IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    До време е, сички шъ умрем
    Научи се да ме четеш, писането ми не се е променяло.
    Да де в адресатот е винаги проблемот. Знам си аз

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mag-inv Разгледай мнение

      Обикновенно в началото няма идея, че единия ще мачка другия. И двамата се обичат и си мислят, че ще се допълват и помагат. Обаче винаги идва момент, в който единия (обикновенно жената) трябва да направи множество саможертви - в името на семейството, за децата, за финансовото благосъстояние на семейството, кариера на партньора или нещо друго... Това е преломен момент, в който ако партньорите не са равнопоставени във връзката, единия губи инерция, започва да пропада... става зависим... Живота е суров

      Както е казал любимия ми Поет -
      С живота под вежди се гледаме строго,
      и боря се с него доколкото мога...

      Много си краен, redcretin
      ... и си много умен... малко повече, отколкото ти трябва да си щастлив...

      Изпращам ти една снимка за довиждане

      АЛОХА!
      Какво значи "става зависим", като зависимостта е налице от ден 1ви? Приемаш го и караш спокойно нататък, като не щеш да даваш (жертваш, за по-драматично) принос към семейство - не се буташ в семейни отношения, просто е.
      Не съм краен, а лаконичен. Щастието е навсякъде, знам го и аз оня лаф за умните ама за късмет се оказа просто ... лаф

      ПП: щях да забрава. Ай чал! Че с тая картинка се сетих за оная другата, дето жирафа рисувал лъва...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Жива да не бях. Формулирал си дълъг нормален пост. Каквито и нови витамини да консумираш, продължавай в същия дух.
        До време е, сички шъ умрем
        Научи се да ме четеш, писането ми не се е променяло.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mag-inv Разгледай мнение

          Обикновенно в началото няма идея, че единия ще мачка другия. И двамата се обичат и си мислят, че ще се допълват и помагат. Обаче винаги идва момент, в който единия (обикновенно жената) трябва да направи множество саможертви - в името на семейството, за децата, за финансовото благосъстояние на семейството, кариера на партньора или нещо друго... Това е преломен момент, в който ако партньорите не са равнопоставени във връзката, единия губи инерция, започва да пропада... става зависим... Живота е суров

          Както е казал любимия ми Поет -
          С живота под вежди се гледаме строго,
          и боря се с него доколкото мога...

          Много си краен, redcretin
          ... и си много умен... малко повече, отколкото ти трябва да си щастлив...

          Изпращам ти една снимка за довиждане

          АЛОХА!

          [ATTACH=CONFIG]n3938748[/ATTACH]
          Харесва ми как пишеш, много си интелигентна и културна.

          Има един такъв момент, че българката не харесва финния и културен мъж, с костюм, с книги вкъщи, с образование, с роза в ръка, а харесва този от гаража, с татуировките, якия бицепс и издутите панталони,

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Необходимо но не достатъчно условие
            Хихихи, ето още един Математик

            national power, Живота не е Математика, Философия е!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mag-inv Разгледай мнение
              В общия случай, за да бъде една връзка трайна, мъжът и жената трябва да са горе-долу на една и съща възраст и акъл (... + финансово положение). Като са горе-долу равнопоставени, никой не може да мачка и подтиска другия, или поне не за дълго време...

              Умната жена първо си мисли, че трябва да си избере един измежду мъжете, които я харесват. Докато се оглежда да види кой я харесва, забелязва, че около нея има умни и добри мъже, които са подценени Показва им, че харесва компанията им, и оставя някой от тези мъже да я избере

              Нещата в Живота са доста прости. Но... ако Човек има в ума си програмирани очаквания и модели на поведение (кое, къде, кога и как трябва да стане), ниско/високо самочувствие, получил е наготово някакви материални неща, иска повече, отколкото му трябва, или непрекъснато се сравнява с другите около него... не му се получват нещата...

              Първо, човек трябва да е честен към себе си. Да знае какво иска!

              Ако иска да си намери жена, и непрекъснато говори, че жените са лоши, няма как да привлече добра жена... ще попада все на лоши
              Ако говори хубави неща за жените, обаче тайно си мисли лоши, пак няма да му се получи...

              Умът е този, от който зависи дали ще постигнем това, което искаме.
              Умът, но само когато работи в синхрон със сърцето!
              Само така човек може да чуе Шепотът на утринните звезди
              Доста съм съгласен, тук виждам и едно твърдение, че ако имат хората всякакви модели на поведение, не се получават нещата. Ще допълня, че в живота си почти не съм видял хора без ограничаващи модели и емоционални травми, дълбоко втъкани в тях. Според мен в средностатистическото семейство е микс от комплекси, ограничения, програми, убеждения, страхове, илюзии, алчност, вампиризъм, агресия, подтисничество и какво ли не. Общо взето през тези филтри, които са норма, какви връзки се получават - не много приятни. Има хора, които не се справят с болките и бягат бързо, други пък търпят с години, но това са само последствията от собственото им несъвършенство.

              Иначе, за мачкането, когато откриеш, че върви, можеш да се поддадеш на силата, която илюзорно ти дава. Аз съм го правил преди, във всякакви форми, сега вече съм го зарязал. Много мъже и жени го практикуват, има си причини за това им поведение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Дотук вече приключихме с илюзиите за умни. Щом връзка ще се прави с мисълта кой кого щял да мачка, смисъла е нулев - конфликта е налице и е само въпрос на време единия да го отнесе (на практика с него - и другия).
                Тук грешката идва от мотото за независимост. Ама каква независимост, когато избираш да се обвързваш? Винаги съм предпочитал връзки от друг порядък - с допълване и взаимна защита на слабите места. Аз ако ще се дебна у дома кой ще мачка и подтиска, от такава връзка само негативи виждам, вместо енергията ми да се запазва и увеличава - та по-добре да се справям с външните проблеми за благото на семейството!
                винаги сме го знаели.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Дотук вече приключихме с илюзиите за умни. Щом връзка ще се прави с мисълта кой кого щял да мачка, смисъла е нулев - конфликта е налице и е само въпрос на време единия да го отнесе (на практика с него - и другия).
                  Тук грешката идва от мотото за независимост. Ама каква независимост, когато избираш да се обвързваш? Винаги съм предпочитал връзки от друг порядък - с допълване и взаимна защита на слабите места. Аз ако ще се дебна у дома кой ще мачка и подтиска, от такава връзка само негативи виждам, вместо енергията ми да се запазва и увеличава - та по-добре да се справям с външните проблеми за благото на семейството!
                  Жива да не бях. Формулирал си дълъг нормален пост. Каквито и нови витамини да консумираш, продължавай в същия дух.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mag-inv Разгледай мнение
                    В общия случай, за да бъде една връзка трайна, мъжът и жената трябва да са горе-долу на една и съща възраст и акъл (... + финансово положение). Като са горе-долу равнопоставени, никой не може да мачка и подтиска другия, или поне не за дълго време...

                    Умната жена първо си мисли, че трябва да си избере един измежду мъжете, които я харесват. Докато се оглежда да види кой я харесва, забелязва, че около нея има умни и добри мъже, които са подценени Показва им, че харесва компанията им, и оставя някой от тези мъже да я избере

                    Нещата в Живота са доста прости. Но... ако Човек има в ума си програмирани очаквания и модели на поведение (кое, къде, кога и как трябва да стане), ниско/високо самочувствие, получил е наготово някакви материални неща, иска повече, отколкото му трябва, или непрекъснато се сравнява с другите около него... не му се получват нещата...

                    Първо, човек трябва да е честен към себе си. Да знае какво иска!

                    Ако иска да си намери жена, и непрекъснато говори, че жените са лоши, няма как да привлече добра жена... ще попада все на лоши
                    Ако говори хубави неща за жените, обаче тайно си мисли лоши, пак няма да му се получи...

                    Умът е този, от който зависи дали ще постигнем това, което искаме.
                    Умът, но само когато работи в синхрон със сърцето!
                    Само така човек може да чуе Шепотът на утринните звезди
                    Необходимо но не достатъчно условие

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      ​​​

                      Щом казваш. Аз споделям емпирични познания.
                      ​​​​​​​Ето.....видя ли.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Дотук вече приключихме с илюзиите за умни. Щом връзка ще се прави с мисълта кой кого щял да мачка, смисъла е нулев - конфликта е налице и е само въпрос на време единия да го отнесе (на практика с него - и другия).
                        Тук грешката идва от мотото за независимост. Ама каква независимост, когато избираш да се обвързваш? Винаги съм предпочитал връзки от друг порядък - с допълване и взаимна защита на слабите места. Аз ако ще се дебна у дома кой ще мачка и подтиска, от такава връзка само негативи виждам, вместо енергията ми да се запазва и увеличава - та по-добре да се справям с външните проблеми за благото на семейството!
                        Обикновенно в началото няма идея, че единия ще мачка другия. И двамата се обичат и си мислят, че ще се допълват и помагат. Обаче винаги идва момент, в който единия (обикновенно жената) трябва да направи множество саможертви - в името на семейството, за децата, за финансовото благосъстояние на семейството, кариера на партньора или нещо друго... Това е преломен момент, в който ако партньорите не са равнопоставени във връзката, единия губи инерция, започва да пропада... става зависим... Живота е суров

                        Както е казал любимия ми Поет -
                        С живота под вежди се гледаме строго,
                        и боря се с него доколкото мога...

                        Много си краен, redcretin
                        ... и си много умен... малко повече, отколкото ти трябва да си щастлив...

                        Изпращам ти една снимка за довиждане

                        АЛОХА!

                        Click image for larger version

Name:	image_21011.jpg
Views:	1
Size:	26.7 КБ
ID:	3938748

                        Коментар


                        • Best shots Chelyabinsk meteorite!

                          https://www.youtube.com/watch?v=mebWfDlhcRs

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            т.е. вярваш в кърската любов? Учене на анатомия по нивите
                            https://www.youtube.com/watch?v=rFvV5_UnSeM

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mag-inv Разгледай мнение

                              Не съм го чела...
                              ... но има една приказка:

                              Това, което го пише по книгите, не расте по нивите!
                              т.е. вярваш в кърската любов? Учене на анатомия по нивите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mag-inv Разгледай мнение
                                В общия случай, за да бъде една връзка трайна, мъжът и жената трябва да са горе-долу на една и съща възраст и акъл (... + финансово положение). Като са горе-долу равнопоставени, никой не може да мачка и подтиска другия, или поне не за дълго време...
                                Дотук вече приключихме с илюзиите за умни. Щом връзка ще се прави с мисълта кой кого щял да мачка, смисъла е нулев - конфликта е налице и е само въпрос на време единия да го отнесе (на практика с него - и другия).
                                Тук грешката идва от мотото за независимост. Ама каква независимост, когато избираш да се обвързваш? Винаги съм предпочитал връзки от друг порядък - с допълване и взаимна защита на слабите места. Аз ако ще се дебна у дома кой ще мачка и подтиска, от такава връзка само негативи виждам, вместо енергията ми да се запазва и увеличава - та по-добре да се справям с външните проблеми за благото на семейството!

                                Коментар

                                Working...
                                X