперативно целят отклоняване на общественото внимание от масата неудобни въпроси, които могат основателно да се зададат.

    Успех в начинанието!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Щом те кефи губи си времето. Сигурно знаеш колко е лъчението на една рентгенова снимка. Този пик на фона е с големината на вирус
      Всъщност не знам колко е лъчението на една рентгенова снимка или на един скенер, но обещавам следващия път да проверя. До 1-2 седмици на жена ми ще направят планова операция, и ще използвам момента да направя измерване по време на задължителните ренген/скенер.

      ПП: Иначе този уред е една играчка като всяка друга, и е въпрос на време да ми омръзне и да го захвърля някъде да събира прах. В един момент от бъдещето обаче може да стане много ценен - знае ли човек.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
        Нали твоята лична концепция беше, че не вярваш на никого и на нищо. При мене е нещо подобно - вярвам само на очите си и на показанията на уредите, защото нямат политическа ориентация.

        Не знам дали знаеш, но от поне 15 години си имам собствена МТО станция, която си ми дава собствени прогнози за времето. Освен всички други MTO датчици за вятър и валежи е оборудвана и с датчици за слънчева и UV радиация. Има и датчици за температурата на почвата на различни дълбочини. Данните се записват на всеки 3 секунди и се трупат в една огромна база данни.

        С тази MTO станция например също засякох инцидентни пикове на UV радиацията, надхвърлящи допустимите нива. Не знам дали над мене е прелитала озонова дупчица, или е имало слънчеви изригвания, но датчиците ми ги засичат тези UV пикове, и аз знам истината, видяна със собствените си очи, а не от медиите, които напоследък се убедихме колко са пристрастни и лъжливи.
        Щом те кефи губи си времето. Сигурно знаеш колко е лъчението на една рентгенова снимка. Този пик на фона е с големината на вирус
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
          Сам си пише конспирация, сам си я опровергава.....
          Нали твоята лична концепция беше, че не вярваш на никого и на нищо. При мене е нещо подобно - вярвам само на очите си и на показанията на уредите, защото нямат политическа ориентация.

          Не знам дали знаеш, но от поне 15 години си имам собствена МТО станция, която си ми дава собствени прогнози за времето. Освен всички други MTO датчици за вятър и валежи е оборудвана и с датчици за слънчева и UV радиация. Има и датчици за температурата на почвата на различни дълбочини. Данните се записват на всеки 3 секунди и се трупат в една огромна база данни.

          С тази MTO станция например също засякох инцидентни пикове на UV радиацията, надхвърлящи допустимите нива. Не знам дали над мене е прелитала озонова дупчица, или е имало слънчеви изригвания, но датчиците ми ги засичат тези UV пикове, и аз знам истината, видяна със собствените си очи, а не от медиите, които напоследък се убедихме колко са пристрастни и лъжливи.

          Коментар


          • Тепърва ми предстои да направя различни експерименти, за да натрупам повече информация. Като за начало трябва да се сдобия с някаква оловна плочка, за да мога посредством нея да си изяснявам от каква посока идва излъчването - отгоре, отдолу или отстрани. Ще си записвам и ситуацията (дъжд, слънце), както и местоположението. Ще се помъча да открия има ли зони с повишена радиация в имота или в сградите в него. Известно време ще измервам и всички закупени домати, краставици, мляко, колбаси и въобще каквото се яде. Така може би ще открия нещо интересно.

            Иначе освен тези две излъчвания други досега не са се появявали, въпреки че уреда почти непрекъснато е включен до мене на бюрото с компютъра.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение


              Матеев, трябвало е да купиш поне три уреда на различни производители - с първия замерваш фона, с втория - композицията, а с третия проверяваш резултатите от първите два. И да не забравиш шапката от алуминиево фолио - пази от внезапно рентгеново лъчение, отвличане от извънземни и натрапливи мисловни модели.
              Сам си пише конспирация, сам си я опровергава.
              Споко ще умреш и не от радиация, или от извънземни. Най-много са ти шансовете от страх
              Last edited by RUBLA; 21.05.2020, 15:33.
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                И колко консумира това чудо?
                По-скоро много малко. За един друг джобен уред с малки батерийки пишеше 100 часа работа. Моя е с 2 бр. АА батерии и сигурно също вече е навъртял 100 часа без да се изтощят, при положение че има и подсветка на екрана.

                Като цяло Гайгер-Мюлеровата тръбичка е с практически нулева консумация. Да, от време на време се йонизира, но тази йонизация се извършва с енергията на външната частица. Така че ако не е индикацията и дисплея, такъв един уред сигурно би работил хиляди часове с нищожна консумация.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Интересно е, има ли периодичност, ако да - каква е, а също, далу на е прелитала някаква летяща лаборатория, я за борба със вредители, я-кой знае, за какъв спектър иде реч, да не е нещо, я местен монитор, я друго устройство, да е излязло от режим и т.н. само два пика, са твърде малко дори да се забележи корелация, какво говорим, за „нещо повече”. Където аз работя, имаме рентгенови източници. Наскоро, единият се е повредил но, дали не е излъчил къде малко -силно, къде по-слабо встрани, напр.нагоре, да е прелитал самолет, отразил се сигналът, засечен в Габрово (доста встрани) а после - повторение -никакво, щото го няма отражателят и т.н. Интересни загадки, упражнения за ума.
                  Не мисля, че има основания за подобен сценарий. По-скоро става дума за някакви флуктуации във фона, т.е. вятър или нещо подобно. 1. Рентгеновите лъчи са изключително насочени и ъгъла на разширение е много малък. Ако говорим за източник, би било невероятно да има отражение от където и да е и да попадне в джаджата. Говорим за под 1 микрорадиан, т.е. на 30км - 3см ширина на снопа, който след отражение някъде попада в брояча нали... Това не е радиосигнал с голямо покритие (само някой да не започне с вируса и 5Г...) за да разсъждаваме така. От друга страна, радиоактивни частици около нас бол и те създават фона. Тяхото откриване на повърхността (дъжд, вятър) повишава фона, т.е. това, което е измерено. 2. Последния път гледах графики за рентгенови лъчи и как минават през пясъчна буря. 100км в пясъчен облак намалява сигнала няколко стотин пъти. Преминаване на Земята ще изисква неветроятни мощности, които ще изследват някакво петно от порядъка на метър. Какъв е смисъла? Добре, нека приемем, че коспирацията е вярна и някой иска да знае какво има в жабката на колата ми, паркирана на -3 етаж в гаража. Как ще насочи точно снопа на там не знам. Как ще го засече от другата страна също. Да приемем, че нерегламентирано облъчва, но това е технически невъзможно от гледна точка на необходимата ел. енергия в сателита за да се захрани подобен предавател.

                  Въпросните находища се търсят с други инструменти...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение
                    При какви условия и на едно и също място ли са направени измерванията? Радио-фона се определя от частиците в почвата/около нас. Територията на България като цяло има високи нива (може би два пъти по-високи от други държави). При дъжд тези елементи се откриват и нивата скачат 3 пъти някъде (30-40 usv/h), може и повече.

                    Какво озачава излъчване от сателит? Кой сателит? Или просто имаме завишено ниво за няколко секунди.
                    Интересно е, има ли периодичност, ако да - каква е, а също, далу на е прелитала някаква летяща лаборатория, я за борба със вредители, я-кой знае, за какъв спектър иде реч, да не е нещо, я местен монитор, я друго устройство, да е излязло от режим и т.н. само два пика, са твърде малко дори да се забележи корелация, какво говорим, за „нещо повече”. Където аз работя, имаме рентгенови източници. Наскоро, единият се е повредил но, дали не е излъчил къде малко -силно, къде по-слабо встрани, напр.нагоре, да е прелитал самолет, отразил се сигналът, засечен в Габрово (доста встрани) а после - повторение -никакво, щото го няма отражателят и т.н. Интересни загадки, упражнения за ума.

                    Коментар


                    • При какви условия и на едно и също място ли са направени измерванията? Радио-фона се определя от частиците в почвата/около нас. Територията на България като цяло има високи нива (може би два пъти по-високи от други държави). При дъжд тези елементи се откриват и нивата скачат 3 пъти някъде (30-40 usv/h), може и повече.

                      Какво озачава излъчване от сателит? Кой сателит? Или просто имаме завишено ниво за няколко секунди.

                      ПС, може да бъркам нулите, но беше преди 10 лета когато гледах графиките...
                      Last edited by 4i4o mitko; 21.05.2020, 06:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Открих и по-евтин Гайгер-Мюлеров брояч под формата на Plug-in към GSM апарат.

                        https://www.ebay.com/itm/Smart-Geige...YAAOSwOgdYw3Ea

                        И колко консумира това чудо?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение


                          Матеев, трябвало е да купиш поне три уреда на различни производители - с първия замерваш фона, с втория - композицията, а с третия проверяваш резултатите от първите два. И да не забравиш шапката от алуминиево фолио - пази от внезапно рентгеново лъчение, отвличане от извънземни и натрапливи мисловни модели.
                          ...и един мармот...
                          Last edited by RUBLA; 21.05.2020, 15:33.

                          Коментар




                          • Матеев, трябвало е да купиш поне три уреда на различни производители - с първия замерваш фона, с втория - композицията, а с третия проверяваш резултатите от първите два. И да не забравиш шапката от алуминиево фолио - пази от внезапно рентгеново лъчение, отвличане от извънземни и натрапливи мисловни модели.
                            Last edited by RUBLA; 21.05.2020, 15:32. Причина: Спазвайте добрия тон!

                            Коментар


                            • Открих и по-евтин Гайгер-Мюлеров брояч под формата на Plug-in към GSM апарат.

                              https://www.ebay.com/itm/Smart-Geige...YAAOSwOgdYw3Ea

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Неутриното със сигурност преминава, за ренгеновите лъчи не знам. Може би пък се търсят някакви отражения - знам ли. При всички случаи трябва да намерим разумно обяснение кой ни облъчва по изкуствен начин? Това вече го видях и няма капка съмнение, че източника на облъчване беше изкуствен, защото на апарата ми графиката се показа като идеaлен правоъгълен импулс с височина 35 usv/h и продължителност 10-15 секунди.

                                Няма как това да е някакъв ренгенов апарат, защото болницата е на 15 километра от мене. Давайте тогава други разумни предложение, защото факта на необичайното и странно облъчването си е факт, при това се случи 2 пъти. Втория път обаче импулса беше друг - фронтовете бяха по-заоблени, а времето - само 4-5 секунди. Интензитета обаче пак беше на същото ниво - 35 usv/h.
                                С 35 микрозиверта трудно ще сканираш. Освен това, и на сателит качена, рентгенова система изисква огромна мощност, пък прониква плитко. По-скоро, спектрален анализ на засеченото лъчение и налагане на орбитите на всички изкуствени обекти би донякъденпомогнало да се определи. А фонът...той е като метеорологичния КЛИМАТ, дълговременно усреднен. Докато, нещо от GRB в дъългия му спектър, по-минсе вижда естествено. По нефта, пропускаш нещо: до момента, инфото е за само 5% ДЕТАЙЛНО ОБСЛЕДВАНИ от земната площ. (Щото има и прекалено труднодостъпни). От обследваните, непрекъснато, тече сеизмично сканиране-базите данни се пълнят, и е естествено някак, следващия път, да не дупчат напразно. Нали е наука? Е, върши работа.

                                Коментар

                                Working...
                                X