IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А, сетих се, че Генералгоджът оня ден прояви въпиющо незнание и безхаберие, обявявайки на шоуто, че "тестът на Йонко Мемрмерски" мери температура.

    Тестът, предложен от Мемрмерски, е елементарен дрегер, мерещ концентрацията на въглероден двуокис в издишвания въздух. Ако белите дробове са засегнати от болест, те работят по-неефективно и вкарват по-малко кислород в кръвта. Съответно и пряко свързано се издишва и по-малко въгл. двуокис. При концентрацията му над някаква стойност пациентът е белодробно здрав (а това е голямото мнозинство) и на него няма нужда да се правят писиари и др. ковидострашилища, с което неимоверно облекчава диагностиката на ковида в масови изследвания.
    https://www.investor.bg/novini/261/a...vid-19-302049/

    Но Генералгоджът явно не се интересува от тестове, явно защото не ковидът му е проблемът, а властването му над хората в свободен стил, та така яко се изложи в незнание.
    Last edited by Николайко Перник; 15.04.2020, 11:56.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Няма проблем, гладът ще реши всички проблеми - повтарям го от самото начало.
      някрая гладът винаги побеждава. Винаги!
      Нямам предпочитания към никого, но пенсионерите работейки 30+ години, са си презаслужили мижавата пенсия.
      Ей сега ще видиш къде с@рат гладните, като поне 2020г ще го няма омразния емигрански кеш от 2млрд+,
      който е МНОГО важен.
      Европеските помощи ги прибират приближени само и ги изнасят в офшорки,
      ама кеша на емигрантите достига и до тебе, по косвен начин.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Няма проблем, гладът ще реши всички проблеми - повтарям го от самото начало. Другите глупости дори не ми се коментират - най ме кефи емигрантската измет (в смисъл, че доброволно са се измели от родината си), която постоянно дава акъли как да сме си седяли вкъщи - бе малко, че плащаме пенсиите на родителите ви, от които сте абдикирали, ми и наклон на самолетоносача ще ми давате! Ай сиктир!

        иначе всичко е ясно - сега генералгоджи ще затегне около Великден с поредната порция измислени данни, после ще ги олабят - нищо ново, ясно е като бял ден, все пак рова е само грип с усложнения и реално няма умрели от него, без да имат други много сериозни заболявания, за които е достатъчен и грип, за да се стигне до фатален край.

        някрая гладът винаги побеждава. Винаги!
        Като толкова много са се замислили за пенсионерите що не вземат да им дигнат пенсиите с по триста кинта на калпак месечно.Та да им повярвам че са искрени

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

          За съжаление, все повече си проправя път едно виждане, че карантината не решава проблема, а само го облекчава. Защото от епидемиологична гледна точка няма как да бъде избегнат сценарият за колективен имунитет. Въпросът е този процес да протече контролирано предвид взривния характер на заразата. Този имунитет може да бъде придобит в рамките на около 2 години. Това означава не еднократно карантиниране, а периодично. Затова прекалено строгите мерки не са най-добрият подход, необходими са условия за дозирано придобиване на имунитет, като се започне от по-здравите хора, които да тръгнат на работа и да защъкат натам-насам. Необходим е перманентен скрийнинг, а не на сляпо да затварят хора. Ние нямаме никаква представа къде сме в момента, освен че имаме наистина малко заразени и смъртни случаи. Да, започнали сме добре, но още по-добре трябва да продължим нататък. По-лесно е да затвориш хората, а по-трудно е да контролираш заразата. Кунчев се изцепи, че заразата щяла да бъде ликвидирана, ако си стоим затворени и спазваме стриктно правилата за един месец, гледайки на това като едностранен акт. Не, няма такова нещо и това го казват далеч по-класни от него световни имена. Измъкването от ситуацията не е еднократен акт, а един доста сложен за управление процес. Да, дотук добре, нека мине и Великден и после добре да помислят за продължението.

          Подкрепям мнението: в началото и средата на май трябва да почне, мотивираното и узаконено в подробности, регламентирано - постепенно излизане от ситуацията!

          Ха сега да ги видим "законотворците" - могат ли да отговорят на подобно предизвикателство? Нормално е да заработят, НАРОДЪТ, който ги е избрал - чака "да бъде воден"!!! Трябва вече да работят АКТИВНО в ТАЯ ПОСОКА! Не вярвам депутатите да се мобилизират! Няма КОЙ да им нареди! Е, затова ли са избрани? За да се скатават, ли /при големите възнаграждения, които сами си гласуват/ - са приели да бъдат депутати? Ние /обикновените/ ли трябва да подсказваме на депутатите - какво трябва да правят!

          Мисля още, че психичното здраве на много от хората с лабилна психика е доста променено /не казвам "нарушено"!/, при което се налагат някои нови подходи към някои от хората: например - разрешаване въпроса с ползване то на неплатен отпуск ПО РАЗЛИЧНИ ОТ ДОСЕГАШНИТЕ механизми. Зная, че работодателите не биха харесали подобни "механизми", а и не се наемам за конкретни предложения /НЕ МИ ВЛИЗА В ЗАДЪЛЖЕНИЯТА!/..., но съхраняване психичното здраве на работещите В НАСТОЯЩАТА СИТУАЦИЯ - е една от първостепенните грижи /работещите в страната и така са малко!/...

          Коментар


          • Четейки мнения и коментари на хора, които описват и собственото си състояние в момента си мисля, че има много хиляди болни хора по къщите, може би към 15-20к. Те са си известили рзс-та, лични лекари, вероятно са се писали и в системата, дето анонсираха онзи ден. Но маса народ пишат, че никой не си прави труда да ги посети, говоря за медицински лица. Чака се да почнат да посиняват, та да ходят в болница. Плешивата ушанка плаши народонаселениеото всеки ден и човек, ако не е на умирачка не смее и да си помисли за болница.
            Те затова и като стигнат до болница и вече са готови да тръгват за ония горе.

            Подредят се 2-3 дни с ниски стойности на заразените и народа започва да негодува срещу безумните мерки, веднага ушанките нареждат да се тестват няколко стотин човека от списъка със симптоми и цъфнат 30-40-100 нови.
            Защо не смеят да изкарат всичко наяве, може би процента на смъртността ще слезе дори до промили и ще се види, че си е грипче, както мутафа и катарджиев говореха в началото?
            Може би ако се диагностицират много хора като болни ще се види, че с мерки, без мерки, все тая, знам ли?
            Или пък диагностицираните болни ще поискат болнична помощ, която не може да им бъде оказана поради окрадената система на здравеопазване и ще се потърси сметка на управляващите?

            Има някаква лъжа, с лекота ушанките от щаба вадят болни когато им трябват и с лекота спадат цифрите като спрат да ги питат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Няма проблем, гладът ще реши всички проблеми - повтарям го от самото начало. Другите глупости дори не ми се коментират - най ме кефи емигрантската измет (в смисъл, че доброволно са се измели от родината си), която постоянно дава акъли как да сме си седяли вкъщи - бе малко, че плащаме пенсиите на родителите ви, от които сте абдикирали, ми и наклон на самолетоносача ще ми давате! Ай сиктир!

              иначе всичко е ясно - сега генералгоджи ще затегне около Великден с поредната порция измислени данни, после ще ги олабят - нищо ново, ясно е като бял ден, все пак рова е само грип с усложнения и реално няма умрели от него, без да имат други много сериозни заболявания, за които е достатъчен и грип, за да се стигне до фатален край.

              някрая гладът винаги побеждава. Винаги!
              Глад няма да има. Робин Б. Худ ще изкупи плодовете и цветята на производителите, ще конфискува колите на свръх богатите и ще ги раздаде на нямащите.

              Коментар


              • Няма проблем, гладът ще реши всички проблеми - повтарям го от самото начало. Другите глупости дори не ми се коментират - най ме кефи емигрантската измет (в смисъл, че доброволно са се измели от родината си), която постоянно дава акъли как да сме си седяли вкъщи - бе малко, че плащаме пенсиите на родителите ви, от които сте абдикирали, ми и наклон на самолетоносача ще ми давате! Ай сиктир!

                иначе всичко е ясно - сега генералгоджи ще затегне около Великден с поредната порция измислени данни, после ще ги олабят - нищо ново, ясно е като бял ден, все пак рова е само грип с усложнения и реално няма умрели от него, без да имат други много сериозни заболявания, за които е достатъчен и грип, за да се стигне до фатален край.

                някрая гладът винаги побеждава. Винаги!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Именно поради това се формират екипи от хора владеещи различни области на познанието. Познай как се съчетават в едно изречение българин и екипност .

                  На мен друго не ми побира умът. Като по чудо засега България се справя и направи правилното. И вместо похвали имаме лавина от недоволни глупаци, които не виждат какво става по другите държави, където мерките закъсняха.

                  Нямало било вирус е реакцията. Уникално.
                  За съжаление, все повече си проправя път едно виждане, че карантината не решава проблема, а само го облекчава. Защото от епидемиологична гледна точка няма как да бъде избегнат сценарият за колективен имунитет. Въпросът е този процес да протече контролирано предвид взривния характер на заразата. Този имунитет може да бъде придобит в рамките на около 2 години. Това означава не еднократно карантиниране, а периодично. Затова прекалено строгите мерки не са най-добрият подход, необходими са условия за дозирано придобиване на имунитет, като се започне от по-здравите хора, които да тръгнат на работа и да защъкат натам-насам. Необходим е перманентен скрийнинг, а не на сляпо да затварят хора. Ние нямаме никаква представа къде сме в момента, освен че имаме наистина малко заразени и смъртни случаи. Да, започнали сме добре, но още по-добре трябва да продължим нататък. По-лесно е да затвориш хората, а по-трудно е да контролираш заразата. Кунчев се изцепи, че заразата щяла да бъде ликвидирана, ако си стоим затворени и спазваме стриктно правилата за един месец, гледайки на това като едностранен акт. Не, няма такова нещо и това го казват далеч по-класни от него световни имена. Измъкването от ситуацията не е еднократен акт, а един доста сложен за управление процес. Да, дотук добре, нека мине и Великден и после добре да помислят за продължението.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Тоя шТаб съм си го забол точно на самолетоносача.Агесивни карииеристи взели се насериозно
                    За теб е по-професионално да си го туриш на далекопровода.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      А какво ще кажеш за дебила Тръмп, То беше ясно че полезен ход няма, но нали трябва да хвърли топката другаде, той вина няма, виновна е СЗО
                      Щото СЗО са светата вода ненапита? И се държаха компетентно? Китайците да си ги спонсорират занапред.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Именно поради това се формират екипи от хора владеещи различни области на познанието. Познай как се съчетават в едно изречение българин и екипност .

                        На мен друго не ми побира умът. Като по чудо засега България се справя и направи правилното. И вместо похвали имаме лавина от недоволни глупаци, които не виждат какво става по другите държави, където мерките закъсняха.

                        Нямало било вирус е реакцията. Уникално.
                        Има вирус, има и морбили и шарки и хипатит Б.

                        Мерките са половинчати.
                        Карнобат е затворен със един или двама заразени, говорим за хора със три придружаващи сериозни заболявания и може даже да не са в болница.
                        Кучкаря може да излезе (и да ръси вируси) ама майка с дете - не може.
                        Ресторантите са затворени, но Билла е отворена, със патки и лумпени кръстосващи под носа ми, ръсейки вируси.
                        Кой работодател ще плаща заплати сега, да си задържи работниците (много малко са такива), сега когато няма икономика.
                        Директно - неплатена или уволнение.
                        Ще всеме 60/40 ама друг път.
                        Говоря в преобладаващи проценти, не ме интересува някво изключение на фирма която е на хранилка на Герб.
                        Не мога сам да карам колата си и да ида до вилата си или в Балкана да спортувам, амо мога да дишам пенсионера как кашля в автобуса ?

                        Незнам, има нещо гнило, навярно бройките са 10х, затова и тиквочите са толкова стриктни, страх ги е да не пламне.
                        Сърбия, Румъния и Гърция са доста по-зле, и не закъсняха особено с мерките.

                        Или наистина няма толкова много бройки унас (по неведоми причини),
                        но неутрализирането на Парламента е наркотик за тиквениците,
                        И затова се сее психоза, да оправдае удължаването и.
                        Сега се тиражират китайски мнения, че болестта повтаряла, че зимата пак идвала, че заразявала и деца/млади.
                        Това е с цел да се продължи карантината и след 13 Май.
                        Last edited by hazard; 15.04.2020, 10:27.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Именно поради това се формират екипи от хора владеещи различни области на познанието. Познай как се съчетават в едно изречение българин и екипност .

                          На мен друго не ми побира умът. Като по чудо засега България се справя и направи правилното. И вместо похвали имаме лавина от недоволни глупаци, които не виждат какво става по другите държави, където мерките закъсняха.

                          Нямало било вирус е реакцията. Уникално.
                          Ти как определяш кое е правилно и кое не? Предполагам по малкото случаи, или... ?

                          Кво стана в Банско? От 330 тествани, 8%, или към 30 човека са имали среща с Ковид, т.е имат антитела. Напълно възможно е и вероятно още толкова да са го прекарали, но да нямат антитела!

                          Във Факултета ако има масов тест, тука форумните вирусолози и статистици ще ахнете, и който е от София веднага ще запали джапанките!

                          Ама няма, правят ви по 300 теста и всичко е точно. Щабът се справя добре, болни няма и вие сте щастливи! Това е правилното!
                          Last edited by lefti; 15.04.2020, 10:15.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Той беше в остър конфликт на интереси. Въвеждането на мерки за борба с вируса щеше да удари силно върху личният му бизнес. Затова реши да не прави нищо, белким се размине от само себе си. В края на краищата парите са си негови а рискуваният живот чужд Trump first.
                            Не само парите са мотив при него, но и упражняването на властта. Харесва му да е властелина на света.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              А какво ще кажеш за дебила Тръмп, То беше ясно че полезен ход няма, но нали трябва да хвърли топката другаде, той вина няма, виновна е СЗО
                              Той беше в остър конфликт на интереси. Въвеждането на мерки за борба с вируса щеше да удари силно върху личният му бизнес. Затова реши да не прави нищо, белким се размине от само себе си. В края на краищата парите са си негови а рискуваният живот чужд Trump first.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Именно поради това се формират екипи от хора владеещи различни области на познанието. Познай как се съчетават в едно изречение българин и екипност .

                                На мен друго не ми побира умът. Като по чудо засега България се справя и направи правилното. И вместо похвали имаме лавина от недоволни глупаци, които не виждат какво става по другите държави, където мерките закъсняха.

                                Нямало било вирус е реакцията. Уникално.


                                цитирай едно мнение дето 1 към 1 някой твърди това
                                НЯМА ВИРУС - ето това измислено от теб твърдение
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X