IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

    Пробвай да се ожениш за туркиня, да ѝ направиш две деца и после да я зарежеш. Днес, в съвременна Турция да не ходим по на изток.

    Ще ти светят маслото на петата секунда, а ако са по-богати даже друг ще лежи в затвора, от по-бедно семейство.

    Фантазьорче си ми ти.
    ха ха - някоя е гледала мноо турски сериали
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Леля ми бе омъжена за турчин от България. И братовчедите ми имат по-скоро турско самосъзнание, отколкото българско. Така че съм стотици пъти по-наясно с бита и отношенията в турската общност от теб.Точно братовчед ми се разведе с жена си,от която имаше дете и никой не го е гръмнал. Създаваш си някакви митове,които нямат нищо общо с реалността.
      Казвам ти-жените в тая общност ги третират като второ качество хора.
      Българските турци са си европейци в сравнение с анадола. Не е база за сравнение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Мишена за какво ме виждаш?С какво точно ме плашиш?
        Чети тук:

        “…финансовите задължения на мъжа в Исляма значително надвишават тези на жената (виж главата „Женското имущество?“). Младоженецът трябва да предостави на булката сватбен подарък. Този подарък е нейна лична собственост и й принадлежи дори, ако по- късно бракът бъде разтрогнат.
        Булката не е обвързана да предостави какъвто и да е подарък на младоженеца. Мюсюлманинът е натоварен освен това с издръжката на жената и децата си. От своя страна жената не е длъжна да му помага в тази сфера. Имуществото и приходите й са за нейно лично ползване, освен това, което тя предостави на съпруга си по собствена воля.”

        https://d1.islamhouse.com/data/bg/ih...tian_faith.pdf

        In Islam, marriage is a solemn contract for which the Shari`ah lays down rules and arrangements to guarantee its stability. Though Islam permits man to have more than a wife, it stipulates that certain conditions are to be met in this regard, for Islam’s main focus is on building a stable marital life. Answering your question, Sheikh M. S. Al-Munajjid, a prominent Saudi Muslim lecturer and author, states: “If a man is able to take a second wife, physically and financially, and he can treat both wives in a just manner, and he wants to, then he is allowed to do so according to Islam.

        Read More on islamonline :
        https://fiqh.islamonline.net/en/goin...es-permission/

        It is not obligatory for the husband, if he wants to take a second wife, to have the consent of his first wife, but it is good manners and kindness to deal with her in such a manner that will minimize the hurt feelings such thing might produce. So it’s incumbent on the husband to be kind to his wife, discuss the matter with her in a gentle and pleasant manner, and this should be coupled with spending whatever money may be necessary in order to gain her acceptance of the situation.”

        Read More on islamonline :
        https://fiqh.islamonline.net/en/goin...es-permission/
        https://fiqh.islamonline.net/en/goin...es-permission/

        Демек, мисли му ако нямаш финансови възможности и … физически възможности, да си правиш харем

        Търся и един абсолютен бисер за правата на четирите жени на за еднакво виждане със съпруга по време на карантината и за правото да търсиш сериозна финансова компенсация по съдебен ред ако виждаш повече едната или съжителстваш повече с едната.
        Last edited by Arana; 22.09.2022, 20:45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

          Днес няма да е, но когато съм на кеф ще разказвам. Ти внимавай къде точно се навираш с разните чужденки, да не стане късо съединение.

          Едно ще ти кажа - няма култура с безплатни обеди, както ти си го представяш. Винаги и навсякъде плащаш сметката.

          Умната, че те виждам като много лесна мишена.
          Мишена за какво ме виждаш?С какво точно ме плашиш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Разкажи да ги чуем.Първо няма да сме наясно дали са истински ,второ дори и да са,това не означава, че са масова практика. Все едно от тричането на кучета в едно село да се направи извод ,че във всички 5500 села го правят.
            Днес няма да е, но когато съм на кеф ще разказвам. Ти внимавай къде точно се навираш с разните чужденки, да не стане късо съединение.

            Едно ще ти кажа - няма култура с безплатни обеди, както ти си го представяш. Винаги и навсякъде плащаш сметката.

            Умната, че те виждам като много лесна мишена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              Мога да ти разкажа една две втисащи кръвта реални историйки от съвременна Турция, паркетен мой султане … някой ден пак ще си приказваме …

              Приличаш на дете в сладкарница.
              Разкажи да ги чуем.Първо няма да сме наясно дали са истински ,второ дори и да са,това не означава, че са масова практика. Все едно от тричането на кучета в едно село да се направи извод ,че във всички 5500 села го правят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                Пробвай да се ожениш за туркиня, да ѝ направиш две деца и после да я зарежеш. Днес, в съвременна Турция да не ходим по на изток.

                Ще ти светят маслото на петата секунда, а ако са по-богати даже друг ще лежи в затвора, от по-бедно семейство.

                Фантазьорче си ми ти.
                Леля ми бе омъжена за турчин от България. И братовчедите ми имат по-скоро турско самосъзнание, отколкото българско. Така че съм стотици пъти по-наясно с бита и отношенията в турската общност от теб.Точно братовчед ми се разведе с жена си,от която имаше дете и никой не го е гръмнал. Създаваш си някакви митове,които нямат нищо общо с реалността.
                Казвам ти-жените в тая общност ги третират като второ качество хора.
                Last edited by mirodes; 22.09.2022, 20:06.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Боже-мъжете в мюсюлманските държави имат право на по няколко жени,ти ми пишеш,че са презирали мъжете ако се разведат със съпругата си.И братята на някоя жена ще прережат гърлото на мъж,който преспи със сестра им и не се ожени за нея,щото така се оскърбява родовата чест. След сватбата какво се случва изобщо не ги вълнува, щото според исляма жената става собственост на мъжа и нито баща й,нито братята й могат да се месят.
                  И изобщо не ми е широко около врата,щото каквото и да направя ще съжалявам.
                  Мога да ти разкажа една две втисащи кръвта реални историйки от съвременна Турция, паркетен мой султане … някой ден пак ще си приказваме …

                  Приличаш на дете в сладкарница.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                    Имало си е строги правила. Всички са презирали подобен мъж. Хеле пък в арабските държави. Те до ден днешен в Турция се стрелят и колят точно на тая тема.

                    Ще я зарежеш друг път. На другия ден я си жив я брат ѝ ти е прерязал гърлото.

                    Широко ти е на тебе около врата.

                    Хайде, ракиено време настана. Лека …
                    Боже-мъжете в мюсюлманските държави имат право на по няколко жени,ти ми пишеш,че са презирали мъжете ако се разведат със съпругата си.И братята на някоя жена ще прережат гърлото на мъж,който преспи със сестра им и не се ожени за нея,щото така се оскърбява родовата чест. След сватбата какво се случва изобщо не ги вълнува, щото според исляма жената става собственост на мъжа и нито баща й,нито братята й могат да се месят.
                    И изобщо не ми е широко около врата,щото каквото и да направя ще съжалявам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      В мюсюлманските държави жената се счита собственост на мъжа и след брака никой не се меси в отношенията им.По принцип исляма е мъжка религия и жените са третирани като второ качество хора. Пишеш за неща,от които и понятие си нямаш.
                      Пробвай да се ожениш за туркиня, да ѝ направиш две деца и после да я зарежеш. Днес, в съвременна Турция да не ходим по на изток.

                      Ще ти светят маслото на петата секунда, а ако са по-богати даже друг ще лежи в затвора, от по-бедно семейство.

                      Фантазьорче си ми ти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Кои парцали си развявам?И не знам в кое общество в историята мъжът е бил социално неизвергнат ,ако е искал да се раздели с жена си.Смесваш желаното с действителността.
                        Имало си е строги правила. Всички са презирали подобен мъж. Хеле пък в арабските държави. Те до ден днешен в Турция се стрелят и колят точно на тая тема.

                        Ще я зарежеш друг път. На другия ден я си жив я брат ѝ ти е прерязал гърлото.

                        Широко ти е на тебе около врата.

                        Хайде, ракиено време настана. Лека …

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                          Стой и гледай ако баща ѝ е някой и как ще реагират братята ѝ и всички братовчеди и прочее рода от клана. Ти малко си живял. И най-вече малко си пътувал.

                          Да, на мукавей са се разтрогвали лесно църковните бракове. Те сега не се разтрогват с десетилетки, та тогава.
                          Не само съм учила, а и имам права да се явявам пред католически съд (рота) за анулиране, а не разтрогване на брака. Дълга и почти невъзможна процедура. В днешна Малта например - практически невъзможна процедура.

                          Указвам на тези твои двойни фантазни стандарти. Ти се радвай, че епохата е по-свободна, че инак ще си развяваш така парцалите на мукавей.

                          Самото общество от подобен тип ще те низвергне и ще бъдеш автоматично социално изключен от съответната общност.

                          Значи, в резюме, голяма манджа с грозде ти е в главата, което до някъде е обяснимо предвид обстоятелствата.
                          Кои парцали си развявам?И не знам в кое общество в историята мъжът е бил социално неизвергнат ,ако е искал да се раздели с жена си.Смесваш желаното с действителността.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                            Стой и гледай ако баща ѝ е някой и как ще реагират братята ѝ от клана. Ти малко си живял.

                            Да, на мукавей са се разтрогвали. Те сега не се разтрогват с десетилетки, та тогава.


                            Указвам на двойни фантазни стандарти. Ти се радвай, че епохата е по-свободна, че инак ще си развяваш така парцалите на мукавей.
                            В мюсюлманските държави жената се счита собственост на мъжа и след брака никой не се меси в отношенията им.По принцип исляма е мъжка религия и жените са третирани като второ качество хора. Пишеш за неща,от които и понятие си нямаш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Хммм, генетичното разнообразие в популацията е едно нещо, съвсем друго е отглеждането и възпитанието на това генетично разнообразие. Щото гените са си гени, наследствеността си е наследственост, ама се случват да възникнат мутации. Пък и оказва се , заобикалящата среда и обществото понякога играят по-голяма роля при сформиране на индивида, отколкото гените.

                              Да, някой гледат кучета и котки, но осеменителите също не гледат деца или внуци. Може и да ги гледат, ама отдалеко.

                              Колкото до мен - аз съм резултат от близо 300 годишна планова селекция. Предците ми са сключвали уредени бракове, младата съпруга е забременявала най-рано година след сватбата и разводите са били недопустими.
                              Наздраве!

                              П.П. Знаеш ли, напоследък доста жени, предпочитат да родят дете, вместо да гледат домашни любимци. Имат подкрепата на семействата си и отглеждат децата си без наличие на мъж. Познавам няколко такива дами - едната дори роди тризначки след инвитрото, да са й живи и здрави.
                              Преди 300 години си имала няколко хиляди предци.Смятай-ако си на 50 години и средната възраст за сключване на брак е била 25 години (а на практика и по-ниска),то когато си се родила си имала двама родители. Преди 75 години си имала 4 баби и дядовци, преди 100 8 прабаби и дядовци, преди 125 години вече са 16,преди 150 години 32-а преди 175 години са 64 преди 200 години са 128,преди 225 години са 256 преди 250 години са 502,преди 275 години 1004 и преди 300 години си имала 2008 предци.
                              Ти може и до знаеш историята на част от предците си,ама няма как да ги знаеш всички 2008.Как са били възпитавани и така нататък .Та в твоята селекция са участвали не само тези твои предци,които са ти известни. Може да се родееш с твоя прабаба отпреди 300 години, ама освен нея си имала още 1003 прабаби.От чийто живот си нямаш понятие.И гените си оказват своето влияние.
                              А тия,които раждат от донор имат нещо сбъркано .То и моя братовчедка роди след зачеване от донор,ама щото мъжа й е стерилен и той прие детето като свое.Ама в случая става въпрос за целенасочено забременяване от непознат мъж без медицински причини за това. Поредната ненормалност която се налага като норма.
                              Last edited by mirodes; 22.09.2022, 19:46.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Пълни глупости. В мюсюлманските държави мъжете много лесно получават развод.Пак не си чела достатъчно.
                                А разводи е имало откакто съществуват браковете.Ако си учила"Църковно право "щеше да знаеш, че и църковните бракове са се разтрогвали при определени условия.
                                Стой и гледай ако баща ѝ е някой как ще реагират той, братята му, братята ѝ и всички братовчеди и прочее рода от клана. Ти малко си живял. И най-вече малко си пътувал.

                                Да, на мукавей са се разтрогвали лесно църковните бракове. Те сега не се разтрогват с десетилетки, та тогава.
                                Не само съм учила, а и имам права да се явявам пред католически съд (рота) за “анулиране” (това е точният термин), а не за “разтрогване на брака”. Дълга и почти невъзможна процедура. В днешна Малта например - практически невъзможна процедура.

                                Указвам на тези твои двойни фантазни стандарти. Ти се радвай, че държавата в която вирееш и епохата е по-свободна, че инак ще си развяваш така парцалите на мукавей.

                                Хем искаш да живееш консервативно, хем шикалкавиш с нормите на едно консервативно общество.

                                Самото общество от подобен тип ще те низвергне и ще бъдеш автоматично социално изключен от съответната общност.

                                Значи, в резюме, голяма манджа с грозде ти е в главата, което до някъде е обяснимо предвид обстоятелствата.
                                Last edited by Arana; 22.09.2022, 19:50.

                                Коментар

                                Working...
                                X