IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
    Грешни са ти сметките - средна продължителност на живота от 84г, не означава че трябва да умират по 1/84-та от населението всяка година. Съвсем принизи актюерската наука до нивото на бакалия.

    Еми то по тази формула излиза, че наслението на България трябва да е 8 400 000 .... хи хи....

    Аз за това му се чудех... явно тук пък умираме преклено много според Гигиов.... трябва да им се каже на тия от НСИ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      Моите сметки обаче показват, че седмично в Англия и Уелс трябва да умират по 13 730 души
      Грешни са ти сметките - средна продължителност на живота от 84г, не означава че трябва да умират по 1/84-та от населението всяка година. Съвсем принизи актюерската наука до нивото на бакалия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

        Не, не смятам така. Имам обаче спомен, че по наша централна телевизия казаха, че до сега Великобритания не е отчитала смъртните случаи във старческите домове. Не знам защо.
        Моите сметки обаче показват, че седмично в Англия и Уелс трябва да умират по 13 730 души, а настоящата статистика отчита само по 10 100 седмично средно. Губят се едни 3 600 души. Това не е никак малко. 30% не са отчетени., а сега изведнъж се появяват. След година или две ще се изясни какъв пик има на смъртността. Аз твърдя, че това нещо е напълно съпоставимо по смъртност с грипна вълна на нов щам, като едно време птичия грип или свинския грип. Само дето тогава нямаше тази истерия.

        А линка дето искаш, е линка на статистиката на Англия и Уелс,в постинга на моя опонент.
        Другото са обикновени елементарни сметки.

        На първия ти въпрос вече отговориха. На втория ти въпрос, не можеш да изчисляваш седмичната/годишната смъртност през средната продължителност на живота и населението на Великобритания, не знам кой ти го каза този "хитър метод", но статистиката не работи по този начин.

        Средната продължителност на живота изобщо не е точна, това е усреднена величина която показва приблизително колко е средната продължителност на живота, а ти я използваш като абсолютно точна единица... от която можеш да си направиш извод за смърността през годината. Но ако погледнеш формулата по която се изчислява средната продължителност на живота, ще видиш, че не можеш да я "обърнеш", защото средната продължителност на живота не е взета като се дели смъртността за годината по броя на населението, та като я обърнеш да получиш обратното. Трябва да използваш едни и същи формули... но като те гледам как се информираш чул не дочул от "телевизора" (аз изобщо не гледам телевизия от години), си давам сметка че това което ти обяснявам, може и да не го разбереш.

        Няма липсващи 3600 души на седмица за последните 5 години, имаш просто неточна цифра за продължителноста на живота и броя на населението. (които са приблизителни).

        Иначе ето я формулата... (по която смятат "средна продължителност на живота") не знам как я "обръщаш", за да получиш по обратния път "липсващи" 3600 души на седмица през последните години.... предполагам някакви "бакалски сметки" правиш.

        https://wikimedia.org/api/rest_v1/me...bcc9369686767a
        Last edited by Xman1; 06.05.2020, 19:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение

          Грешиш!Стената трябва да е 6 метра и отгоре ток!!!
          Никакви стени - просто законът и за тях - няма осигуровки - 60 кинта за едно екг, проверка на кръвно 10, пломба 30. У трамвая - глоба моменталически, извършване на дейност без право - лиценз, свидетелство, диплома - при бай Ставри....
          И това ще мине ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

            Ромите не са, вчера в парка бяха седнали на бира и мезе и се позравяваха с "За нас корона няма".
            Наистина съм да ги затварят зад триметрова бетонна ограда и де пускат никой от тях навън, вътре да си се оправят по техния си начин.
            Грешиш!Стената трябва да е 6 метра и отгоре ток!!!
            Last edited by RUBLA; 06.05.2020, 20:33.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
              Днес, най-сетне обиколих любимите си магазини и констатирам, че матрялът си е научил урока.
              Ромите не са, вчера в парка бяха седнали на бира и мезе и се позравяваха с "За нас корона няма".
              Наистина съм да ги затварят зад триметрова бетонна ограда и де пускат никой от тях навън, вътре да си се оправят по техния си начин.
              Last edited by RUBLA; 06.05.2020, 18:33. Причина: Спазвайте добрия тон!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Доц. Мангъров: Няма да станем като Италия и Испания, защото убихме възрастните с пенсии по 200-300 лв.
                Не е прав Мангъра - пенсия 300 кинта е ОК, само дето дървата, електриката, лекарствата, рейса, качествената храна са леееко скъпички....
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Доц. Мангъров: Няма да станем като Италия и Испания, защото убихме възрастните с пенсии по 200-300 лв.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                    Имам обаче спомен, че по наша централна телевизия казаха, че до сега Великобритания не е отчитала смъртните случаи във старческите домове.
                    Tова беше само в контекста на настоящата епидемия и няма никакво отношение към предишни години. Просто, за разлика от болниците старческите домове не са давали информация че починалите са жертви на Ковид.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                      Toва изглежда абсурдно. Линк? Смяташ че са фалшифицирали статистиката за смъртността години наред готвейки се за короната?
                      Не, не смятам така. Имам обаче спомен, че по наша централна телевизия казаха, че до сега Великобритания не е отчитала смъртните случаи във старческите домове. Не знам защо.
                      Моите сметки обаче показват, че седмично в Англия и Уелс трябва да умират по 13 730 души, а настоящата статистика отчита само по 10 100 седмично средно. Губят се едни 3 600 души. Това не е никак малко. 30% не са отчетени., а сега изведнъж се появяват. След година или две ще се изясни какъв пик има на смъртността. Аз твърдя, че това нещо е напълно съпоставимо по смъртност с грипна вълна на нов щам, като едно време птичия грип или свинския грип. Само дето тогава нямаше тази истерия.

                      А линка дето искаш, е линка на статистиката на Англия и Уелс,в постинга на моя опонент.
                      Другото са обикновени елементарни сметки.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                        Кой гарантира, че ще има втора вълна и в коя страна ?
                        Зависи какви мерки са взети, се взимат и ще се взимат в всяка страна поотделно.
                        Щото УК още от първата не се е оттърсила и държи палмата на идиотщината в ЕС.
                        От друга страна, Виетнам и Хонг Конг нямат новозаразени от две седмици,
                        и ще двайсетина държави са свалили бройките до 10 на ден.

                        https://www.worldometers.info/coronavirus/


                        Не е подходящо да се говори за гаранция.
                        Изхожда се от систематизиран и обобщен човешки, исторически опит с епидемии.

                        Освен това, използваните дефиниции за "епидемия" и "пандемия", които механично бяха взаимствани от грипа, ни подсказаха ясно, че с понятията трябва да се работи много внимателно.
                        Допълнително, аз примерно не съм си поставил за задача и се считам за негоден да дефинирам понятието "вълна" (епидемична), ама нещо ми подсказва, че ти имаш дефиниция?

                        Добре, нека кажа и нещо по същество!
                        Направи ми впечатление, че още в самото начало, почти веднага след разбиране и осмисляне и вида и характера на инфекцията (вирусна, респираторна, въздушно-капкова, предава се от човек на човек) сериозните източници и сериозните политици (опиращи се на здрав научен гръб), заговориха за "необходимост" от поне 70 % преболедуване (естествено, вкл. безсимптомно). Примери имаше много - и по света и у нас.

                        Спекулирайки здраво, с което въобще н ес егордея, но съм убеден, че никъде по света "нормата" не е изпълнена. Същевременно реалностите и изискванията на живия живот ни карат, а вероятно е по-добре д а се каже - принуждават, да продължим нататък, което е "гаранция", че ще видим и ре-белот!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение


                          Лично аз повтарям непрекъснато, че ще можем да сравним и да кажем кой е предприел най-правилните действия, чак когато приключи кризата и / или като е измимала 1 година. Тогава като се сравнят общо както Covid-обявените смърни случай, така и обща смъртност, но също и се отчете спада в БВП и доходи на отделните държави, ще може наистина да се правят анализи на успеваемостта в подходите.
                          Правилно, също залагам на приключила криза!

                          Дълбок и многоаспектен анализ!

                          Анализът да се направи върху надеждни и съпоставими данни.

                          Да се отчитат и географски, социални, демографски, манталитетни и културни специфики.

                          Очевидно е, че "класацията" е осъдена да не е обективна и да не каже цялата "истина".
                          Категорично няма да се смея на шведите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                            Кой гарантира, че ще има втора вълна и в коя страна ?
                            Зависи какви мерки са взети, се взимат и ще се взимат в всяка страна поотделно.
                            Щото УК още от първата не се е оттърсила и държи палмата на идиотщината в ЕС.
                            От друга страна, Виетнам и Хонг Конг нямат новозаразени от две седмици,
                            и ще двайсетина държави са свалили бройките до 10 на ден.

                            https://www.worldometers.info/coronavirus/
                            Идната седмица в Испания почва бавно отпускане на карантината и не съм оптимист. Ще има яка втора вълна. Преструктурирането е огромно. Ще има още жертви.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Проф. Вилер предупреди за възможността от появата на две нови вълни от пандемията на коронавирус.

                              Той счита, че болестта ще се продължи да се разпространява, докато до 70 процента от населението не се разболее от нея.

                              "Знаем, че почти сигурно ще има втора вълна", каза професорът.
                              .
                              Кой гарантира, че ще има втора вълна и в коя страна ?
                              Зависи какви мерки са взети, се взимат и ще се взимат в всяка страна поотделно.
                              Щото УК още от първата не се е оттърсила и държи палмата на идиотщината в ЕС.
                              От друга страна, Виетнам и Хонг Конг нямат новозаразени от две седмици,
                              и ще двайсетина държави са свалили бройките до 10 на ден.

                              https://www.worldometers.info/coronavirus/



                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                                До сега във Великобритания не са отчитали в статистиката, ония починали в старческите домове. Сега са започнали.

                                Toва изглежда абсурдно. Линк? Смяташ че са фалшифицирали статистиката за смъртността години наред готвейки се за короната?

                                Коментар

                                Working...
                                X