IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Eто даже и Путин успяха да заблудят....гиди гадове еврейско масонски гиди...

    Ма нашто форум най мъдро на света и вече им разгада сатанинските измами..
    Аз вярвам на лекарката а не гнусните изчадия алчни за власт и пари.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Ще извиняваш, ама те не я подценяват, те направо като шопо и жирафо казват че е те такъв дзвер нЕма.
      Борис Джонсън тръшна,мин председалят на Русия тръшна ,принц Чарлз и той го отнесе ,дори в Белият дом влезе.Няма богати ,няма бедни ,няма
      с червена,розова или синя кръв по ред на номерата и все още има хора да плямпат ,че няма такова животно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kondosko Разгледай мнение

        Ще си позволя този път да не се съглася с теб! Обикновено хората, които си инфектирани с Covid 19 и изпаднат в критично състояние си отиват от остра сърдечна недостатъчност, което при равни и други условия не би се случило.

        Ще ти дам пример от първо лице: Болен, диагностициран с мултиплен миелом( карцином на костния мозък) стартира първи курс на химиотерапия в софийска болница. Прогнозите при това заболяване са много добри- ремисия и нормален живот между 7-10 години. Та по време на курса, е заразен с Covid -19. Две седмици след приключване на курса, болният е починал в болница, като причина за смъртта е посочена остра сърдечна недостатъчност, при положение,че не беше критичен. Изводът е: Ако не беше заразен с вируса, това нямаше да се случи!
        Мисля, че цялостната ситуация се подценява изключително много.
        Оп, здрасти, не съм те засичал скоро

        Това е частен случай, а от частен случай да си вадим извод за цялото, е меко казано несериозно - лично мнение. Жалко за човека, малшанс. Хубав ден на теб и повече сполучливи моменти - може и да подценявам ситуацията (аз лично считам, че я оценявам правилно, но това си е мое мнение, пък и всеки счита, че е прав, нали), но за мен това си остава грип с усложенения. И да, винаги ще има случаи като на посочения от теб пример, но ако това "епидемия с невиждана ярост" (думи на пророка генералгоджи, в котйо се кълнат всички апокалиптици), то последното нещо, което щяхме да правим сега, е да си пишем дружески. Просто имаме много голям късмет, че сме периферия и ниокй не желае да ръсне тук зараза, щото сме безинетерси, иначе с подобни генералгоджита и супер пробита здравна система, сме тотално чао.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Eто даже и Путин успяха да заблудят....гиди гадове еврейско масонски гиди...

          Ма нашто форум най мъдро на света и вече им разгада сатанинските измами..
          Време е да запалим кладите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            ......

            Иначе тестване заради самото тестване не е много смислена операция.
            епа то и страхуване, заради самото страхуване, не е много смислена операция, ма маса народ се е изпонасрал от страх. Нищо де, както съм казвал милион пъти - накрая гладът побеждава. В София с маски навън са около 1/4 от всички, основно хора на средна възраст

            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

              mathematician, определно ме шокира с това мнение !....

              Колкото по-голяма е базата данни, толкова по-логични, обосновани и валидни анализи и заключения можем да правим !!!

              Наистина ме изуми чисто математически с изказването си....

              И за бога - дори Беларус (за които дори "нямало вирус" ?!?!) правят по 24,284 на млн. теста, което е над 3 пъти повече от нас....

              Въпросът е кой да се тества?

              Нашите явно тестват само контактните. Като се появи някой със симптоми в болницата го тестват. Ако е положителен, почват с контактните му и ако някой изскочи положителен и неговите контактни и т.н.

              Няма смисъл да тестваш баба му на заразения, при положение че не е я виждал от 1 година нито съседите му дето не са се засичали в асансьора.

              Та въпросът седи - кой да се тества.

              1. На случаен принцип - може, но ще е с пъти по-малко откриването на нов болен. Ако на контактните от 28 теста излиза 1 само положителен. То на случаен принцип на 100 теста колко ще излязат положителни? Мислиш ли че ще излязат 10? Аз не мисля. Т.е. с пъти по-малко положителни ще излязат отколкото контактните.

              2. Гигов предлага да се прави представителна извадка в цялата страна - което според мен е същото като горното.

              3. В огнищата да се тества или на случаен принцип или по-масово. Тука мисля че като откриват в някое предприятие заразен и тестват повечето или всичко - в ТЕЦ Бобов дол, в онова шивашкото в Плевен. поне така декларираха - но не знам дали е така или пак съответните бригади и близки контактни на тях. Е за оня ден казаха, че ще тестват цялата махала в Ямбол, ама щяло да отнеме седмица че били къде 5000 човека. Дали ще го направят не знам. Т.е. този вариант изглежда най-разумен и според мен се прави в някаква степен, но сигурно не на 100%.

              4. Всички пристигащи от чужбина - може, даже задължително, даже съм за карантина веднага на летището. Но не съм сигурен че някой има топки да го направи в Европа - щото разбираш ли индивидуалните права щели да бъдат нарушени да седят в карантина принудително. Но да кажем могат да се тестват всички пристигащи. Едва ли са толкова много.

              5. Медиците - щото те там се заразяват доста сериозно. Но тук трябва да се правят периодични тестове, щото днес може да не е заразен, нo утре (или след 1 седмица) може да е заразен.


              Така че ОК - да тестваме повече - но кой точно?

              Иначе тестване заради самото тестване не е много смислена операция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kondosko Разгледай мнение


                Мисля, че цялостната ситуация се подценява изключително много.
                Ще извиняваш, ама те не я подценяват, те направо като шопо и жирафо казват че е те такъв дзвер нЕма.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Щото за смърт от едното дават повече кинти на болницата/лекаря, отколкото от другото - as simple as that.
                  Иначе и при мен имаше ЕЖК за давани кинти за "диагностициране" на болен, както и за починал, който да го пишат от ковида - четирицифрени суми. Шарже ла кинта, както е казал поетът
                  Ще си позволя този път да не се съглася с теб! Обикновено хората, които си инфектирани с Covid 19 и изпаднат в критично състояние си отиват от остра сърдечна недостатъчност, което при равни и други условия не би се случило.

                  Ще ти дам пример от първо лице: Болен, диагностициран с мултиплен миелом( карцином на костния мозък) стартира първи курс на химиотерапия в софийска болница. Прогнозите при това заболяване са много добри- ремисия и нормален живот между 7-10 години. Та по време на курса, е заразен с Covid -19. Две седмици след приключване на курса, болният е починал в болница, като причина за смъртта е посочена остра сърдечна недостатъчност, при положение,че не беше критичен. Изводът е: Ако не беше заразен с вируса, това нямаше да се случи!
                  Мисля, че цялостната ситуация се подценява изключително много.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                    Официалното определение на "жертвите от Ковид" у нас продължава да е "Починали с установен вирус на Ковид-19". Предполагам, че е така и на много други места.
                    Е, да кажем, че имам вирус на херпес в себе си и умра от инфаркт. Що тогава не ме пишат умрял от херпес, а от инфаркт?
                    Вируса Ковид омалощава имунната система и следствие умираш от не толкова опасни болести, например пневмоия, даже и е направил неефективни 1/3 от белите дробове.Значи - умрял поради КОВИД
                    СПИН - човека остава с много неефективна имунна система.Пишат го - умрял поради СПИН
                    Херпеса няма да породи инфаркт.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Eто даже и Путин успяха да заблудят....гиди гадове еврейско масонски гиди...

                      Ма нашто форум най мъдро на света и вече им разгада сатанинските измами..
                      Путин не е заблуден. Той се включи в играта на два фронта - вдигна производството на петрол и допринесе за тези -38 долара за барел, и сега с числата в таблицата на Бил Гейст (нали разбрахте, че той финансира таблицата с числата по света. Ще си получи неговото, я барел по 80-100 долара, я нещо друго.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Аз не случайно ненавиждам САЩ Бил Гейтс и подобните му изчадия.Но признавам успяха да заблудят много народ.Изроди и боклуци слуги на Сатаната.огън да я гори тая държава огън
                        Eто даже и Путин успяха да заблудят....гиди гадове еврейско масонски гиди...

                        Ма нашто форум най мъдро на света и вече им разгада сатанинските измами..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                          Официалното определение на "жертвите от Ковид" у нас продължава да е "Починали с установен вирус на Ковид-19". Предполагам, че е така и на много други места.
                          Е, да кажем, че имам вирус на херпес в себе си и умра от инфаркт. Що тогава не ме пишат умрял от херпес, а от инфаркт?
                          Щото за смърт от едното дават повече кинти на болницата/лекаря, отколкото от другото - as simple as that.
                          Иначе и при мен имаше ЕЖК за давани кинти за "диагностициране" на болен, както и за починал, който да го пишат от ковида - четирицифрени суми. Шарже ла кинта, както е казал поетът
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                            Защо не вземеш да помислиш сам?
                            Запитай се колко души познаваш. които са болни или са преболедували от Ковид? Аз не познавам такъв.
                            Запитай се колко души познаваш, които познават лично, някой заболял от Ковид? Аз не познавам такъв.
                            Провери данните за починалите 90 човека у нас, които ги обявиха за жертви на Ковид. Намери ПОНЕ ЕДИН, който да е бил клинично здрав и да е починал от вируса. Няма такъв. ВСИЧКИ имат по една или няколко от следните болести: рак, белодробна обструктивна болест, астма, диабет, хронична бъбречна недостатъчност или още няколко тежки болести. Дори да си на преклонна възраст, над 85 пак не умираш от ТОВА, ако нямаш други заболявания.
                            Това си е една обикновена вирусна инфекция, като много други, и ако имаш нормална имунна система, ще го преболедуваш без дори да го усетиш.
                            Ако обаче се изолираш за месеци у вас, без досег с циркулиращите по света навън вируси, то имунната ти система ще отслабне. Тя е като мускул, ако не го тренираш ще атрофира.
                            Официалното определение на "жертвите от Ковид" у нас продължава да е "Починали с установен вирус на Ковид-19". Предполагам, че е така и на много други места.
                            Е, да кажем, че имам вирус на херпес в себе си и умра от инфаркт. Що тогава не ме пишат умрял от херпес, а от инфаркт?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                              https://www.facebook.com/grigor.zdra...7843660633045/
                              със БГ субтитри
                              PLANDEMICMOVIE
                              Аз не случайно ненавиждам САЩ Бил Гейтс и подобните му изчадия.Но признавам успяха да заблудят много народ.Изроди и боклуци слуги на Сатаната.огън да я гори тая държава огън

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                                Че точно ти питаш ме учудва безкрайно. Напълно ли изчезнаха хората с критично мислене?
                                Интересно ми е как разсъждават хората.

                                Със сигурност парите движат света, но това е аргумент и в двете посоки. Лично за мен имаше някои логически противоречия в изложените тези, което в съчетание с факта, че видеото очевидно експлоатира конкретни всеобщи слабости на психологическо ниво, ме кара да бъда доста скептичен. Добро оръжие за масово поразяване и явно доста хора се вързват.

                                Коментар

                                Working...
                                X