IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Неговото заболяване е грип, който няма нищо общо с коронавируса. Последиците също нямат нищо общо.
    И аз така мисля, ама викам, да науча нещо ново, може да греша, и на 78-10 същия въпрос задавам, и на други хора, които познавам, засега логичен отговор няма, обикновено се чудят какво да ми отговорят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      ПРЕЖИВЯЛ СЪМ ГО ЛИЧНО. УСЛОЖНЕНИЯ ОТ ГРИП.
      И докторите по малко знаят от личните преживявания. Никой не вярваше че ще се възстановя.
      Все още съм си жив и дробовете са ми в много добро състояние
      Дали не си, случайно, пилот?
      В авиацията, чел съм, пневмонията е почти сигурна загуба на годност за летене. Сигурно, поради "много доброто възстановяване" на белите дробове.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Мерките за справяне с коронавируса са дали резултат и цифрите го показват.

        „Цифрите показват, че ние сме на първо място по най-малко жертви на милион население, че сме в челните места по най-малко заболели. За щастие не изпитахме ужаса, който изпитаха, италианското общество, испанското, английското”, коментира Александър Владимиров. На същото мнение е и журналистът Валерия Велева.

        „Благодарение на това, че взехме мерките много рано, ситуацията в България е такава. Не мога да разбера защо това се забравя. Имаме 84 смъртни случая към днешна дата. Трябва да ги сравним със съседните страни, с европейските страни. Можем да си направим извода дали е благодарение на мерките, на гена ни, на ваксините, които сме ползвали”, коментира Велева.

        Правителството се справя добре и получава одобрение. На президента и опозицията не им харесва управляващите да бъдат харесвани за нещо, което правят, опитват се и те да се включат в разговора. Може би премиерът прие по-правилната стратегия да отговаря с половин уста”, коментира Владимиров. „Проблемът на президента е, че винаги само критикува и никога не е давал решение, не е подавал ръка”.

        https://nova.bg/news/view/2020/05/08...5%D0%B3%D0%BE/
        Опитвам се да сравня БГ показатели на смъртност у нас и онези, на злите рашки. Сега, не знам, дали ги водите, че са в Азия, Евразия или в Европа но, измежду регистрираните заразоносители и болни, злите рашки, сравнени с нашите, дето уж били "най-добри", са към 5 пъти ОЩЕ ПО-ДОБРИ. При нас, близо 1800 заразени, 80+ починали. Я пресметни колко би следвало досега, да са смъртните случаи от вируса там при положение че, още, Русия е с близо 1% още, заразени И с HIV ? Похвали си пак Боко, после си го избери.
        Някак много лесно, за 60-годишен, се хващаш на рекламни партенки.

        Ще скачате пред парламента след това.


        П.П.
        А, за президента, който внимава из нета, знае мнението ми: Досега, е излъгал и малкото ми очаквания.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

          Без да омаловажавам случая ти, защо мислиш, че случаите са подобни, ти си се възстановил и следователно и при друг човек с корона случаят е същия и той ще се възстанови?
          Неговото заболяване е грип, който няма нищо общо с коронавируса. Последиците също нямат нищо общо. Иначе остави го бота да си плампа хей така на вятъра - той това го прави от години наред във всяка една тема на форума, опитвайки се да се представи като някакъв "експерт" досега по 50 различни професии.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            ПРЕЖИВЯЛ СЪМ ГО ЛИЧНО. УСЛОЖНЕНИЯ ОТ ГРИП.
            И докторите по малко знаят от личните преживявания. Никой не вярваше че ще се възстановя.
            Все още съм си жив и дробовете са ми в много добро състояние
            В тази тема се говори за КОРОНАВИРУС и за епидемия с КОВИД-19, а не за грип. Случайно да правиш някаква разлика?

            Престани да спамиш в тази тема и да суфлираш не по темата с измислици на всеки втори постинг. Създай си друга тема за грипа и се подвизавай в нея с твоите преживявания, които нямат нищо общо със съществуващата тема.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              ПРЕЖИВЯЛ СЪМ ГО ЛИЧНО. УСЛОЖНЕНИЯ ОТ ГРИП.
              И докторите по малко знаят от личните преживявания. Никой не вярваше че ще се възстановя.
              Все още съм си жив и дробовете са ми в много добро състояние
              Без да омаловажавам случая ти, защо мислиш, че случаите са подобни, ти си се възстановил и следователно и при друг човек с корона случаят е същия и той ще се възстанови?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                ПРЕЖИВЯЛ СЪМ ГО ЛИЧНО. УСЛОЖНЕНИЯ ОТ ГРИП.
                И докторите по малко знаят от личните преживявания. Никой не вярваше че ще се възстановя.
                Все още съм си жив и дробовете са ми в много добро състояние
                Човече, това не е грип. И доктори се опитаха да ти го обяснят в този форум.
                Пораженията върху белия дроб са зловещи.

                Направи си тест за антитела и тогава ще твърдиш, че си го преживял.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Това една жена ли ти го каза, или сам си го измисли, защото докторите от клипа са на друго мнение. Те точно и ясно казаха - НЕ ЗНАЕМ дали дробовете ще се възстановят !!!

                  Та ми е любопитно ти откога стана доктор, че си толкова уверен?
                  А пардон, сетих се - Дънинг и Крюгер точно и ясно са казали кои хора са уверени при недостиг на информация - ха-ха .......
                  ПРЕЖИВЯЛ СЪМ ГО ЛИЧНО. УСЛОЖНЕНИЯ ОТ ГРИП.
                  И докторите по малко знаят от личните преживявания. Никой не вярваше че ще се възстановя.
                  Все още съм си жив и дробовете са ми в много добро състояние
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    Ма тя темата си е в "Отдих и развлечение"...

                    +10

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Стига си плашил хората. Аз храчех кръв и дробовете ми се възстановиха. За няколко месеца на 99% няма да им има нищо на дробовете
                      Това една жена ли ти го каза, или сам си го измисли, защото докторите от клипа са на друго мнение. Те точно и ясно казаха - НЕ ЗНАЕМ дали дробовете ще се възстановят !!!

                      Та ми е любопитно ти откога стана доктор, че си толкова уверен?
                      А пардон, сетих се - Дънинг и Крюгер точно и ясно са казали кои хора са уверени при недостиг на информация - ха-ха .......
                      Last edited by Mateev; 09.05.2020, 21:13.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Прочетете цялата статия в "Сега". Няма да ви навреди, нито ще ви направи антиваксър, което си е смъртоносно по принцип.
                        Възможно е обаче някои да се замислят преди да се доверят на Негова Светлост Пожарникаря, който вчера се хвали, че у нас се произвежда (разбирай под неговото мъдро ръководство) хлорохин и другото там... Нали инспектира фабриката, която го произвежда . А има ли разрешение от нашенската агенция по лекарствата? Едва ли.
                        Мерките за справяне с коронавируса са дали резултат и цифрите го показват.

                        „Цифрите показват, че ние сме на първо място по най-малко жертви на милион население, че сме в челните места по най-малко заболели. За щастие не изпитахме ужаса, който изпитаха, италианското общество, испанското, английското”, коментира Александър Владимиров. На същото мнение е и журналистът Валерия Велева.

                        „Благодарение на това, че взехме мерките много рано, ситуацията в България е такава. Не мога да разбера защо това се забравя. Имаме 84 смъртни случая към днешна дата. Трябва да ги сравним със съседните страни, с европейските страни. Можем да си направим извода дали е благодарение на мерките, на гена ни, на ваксините, които сме ползвали”, коментира Велева.

                        Правителството се справя добре и получава одобрение. На президента и опозицията не им харесва управляващите да бъдат харесвани за нещо, което правят, опитват се и те да се включат в разговора. Може би премиерът прие по-правилната стратегия да отговаря с половин уста”, коментира Владимиров. „Проблемът на президента е, че винаги само критикува и никога не е давал решение, не е подавал ръка”.

                        https://nova.bg/news/view/2020/05/08...5%D0%B3%D0%BE/
                        Last edited by Mateev; 09.05.2020, 21:17.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Темата, за кратко, се превърна в място за мерене на п...ки и за резил на някои
                          Ма тя темата си е в "Отдих и развлечение"...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            ПРЕЗ ОКОТО НА СКЕНЕРА: Какви поражения нанася COVID-19 на белите дробове?

                            https://nova.bg/news/view/2020/05/09...E%D0%B2%D0%B5/

                            Вижте със собствените си очи какви поражения нанася вируса върху белите дробове както на починали, така и на излекувани хора. В клипа са разгледани няколко конкретни случая, в които ясно се виждат разните му там фибрози или бели петна тип матово стъкло. При това говорим за излекували се хора уж с две отрицателни проби, но дробовете им са повредени и въобще не се знае дали някога ще се възстановят, или така ще си останат за цял живот, което е много по-вероятно.
                            Стига си плашил хората. Аз храчех кръв и дробовете ми се възстановиха. За няколко месеца на 99% няма да им има нищо на дробовете
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • ПРЕЗ ОКОТО НА СКЕНЕРА: Какви поражения нанася COVID-19 на белите дробове?

                              https://nova.bg/news/view/2020/05/09...E%D0%B2%D0%B5/

                              Вижте със собствените си очи какви поражения нанася вируса върху белите дробове както на починали, така и на излекувани хора. В клипа са разгледани няколко конкретни случая, в които ясно се виждат разните му там фибрози или бели петна тип матово стъкло. При това говорим за излекували се хора уж с две отрицателни проби, но дробовете им са повредени и въобще не се знае дали някога ще се възстановят, или така ще си останат за цял живот, което е много по-вероятно.
                              Last edited by Mateev; 09.05.2020, 20:56.

                              Коментар


                              • В "Дивия запад" на недоказаните лекарства за коронавируса

                                ....................
                                Американската Агенция за контрол на храните и лекарствата обяви ускорена програма за одобрение на обещаващи лечения за коронавируса, за да стигнат по-бързо до пазара. Това стана малко, след като ведомството прекрати всички рутинни проверки на мощностите за производство на лекарства и апаратура. Едно от лекарствата за COVID-19, за които се съобщава, че е преминало одобрение по бързата процедура, е “Ремдесивир". То е показало обещаващи резултати при направени наскоро клинични изпитания.

                                Гостин обаче подчертава, че пандемията не премахва необходимостта от проверки за безопасност и ефикасност. „Няма никакво основание да се пуска лекарство или продукт на пазара без да са направени много обстойни тестове“, казва той. "Точка."

                                През 2018 г. Международният консорциум на разследващите журналисти установи, че проблемни медицински изделия с унищожителни последствия са получили разрешителни да бъдат пуснати на пазара, като са проведени малко или никакви тестове върху хора. Регулаторите многократно се огъват под натиска от производителите за бързо одобрение и по-ниски стандарти за безопасност.

                                Разбира се, ситуацията с коронавируса е различна: натискът идва от всички страни. Ефикасно лекарство може да спаси милиони човешки животи. И все пак рисковете да се действа прекалено бързо, с твърде малко научни данни, могат да доведат до лечения, които са по-опасни от самата болест.

                                ................................................
                                Президентът Тръмп и няколко известни личности от "Фокс нюз" в продължение на седмици промотираха лекарствата срещу малария хидроксихлорохин и хлорохин при лечение на COVID-19, като насърчаваха пациентите да ги изпробват. "Смятам, че може да бъде нещо наистина невероятно", заяви Тръмп на 19 март.

                                Няколко седмици по-късно, шумната реклама заглъхна. Проучване, проведено от американски учени сред пациенти в клиники за ветерани, показа, че болните от коронавирус, лекувани с хидроксихлорохин, нямат полза от него и дори е отчетена по-висока смъртност отколкото при заразени, получили стандартна терапия. Страничните ефекти включват повишен риск от потенциално смъртоносна сърдечна недостатъчност. Няколко дни по-късно Агенцията за контрол на храните и лекарствата в САЩ разпространи предупреждение относно употребата на двете антималарийни лекарства при лечение на COVID-19.
                                .......................................
                                Прочетете цялата статия в "Сега". Няма да ви навреди, нито ще ви направи антиваксър, което си е смъртоносно по принцип.
                                Възможно е обаче някои да се замислят преди да се доверят на Негова Светлост Пожарникаря, който вчера се хвали, че у нас се произвежда (разбирай под неговото мъдро ръководство) хлорохин и другото там... Нали инспектира фабриката, която го произвежда . А има ли разрешение от нашенската агенция по лекарствата? Едва ли.


                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X