IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
    Бурунди става 2-ра африканска държава която изгони СЗО

    Танзания не е единствената африканска държава, която е помолила СЗО да събере нещата си и да излезе от страната.

    А в ЕС, кога ???

    И на второ място,
    даден слънчев ден, ако наистина по света почне истинска пандемия, хората няма да вярват повече нито на СЗО, нито на правителства, нито на лекари, нито ще спазват строги мерки.
    Това важи и за евентуална втора вълна на Ковида през есента.
    Това важи и за евентуални ваксини одобрени от СЗО.
    Че те и тези, са ставленици на Лукавия, нищо ново под Слънцето.

    Коментар


    • Бурунди става 2-ра африканска държава която изгони СЗО

      Танзания не е единствената африканска държава, която е помолила СЗО да събере нещата си и да излезе от страната.

      А в ЕС, кога ???

      И на второ място,
      даден слънчев ден, ако наистина по света почне истинска пандемия, хората няма да вярват повече нито на СЗО, нито на правителства, нито на лекари, нито ще спазват строги мерки.
      Това важи и за евентуална втора вълна на Ковида през есента.
      Това важи и за евентуални ваксини одобрени от СЗО.

      Коментар


      • Изкажете се отново, но без цинизмите.
        रादोस्त

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

          Софиян КИ, гусин Начев..... Тогава се убедих, че Шекспир много правилно го е казал за жената и слабост ли, непостоянство ли ....
          “О, слабост, твойто име е жена!”

          Мисля, че беше от Хамлет.

          Коментар


          • Уважаеми X_Y,
            Да разбирам ли, че ако една обида е в линк към клип, ще остане неизтрита, и дори няма да имаме право да я коментираме?
            Щото ако изгледате клипа, особено в неговия край, не знам какво ще кажете по въпроса.

            Протеста е смешен, с малко хора, част от които са криминален контингент, а неговия лидер на партия Възраздане в момента се разследва за закупен апартамент и кола с парите от партийната субсидия. Тази информация защо я изтрихте?
            Last edited by Mateev; 14.05.2020, 19:34.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              Виж кво става в Унгария, включително заради ккритики по повод на Ковид:
              Диктатурата на Орбан? Масово арестуват критици на властта в Унгария
              Освен бомбастичното заглавие, въобще несъответстващо на текста на публикацията, друго не виждам. Никакви факти, освен три случая ЕЖК, най-вероятно соровски грантаджийчета.

              Като знам колко ЕССР недолюбва Орбан, 95% съм сигурен, че тази и подобни "новини" са елементарна манипулация на патките.

              Коментар


              • Май няма адрес в препратката...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  Прощавай... но съм убеден, че ще имаш допълнителна възможност да проявиш лингвистични заложби по темата.
                  С удоволствие чета мненията ти

                  Имаш един лайк ин адванс дет се вика.

                  Поздрави!
                  Не бързай да ми благодариш!
                  Лукав съм аз, лукааааав!

                  Виж кво става в Унгария, включително заради ккритики по повод на Ковид:
                  Диктатурата на Орбан? Масово арестуват критици на властта в Унгария

                  БХ и Кандидата като ни почнат!
                  Чудел съм се1 какво бих могъл д а кажа като мое оправдание и защита, ако ме закачат на трамвая в някое районно?!?
                  Най-вероятно ще си призная за откровеното ми отношение към тях, ама може и смутено да измънкам, че не съм бил сам. Някои от останалите са били по-директни, други по-прикрити, пък сал Матеев е бранел самотвержено Партията и Правителството.
                  Така си е, какво да си кривя душата?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                    Като софиянци сте толкова умни и високообразовани, що през 2005та си избрахте да ви управлява тоя полуграмотен нарцисист с просташко държание? А след това ни го натрапихте и на нас, та вече 10 години.....
                    Софиян КИ, гусин Начев..... Тогава се убедих, че Шекспир много правилно го е казал за жената и слабост ли, непостоянство ли ....
                    И това ще мине ...

                    Коментар


                    • Подгответе се за информационната война срещу ваксината за Covid-19

                      Вълната от дезинформация, свързана с коронавируса, е огромна, но може би предстои да видим по-лошото ѝ измерение

                      Онази вечер, по средата на клип от „Pandemic” – документален филм, който нашумя доста в медиите през последната седмица, разпространявайки лъжи и развенчани глупости за коронавируса, ми дойде ужасяваща мисъл: какво ще стане, ако разработим ваксина срещу Covid-19 и половината от хората в Съединените щати откажат да си я инжектират?

                      Накратко антиваксърите са подготвени за това. А аз съм притеснен, че те ще бъдат необичайно ефективни в посяването на съмнения за ваксина срещу Covid-19 по няколко причини.

                      На първо място, заради спешността, породена от пандемията, всяка обещаваща ваксина ще премине бързо през процеса на тестване и одобрение. Може да не премине през години на клинични проучвания и внимателни изследвания за потенциални дългосрочни ефекти, както и при други лекарства. Това може да е силна основа за активистите, противници на ваксините, за наслагването на нови опасения за безопасността.

                      На второ място, ако се появи ваксина, има голям шанс водещите здравни организации, като фондацията на Бил и Мелинда Гейтс и Световната здравна организация да се заемат с производството или дистрибуцията ѝ. Ако случаят е такъв, антиваксърите, които говорят срещу тези групи от години, ще имат доста събран материал, с който ще се опитат да ги дискредитират. Те вече са погнали Гейтс с безпощадни конспиративни теории, твърдящи, че той се опитва да печели от вируса. Тези теории ще се засилят, както и опитите за дискредитиране на усилията на водещите изследвания на вируса с доближаването до ваксината.

                      Трето, ако и когато ваксината бъде одобрена за широко използване, хората може да бъдат принудени да си я сложат, за да получат разрешение да летят с определени авиокомпании, да посещават дадени училища или компании. Това е добра идея от гледна точка на общественото здраве, но ще нагази в едни от най-големите страхове на движението, противопоставящо се на ваксините.

                      „Хората виждат жертвите на Covid-19 навсякъде наоколо“, коментира Касисомаяюла Висванат, професор по здравни комуникации в Harvard School of Public Health. „Предполагам, че ако има успешна ваксина, особено при отсъствието на лечение, хората могат да пренебрегнат антиваксърските групи“, посочва той.

                      Социалните мрежи трябва да приемат по-сериозно задачата си да отстраняват дезинформация и да посветят огромни ресурси за спирането ѝ.

                      /Със съкращения които неизменят смисъла на статията!/

                      Коментар


                      • Страните, които не са дали жертви, поне по официални данни:
                        Реюнион (остров, фактическа френска територия),
                        Виетнам,
                        Руанда,
                        Непал,
                        Мадагаскар,
                        Южен Судан,
                        Фарьорски острови,
                        Гибралтар,
                        ЦАР,
                        Уганда,
                        Камбоджа,
                        Мозамбик,
                        Монголия,
                        Френска Полинезия,
                        Макао,
                        Еритрея,
                        Тимор,
                        Гренада,
                        Бутан,
                        Лаос,
                        Фиджи,
                        Нова Каледония,
                        и още 16, предимно слабо населени и предимно островни.


                        Ето и конкретната история на Виетнам:

                        Как така една от най-големите страни в света не даде жертва от COVID-19?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                          Не, не, няма грешка, хубаво си го рекъл!

                          Ама, надявах се, че като наближи датата, аз ще мога да набера лайкове с авансово съобщаване на новия пакет, пък ти ми мътиш водата отдалеч

                          А иначе и между нас казано, това са типични геппаджийски идиотщини.
                          Търсещи, неспокойни, творчески натури!
                          Прощавай... но съм убеден, че ще имаш допълнителна възможност да проявиш лингвистични заложби по темата.
                          С удоволствие чета мненията ти

                          Имаш един лайк ин адванс дет се вика.

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Оф, бе ти наистина не мислиш и само копираш, нали? Защото има две области - София-град, която включва Столична голяма община, и област София, която включва разни села и паланки плюс Ботевград, Сливница, Самоков и т.н. А всеки пети е висшист, щото София дърпа много, ама прекалено много страната напред - нали виждаш на картинката - над средното висшисти за страната има само в областите София-град, Варна и Русе, другото е леш.

                            И точно софиянци не спазват глупотевините на генералгоджи - случаЕност? Едва ли? просто някои хора предпочитат да мислят, други могат само безропотно да изпълняват, като Белчо и Сивушка, подкарани от Боне Крайненеца!
                            Като софиянци сте толкова умни и високообразовани, що през 2005та си избрахте да ви управлява тоя полуграмотен нарцисист с просташко държание? А след това ни го натрапихте и на нас, та вече 10 години.....
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              Бат", Вълчо!
                              Тази сутрин, Генерал наш ревна гороломно в ефира:

                              Тестове за денонощието - 1400.
                              Общо тестове - 62 000.

                              За съжаление, почти цялата ми рам памет е заета с глупости и помня само порядъците
                              Чувам и аз няколко пъти, но идеята ми е, че след като е минала една седмица, според мен, беше редно да започне съобщаване на процента, за който говоря. Днес, въз основа средно на 1-7 април прозцентът е ...4, утре - 3.8, други ден 5, 5.5 и т.н. Това Математика може да го формулира най-правилно.
                              И това ще мине ...

                              Коментар


                              • Учени вече тестваха ваксина срещу коронавирус върху макаци


                                Учени от САЩ и Великобритания са провели успешни изпитания на експериментална ваксина срещу COVID-19 върху макаци. Тя е успяла да защити маймуните от развитието на пневмония в резултат на заразяване с коронавирус, следва от публикуваната в bioRxiv научна информация.

                                Коментар

                                Working...
                                X