IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Има една черта на всички властимащи без изключение, която народа не я харесва и непрекъснато я критикува, Аз обаче съм склонен да я разбирам тази черта, защото съм от същата страна на бариерата и защото правя същото.

    За какво става въпрос?

    Ами за това, че на народа не трябва да му се казва всичко. Причината за това са именно злобните лаещи кучета, които нямат цялата информация, но дори и да я имаха, пак щяха да лаят. Колкото до властимащите по целия свят - дори и да са добрички и честни, те бързо бързо стигат до извода, че колкото по-малко знае народа, толкова по-добре. Дори и опозицията стига до същия извод, и тя също започва да играе играта на криеница, наложена от съществуващите властимащи.

    Същото го правят и бизнесмените, които също се явяват властимащи по отношение на техните служители. Същото го прави и всеки един друг човек по света, които има подчинен поне един човек - ами започва да крие от него. Така че това е естествен процес - колкото повече власт получава един човек, толкова повече информация започва да крие от подчинениете си.

    И сега синтезирано най-важното:
    1. Всички властимащи по света пазят в тайна голяма част от информацията, която получават.
    2. Въпреки че информацията е тайна, те я използват при вземането на решения
    3. Това прави тези решения качествени, защото се базират на голям обем информация
    4. Народа няма цялата информация, и затова понякога решенията на властимащите му изглеждат неправилни
    5. Има обаче една нискоинтелигентна част от народа, коато си е въобразила, че е по-умна от властимащите и може да взема по-правилни решения
    6. Ефекта на Дънинг-Крюгер обяснява защо тази нискоинтелигентна част от обществото има такова поведение.

    Това също е естествен процес - колкото по нискоинтелигентен е един човек, толкова по-високо мнение има за себе си и за собствените си познания и качества. И тука вече идва още един естествен процес:
    1. Високоинтелигентните властимащи държат езика зад зъбите си и много пестеливо дават нищожно количество информация от целия обем, който го владеят.
    2. Нискоинтелигентните лаещи се мислят за много умни, и се опитват да го докажат това с каруцарски език и кръчмарски обиди, а в действителност те нямат нито достатъчно информация, нито достатъчно интелект, за да я обработят.
    Аз се занимавам с информация. и 90% от манагерите даже и не я разбират камо ли да вземат решения на нейна база. 20 години се боря и пробив тук таме. Целите са изключително и само политически на високо ниво. После аз такъв пробив направих, ей ти толкова милиона бонус. Това е борбата. Аз трябва да имам това, не е важна цената, ефективността. Имам хора, които ще се оправят, ако няма ще наема/обуча. Като се осере, ей ти толкова милиона да се махнеш.
    Иначе не дават информация за да не лъснат насраните им задници. Как се гради изкуствен имидж?
    За това си трябват качества - да градиш имидж, и на политик и на бизнесмен, че и на певачка ако искаш
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Има една черта на всички властимащи без изключение, която народа не я харесва и непрекъснато я критикува, Аз обаче съм склонен да я разбирам тази черта, защото съм от същата страна на бариерата и защото правя същото.

      За какво става въпрос?

      Ами за това, че на народа не трябва да му се казва всичко. Причината за това са именно злобните лаещи кучета, които нямат цялата информация, но дори и да я имаха, пак щяха да лаят. Колкото до властимащите по целия свят - дори и да са добрички и честни, те бързо бързо стигат до извода, че колкото по-малко знае народа, толкова по-добре. Дори и опозицията стига до същия извод, и тя също започва да играе играта на криеница, наложена от съществуващите властимащи.

      Същото го правят и бизнесмените, които също се явяват властимащи по отношение на техните служители. Същото го прави и всеки един друг човек по света, които има подчинен поне един човек - ами започва да крие от него. Така че това е естествен процес - колкото повече власт получава един човек, толкова повече информация започва да крие от подчинениете си.

      И сега синтезирано най-важното:
      1. Всички властимащи по света пазят в тайна голяма част от информацията, която получават.
      2. Въпреки че информацията е тайна, те я използват при вземането на решения
      3. Това прави тези решения качествени, защото се базират на голям обем информация
      4. Народа няма цялата информация, и затова понякога решенията на властимащите му изглеждат неправилни
      5. Има обаче една нискоинтелигентна част от народа, коато си е въобразила, че е по-умна от властимащите и може да взема по-правилни решения
      6. Ефекта на Дънинг-Крюгер обяснява защо тази нискоинтелигентна част от обществото има такова поведение.

      Това също е естествен процес - колкото по нискоинтелигентен е един човек, толкова по-високо мнение има за себе си и за собствените си познания и качества. И тука вече идва още един естествен процес:
      1. Високоинтелигентните властимащи държат езика зад зъбите си и много пестеливо дават нищожно количество информация от целия обем, който го владеят.
      2. Нискоинтелигентните лаещи се мислят за много умни, и се опитват да го докажат това с каруцарски език и кръчмарски обиди, а в действителност те нямат нито достатъчно информация, нито достатъчно интелект, за да я обработят.
      Няма логика да се споделя цялата информация, с която разполагаш но, къде по-важно от обема, е качеството и достоверността на тази информация. Пък, за ефекта на Дънинг-Крюгер, хубаво е да се има предид, че се отнася.до всички...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
        Матеев, според мен не си прав, че повечето мислят като теб. Сутринта проведох минимално “социологическо” проучване. 18 от 21 смятат с известни вариации, че това е поведение на виновен човек, който започва да разбира, че ще му бъде търсена отговорност...

        Хората трудно се адаптират към ситуация, която противоречи на всичко познато. Резултатът, в комбинация с разнопосочните медийни внушения, е когнитивен дисонанс. Както вече уточнихме, това може и да е за добро. Процесът на осъзнаване ще е доста интересен, а бъдещето ще покаже кой е прав и кой греши.
        Има една черта на всички властимащи без изключение, която народа не я харесва и непрекъснато я критикува, Аз обаче съм склонен да я разбирам тази черта, защото съм от същата страна на бариерата и защото правя същото.

        За какво става въпрос?

        Ами за това, че на народа не трябва да му се казва всичко. Причината за това са именно злобните лаещи кучета, които нямат цялата информация, но дори и да я имаха, пак щяха да лаят. Колкото до властимащите по целия свят - дори и да са добрички и честни, те бързо бързо стигат до извода, че колкото по-малко знае народа, толкова по-добре. Дори и опозицията стига до същия извод, и тя също започва да играе играта на криеница, наложена от съществуващите властимащи.

        Същото го правят и бизнесмените, които също се явяват властимащи по отношение на техните служители. Същото го прави и всеки един друг човек по света, които има подчинен поне един човек - ами започва да крие от него. Така че това е естествен процес - колкото повече власт получава един човек, толкова повече информация започва да крие от подчинениете си.

        И сега синтезирано най-важното:
        1. Всички властимащи по света пазят в тайна голяма част от информацията, която получават.
        2. Въпреки че информацията е тайна, те я използват при вземането на решения
        3. Това прави тези решения качествени, защото се базират на голям обем информация
        4. Народа няма цялата информация, и затова понякога решенията на властимащите му изглеждат неправилни
        5. Има обаче една нискоинтелигентна част от народа, коато си е въобразила, че е по-умна от властимащите и може да взема по-правилни решения
        6. Ефекта на Дънинг-Крюгер обяснява защо тази нискоинтелигентна част от обществото има такова поведение.

        Това също е естествен процес - колкото по нискоинтелигентен е един човек, толкова по-високо мнение има за себе си и за собствените си познания и качества. И тука вече идва още един естествен процес:
        1. Високоинтелигентните властимащи държат езика зад зъбите си и много пестеливо дават нищожно количество информация от целия обем, който го владеят.
        2. Нискоинтелигентните лаещи се мислят за много умни, и се опитват да го докажат това с каруцарски език и кръчмарски обиди, а в действителност те нямат нито достатъчно информация, нито достатъчно интелект, за да я обработят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Аз не знам защо всичко това се политизира както във форума, така и в цялата държава. Имаме здравен и медицински проблем, имаме дори проблем на цялото общество заради неподготвеноста за това, което се случи. Нямаме обаче никакъв политически проблем, но някои платени тролове от форума се опитват да го изкарат такъв. Същото е и при медиите - използват нещастието на хората, за да политизират един неполитически проблем.

          Моето лично отношение към тези, които политизират коронавируса, е ДЪЛБОКО ПРЕЗРЕНИЕ И ОТВРАЩЕНИЕ.

          Аз продължавам да настоявам, че в кризисните мерки нямаше нищо политическо. Просто който се случи на власт в различните държави, той и поема огроворноста да управлява кризата. Така е правилно и така е нормално. Злобните лаещи кучета обаче използваха ситуацията за постигането на някакви неясни политически цели. Това обаче, което постигнаха, е ОТВРАЩЕНИЕ от методите им, и затвърждаване на съществуващата власт, която според мене се справяше прекрасно до момента, до който започна да охлабва мерките пак заради същите лаещи кучета.
          Там е работата че 3-ма умрели дневно от рак/хобб го направиха политически проблем. Не ние, така наречения шТАБ.
          Защитавай си който искаш некадърник, сложен там за ПР (политическа) цел.
          Само един факт.
          НАРЕДИ ЛИ ШТАБА ДА НЕ СЕ ТЕСТВАТ МЕДИЦИТЕ ОТ ВИДИН? Взети проби и не се тестват ?!?!? 1000лв да спестим?
          Да се оплакват журналисти/граждани със съвест на СЗО, Европейските структури че да свършат няква работа т.нар. штаб а уж затова е създаден - ДА ВЗЕМА незабавни адекватни решения, да координира, съветва .. Вместо това ПРЕЧИ на докторите и болницата във Видин стана благодарение на техните действия гнездо на зараза и то на лекари, които най-много ни трябват в тази ситуация....
          За КПП-тата не искам и да коментирам ефекта им
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Човекът е военен и не може да лъже и блъфира като политик.За един военен бялото си е бяло и черното черно ,среден път няма.
            "Яко да измират" това все едно ми го казва някой пубер. Или подобен стил на изказване вече е приет за нормален по примера на БХ ... ала каруцар

            Коментар


            • Матеев, според мен не си прав, че повечето мислят като теб. Сутринта проведох минимално “социологическо” проучване. 18 от 21 смятат с известни вариации, че това е поведение на виновен човек, който започва да разбира, че ще му бъде търсена отговорност...

              Хората трудно се адаптират към ситуация, която противоречи на всичко познато. Резултатът, в комбинация с разнопосочните медийни внушения, е когнитивен дисонанс. Както вече уточнихме, това може и да е за добро. Процесът на осъзнаване ще е доста интересен, а бъдещето ще покаже кой е прав и кой греши.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                Какви вдовици е раждала, ражда и сега... Този необясним финал поставя целия анекдот под съмнение
                Кое не разбра ??? Вдовицата е съпругата на умрелия мъж. Разговорът е бил между нея и доктора.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                  Междудругото, прави впечатление реакцията на медиите на Пеевски в отразяването на проявите на "бъдещия президент":

                  Тема за размисъл на Матеев...
                  Аз не знам защо всичко това се политизира както във форума, така и в цялата държава. Имаме здравен и медицински проблем, имаме дори проблем на цялото общество заради неподготвеноста за това, което се случи. Нямаме обаче никакъв политически проблем, но някои платени тролове от форума се опитват да го изкарат такъв. Същото е и при медиите - използват нещастието на хората, за да политизират един неполитически проблем.

                  Моето лично отношение към тези, които политизират коронавируса, е ДЪЛБОКО ПРЕЗРЕНИЕ И ОТВРАЩЕНИЕ.

                  Аз продължавам да настоявам, че в кризисните мерки нямаше нищо политическо. Просто който се случи на власт в различните държави, той и поема огроворноста да управлява кризата. Така е правилно и така е нормално. Злобните лаещи кучета обаче използваха ситуацията за постигането на някакви неясни политически цели. Това обаче, което постигнаха, е ОТВРАЩЕНИЕ от методите им, и затвърждаване на съществуващата власт, която според мене се справяше прекрасно до момента, до който започна да охлабва мерките пак заради същите лаещи кучета.
                  Last edited by Mateev; 15.05.2020, 11:36.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                    С колчетата ги ядяхме през Соца, ся ги ядем направо от лехите с листата и без да ги мием
                    Добре че има домати в провинцията та да има за вас софиянците... не че не си купувате и хрупате гумени домати ГМО. Стига тролене и се изходи по темата, моля
                    Какво да ти се изходя?Каквото съм го казал един колега всеки ден ме цитира .Пуснаха короната свободно да циркулира и предстои да видим
                    докъде ще стигне,всякакви алабалистики са вече безсмислени.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
                      3 000 лева е офертата на доктор към вдовицата на починал мъж от рак, за да се пише че е умрял от короната. Реален случай, няма как да се докаже официално. Разговор на 4 очи. Тя е отказала

                      Какви вдовици е раждала, ражда и сега... Този необясним финал поставя целия анекдот под съмнение

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
                        Мутафчийски не издържа на напрежението: Очаквам да измрат много хора! Яко да измрат!

                        Прочети още : https://www.actualno.com/society/mut...s_1462541.html
                        © Actualno.com
                        Междудругото, прави впечатление реакцията на медиите на Пеевски в отразяването на проявите на "бъдещия президент":

                        Тема за размисъл на Матеев...
                        Ударът дойде през кабеларката TV1 от „двете каки“, изданията на  Прокопиев и присъдружните им медии

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Няма страшно,то Шумен е на друга планета и доматите с колчетата ги ядете.
                          С колчетата ги ядяхме през Соца, ся ги ядем направо от лехите с листата и без да ги мием
                          Добре че има домати в провинцията та да има за вас софиянците... не че не си купувате и хрупате гумени домати ГМО. Стига тролене и се изходи по темата, моля

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            Човекът е военен и не може да лъже и блъфира като политик.За един военен бялото си е бяло и черното черно ,среден път няма.
                            Аз не мисля, че той лъже и блъфира. Аз съм съгласен с него, че тепърва ще наблюдаваме много смърт в България по причина преждевременното разхлабване на мерките. Съгласен съм с него, че вината за всичко това ще е в тези, които бойкотират мерките. Съгласен съм с него, че се опорочава всичко постигнато до момента.

                            Мисля си също, че по-голямата част от народа разсъждава като мене, а не като платените лаещи кучета.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                              Хайде бе Блябляките, хайде бе апокалиптоси замаяни, хайде опровергайте числата на националната статистика!!!!!!!!!!!!

                              Хайде разправяйте как ЩЕ СТАНЕ СТРАШНО! Плашете ни! Затваряйте ни! Слагайте ни намордник, като на кучета! Унищожавайте култура, образование, общуване между хората! Смразявайте мисълта ни!
                              Защото ВИЕ не искате да има културни, образовани, мислещи хора! На ВАС ви трябват тъпи, уплашени, хленчещи нищожества, чиято единствена функция е да подхранват извънмерната самовлюбеност на банкянския диктатор!
                              Няма страшно,то Шумен е на друга планета и доматите с колчетата ги ядете.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение

                                Дори и така да е . Не е редно това да се чува точно от неговата уста. От мнооого време не го гледам и не слушам какво говори, но ако го е казал в този стил.....Срам и позор !!!!!!!!?!!??
                                Човекът е военен и не може да лъже и блъфира като политик.За един военен бялото си е бяло и черното черно ,среден път няма.

                                Коментар

                                Working...
                                X