IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

    Невил Годарт. С Него се занимават много хора Кастанеда, Кроули, и още един, забравих го. Сега съм в по-долен културен пласт, но следващият е той. Много интересна фигура.
    Браво ! Приятна изненада !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      Шарлатанин ли си, ако това което е помогнало на теб, не помага на някой друг?
      Няма такова нещо .Човешките организми са устроени по един и същ начин. Така че си има универсални лечения. Естествено при някои хора болестта е много напреднала и изисква повече време за лечение или въобще не може да им се помогне. Въпросът е,че тия измислени"лечители"правят неща, които на никой не помагат.Ако човек се излекува, то е защото организма сам е преодолял болестта или заради плацебо ефекта.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
        Поне като си дават хората парите на шарлатани, да ги дават на някой, който действително може да им помогне.А съм сигурен, че мога да им помогна,щото съм си помогнал на мен да преодолея тежки болести.
        Шарлатанин ли си, ако това което е помогнало на теб, не помага на някой друг?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

          Как точно?
          С много четене. Информацията я има,само трябва да знаеш къде да търсиш,щото има и много лъжливи "лечения".Пълно е с шарлатани, които използват безизходицата на хората.
          Last edited by Vergil1975; 16.01.2023, 17:39.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

            Ще взема и аз да почна да се занимавам с подобна дейност. Поне като си дават хората парите на шарлатани, да ги дават на някой, който действително може да им помогне.А съм сигурен, че мога да им помогна,щото съм си помогнал на мен да преодолея тежки болести.
            Как точно?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              За зодиите не коментирам, защото не се интересувам от тях и не съм запозната дори с основните параметри на моята зодия.

              Мъжете също ходят на врачки и баячки. В блокът на родителите ми има такава дама - при нея ходят както мъже, така и жени. Дамите действително са повече.
              Далеч съм от мисълта, че даден ритуал може да те излекува. Аз например, със сигурност знам, че лунните лъчи не оказват никакво влияние върху лечебните свойства на жълтия кантарион, но винаги се старая на Еньовден да откъсна стръкове от него преди луната да е залязла. Такава са го правили предците ми стотици години, на мен също не ми пречи да спазвам тези техни практики. Това е част от родовата ми памет.
              Висшето му биологично образование не влиза в колизия с този типично езически обичай.

              Вярно е, че жените са по-чувствителни и това си има физиологично обяснение - ние произвеждаме повече от хормона кортизол, който е отговорен за интуицията, но и за чувството на страх и притеснение. В миналото тези страхове е трябвало да бъдат преодолявани по някакъв начин и затова предполагам, са се появили вярванията ни в предсказания, магии и лечения. Хората са търсели обяснения на необясними неща.
              Сега ние имам готови отговори, поради огромното количество информация, с която разполагаме. Но ..., наслагваното не с векове, а дори с хилядолетия няма как да се изгуби. И по-добре. То ни отличава от другите.
              Наздраве!
              Ще взема и аз да почна да се занимавам с подобна дейност. Поне като си дават хората парите на шарлатани, да ги дават на някой, който действително може да им помогне.А съм сигурен, че мога да им помогна,щото съм си помогнал на мен да преодолея тежки болести.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                Само дето жените не ходят при врачки,баячки,астролози и тем подобни заради ритуала или,защото им е част от културната идентичност, а защото искрено вярват, че врачката може да им предскаже бъдещето,а баячката ще ги излекува тях или техни близки .Което е пълна глупост. Няма нито едно доказателство,че може да се предсказва бъдещето, нито пък ,че ако се направи някакъв глупав ритуал това ще доведе до излекуване.Или пък да правиш извод за характера на даден човек в зависимост от това на коя дата е роден.
                Е какво да мисля за подобни хора, независимо дали са мъже или жени .Не е моя вината, че 90 процента от клиентите им са жени.
                А няма нужда да споменават по име някого, когото искат да обидят. Просто цитират това,което е написал,по-скоро го преразказват,и го определят с най-грозни думи и всеки е наясно за кого става въпрос.Типичен женски похват,макар че и някои мъже го използват в тоя форум.
                За зодиите не коментирам, защото не се интересувам от тях и не съм запозната дори с основните параметри на моята зодия.

                Мъжете също ходят на врачки и баячки. В блокът на родителите ми има такава дама - при нея ходят както мъже, така и жени. Дамите действително са повече.
                Далеч съм от мисълта, че даден ритуал може да те излекува. Аз например, със сигурност знам, че лунните лъчи не оказват никакво влияние върху лечебните свойства на жълтия кантарион, но винаги се старая на Еньовден да откъсна стръкове от него преди луната да е залязла. Такава са го правили предците ми стотици години, на мен също не ми пречи да спазвам тези техни практики. Това е част от родовата ми памет.
                Висшето му биологично образование не влиза в колизия с този типично езически обичай.

                Вярно е, че жените са по-чувствителни и това си има физиологично обяснение - ние произвеждаме повече от хормона кортизол, който е отговорен за интуицията, но и за чувството на страх и притеснение. В миналото тези страхове е трябвало да бъдат преодолявани по някакъв начин и затова предполагам, са се появили вярванията ни в предсказания, магии и лечения. Хората са търсели обяснения на необясними неща.
                Сега ние имам готови отговори, поради огромното количество информация, с която разполагаме. Но ..., наслагваното не с векове, а дори с хилядолетия няма как да се изгуби. И по-добре. То ни отличава от другите.
                Наздраве!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                  Какво ти предрича хороскопа?
                  Да си починеш малко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                    Пак си почини малко.
                    Какво ти предрича хороскопа?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                      Кощунство е да се сравняват хора като Галилей, които са били репресирани,защото са се занимавали с наука и особено Джордано Бруно,който е изгорял на кладата,с шарлатани като астролози,врачки и баячки.
                      Галилей и Бруно са противоположности на шарлатаните,а ти ги даваш за пример. Не се и учудвам де,способна си на черното бяло да кажеш.
                      Пак си почини малко.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                        Да, Джордано Бруно е бил запален астроном.

                        С господин Годарт нямам честта да се познавам.
                        С един Годард съм имал вземане-даване, но едва ли е същия.
                        Невил Годарт. С Него се занимават много хора Кастанеда, Кроули, и още един, забравих го. Сега съм в по-долен културен пласт, но следващият е той. Много интересна фигура.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                          Бях в Рим по празниците. Сетих се за паметна плоча на Джордано Бруно и друга на Галилей по една от улиците. Сложна работа е да се излезе стереотипното квадратно мислене. И все пак тя се върти.

                          Запознат ли си с идеите на Годарт?
                          Невил? Ако е той, признавам изненадан съм.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                            Бях в Рим по празниците. Сетих се за паметна плоча на Джордано Бруно и друга на Галилей по една от улиците. Сложна работа е да се излезе стереотипното квадратно мислене. И все пак тя се върти.

                            Запознат ли си с идеите на Годарт?
                            Кощунство е да се сравняват хора като Галилей, които са били репресирани,защото са се занимавали с наука и особено Джордано Бруно,който е изгорял на кладата,с шарлатани като астролози,врачки и баячки.
                            Галилей и Бруно са противоположности на шарлатаните,а ти ги даваш за пример. Не се и учудвам де,способна си на черното бяло да кажеш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                              Бях в Рим по празниците. Сетих се за паметна плоча на Джордано Бруно и друга на Галилей по една от улиците. Сложна работа е да се излезе стереотипното квадратно мислене. И все пак тя се върти.

                              Запознат ли си с идеите на Годарт?
                              Да, Джордано Бруно е бил запален астроном.

                              С господин Годарт нямам честта да се познавам.
                              С един Годард съм имал вземане-даване, но едва ли е същия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Обикновено, хората квалифицират като "тъпи", такива които имат по-малко знания от тях в дадена област, докато ти правиш обратното. Респетивно, "глупост" е всичко, от което не разбираш.
                                Бях в Рим по празниците. Сетих се за паметна плоча на Джордано Бруно и друга на Галилей по една от улиците. Сложна работа е да се излезе стереотипното квадратно мислене. И все пак тя се върти.

                                Запознат ли си с идеите на Годарт?
                                Last edited by Arana; 15.01.2023, 16:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X