IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

    Значи баща ти може да се вижда със съседа си, а синът на този същия съсед е идиот, защото също иска да се види с този човек (с баща си)? Интересен начин на мислене...

    Опазването от вируса е лична отговорност, а не отговорност на другите. Ако аз реша да изляза на улицата, да отида до магазина, да се срещна с познат или каквото и да е, аз си поемам отговорността, преценявам рисковете и решавам как да се пазя. Не искам другите хора да ме пазят, а се пазя сам. Ако не успея да се опазя, ще си нося последствията от взетите решения без да обвинявам, че някой ме е заразил.
    Така аз разбирам станалите много модерни изрази като лична отговорност, самодисциплина и подобни. Но ние сме свикнали да чакаме някой друг да ни оправи, винаги да обвиняваме някой друг за всичко, та и сега искаме някой друг да ни пази от вируса.
    Не става въпрос ти да опазваш себе си,става въпрос - ти ,с поведението си, да пазиш другите....И така всеки по веригата....Нали нямаш двоен отрицателен тест от тая сутрин,че не си вирусоносител?!
    Забелязъл съм ,че известен процент хора по нашите ширини, е малко трудно да приеме такив вид логика на поведение..."Аз с поведението си ,не преча на другите.."
    Вместо това : "Е*ал съм им мамата на другите...Те щели да ми кажат,какво да правя...."
    Ей, такива ми ти работи....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      всички в Факултета са заразени.
      Ще видим колко е смъртоносен вируса максимум до Гергьовден всичко ще е приключило - 99%, 200%?
      Гледайте как полицаите се разхождат из "смъртоносната" зараза с бутафорни маски
      Това е положението не само в гетата в София или Пловдив. Във ВСИЧКИ ромейски гета в БГ заразата е на поне 40 - 50 %, след 2 седмици до 90 %. Това са фактите и истината ама тя не е удобна на плешивите вождове. ВСИЧКИ гета във всеки един град и села трябва да се изолират. Ама ресурс няма. А ромеите са като хлебарките щъкат и се мотаят навсякъде и си разнасят едно вирусче

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

        защото това е мекия критерии как се смята смъртност - хардкор критерия е от процента излекувани на матеев сметката която излиза вярна като всичко приключи (в дясно)



        с мерките спираш разпространение така че да не достигне до всички (няма никога да се заразят - евентуално)

        Пример че се смята както смятам аз Ебола и нейната смъртност иначе ако смяташ като процент от населението ебола не е нищо особено, какво като до 90% от заразените умират като са малък процент от населението (50-60 средно) )
        Трудно ще се справиш. За някои хора критерият е: "който показва най-малко сега", И излиза, че всичко е наред и вирусът е като грип, преди да са се излекували всички заболели към момента, а те са вече 2 милиона. От които някои ще се излекуват, други не, а се вижда вече какъв е и споменатия от теб критерий, Различен е за различните държави, някъде е в пъти разликата. Засега. А ние дори не сме най-добри по него, а някъде по средата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

          В инвестора съм дори преди теб и хората ме позават - мястото къдеот съм изкаеал най много пари четейки не поствайки
          Пич не може да си преди мене, аз съм от май 2008, а ти от декември 2008 г., Батко съм ти и по регистрация, и по години
          Жив и здрав и се пази от вируса

          Коментар


          • всички в Факултета са заразени.
            Ще видим колко е смъртоносен вируса максимум до Гергьовден всичко ще е приключило - 99%, 200%?
            Гледайте как полицаите се разхождат из "смъртоносната" зараза с бутафорни маски
            Last edited by bota156; 17.04.2020, 13:04.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

              Въобще не ме итерсува колко е безопасно за тях важно е че са опасни за другите понеже са се измъкнали от най големия клъстър на болеста в България където са над 50% от заразените да шават нагоренадолу из страната след като елементарна карантина не са моглие да спазят миналата семциа и са шавали из града нагоре надолу да се бутат със хора с неизвестен статус ...

              Баща ми живее в провинциален град пенсионер едни му бъбрек не работи на някаквъв процент заради някаво стеснение но другия можел да работи на + 150% (при изследването с цветните химикали) така че не го броят за проблемен не пие нищо за това единствено, пие лекарство за кръвно (струващо няколко лева) от 25 години, не е влизал в болница заради това

              Баща ми едвам се удържа да не излиза и се вижда с един съсед от добрите си приятели ежедневно и е фен на Мангъра или поне така ми разправя

              Идиота е сина на съседа приятел на баща ми работи в студентски град които след махалите смятам че е следваща гореща зона (щото най не спазват карантината) - сега ако си е отишъл за празниците при техните (незнам дали е успял да се измъкне - дано не е) ще трябва да го мисля и баща ми ... щото после ще напишат имал придружаващо заболяване - ми те хората живеят с това придружаващо заболяване по 50+ години пищи лекарсво от няколко лева (познавах си трима от прадядовците починаха на 83, 86 и 88 години така че генетично сме предразположени да избутаме до толкова а със съвременната медицина и повече )
              Значи баща ти може да се вижда със съседа си, а синът на този същия съсед е идиот, защото също иска да се види с този човек (с баща си)? Интересен начин на мислене...

              Опазването от вируса е лична отговорност, а не отговорност на другите. Ако аз реша да изляза на улицата, да отида до магазина, да се срещна с познат или каквото и да е, аз си поемам отговорността, преценявам рисковете и решавам как да се пазя. Не искам другите хора да ме пазят, а се пазя сам. Ако не успея да се опазя, ще си нося последствията от взетите решения без да обвинявам, че някой ме е заразил.
              Така аз разбирам станалите много модерни изрази като лична отговорност, самодисциплина и подобни. Но ние сме свикнали да чакаме някой друг да ни оправи, винаги да обвиняваме някой друг за всичко, та и сега искаме някой друг да ни пази от вируса.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                Че какви новини да има? Освен дежурните лъжи, за това колко страшно е положението, друго няма.

                А иначе за любителите на числата:

                В Италия всичко установени с коронавирус са 1 на 363 човека, 0,28%. Умрели официално са 1 на 2772 човека, 0,036%
                В Испания: заразени 1 на 260 души, 0,38%, умрели са 1 на 2498 души, 0,04%
                В Германия: заразени 1 на 615, 0,16%, умрели 1 на 21 000 т.е. 0,0048%

                Забелязвате ли, че в Германия установените с Ковид са 2-3 пъти по-малко от Италия и Испания, а пък умрелите са 7-8 ПЪТИ по-малко.

                Някой лъже! Или лъжат испанците и италианците, или лъжат германците.
                Кой ли?
                Лъжат ,Гигов,всички лъжат!Няма как да е другояче....Между другото,правиш ли разлика между германец и италианец?Не,нали?!Ако правеше,изводите щяха да са ти по-различни...

                Коментар


                • затворени гарите, автогарите
                  https://www.mediapool.bg/haos-na-tse...ews306334.html
                  Ама маркетите НЯМА ПРОБЛЕМ !?!?!?!
                  Градския транспорт НЯМА ПРОБЛЕМ ?!?!?!
                  Там няма разпространение на зараза !?!?!?

                  в МААЛАТА НЯМАЛО НАПРЕЖЕНИЕ
                  https://www.facebook.com/Novini.bg/v...5094269376586/

                  докога ще ни ЛЪЖЕТЕ
                  Last edited by bota156; 17.04.2020, 12:51.
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                    И как германия с масовото си тестване дава за пример е на 2.95 смъртност

                    увеличение до 500 000 тестса на седмица

                    https://www.euronews.com/2020/03/27/...0-000-per-week
                    Не отчитат вече прекарали вируса хора като активни или затворени случаи, а само предполагат, че са го прекарали, поради наличието на антитела!

                    Тия 25-те човека с антитела от Банско вкараха ли ги в статистиката на излекуваните?

                    A study by the University of Bonn has tested a randomized sample of 1,000 residents of the town of Gangelt (an epicenter of the outbreak in Germany) and found that 2% of the population was currently infected and 14% were carrying antibodies suggesting that they had already been infected — whether or not they experienced any symptoms. Eliminating an overlap between the two groups, the team concluded that 15% of the town have been infected with the virus.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                      защото това е мекия критерии как се смята смъртност - хардкор критерия е от процента излекувани на матеев сметката която излиза вярна като всичко приключи (в дясно)



                      с мерките спираш разпространение така че да не достигне до всички (няма никога да се заразят - евентуално)

                      Пример че се смята както смятам аз Ебола и нейната смъртност иначе ако смяташ като процент от населението ебола не е нищо особено, какво като до 90% от заразените умират като са малък процент от населението (50-60 средно) )
                      Има някаква логика, ама не съвсем. Трябва да се смята по градове или хабитат или на изолиран остров и то без медицинска помощ. Щото % ще е различен за една и съща болест, за един и същи щам според това кой и как ги лекува. В Щатите примерно еболата може да е с двойно по-ниска смъртност от Зимбабве например. Еболата е пък с ниска заразност. Трябва да имаш досег с телесни течности на болния, та се заразяват почти само в семействата. Не се заразяваш по въздушно-капков път, нито при допир до предмети докосвани от заразен.
                      Така че както е казал един велик евреин: всичко е относително.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Ендъре/4д, ако имаха поне малко акъл генералгоджитата, щяха да затворят София във вторник вечер, а те пуснаха хората, пък сега да не се връщали? Логика от фатмаци?!?! Нищо де и тази заповед ще е предпоследна - беше ясно, че ще го направят това затягане, ма БХ стайл в 23 часа, да има съспенс. За пръв път гледам такова събитие, за мен единственото интересно беше, че и беновска вече е мисирка на хранилка. Какво нешо е гладът - генералгоджитата ще го разберат по трудния начин
                        Това твойто да се затвори София предварително - означава още по строги превантивни - цяла седмица се призовава да не се прави нещо ако всички го спазваха можеше въобще да не се въвежда мерки
                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Мойто лично мнение е ,че вървят след събитията и ще загубят битката.
                          Така е.
                          Да пуснеш през деня 50-100 хиляди да излязат от града, а след това, в късна доба
                          да им съобщиш, че не могат да се върнат, не е управленско решение, а репресия.
                          Ето, това е перверзно Г.......е.
                          Last edited by марин; 17.04.2020, 12:35.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                            Щото на тоя юнак това са му опорните точки, в тая тема е платен грантаджия да поддържа определени тези и статистики
                            В инвестора съм дори преди теб и хората ме позават - мястото къдеот съм изкаеал най много пари четейки не поствайки
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                              Пък испанците имат 10,53%; французите - 16,46%; италианците - 13,12%; индийците - 3,2%, а пък монголците - 0,00% по твоите критерии.

                              Не мога да разбера защо упорстваш да отчиташ смъртността според броя на заразени с вируса?
                              Единственият верен критерий за това колко е опасен е отчитане според броя на цялото население или както един държи - на 1 милион души, което е същото.
                              защото това е мекия критерии как се смята смъртност - хардкор критерия е от процента излекувани на матеев сметката която излиза вярна като всичко приключи (в дясно)



                              с мерките спираш разпространение така че да не достигне до всички (няма никога да се заразят - евентуално)

                              Пример че се смята както смятам аз Ебола и нейната смъртност иначе ако смяташ като процент от населението ебола не е нищо особено, какво като до 90% от заразените умират като са малък процент от населението (50-60 средно) )
                              Last edited by marketleverage; 17.04.2020, 12:27.
                              mWPCloud.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                                Пък испанците имат 10,53%; французите - 16,46%; италианците - 13,12%; индийците - 3,2%, а пък монголците - 0,00% по твоите критерии.

                                Не мога да разбера защо упорстваш да отчиташ смъртността според броя на заразени с вируса?
                                Единственият верен критерий за това колко е опасен е отчитане според броя на цялото население или както един държи - на 1 милион души, което е същото.
                                Щото на тоя юнак това са му опорните точки, в тая тема е платен грантаджия да поддържа определени тези и статистики

                                Коментар

                                Working...
                                X