IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Аз съгласен, че вътрешната мотивировка и желанието да търсиш нови решения , въпреки догмите и трудностите са много важни, но без Божията искра явно не става..Не гениите обикновено не са Щастливи, те са много неразбрани И ПОТЪНАЛИ- ОБСЕБЕНИ ОТ РАБОТАТА СИ....
    Тезата ми беше, че може да я има у всеки, но се разгаря у единици, може би по съвпадение на много фактори, някои от тях твърде редки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Явно не се разбира понятието наследяване- бащата гений- сина също, внуците също..Има ли такива факти..Ами няма..Ако има дайте примери..Таланта и гениите са само от Господ и се раждат много рядко по няколко всеки век..
      Наследява се интелект.Не всички хора с висок интелект са гений или имат успех в живота.Има членове на МЕНСА,които нямат висока житейска реализация.
      А има и достатъчно примери за деца,наследили и таланта на родителите си- фамилията Щраус,Кюри,Филип и Александър Македонски,Чингис хан и синовете му,спортни звезди.
      Last edited by mirodes; 17.05.2020, 10:30.

      Коментар


      • Хайде и аз да се включа в темата.

        Също не съм убеден, че истроята на Криси е достоверна. Нещо не се връзва съвесем. Той я обича, грижи се за нея, осигурява й всичко материално и т.н. и т.н, ама тя го зарязва. Уж била заради секса. Ама в същто време не са пробвали нито сексолог, нито да се разходят до аптеката. На всичкото отгоре го и разнася по форума. Ами тука може да приятели на г-н Димитров и той да се окаже, че не е толкова благосклонен към такава реглама.

        Ако все пак исторята е истинска, е прекрасен пример, че страшно много от жените (за съжаление и от мъжете) не знаят какво искат. В мометна, когато се почувстат, че не са щастливи за по-лестно търсят причината в партньора. Те вече са решили, че ще го зарежат, ама все пак трябва да се изберат и причина (в случая секса). Щастието обаче, най-често се крие в самия човек, а не в този до теб. Напълно съм съгласен с колегата съфорумец, който каза, че ако се беше хванала с някой, които я задоволяваше сексуално, пак след 3 години, щеше да го напусне, тъй като не може да й осигури достатъчно обувки и разходки до Тенерифе.
        Last edited by конфуций; 17.05.2020, 10:34.

        Коментар


        • Аз съм съгласен, че вътрешната мотивировка и желанието да търсиш нови решения , въпреки догмите и трудностите са много важни, но без Божията искра явно не става..Не гениите обикновено не са Щастливи, те са много неразбрани И ПОТЪНАЛИ- ОБСЕБЕНИ ОТ РАБОТАТА СИ....
          Last edited by Kiro; 17.05.2020, 10:27.

          Коментар


          • Явно не се разбира понятието наследяване- бащата гений- сина също, внуците също..Има ли такива факти..Ами няма..Ако има дайте примери..Таланта и гениите са само от Господ и се раждат много рядко по няколко всеки век..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Моля посочете ми случаи на деца наследили таланта и гениалността на родителите си..
              Ще добавя към сложността на въпроса и фактора на вътрешно развитие, на саморазвитие на индивида още от малък. От някой момент в живота му той (може да) не е пасивен елемент в развитието си.
              Имам силното подозрение, че появата на т.н. гении много зависи от този път.

              Май психолозите и психофизиолозите смятат, че всеки маже да е гений (е, освен ако не е дебил по рождение), стига сам да развие някоя способност от някаква силна вътрешна мотивация.


              Но, извън горното, щастливи ли са самите гении?
              Last edited by 78-10; 17.05.2020, 10:19.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Въпроса за важността на ДНК е за какво реално влияе..На първо място според мен за наследствените заболявания и в голяма степен да кажем 50-60процента върху ума..Що се отнася до дарба в изкуството и гениалност , то няма достоверни факти да се наследяват..Леонардо, Айнщайн, Тесла, Менделеев не са наследили от родителите си своята гениалност..При писателите, художниците и музикантите е същото..За спортистите също- нито един син не наследява таланта на баща си велик футболист..Скоро четох едно изследване от САЩ за наследственост на ум и качества- Там се твърдеше, че се наследяват от майката..Ами това означава, че евреите са прави..Юдаизма е по майчина линия..
                Моля посочете ми случаи на деца наследили таланта и гениалността на родителите си..
                А от кой са наследили гениалността си Леонардо,Менделеев и Айнщайн?От въздуха ли?Естествено,че от техните предци.Но в тези времена е било напълно възможно гениален човек да не си прояви способностите.Дори и да остане неграмотен.Фамилията Щраус е най-яркият пример,че талантът се наследява.Освен това,за да стане човек велик в дадена област не стига само талант,а и много други качества.А може някой да има талант в дадена област и да се развива в друга.
                А и по принцип гениалността може да е специфична.В случая говорим за интелект.Не всеки интелигентен човек може да е гениален и обратното.Марадона и Стоичков не блестят с интелект.
                Last edited by mirodes; 17.05.2020, 10:17.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Нещо ни пообърка . Това не е мое изявление.
                  Това е бъг в цитирането. Някой надолу е направил неправилно технически цитиране (с никове на двама), който бъг "синджир-марка" се повтаря в следващите.

                  П. П. Оппа! Поправих бъга и в този цитат. Може и да е от софтуера.
                  Last edited by 78-10; 17.05.2020, 10:05.

                  Коментар


                  • Въпроса за важността на ДНК е за какво реално влияе..На първо място според мен за наследствените заболявания и в голяма степен да кажем 50-60процента върху ума..Що се отнася до дарба в изкуството и гениалност , то няма достоверни факти да се наследяват..Леонардо, Айнщайн, Тесла, Менделеев не са наследили от родителите си своята гениалност..При писателите, художниците и музикантите е същото..За спортистите също- нито един син не наследява таланта на баща си велик футболист..Скоро четох едно изследване от САЩ за наследственост на ум и качества- Там се твърдеше, че се наследяват от майката..Ами това означава, че евреите са прави..Юдаизма е по майчина линия..
                    Моля посочете ми случаи на деца наследили таланта и гениалността на родителите си..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      И защо да е лъжа?И мен тук няколко пъти ме обвиниха в лъжа и то единият път,защото казах,че имам приятел с шестцифрени годишни доходи,който от 15 години живее под наем.Какво толкова невероятно има в това?

                      По никакъв начин НЕ отъждествявам художествената измислица с лъжата! /това е повече от ясно!!!/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                        Имам в главата няколко случая, повечето непряка информация (т.е. чул от втора ръка), от семейства с добър социален статус, осиновили още от родилния дом цигане.
                        Подтвърждава се казаното от теб в цитата.

                        Не знам и не мога да твърдя, че това е правило, че генът винаги "си показва рогата" над възпитанието - но е факт, че такива случаи има.
                        Имаше документален филм за някакъв циганин,осиновен в Италия.Ами мързяло го да учи ,сменил няколко училище,вършил престъпления.Тия неща си се предават на поколенията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Така е-синът на циганският барон Цветелин Кънчев ,наричан Дон Цеци учеше в Кейбридж.И го хванаха да краде някакъв метален павилион.Та кръвта вода не става и крушата не пада по далеч от дървото.

                          Имам в главата няколко случая, повечето непряка информация (т.е. чул от втора ръка), от семейства с добър социален статус, осиновили още от родилния дом цигане.
                          Подтвърждава се казаното от теб в цитата.

                          Не знам и не мога да твърдя, че това е правило, че генът винаги "си показва рогата" над възпитанието - но е факт, че такива случаи има.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                            Сложно е да се твърди, че историята, която /разбираме/ току-що започва - е докрай достоверна...

                            Художествената измислица е похват на добрите писатели...
                            И защо да е лъжа?И мен тук няколко пъти ме обвиниха в лъжа и то единият път,защото казах,че имам приятел с шестцифрени годишни доходи,който от 15 години живее под наем.Какво толкова невероятно има в това?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                              Хубав ви почивник!
                              Подобно . След малко и аз зачезвам.

                              Коментар


                              • [QUOTE=mirodes;n3599407]
                                Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Нищо не съм объркал.Коментирах мнение на Вал,не твое.
                                За теб е ясно,че не общуваш с нискоинтелигентни пещерни балкански примитиви,които не са чели вагони с книги.
                                А защо адресираш коментара си към Вал до мен ?

                                Добрият адвокат не се бъзва толкова бързо .

                                Коментар

                                Working...
                                X