IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

    Идеалът за комунизъм, когато офцата не трябва да мисли и действа индивидуално и самостоятелно (щото така ѝ е по-лесно на уфсата, така е научена и възпитана от поколенията ѝ преклонени главички), все повече взема връх с увеличаването на процента на тая гмеж.
    "Ах, другите са ми виновни, сраха ми в гащите, ах, правителството трябва..."
    "Правата" винаги са въпрос на дърпане на черга, на отстояване. Овцете, не можейки това, искат, за свое спокойствие, да разпространят тази импотентност и на можещите – ако ще и с разстрели.

    Офце, сър!
    Но множество, сър!
    Демокрация в най-чист вид, управление на уфцете, сър!
    Гуем си баце,много гуем!Престраши ли се тази седмица да си направиш двучасовото излизане навън ,или още се колебаеш?!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

      За каква свобода говориш?!
      Това са човешки примитиви. Интуитивно усещат заплаха и понеже не могат добре да я дефинират се сбират в глутница, а тъкмо тя - глутницата, ще ги и убие образно казано. Парадокс, който им е труден за осмисляне поради вродения им стаден инстинкт.
      Чакам с нетърпение да ги УБИЕ. За радост ще са едноцифрено число. Гледаме мача. ПУКАНСКИ НЯМА ама па зелено ще ползваме за салата
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

        За каква свобода говориш?!
        Това са човешки примитиви. Интуитивно усещат заплаха и понеже не могат добре да я дефинират се сбират в глутница, а тъкмо тя - глутницата, ще ги и убие образно казано. Парадокс, който им е труден за осмисляне поради вродения им стаден инстинкт.
        Неверна аксиома, даже и за примитивните двукраки тела.

        Колко са "убити" от същите грипове като сегашния?

        Според мен "както винаги, както отдавна".

        Коментар


        • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
          Преди малко от дирника : Напрежение във "Факултета", жителите се събират на протест около хипермаркет

          Засилено е полицейското присъствие, след акциите по масово тестване за COVID-19

          От друга страна колкото и да не искам да си го призная : Евала на циганите! Показаха на дело преклонилите главица българи как се отвоюва свободата !!! Божеее, не вярвах, че ще го кажа ....
          За каква свобода говориш?!
          Това са човешки примитиви. Интуитивно усещат заплаха и понеже не могат добре да я дефинират се сбират в глутница, а тъкмо тя - глутницата, ще ги и убие образно казано. Парадокс, който им е труден за осмисляне поради вродения им стаден инстинкт.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            Значи баща ти може да се вижда със съседа си, а синът на този същия съсед е идиот, защото също иска да се види с този човек (с баща си)? Интересен начин на мислене...

            Опазването от вируса е лична отговорност, а не отговорност на другите. Ако аз реша да изляза на улицата, да отида до магазина, да се срещна с познат или каквото и да е, аз си поемам отговорността, преценявам рисковете и решавам как да се пазя. Не искам другите хора да ме пазят, а се пазя сам. Ако не успея да се опазя, ще си нося последствията от взетите решения без да обвинявам, че някой ме е заразил.
            Така аз разбирам станалите много модерни изрази като лична отговорност, самодисциплина и подобни. Но ние сме свикнали да чакаме някой друг да ни оправи, винаги да обвиняваме някой друг за всичко, та и сега искаме някой друг да ни пази от вируса.
            Нали мерките трябва да са пропорционални на опаснаостта това все повтаряте групичката дето е срещу мерките независимо какви са - баща ми е в малко градче с ниска циркулация на хора (освен сега за великден измъкналите се ) и 0 циркулация на вируса има - 1 контакт на ден и веднъж седмично ходи до магазина и съм му казал на баща ми че накрая заради не спазващите ще ги заключат като македонците и сърбите 80 часа дори от вкъщи да не може да излезеш.... или ще трябва да ги заключим възтастните до коледа да не могат да излизат въобще както предложи Урсула фон де Лайън

            Сина на съседа е в студентски град в София, като в София са 50 процнета от заразените в България (града с най висока циркулация на вируса) (според американските математици вече хващаме 2 от 7 заразени) и работи работа с висок поток на хора сигурно над 150 човека на ден случайни го контакутват... от първия случай досега да кажем че има 2000-3000 контакта с различни хора че има повтяращи се и пипа пари (незнам доколко спазва мерки като пипа пари нон стоп )

            Нали сме оставили малките магазинчета да работят (заралика от назапад) ... Да беше седял сина му цял месец вкъщи нямаше да кажа че едитиот да си иде.... ама като силно контактен си отива е идиот...
            mWPCloud.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение

              Така е.
              Да пуснеш през деня 50-100 хиляди да излязат от града, а след това, в късна доба
              да им съобщиш, че не могат да се върнат, не е управленско решение, а репресия.
              Ето, това е перверзно Г.......е.
              Тех, фуражкаджиите, понеже нямат нищо под фуражката, нито пък в душата, това им е кеф – да си веят неограничено куйрука над другите, зер това им "доказва", на тея комплексари с малоценност по рождение, че имат някаква ценност.

              Управляват ни тъпи, празноглави и празнодушни двукраки с изначален, родови комплекс за лична нищожност. Празни "хора". Нищожества, просто казано.

              Но щом стадото се съгласява с това управление, всичко е балансирано, всичко е наред – реална демокрация.

              Само дето не остава место за хората, но хората за свинските двукраки са вредни същества. https://www.youtube.com/watch?v=gOqblSqx_VI
              Last edited by 78-10; 17.04.2020, 14:32.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                А ако всеки пази себе си и не чака другите да го опазват, не е ли по-добре? Е, може би е малко по-трудно вместо просто да обвиним другите.
                Идеалът за комунизъм, когато офцата не трябва да мисли и действа индивидуално и самостоятелно (щото така ѝ е по-лесно на уфсата, така е научена и възпитана от поколенията ѝ преклонени главички), все повече взема връх с увеличаването на процента на тая гмеж.
                "Ах, другите са ми виновни, сраха ми в гащите, ах, правителството трябва..."
                "Правата" винаги са въпрос на дърпане на черга, на отстояване. Овцете, не можейки това, искат, за свое спокойствие, да разпространят тази импотентност и на можещите – ако ще и с разстрели.

                Офце, сър!
                Но множество, сър!
                Демокрация в най-чист вид, управление на уфцете, сър!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Не бе, ако толкова са страшни бомбите-заразоносители на чумата на 21 век, затваряш София и никой никъде не отива. Ма казваш ясно - две седмици кор, после сте жик-так. А сега какви мерки се вземат - излязоха хората, сега им пречат да се върнат - смех пълен. И другото - само тупаме топката и обясняване от месец, как след две седмици щвло да е ад. Ми не е ад, ма това щото ръсели със захар! Стратегия - нула, а уж са военни!
                  да не говорим за църквите - не съм вярваш - но да кажеш на вярващия да си стои вкъщи, при положение че основата на вярата е, че господ те пази, щото си праведен, е без думи!!!

                  ретро, аз пък най-обичан лафа дайте да дадем, ма що все аз давам, що все от мен искате?

                  п.с. Даже Сталин е пуснал хората в цъфквите през ВСВ, а путя се насра от страх и отмени парада, дето дори 41-ва се е провел с немската авиация над главите им...
                  Не казвам че е най правилното това ама трябваше повече хора да спазят

                  За вярващите щом и попа е казал запалето кандилото пред иконата вкъщи и бог ще е с вас - вероятно доста от дори силно вярващите няма да отидат - така че да оставим отворено за тези 10 човека дето имат силна нужда да отидат ... проблема е да не се събере тъплпа от такива дето са като нас (вярващи колкото Доналд Тръмп ) или малко повече признаващи историческата роля на църквата за оцеляване на българщината ама въобще не са слушали попа какво е казал и на църква ходят да обикалят само за великден
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Преди малко от дирника : Напрежение във "Факултета", жителите се събират на протест около хипермаркет

                    Засилено е полицейското присъствие, след акциите по масово тестване за COVID-19

                    От друга страна колкото и да не искам да си го призная : Евала на циганите! Показаха на дело преклонилите главица българи как се отвоюва свободата !!! Божеее, не вярвах, че ще го кажа ....
                    Last edited by бай Стамен Тракториста; 17.04.2020, 14:05.

                    Коментар


                    • 60/40 за футбалерите, пък вие си стойте с маските, да не настинете.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                        Не става въпрос ти да опазваш себе си,става въпрос - ти ,с поведението си, да пазиш другите....И така всеки по веригата....Нали нямаш двоен отрицателен тест от тая сутрин,че не си вирусоносител?!
                        Забелязъл съм ,че известен процент хора по нашите ширини, е малко трудно да приеме такив вид логика на поведение..."Аз с поведението си ,не преча на другите.."
                        Вместо това : "Е*ал съм им мамата на другите...Те щели да ми кажат,какво да правя...."
                        Ей, такива ми ти работи....
                        Ама и комунистическо ОВЧЕ мислене.
                        Кво та ебе че другия се е заразил?
                        С какво пречиш че си хванал гората и най-много някой вълк или мечка да срещнеш?
                        А 100 метра опашка от пенсионери за пенсия - пречи ли?
                        А 1000 маймуни наблъскани в маркета пречи ли?
                        А 100 маймуни в автобуса пречи ли?
                        А 1000 маймуни в метрото пречи ли?
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                          Не става въпрос ти да опазваш себе си,става въпрос - ти ,с поведението си, да пазиш другите....И така всеки по веригата....Нали нямаш двоен отрицателен тест от тая сутрин,че не си вирусоносител?!
                          Забелязъл съм ,че известен процент хора по нашите ширини, е малко трудно да приеме такив вид логика на поведение..."Аз с поведението си ,не преча на другите.."
                          Вместо това : "Е*ал съм им мамата на другите...Те щели да ми кажат,какво да правя...."
                          Ей, такива ми ти работи....
                          А ако всеки пази себе си и не чака другите да го опазват, не е ли по-добре? Е, може би е малко по-трудно вместо просто да обвиним другите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                            Това твойто да се затвори София предварително - означава още по строги превантивни - цяла седмица се призовава да не се прави нещо ако всички го спазваха можеше въобще да не се въвежда мерки
                            Не бе, ако толкова са страшни бомбите-заразоносители на чумата на 21 век, затваряш София и никой никъде не отива. Ма казваш ясно - две седмици кор, после сте жик-так. А сега какви мерки се вземат - излязоха хората, сега им пречат да се върнат - смех пълен. И другото - само тупаме топката и обясняване от месец, как след две седмици щвло да е ад. Ми не е ад, ма това щото ръсели със захар! Стратегия - нула, а уж са военни!
                            да не говорим за църквите - не съм вярваш - но да кажеш на вярващия да си стои вкъщи, при положение че основата на вярата е, че господ те пази, щото си праведен, е без думи!!!

                            ретро, аз пък най-обичан лафа дайте да дадем, ма що все аз давам, що все от мен искате?

                            п.с. Даже Сталин е пуснал хората в цъфквите през ВСВ, а путя се насра от страх и отмени парада, дето дори 41-ва се е провел с немската авиация над главите им...
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                              Това е положението не само в гетата в София или Пловдив. Във ВСИЧКИ ромейски гета в БГ заразата е на поне 40 - 50 %, след 2 седмици до 90 %. Това са фактите и истината ама тя не е удобна на плешивите вождове. ВСИЧКИ гета във всеки един град и села трябва да се изолират. Ама ресурс няма. А ромеите са като хлебарките щъкат и се мотаят навсякъде и си разнасят едно вирусче
                              Ами, груповият имунитет почти готов. Наште ромчета ще го преборят чайнагад. Друго си е да си израсъл около контейнерите. Виждате, че и от гетата има кяр.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                                Това твойто да се затвори София предварително - означава още по строги превантивни - цяла седмица се призовава да не се прави нещо ако всички го спазваха можеше въобще да не се въвежда мерки
                                В пъти по-лесно е. Обявява се, че при еди си колко декларации над работен ден ще се затвори София за 14 дена и няма да се пуснат да се върнат всички тръгнали по родните места и проблема е решен. Ама отде толкоз мозък във фатмаците.

                                Коментар

                                Working...
                                X