IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    В мичигън хората под карантина излязоха на протест.
    Интересното е че са с ПОЛУАВТОМАТИЧНИ ПУШКИ !?!?!
    Как ще ги спрат щатските шерифи?
    Гражданската война е на косъм вече
    За войната нали трябваше да почакаме до септември ??

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      и как се бориш - като си се заврял в миша дупка.
      Аман от таквиз "борци".
      Айде бе, заразявай се най после, та да ти олекне И на нас също

      Коментар


      • В мичигън хората под карантина излязоха на протест.
        Интересното е че са с ПОЛУАВТОМАТИЧНИ ПУШКИ !?!?!
        Как ще ги спрат щатските шерифи?
        Гражданската война е на косъм вече
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Xman1, аз не съм интелигентен човек, просто момче съм с килийно образование, зорлем избутах до 8- клас, мога да броя до 1000 и познавам пътните знаци. Бащата ми завеща 1 трактор да ора нивите и да си изкарвам хляба. На къра се запознах и с жената, убава здрава селянка. А вируса го вземам насериозно пък квото ми е писано в Книгата на Живота.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
            Лешоядната хроника от днес, ще отчетем, че бабичката е жертва на вируса :

            Днес в областната болница във Велико Търново е починала 74-годишна жена. Пациентката е била поставена на апаратна вентилация. Страдала е от хронична обструктивна белодробна болест (ХОББ), диабет, пулмонална хипертония и сърдечна недостатъчност.

            Уж се имаш за "интелигентен човек" и пак не ти е ясно. Разбира се че вируса първо ще вземе най-уязвимите, после сме всички останали на ред!!!

            Получаваш висока доза от вируса и си мъртъв, получаваш ниска доза и живееш. Докторите в Китай които умряха бяха млади хора единствената разлика с останалите млади хора е че са получили големи дози от вируса.

            Ако се остави да вилнее безпрепятствено цялата среда ще стане много заразна, после атомни бомби ли ще хвърляме над супер заразените градове?!

            Китайците го знаят това и поради тази причина направиха специални болници за най-тежките случаи. Поради същата причина дни наред пръскаха из целия Ухан по улиците, защото улиците бяха заразени.

            Водим война с малко познат вирус, който беше на няколко пъти подценен и сега ще платим много висока цена, нека не го подценяваме за пореден път, защото няма да можем да платим "сметката", образно казано. Хората си играят игра с това нещо, но работата не е игра. Трябва да се направи всичко възможно вируса да се ограничи сега, иначе ще е късно после признанието от такива като теб и Грую, че сте сгрешили.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Г-н Груев събирането на повече от двама човека на куп е нарушение. Така, че описвате нарушение на разпоредбите при "кучкарите". Отишли сте на село, което пак е нарушение на разпоредбите. Странното е, че сте горд като нарушител и се хвалите. Нормалните хора, когато направят нещо нередно изпитват неудобство а не гордост е Това не е грип. Поканването на съседа на лаф е пример за безотговорно поведение. Вие не уважавате живота, здравето и прехраната на другите. Движихме се изключително добре с заболеваемостта, но разни маргинали, които нарушават определените правила издънват цялото общество. В резултат удължиха необходимостта от поддържането на тези мерки и ми съсипват лятото. Аз съм човек, който има минимум 60-70 нощувки в годината на планина или море и това ми съсипва начина на живот . Тежко ми е да го спазвам, но го правя. Това не е борба на държавата срещу вируса или срещу нас. Това е обща борба на цялото общество срещу вируса. За съжаление дребна бройка маргинали излизайки от София с документи с невярно съдържание подрониха лишенията на цялото общество, удължиха мерките и заплашиха живота, здравето и поминъка на околните. Ей това не мога да го разбера. За мен постигнат положителен резултат на отделният индивид водещ до ощетяване на обществото не е успех. Това си е дребен бандитизъм. Успех е когато положителните резултати за индивида са осъществени в рамките на обществото и допринасят за благоденствието му.
              и как се бориш - като си се заврял в миша дупка.
              Аман от таквиз "борци".
              Я кажи какви БЛАГА създаваш на борсата в полза на хората?
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Маркета, не се излагай - парковете ги затвориха за хората, но са отворени за кучкарите, а те винаги, ама винаги ходят на групички от 5-6 човека. Винаги! Т.е за децата ми не може, но за малоумните кучкари - може, ай сиктир! А да цитираш блиц е меко казано проява на лош вкус! На село никой не е с маски, а има и върнали се тъмнозелени и тираджии - ми живеят си хората, не са измрели. Утре ще врътна едно барбекю и ще викна съседа да полафим - все още сме хора, поне някои от нас!

                пасъм, ще ги разхлаби другата седмица, вервай ми, БХ е толкова елементарен, колкото и всеки еднокнижник. Бъдете здрави и не се шашкайтв, това е просто грип!
                Г-н Груев събирането на повече от двама човека на куп е нарушение. Така, че описвате нарушение на разпоредбите при "кучкарите". Отишли сте на село, което пак е нарушение на разпоредбите. Странното е, че сте горд като нарушител и се хвалите. Нормалните хора, когато направят нещо нередно изпитват неудобство а не гордост е Това не е грип. Поканването на съседа на лаф е пример за безотговорно поведение. Вие не уважавате живота, здравето и прехраната на другите. Движихме се изключително добре с заболеваемостта, но разни маргинали, които нарушават определените правила издънват цялото общество. В резултат удължиха необходимостта от поддържането на тези мерки и ми съсипват лятото. Аз съм човек, който има минимум 60-70 нощувки в годината на планина или море и това ми съсипва начина на живот . Тежко ми е да го спазвам, но го правя. Това не е борба на държавата срещу вируса или срещу нас. Това е обща борба на цялото общество срещу вируса. За съжаление дребна бройка маргинали излизайки от София с документи с невярно съдържание подрониха лишенията на цялото общество, удължиха мерките и заплашиха живота, здравето и поминъка на околните. Ей това не мога да го разбера. За мен постигнат положителен резултат на отделният индивид водещ до ощетяване на обществото не е успех. Това си е дребен бандитизъм. Успех е когато положителните резултати за индивида са осъществени в рамките на обществото и допринасят за благоденствието му.

                Коментар


                • Лешоядната хроника от днес, ще отчетем, че бабичката е жертва на вируса :

                  Днес в областната болница във Велико Търново е починала 74-годишна жена. Пациентката е била поставена на апаратна вентилация. Страдала е от хронична обструктивна белодробна болест (ХОББ), диабет, пулмонална хипертония и сърдечна недостатъчност.
                  Last edited by бай Стамен Тракториста; 18.04.2020, 08:42.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                    Ако погледнеш и другите "новини" в този сайт, са все със същия "наклон", Хвали се Германия и се плюят останалите държави в Европа.

                    Иначе като гледам смъртните случаи, ние дори да не сме хванали всички сме значително по-добре от Германия и сме дори с по-меки мерки от тях.

                    Тъй, че хайде без линкове към статии с "гръмки заглавия". Поне статията прочете ли... или заглавието ти е достатъчно. В статията се има предвид, че заболяемоста са успели да я направят да се разпространява линейно а не в геометрична прогресия. Ние тук в България можем да се похвалим, че винаги при нас е била линейна.... т.е. по тяхната логика ние също трябва да обявим "победа".

                    Освен това Немците не броят правилно починалите, ако ние ги броим нашите както те броят техните, то в България са умрели най-много двама до трима човека от Короната.


                    То в Германия изобщо лекуват ли ги... или просто им казват да си седят в къщи докато не умрат?! Последно до колкото знам в Германия трябва да чакаш за час при личен лекар поне 2 - 3 месеца, ако не си тръгнал да умираш... и дори тогава ще трябва да чакаш най-малко един месец... или нещо такова. Гледам всички наши мигранти взеха да се връщат от Германия и не искат там да ги "лекуват"... предпочитат да си дойдат в "пропадналата" България.
                    не е за личен лекар - за специалист. записваш си час след 2-3 месеца .
                    Дори и да е пропаганда ПАК МИ ХАРЕСВА.
                    Кое е по добре като отидеш на лекар - ще умреш или ще се оправиш? Аз и двете съм ги чул лично за мене. Не за майка, не за татко за МЕНЕ.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                      ГЕРМАНИЯ ОБЯВИ ЧЕ СЕ Е СПРАВИЛА С КОРОНАТА !?!?!?
                      https://www.bgonair.bg/a/4-world/191...fuefQcWEa1udZo

                      А ние се чудим има ли я, няма ли я, ще идва ли ...


                      Ако погледнеш и другите "новини" в този сайт, са все със същия "наклон", Хвали се Германия и се плюят останалите държави в Европа.

                      Иначе като гледам смъртните случаи, ние дори да не сме хванали всички сме значително по-добре от Германия и сме дори с по-меки мерки от тях.

                      Тъй, че хайде без линкове към статии с "гръмки заглавия". Поне статията прочете ли... или заглавието ти е достатъчно. В статията се има предвид, че заболяемоста са успели да я направят да се разпространява линейно а не в геометрична прогресия. Ние тук в България можем да се похвалим, че винаги при нас е била линейна.... т.е. по тяхната логика ние също трябва да обявим "победа".

                      Освен това Немците не броят правилно починалите, ако ние ги броим нашите както те броят техните, то в България са умрели най-много двама до трима човека от Короната.


                      То в Германия изобщо лекуват ли ги... или просто им казват да си седят в къщи докато не умрат?! Последно до колкото знам в Германия трябва да чакаш за час при личен лекар поне 2 - 3 месеца, ако не си тръгнал да умираш... и дори тогава ще трябва да чакаш най-малко един месец... или нещо такова. Гледам всички наши мигранти взеха да се връщат от Германия и не искат там да ги "лекуват"... предпочитат да си дойдат в "пропадналата" България.
                      Last edited by Xman1; 18.04.2020, 04:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение


                        Парковете въобще нямаше да ги заключат ако хората не се събираха а само се разхождаха - факт !

                        Парковете ще се отключат като не са повече от двама като германия - трябва да удържим още малко с маските

                        За КПП съм със смесено мнение - от една страна ми се струва рестриктивно от друга намалява throughput и отказва такива дето не им е важно което със сигурност помага на социалното дистанциране между градовете

                        Като привърженик на американците бих казал на местно ниво всеки град да си решвава особено като не е клъстър на заболяване.... в малките градове няма КПП и хората може да си пътуват (обаче големия град се пази и от приходящи с тези КПП ) в Монтана са били изтръпнали че онзи пастор е сял зараза (виж какво е мнението на местните освен в статията и в коментарите)



                        https://www.bulnews.bg/article/372487


                        Виж и какво е мнението за Софиянци дето са тръгнали да си ходят в имотите по морето (особено като лъжат че преди един месец са дошли) на теб ти се излиза от София щото е бачкерски град и без нощен живот не става ама въпроса дали те искат да излизаш там където искаш да идеш - роднини няма да те врънат ама другите .....



                        Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/obshtestvo/strashna...ews740180.html


                        Да не си помисли някой че е само БГ явление местните да не искат хора от клъстър на зараза да им се довлачват в града списание Time в роуд аиланд много нюрокчани имат вили ама понеже се изнасят след като NY е клъстър на зараза местинте не са щасливи



                        https://time.com/5812069/rhode-islan...k-coronavirus/
                        АБСОЛЮТНО ТОЧНО И НА МЯСТО МНЕНИЕ! СЪЖАЛЯВАМ, НО НЕ МОГА ДА ПРИЕМА ЗА НОРМАЛНО, ПРИ СЕГАШНИТЕ ОБСТОЯТЕЛСТВА, ПРИ УСЛОВИЕ, ЧЕ СОФИЯ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ОГНИЩЕ НА ЗАРАЗА, НА КОРОНОВИРУС, ПРИСАДЕНИТЕ ,,СОФИЯНЦИ" ДА ТРЪГНАТ ДА СЕ ИЗНАСЯТ ЗА ЧЕТИРИТЕ ПОЧИВНИ ДНИ И С ТОВА ДА ПОСТАВЯТ В ГОЛЯМ РИСК РАЗПРОСТРАНЕНИЕТО НА ЗАРАЗАТА! Да, карантинните мерки са тежки и неприятни, особено за малкия бизнес! Да, некомфортно е, но това е свръхзаразен вирус, разпространяващ се по въздушно-капков път! При такива обстоятелства, наглите столичавни, които отидоха на Черноморец и на Созопол, просто СА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО БЕЗОТГОВОРНИ, ЕГОИСТИЧНИ, НАГЛИ, НЕМИСЛЕЩИ ЗА ПОСЛЕДИЦИТЕ ОТ ДЕЙСТВИЯТА ИМ ИНДИВИДУАЛИСТИ, НА КОИТО ПРОСТО НЕ ИМ ПУКА! Няма как да прпиема, че това е нормално, при условие, че София е огнище на зараза, ти да излизаш и да посещаваш възрастни роднинти, като по този начин ги подлагаш на риск от заразяване! Няма как да се прпиеме за нопрамлон, точно сега, точно в тези четири дни, СЕБИЧВНИТЕ ЕГОИСТИ ДА ХОДЯТ ДА СИ ОТДЪХВАТ НА ВИЛИТЕ В ЧЕРНОМОРЕЦ И СОЗОПОЛ! Местните хора просто са мчного толерантни към такива безотговорни нагляри! Това, което се видя на 16.04.2010г., на излизавне от София по трите магистрали: Автоматистрала "ТРакия", Автомагистрала "Люлин" и Автомагистрала "Хемуси", просто демонстрира пълното безхаберие, безотговорност и ПРОСТОТИЯ на голяма част от днешните българи! Само да кажа, имам колеги, чиито възрастни родители са в провинцията - в Ямболско, в Хасково, в Пловдив. Е, тези хора, за Великден тази година, няма да ги посетят! Как те може да имат волята и самосъзнанието да спазват карантинните мерки, а едни разглезени, прости, свръхзадоволени наглеци, да демонстрират непукизъм към тези мерки! Е, да сме "благодарни" на тези ...не знам, как да ги квалифицирам,че заради такива, като тях, ще се ожесточат ограничителните мерки, като в крайна сметка ще страдат и хора, които спазват карантината и не заслужават да бъдат потърпевши!
                        Обяснява му се, че коронавирусът е свръхзаразен, вижда се, какво става по света и в България, но нашия БАй Ганьо, е решил точно сега, в разгара на пандемията, да си посети вилата на Черноморието, да си ,,претака зеЙето", защото видиш ли "не издържа в бетонната джунгла"! Е тоочно сега не беше времето, не беше момента да се правят подобни воаяжи, извън София! Само наливате вода в мелницата на тези, които са за ожесточаване на карантината! ЗАЩО ТОЧНО СЕГА, БЕ, Т...И ШИ.......ЦИ? ЗАЩО ТОЧНО СЕГА НАПРАВИХТЕ ТАЯ ПРОСТОТИЯ?????
                        С БЕЗОТГОВОРНОТО СИ ПОВЕДЕНИЕ НА 16.04.2020Г., БЪЛГАРИТЕ ДОКАЗАХМЕ, ЧЕ СЕМЕ НЕДИСЦИПЛИНИРАНИ, КАТО С ТОВА ДАВАМЕ ОСНОВАНИЕ ЗА НАЛАГАНЕ НА ОЩЕ ПО-СЕРИОЗНИ И ТЕЖКИ ОГРАНИЧЕНИЯ! Просто не става така! Трябва малко отговорност и самосъзнание! Точно в такива момента, като сегашният! Ето заради такива говеда, са зараните за движение по парковете! Защото само в началото на месец март, когато вече се виждаше пандемията в Китайската народна република, по софийските улици, кората се тълпяха плътно един до друг! Писал съм вече, как с възмущение гледах, едни келеменца, всяка вечер след излизане от работа, как се събираха на групи пред витринете на ЦУМ, за да си тренират танци!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Маркета, не се излагай - парковете ги затвориха за хората, но са отворени за кучкарите, а те винаги, ама винаги ходят на групички от 5-6 човека. Винаги! Т.е за децата ми не може, но за малоумните кучкари - може, ай сиктир! А да цитираш блиц е меко казано проява на лош вкус! На село никой не е с маски, а има и върнали се тъмнозелени и тираджии - ми живеят си хората, не са измрели. Утре ще врътна едно барбекю и ще викна съседа да полафим - все още сме хора, поне някои от нас!

                          пасъм, ще ги разхлаби другата седмица, вервай ми, БХ е толкова елементарен, колкото и всеки еднокнижник. Бъдете здрави и не се шашкайтв, това е просто грип!
                          Какво им е на Блиц - политическите статии ясно че са им пристратни за опрделение партии и личности (както и почти всяка друга медия ако искам да чета как трябвало да се затворят църквите и за джендъри чета дневник) ама другите новини ги достсвят бързо и транскриптват БТВ който не са си пуснали видеотата свободно а искат да си платиш да ги гледаш пре voyo тази статия е извадка от бтв

                          етоя същата новина с видео от бтв за късмет е от новините и са я пуснали като статия ама не всичко пускат затова си чета през блица https://btvnovinite.bg/bulgaria/mors...s-turisti.html


                          ПП Ти си си на село при роднини в шоплъка и те броят за местен - те вероятно всеки ден има трафик на хора от и до София така че са приели риска ама там където се оправят и без софиянци не ги искат много много
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Маркета, не се излагай - парковете ги затвориха за хората, но са отворени за кучкарите, а те винаги, ама винаги ходят на групички от 5-6 човека. Винаги! Т.е за децата ми не може, но за малоумните кучкари - може, ай сиктир! А да цитираш блиц е меко казано проява на лош вкус! На село никой не е с маски, а има и върнали се тъмнозелени и тираджии - ми живеят си хората, не са измрели. Утре ще врътна едно барбекю и ще викна съседа да полафим - все още сме хора, поне някои от нас!

                            пасъм, ще ги разхлаби другата седмица, вервай ми, БХ е толкова елементарен, колкото и всеки еднокнижник. Бъдете здрави и не се шашкайтв, това е просто грип!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              кажи за парковете, за КПП-тата ...

                              Парковете въобще нямаше да ги заключат ако хората не се събираха а само се разхождаха - факт !

                              Парковете ще се отключат като не са повече от двама като германия - трябва да удържим още малко с маските

                              За КПП съм със смесено мнение - от една страна ми се струва рестриктивно от друга намалява throughput и отказва такива дето не им е важно което със сигурност помага на социалното дистанциране между градовете

                              Като привърженик на американците бих казал на местно ниво всеки град да си решвава особено като не е клъстър на заболяване.... в малките градове няма КПП и хората може да си пътуват (обаче големия град се пази и от приходящи с тези КПП ) в Монтана са били изтръпнали че онзи пастор е сял зараза (виж какво е мнението на местните освен в статията и в коментарите)

                              На тръни сме през следващите 2-3 седмици и дори месец“, заяви д-р Илияна Събчева, началник на отделението по инфекциозни болести на болницата в Монтана. Коментарът бе по повод приетия за лечение с коронавирус мъж от Лом.
                              „Просто ни излъга, той постъпи едва ли не като убиец“, заяви д-р Събчева.
                              „Той влиза през всички пропускателни пунктове на Монтана. Тази декларация, която се попълва, трябва да се заверява някъде – дали от община, дали от медицински специалист и да има точна обосновка – защо е напуснал Лом и защо идва в Монтана. Той е минал да си напазарува, минал е в данъчното да си плати здравните осигуровки, в медицинския център – там е имало пациенти в коридора. И така хубаво е разнесъл заразата в Монтана, че ние сме на тръни през следващите 2-3 седмици и даже месец“, добави лекарката.
                              https://www.bulnews.bg/article/372487


                              Виж и какво е мнението за Софиянци дето са тръгнали да си ходят в имотите по морето (особено като лъжат че преди един месец са дошли) на теб ти се излиза от София щото е бачкерски град и без нощен живот не става ама въпроса дали те искат да излизаш там където искаш да идеш - роднини няма да те врънат ама другите .....

                              За да преминат през контролните пунктове, те представят нотариален акт или декларация, че имат имот на морето. По обед зеленчуковият магазин в центъра на Черноморец е пълен.

                              "Те не са от един месец тук, както казват, а са новодошли", обяснява пред bTV продавачката Цвета Иванова. "Идват, пазаруват си и нас това ни притеснява, че един да има приносител и, да не е болен, знаете тук как е".

                              Ами не е честно, не е честно, би трябвало всеки да си стоят по родните места", коментира магазинерката Донка Чанева.

                              От 25 години Яни Янев е пазач във вилната зона на Черноморец и познава собствениците на имоти, които друг път идват лятото. "И те ме познават. Като ме видят, спират, искат да говорят с мен, ама викам: "На два метра от мен!" Първата къща горе, 20 човека са вътре - пловдивчани, софиянци, вътре в къщата. На какво мяза това нещо?! Уж забрана, уж не знам какво, няма никаква забрана!", казва Яни Янев.

                              Вилните зони в по-малките курорти се напълниха с хора и това си личи от колите отпред - софийска регистрация, софийска, пловдивска, софийска. Наплив на новодошли има в Созопол. "Тези хора дойдоха просто, за да се спасят… и продължават да идват чужди хора, ежедневно има, от вчера се наблюдава как влизат чужди коли, които дори не са на хора, които имат тук близки или роднини", обясни Мирослава Мечкова, жител на Созопол.

                              "Моят апел към тези хора е да бъдат така добри, да заповядат при нас, с широки обятия ще ги посрещнем, след като падне извънредното положение, след като премине тази епидемия", призова кметът на Созопол Тихомир Янакиев.
                              Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/obshtestvo/strashna...ews740180.html


                              Да не си помисли някой че е само БГ явление местните да не искат хора от клъстър на зараза да им се довлачват в града списание Time в роуд аиланд много нюрокчани имат вили ама понеже се изнасят след като NY е клъстър на зараза местинте не са щасливи

                              [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.95)]Raimondo also announced that, starting Saturday, the National Guard will work with local law enforcement to go “door-to-door” in the state’s coastal communities, asking if anyone has come from New York and requesting their contact information. She said officials will order any individuals who have come from New York to quarantine for 14 days.[/COLOR]
                              https://time.com/5812069/rhode-islan...k-coronavirus/
                              Last edited by marketleverage; 17.04.2020, 23:20.
                              mWPCloud.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                                ГЕРМАНИЯ ОБЯВИ ЧЕ СЕ Е СПРАВИЛА С КОРОНАТА !?!?!?
                                https://www.bgonair.bg/a/4-world/191...fuefQcWEa1udZo

                                А ние се чудим има ли я, няма ли я, ще идва ли ...
                                Тава звучи като ..окончателното решение.. по времето на Райха. Да не стане като тогава уж те се сравиха с едни хорица. пък накрая Германките разтваряха крака.

                                Коментар

                                Working...
                                X