IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Едно време (господи, колко бързо правим тестването, щом говорим с "едно време", но беше мноооого отдавна май) прогнозирах макс 5% срещнали се със заразата и явно познах....

    Иначе интересната част е в синьо.... предполагам тая интересна част, ще излиза и за България като цяло.

    Само дето жертваха Банско и банскалии, като ги дамгосаха като прокажени, НО трябваше да се прави PR по това време и да има медийно отразяване тип холивудски филм (бариери, униформи, сълзливи включвания от "епицентъра").

    Масовите бързи тестове в Банско дадоха своите официални резултати и те сочат, че само 5,57% от местните са изградили антитела срещу COVID-19, което ясно показва, че са прекарали вируса под една или друга форма. Общината започва да търси варианти, с които да излезе от кризата и да покрие щетите, нанесени в този дълъг период, в който местните се бореха със заразата. От там очакват поне 2 млн. лв. държавна помощ, докато в бизнеса все още не са изчислили от каква подкрепа ще имат нужда. Местната управа вече предприе някои мерки, за да подпомогне туристическия бранш, като намаляване с 50% цената за наем на тротоарно право до края на 2020 г. и 5% отстъпка за такса смет. Обмисля се и бюджетът за културни мероприятия да бъде пренасочен към ремонт на улици и площадки, тъй като така или иначе масовите събирания на хора няма да бъдат разрешени в близките месеци.
    Last edited by Van Basten; 21.05.2020, 08:36.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
      Добре, кажи според теб колко патоанотоми практикуват в момента в България, изрязал си поста, но за това говориш, предполагам?! Ще очаквам справка, и пак ще говорим дали не са близо до едноцифрно число
      Ето ти справка, 148 е броя.
      Сега очаквам да оспориш достоверността на източника.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
        И ква стана тя?
        Два месеца и нагоре по къщите и сега всичко по старому.

        Апокалиптиците не ви ли е малко срам поне? Изтормозихте народа и се завряхте в миша дупка.

        Там за човали, камиони, ледени пързалки с трупове няма да питам.

        Минаха и две седмици от първите отваряния. Гледам новоинфектираните рязко падат и са все по маалите.

        Усещате ли се в каква зловеща манипулация бяхте вкарани, че и нас навряхте?

        Може и да ни отнехте свободата, но поне разсъдъка и критичността ни остана, за разлика от вас.

        Мисля темата да я приключваме, бъдете здрави, че с целия тоя стрес.
        Гледай завода за авточастите как отвори преди седмица и взе че и затвори днес


        10 човека от завода за авточасти „Костал“ в Пазарджик са с положителни проби за коронавирус. Това е установено след масово тестуване на работниците, съобщи областният управител Стефан Мирев на редовния брифинг на Областния оперативен щаб, който се състоя днес, пише "Монитор".

        Last edited by RUBLA; 20.05.2020, 22:44. Причина: Забранен линк!
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
          Не мисля, че мислиш, поне за горното.
          Добре, кажи според теб колко патоанотоми практикуват в момента в България, изрязал си поста, но за това говориш, предполагам?! Ще очаквам справка, и пак ще говорим дали не са близо до едноцифрно число

          Иначе, оказа се че в Банско 5.57% били с антитела, не ми се екстраполира на база този процент механично върху населението на републиката, но реалната бройка в страната на прекаралите грипа вероятно е към 100 000 - 200 000 души

          Колкото и да не са хванали починали с ковид, по десет да ги сметнем, смъртността е много малка.. Факт!


          Коментар


          • СЗО наистина препоръчаха да не се правят аутопсии - уж от риск за заразяване.

            Обаче реално всички правят, дето имат ресурси и възможност да търсят ваксина или лекарство.

            Иначе няма смисъл да правиш аутопсия на всеки починал особено където има пандемия - то няма места в болниците, па камо ли ресурси за аутопсии на всички.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
              Мисля, че в България са около едноцифрно число патоанатомите...
              Не мисля, че мислиш, поне за горното.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение

                Мисля, че в България са около едноцифрно число патоанатомите. В страната наистина има голям недостиг на такива специалисти. Според мен, при това положение, е несериозно някой да очаква да се занимават точно с такива глупости, имат си истинска работа и то доста отговорна и стресираща.

                Да за колегата си направиха изключение, но да се надяваме че няма да имат друг повод/причина отново да ги занимават с това.

                С две думи статистиката у нас е ок за приетите в болница и тествани, но пък смъртността в страната от умрели и хванали ковид няма как да се измери точно. Поне не лъжат, както правят някои страни които се готвят за големи помощи...
                тези от задкулисието, казаха да не се правят аутопсии, не само, че няма какво толкова стряскащо да се открие,
                ами защото ДА СЕ ДАДЕ правото на други лекари (по-податливи) да "КОНСТАТИРАТ" СМЪРТТА ОТ КОВИД,
                просто, Уотсън

                Важи и за починалите във и извън болница.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                  Ти нямаш права, най-малкото защото не ги търсиш и/ли искаш.

                  Ще ви вкараме под земята, защото там ви е местото.
                  Да се наложат над околните е заветната мечта на хората със слаб интелект и рехава ценностна система.

                  Карантината наши свърши, защо си още пред екрана по цял ден?! Ах, да, отнеха ти правата...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение


                    Сутринта по БНР слушах интервю на Главния консултант по патологоанатомия на страната (или нещо подобно) – лекарка от Плевен с особено име и фамилия – която каза точно това, което твърдя в поста си, на който опонирате така патетично, сър: на много малка част от писаните умрели "с Ковид-19" се прави аутопсия, повечето реднини отказват аутопсия.
                    Каза още, че има голям недостиг на патоанатоми и че са претрупани с работа.

                    What now?
                    Мисля, че в България са около едноцифрно число патоанатомите. В страната наистина има голям недостиг на такива специалисти. Според мен, при това положение, е несериозно някой да очаква да се занимават точно с такива глупости, имат си истинска работа и то доста отговорна и стресираща.

                    Да за колегата си направиха изключение, но да се надяваме че няма да имат друг повод/причина отново да ги занимават с това.

                    С две думи статистиката у нас е ок за приетите в болница и тествани, но пък смъртността в страната от умрели и хванали ковид няма как да се измери точно. Поне не лъжат, както правят някои страни които се готвят за големи помощи...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                      Ти нямаш права, най-малкото защото не ги търсиш и/ли искаш.

                      Ще ви вкараме под земята, защото там ви е местото.
                      Изненада - аз имам същите права като теб или ти като мен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

                        Много повече, освен личните свободи, ми бяха отнети и бизнес права. Все още са ми отнети.
                        Изброй поне три - до сега само празни приказки слушам без нищо конкретно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                          Какви точно права ти бяха отнети аз да попитам?

                          Да не ходиш на ресторант и в мола ли?

                          Или да не си отидеш до имота на село за 2 месеца?
                          Ти нямаш права, най-малкото защото не ги търсиш и/ли искаш.

                          Ще ви вкараме под земята, защото там ви е местото.

                          Коментар


                          • Тая пандемия дойде в най-точния момент за NASDAQ: MSFT. 2015 още нямаше продукта им Офис 365 или не беше така развит. Средата на миналата година клауд офиса им доби нужната функционалност и търсене, за да дойде Ковида и да утрепят рибата както се казва. Бил Гейтс, ако не друго е най-добрият в света по отношение на създаване и затвърждаване на монополи (правил го е с Уиндоус, Офис продуктите, Скайп и т.н.). Креативността му е толкова силна, че дори навлиза в области, за които нито е учил, нито има опит, но въображението му е силно и виждаме какво представление ни изнесоха. Който го може, го може.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Какви точно права ти бяха отнети аз да попитам?

                              Да не ходиш на ресторант и в мола ли?

                              Или да не си отидеш до имота на село за 2 месеца?
                              Много повече, освен личните свободи, ми бяха отнети и бизнес права. Все още са ми отнети.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                е, малко са поебавали жена ти - ма голяма работа, на нея пък може да ѝ е харесвало?
                                Нещо не разбрах - докато си бил "затворен" два месеца, са поебавали жена ти ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X