IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някои тъпаци продължават да употребяват термина "социална дистанция", за ФИЗИЧЕСКАТА дистанция, която трябва да се спазва, за да не се заразиш. Добре че поне БНР си промени изказа, вече го казват физическа дистанция.

    А социална дистанция има между милиардера Домусчиев и шофьора му, ама няма физическа дистанция, щом се возят в една кола.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Да бе, да ..... и един мармот завива епикризата ти в станиол .....
      Вземи си прочети поне малко, да не се излагаш за пореден път.
      4 месеца имаме заразени с коронавирус с УСЛОЖНЕНИЯ и СМЪРТ. Ключовата дума е УСЛОЖНЕНИЯ от коронавируса.
      Едно от тях е интерстициална (идиопатична, щото само се предполага че е от короната) пневмония
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Нещо не схващам, аз досега знаех, че короната е SARS вирус, а ти пишеш, че е грипен вирус. Разясни, къде бъркам, какво знаеш ти повече, че си решил така?
        Това, че с умен наукоподобен апломб папагалствате някакви неразбирани от вас елементарни научни фрази, не ви прави по-знаещи, меко казано.

        Виж какво означава SARS (тежък остър респираторен синдром, ("синдром" означава не причина, а "прилича на", само между другото)), виж, че е с животински произход,
        https://en.wikipedia.org/wiki/Severe...atory_syndrome
        и после ми кажи, моля, с какво се различава от грипните синдроми, наречени "свински", "птичи", магарешки, рибешки, прилепски и т.н., последният да затвори вратата – с които от години пробват да паникьосват населението и най-накрая успяха, щото населението много затъпя и гъзозатлъстя.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Аз и очила съм чувал че губиш пълната загуба на способност за летене.
          Да не би да е голям проблем да си живееш.
          МНОГО ДОБРО СЪСТОЯНИЕ и ПЕРФЕКТНО ПРАВИТЕ ЛИ РАЗЛИКА?
          Като пушиш цигари си в ПО лошо състояние на дробовете от моето. Има хора и 100 години живеят пушейки цигари
          Това, че ти си изнежен и кекав и предполагам всяка зима се увиваш с шалче, около врата, когато излизаш навън е в резултат на това, как са те отглеждали родителите ти и какъв живот живееш ти! Не се заяждам, съдейки по написаното т теб, ти си с разклатено здраве. Никога досега на съм боледувал от грип /чукам на дърво/. Не си спомням за това. Да карал съм пневмония като 18 годишен, която беше хваната много навреме и съм без щети. Тогава, още не пушех. Лично време не нося дебели дрехи, но и никога не съм би изнежван от родителите ми!.
          Работата ми е свързана с контакти с много хора, така, че съм от изложените на риск. Всички зими, колегите мчи и приятелите ми се чудат, как хода на ниски температури по сако и риза /палто слагам само при мокър сняг, а яке нося, когато съм на лов или на преход в планината/....Други се увиват с 3-4 ката дрехи, с шалове, шапки и пак са болни...Всяка зима така!
          За капак съм и страстен пушач! Така, че е до организъм, но и до начин на живот! ако сте изнежени, ще боледувате и ще сте кекави....Това е!
          НЕ СЕ ИЗНЕЖВАЙТЕ!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

            Прочетете цялата статия в "Сега". Няма да ви навреди, нито ще ви направи антиваксър, което си е смъртоносно по принцип.
            Възможно е обаче някои да се замислят преди да се доверят на Негова Светлост Пожарникаря, който вчера се хвали, че у нас се произвежда (разбирай под неговото мъдро ръководство) хлорохин и другото там... Нали инспектира фабриката, която го произвежда . А има ли разрешение от нашенската агенция по лекарствата? Едва ли.

            Аиде и ти в групата важно е да се плюе по Тръмп защото е харесвал евтино лекарство... И понеже и баце се е похвалил ще плюем по лекарствот....

            Влизаш в територия която е опасна ... толкова да мразиш някой че да отвхъляш дадено лечение защото го е казал....


            Всъшност си работи много добре хидроксихлороквина и е тестван над 50 години за странични ефекти и струва под два лева опаковка само че работи в началото... във фаза две........... (в късните фази на болеста не работи толкова добре защото прави клетката по възприемчива за цинк от там повишеното ниво на цинка блокира копирането



            EVMS Clinical Protocol - последния ъпдейт на протокола за лечение в САЩ още си го сочи като опциониален за лечението както и ремдисивира (между другото в твоа има добри съвети за профилактика какво да се пие ASA е аспирин ако някой се чуди Ацетизал))

            https://www.evms.edu/media/evms_publ...9_Protocol.pdf


            За профилактика

            hile there is very limited data (and none specific for COVID-19), the following “cocktail” may have a role in the prevention/mitigation of COVID-19 disease. While there is no high-level evidence that this cocktail is effective; it is cheap, safe and widely available.
            • Vitamin C 500 mg BID and Quercetin 250-500 mg BID
            • Zinc 75-100 mg/day (acetate, gluconate or picolinate). Zinc lozenges are preferred. After 1 month, reduce the dose to 30-50 mg/day.
            • Melatonin (slow release): Begin with 0.3mg and increase as tolerated to 2 mg at night
            • Vitamin D3 1000-4000 u/day


            Иначе колко ще си щаслив да поръчаме

            Ремдисивира $1000 опаковка като знаеш че 15 от учените в комисията удобрила го в САЩ имат директни връзки с пройзводителя (дизклоузвани че взимат пари от пари от производитля (спонсорства такси за говорен) като уж доказания ефект е че ускорява възстановяването от 15 на 11 дни не е доказано че лекува

            При това скъпото има и за крадене и компанията се знае че дава
            Last edited by marketleverage; 09.05.2020, 22:08.
            mWPCloud.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              УСЛОЖНЕНИЯ ОТ ГРИП.
              И ДИГНОЗА ГРИП ИМА ОГРОМНА РАЗЛИКА
              Да бе, да ..... и един мармот завива епикризата ти в станиол .....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

                Xman1, много си прав! Но, общо взето, в този форум си глас в пустиня! Тук ежедневно и ежечасно флудят тролове, гравитаращи около БСП, които политизират темата и натрапват, отвратителната, гадна пропаганда, че нямало опасност от COVID-19! Пак казвам, ако коронавирусът им се струва "неопасен", нека отидат в "Пирогов" и да дишат въздух в отделението на заразените и хоспитализирани жертви.
                Лично според мен, правителството прояви слабост и се поддаде на натиска, упражнен от едно безотговорно, кресливо, истерично малцинство от разглезени индивиди
                /да, наричам ги именно "индивиди", а не "хора"/! Е, постигнаха си целта и вече няма карантина! Навсякъде, подчертавам навсякъде, вече не се спазват елементарни правила на социална дистанция и защита. Половината от хората, носещи маски, ги носят неправилно/ носовете им не са покрити/. Да не говорим, че и маските, които носят ммнозинството са откровени парцали
                Днес изтече информация ,че в германски месокомбинат в който работят българи и румънци са открити 180 заразени.Много е вероятно много
                от тях да тръгнат към родината си.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                  Аз лично не съм голям оптимист за ваксините, ако беше възможно да се случи относително лесно, Китайците до сега щяха да са направили ваксина.

                  В една от затворените чат групи на Discord един вирусолог почти с насмешка каза, че ваксина срещу коронавирусите е невъзможно да бъде направена в кратки срокове и да се откажем от напразните си "надежди", той също каза, че коронавирусте се изследват от много време и до сега няма разработена ваксина срещу нито един от тях. (вероятно имаше предвид за хората)

                  За животни има разработени но... ето това казват Китайците...

                  "Coronavirus vaccines can be inactivated coronavirus, live attenuated coronavirus, or S protein-based. Besides, there are still vectored vaccines, DNA vaccines, and combination vaccines against coronaviruses. Vaccines targeting several animal CoVs have been developed, and some have been demonstrated to be efficacious in preventing viral infection. However, a phenomenon of enhanced disease following vaccination has been observed in cats upon infection with feline infectious peritonitis virus following previous infection, vaccination, or passive transfer of antibody. The phenomenon is not fully understood but is believed to be a result of enhanced uptake and spread of the virus through binding of virus-antibody immune complexes to Fc receptors on the surfaces of macrophages; low-titer (subneutralizing) antibodies directed against the S protein are mainly responsible. Although antibody enhancement appears to be limited to feline infectious peritonitis virus among CoVs, similar concerns have been raised with regard to SARS-CoV. Previously infected mice and hamsters are protected from subsequent infection with SARS-CoV in the absence of enhanced disease, and vaccine studies and passive immunoprophylaxis performed with mice and hamsters suggest that previous exposure and the presence of NAbs provide protection."
                  ПРоцесът на приемане на една ваксина /нека така го наречем/, или въвеждане в употреба, е много продължителен и сложен! Не е само това да се произведе ваксината, а по-важна е фазата на изпитанията, т.е. изпитанията за това дали изобщо е безопасна ваксината. Всичко това се проточва във времете, като минимум 18-20 месеца...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                    За съжаление нашето истинско изпитание още не е започнало, ние сме още в самото начало... и не се справяме добре. Вероятно ще има много държави, които ще отворят предварително, поради икономически съображения, което ще доведе до повторно заразяване. Също така при "излекуваните" държави ще съществува риск да се заразят отвън. Дългия инкубационен период и относително ниската смъртност, правят това заболяване истински ад за човечествто. Всъщност ако имаше малко по-виска и бърза смъртност щеше да е по-добре, защото поне нямаше да се налага да "убеждаваме" хората, че такова заболяване съществува. А сега какво се получава... 14 дни инкубационен период, 1 месец боледуване... и на хората им изглежда лека болест, защото не умирали достатъчно хора.... . Но ако се отпуснем оставаме без здравна система.

                    Южно Корейците уж успяха, но сега ще трябва да спират баровете и нощните клубове отново. Явно са ги пуснали с надеждата, че вече няма заразени хора.... но не би. Между другото в Южна Корея учениците все още не са на училище. Макар че ако човек чете нашите медии, би си помислил, че всичко в Южна Корея е по старо му. В Китай ги пускат училищата поетапно но в райони където заразата никога не е била висока. Освен това в Китай мерките в момента са почти като по-време на епидемията, дезинфекция навсякъде, всички са с маски и тн.

                    Аз не знам Европа как ще се справи с тези половинчати мерки, на полузаразяване... и големи групи на "невярващо насление" което не си прави труда да се пази.
                    Xman1, много си прав! Но, общо взето, в този форум си глас в пустиня! Тук ежедневно и ежечасно флудят тролове, гравитаращи около БСП, които политизират темата и натрапват, отвратителната, гадна пропаганда, че нямало опасност от COVID-19! Пак казвам, ако коронавирусът им се струва "неопасен", нека отидат в "Пирогов" и да дишат въздух в отделението на заразените и хоспитализирани жертви.
                    Лично според мен, правителството прояви слабост и се поддаде на натиска, упражнен от едно безотговорно, кресливо, истерично малцинство от разглезени индивиди
                    /да, наричам ги именно "индивиди", а не "хора"/! Е, постигнаха си целта и вече няма карантина! Навсякъде, подчертавам навсякъде, вече не се спазват елементарни правила на социална дистанция и защита. Половината от хората, носещи маски, ги носят неправилно/ носовете им не са покрити/. Да не говорим, че и маските, които носят ммнозинството са откровени парцали

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Ти сам го написа, че е грип. Сто човека го прочетоха и ти направиха забележка, и само ти се оказа, че не си разбрал, че си написал ГРИП. Да не би да имаш раздвояване на личноста?
                      УСЛОЖНЕНИЯ ОТ ГРИП.
                      И ДИГНОЗА ГРИП ИМА ОГРОМНА РАЗЛИКА
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Дали не си, случайно, пилот?
                        В авиацията, чел съм, пневмонията е почти сигурна загуба на годност за летене. Сигурно, поради "много доброто възстановяване" на белите дробове.
                        Аз и очила съм чувал че губиш пълната загуба на способност за летене.
                        Да не би да е голям проблем да си живееш.
                        МНОГО ДОБРО СЪСТОЯНИЕ и ПЕРФЕКТНО ПРАВИТЕ ЛИ РАЗЛИКА?
                        Като пушиш цигари си в ПО лошо състояние на дробовете от моето. Има хора и 100 години живеят пушейки цигари
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          ти как разбра че е грип? НИКОГА НЕ СА МИ ПОСТАВЯЛИ ДИАГНОЗА ГРИП.....
                          Ти сам го написа, че е грип. Сто човека го прочетоха и ти направиха забележка, и само ти се оказа, че не си разбрал, че си написал ГРИП. Да не би да имаш раздвояване на личноста?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            ..................................................
                            П.П.
                            А, за президента, който внимава из нета, знае мнението ми: Досега, е излъгал и малкото ми очаквания.
                            Така се получава, не можа да си осребри нокдауна, който нанесе, а и няма време да се отдръпне от официалното БСП.
                            И това ще мине ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                              И аз така мисля, ама викам, да науча нещо ново, може да греша, и на 78-10 същия въпрос задавам, и на други хора, които познавам, засега логичен отговор няма, обикновено се чудят какво да ми отговорят.
                              Така е - последиците, които предизвиква коронавируса, все още не са напълно изследвани. Все още няма достатъчно на брой проведени научни изследвания върху репрезентативни извадки от пациенти така, щото да бъдат признати от световната научна общност. При това положение всяко едно наблюдавано явление или последица от вируса към днешна дата се свързва с ГОЛЯМ РИСК да се окаже някаква ужасяваща трайна последица, оставаща за цял живот, и носеща със себе си значителни рискове за бъдещото здраве на индивида.

                              Иначе преди една година и аз се сблъсках с пневмонията, при това при мене тя беше безсиптомна. Всъщност отидох в болницата за друго, а ми откриха пневмония - две големи бели петна и на двата дроба. Биха ми инжекции с някакви силни антибиотици и за 2 седмици ме излекуваха. И преди да ме изпишат пак ми направиха скенер, и на него се видя, че петната са се изчистили на 100% без никакви следи.

                              При короната обаче изписват хората с петна по дробовете, и не се знае дали въобще някога ще ги повикат на контролен преглед. По-скоро няма да ги повикат, и така тези хора въобще няма да разберат дали дробовете им са се възстановили или недай си боже по-лошото - допълнително са се увредили от скрит и притаил се в долните дялове вирус.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Неговото заболяване е грип, който няма нищо общо с коронавируса. Последиците също нямат нищо общо. Иначе остави го бота да си плампа хей така на вятъра - той това го прави от години наред във всяка една тема на форума, опитвайки се да се представи като някакъв "експерт" досега по 50 различни професии.
                                ти как разбра че е грип? НИКОГА НЕ СА МИ ПОСТАВЯЛИ ДИАГНОЗА ГРИП.
                                Има съмнение че грипа е виновен на интерстициалната ми пневмония. Както има съмнения че короната е причина за същата пневмония.
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X