IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
    Най-голямата тъпотия на Путин е да отмени честването на денят на победата заради некаква кашлица и сополи. С такова насрано джендърско мислене никога нямаше да го има този празник..
    Аватара ти е малко незаконен.
    М.... . ш..... ..й.о!

    Коментар


    • Няма пик, но проблем има

      A проблемът всички знаем къде е.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
        Разбирам много добре позицията и мотивите на доц. Мангъров. Въпреки огромния му опит като детски епидемиолог, той се опитва да сведе текущата ситуация до вече позната. В случая обаче не се касае за епидемия от заушка, а за качествено ново заболяване, с което медицината няма никакъв опит. И въпреки, че всеки от нас би се справил в пъти по-добре от ББ в текущата ситуация, самата идея за демократично общество изисква да се съобразим с действащите закони и с разпоредбите на законно избраната власт. Всичко останало е анархия и маргинализъм. Личните ми притеснения са свързани с това, че социума ще се възстанови много по-трудно от икономиката. Появиха се прекалено много граници - оФце/тарикати, млади/стари, българи/роми, софиянци/селяци и т.н. Бедата е, че всяка граница е потенциална фронтова линия и заличаването ѝ отнема десетилетия.
        А, така ли? Значи имало ефект върху социума? Защото вчера слушах тиквоча колко сме успешни. А сега да обясни защо родителите не искат да пращат децата на училище. Няма по-голяма тъпотия от разходка в парка в колони, под надзор на конна полиция.
        Аз вече съм убеден, че в България се прави грозен експеримент с децата. Айде малките ще ги залъжеш някак. Как ще опазиш по-големите от амфети? Никак.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

          В България за бял хетеросексуален мъж не е толкова зле , на запад трябва да се пази и непрекъснато е лишаван защото доминирщата лява идеология го смята за най големия опресор (дори да става дума(



          Ако имаш дъщеря що годе поне заега ще може да се оправи но ако имаш син/синове за да добре ще трябва да си търси десничарска (независимо либертарианска или консервативна компания или никога няма да бъде оценен правилно)

          Освен ако не полит коректните не спечелим културната война която за нас е екзсетенциална ....
          За десните консервативни държави и икономически субекти съм напълно съгласен о изцяло подкрепям изказаното от теб мнене! Именно, завръщане къмм десен консерватизъм е необходимо на държавите, членуващи в Европейския съюз!
          Колкото до тази глупост, наричана ,,Либертароанство". Либертарианството не е доктрина, не е концепция, или някаква социално-икономическа парадигма! Либертарианството е в буквалния смисъл на думата едно анархистично социал-икономическо извращение! Либертарианци ли, Молим?! Я, не! Благодаря!
          Last edited by Dragodanov; 29.04.2020, 06:19.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Разбирам много добре позицията и мотивите на доц. Мангъров. Въпреки огромния му опит като детски епидемиолог, той се опитва да сведе текущата ситуация до вече позната. В случая обаче не се касае за епидемия от заушка, а за качествено ново заболяване, с което медицината няма никакъв опит. И въпреки, че всеки от нас би се справил в пъти по-добре от ББ в текущата ситуация, самата идея за демократично общество изисква да се съобразим с действащите закони и с разпоредбите на законно избраната власт. Всичко останало е анархия и маргинализъм. Личните ми притеснения са свързани с това, че социума ще се възстанови много по-трудно от икономиката. Появиха се прекалено много граници - оФце/тарикати, млади/стари, българи/роми, софиянци/селяци и т.н. Бедата е, че всяка граница е потенциална фронтова линия и заличаването ѝ отнема десетилетия.

            За мен по-изумителното е друго, как хора в България имат наглостта да ни дават Швеция "за пример" при положение, че на Шведите дневните смъртни случаи са повече от новите заболели в България.


            Явно хората в България наистина няма да повярват докато не им се случи, което е глупаво, ако искат да видят трупове по улицата да потърсят за Еквадор какво се случва. Там буквално ковчезите са на улицата и чакат "на опашка".... това ли трябва да се случи и тук. Наистина ли искат тази травма да получат и да им остане за цял живот в паметта, че улиците са били осеяни с ковчези..... тогава и 20 години може да не ни стигнат за възстановяване.

            Няма ли да е по-добре да си останем с едно малцинство невярващи и недоволни, но да се спасим от основния "удар", отколкото заради един малък процент тролове да загубим десетки хиляди хора.


            Забелязвам, че хората в България съвсем му "отпуснаха края", все едно всичко е приключило (никога не е било), вместо да са още по-внимателни.

            Не само, че нещата не са приключили, но все още не са започнали, дано само не се превърнем от отличници в двойкари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Нали се пишеш "изобретател"?
              Ето, давам ти безплатно идея с потенциален пазар от милиарди бройки.

              Колкото до техническото решение - аз вече имам готови идеи за всеки един аспект от техническата реализация, и съм склонен да си мисля, че маската наистина е напълно реализуема със съвременните технологии. Проблемът с херметизацията се разрешава посредством надналягане вътре в маската, което да издухва навън всичко, което се опита да влезе при лоша херметизация. Проблемът с чистия въздух на първо време може да се разреши с бутилка с въздъх под налягане, а за в бъдеще може и да се помисли за някакъв филтър с гарантирана 100%-ова защита от вируси.
              Аз от много години чета форума. Много неща научих от Форумците, за което благодаря, и за в бъдеще!
              Другарю матееев, не се правете на Господ, Майка ми ме е родила без маска, така съм правил и моите деца, и сме живи и здрави, не обърквайте Природата. Ще разберете, че насилието се обръща. Със здраве и ....

              Коментар


              • Разбирам много добре позицията и мотивите на доц. Мангъров. Въпреки огромния му опит като детски епидемиолог, той се опитва да сведе текущата ситуация до вече позната. В случая обаче не се касае за епидемия от заушка, а за качествено ново заболяване, с което медицината няма никакъв опит. И въпреки, че всеки от нас би се справил в пъти по-добре от ББ в текущата ситуация, самата идея за демократично общество изисква да се съобразим с действащите закони и с разпоредбите на законно избраната власт. Всичко останало е анархия и маргинализъм. Личните ми притеснения са свързани с това, че социума ще се възстанови много по-трудно от икономиката. Появиха се прекалено много граници - оФце/тарикати, млади/стари, българи/роми, софиянци/селяци и т.н. Бедата е, че всяка граница е потенциална фронтова линия и заличаването ѝ отнема десетилетия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                  Знам му и следващите думи, след като поолаби мерките и случаите се вдигнат - Първи етап "Е нали искахте да се разхождате, ама като сте безотговорни....". Втори етап, ако има по-силно негодуване - "Уволнявам Годжи, той е виновен!". И нашия целия в бяло.
                  Между другото на Годжи гледал ли си му интервюто по бтв, където говореше преди няколко месеца, че е грипче, какво толкова се панира народа....
                  За съжаление е така, ББ си завинти много удобен "бушон". Относно останалото... има неща, които трябва да се казват и такива - които не трябва. И би било много лесно, ако нямаше правилен тайминг между едните и другите... Но нека се абстрахираме за момент от политическите си пристрастия и се поставим за момент на мястото на управляващите. Само опитайте...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                    Между другото на Годжи гледал ли си му интервюто по бтв, където говореше преди няколко месеца, че е грипче, какво толкова се панира народа....
                    Това незнам защо го извъртата така - това се цитира извън контекст точно както някой от американските медии правят с Тръмп

                    Имаш в предвид интервюто от края на февруари където генерала на коференцията в германия е имало панел посветен на корона вируса и немските вирусолози са им говорили че е не по страшен от грип ?

                    Като пропуснеш часта че немските вирусолози така са обучавали колегите си от по западналите крайща на ЕС и се получава това което пишеш
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • ГРИГОР ЛИЛОВ

                      ЕПИДЕМИЯ И СТАТИСТИЧЕСКИ ИГРИ
                      .
                      Болните у нас по възраст:
                      до 19 г. - 4.97%
                      20-29 г. - 9.20%
                      30-39 г. - 14.47%
                      40-49 г. - 18.10%
                      50-59 г. - 22.03%
                      60-69 г. - 17.88%
                      70-79 г. - 9.05%
                      80-89 г. - 4.30%
                      Ако се доверим на тази родна статистика, ситуацията у нас повтаря като цяло тази в Европа.
                      .
                      По-сериозни разлики има спрямо някои държави с много голям брой заболели или както посочих преди месец и нещо – най-многобройната група, ударени от Короначумата, са тези в диапазона 40-50 години. (у нас тя е втора по размер).
                      23% от заразените у нас попадат в болниците. Средния световен и европейски процент се колебае между 19-21%. В страни с широко разпространение на епидемията процентът се качва нагоре.
                      .
                      Далеч по сериозни са разликите в смъртността.
                      Има два научни начини в епидемиологията да се мери смъртността - крайна спрямо всички приключили случаи (т.е мъртви и оздравели) и текуща спрямо общия брой заразени.
                      За света крайната се колебае между 19% и 21%, текущата в момента е почти 7%. В някои от европейските държави тези показатели са далеч по-стряскащи.
                      .
                      У нас спрямо броя на всички регистрирани случаи тя е 4.3%, което отговаря на китайските данни за Ухан и тези, които сочи СЗО. В Италия например е 13.59%., в Испания – 10.2%, в Германия – 3,8%, в Румъния – 5.7%, в Гърция – 5.4%
                      .
                      Спрямо приключилите случаи (мъртви и такива, вече преборили се с Короначумата) у нас смъртността засега е 22%. В Румъния е 16.3%. В Гърция – 19,3%
                      В Италия е 28%, в Испания е 16%, в Италия – 28%, във Франция – 34%, в Германия – 5%, в Швеция – 70%.
                      .
                      Напомням, че цялата тази статистика е крайно относителна.
                      В повечето държави заболелите, които не са хоспитализирани (приети в болница), а оставени по домовете им, както и тези, умрели извън болниците, не се броят. Рядко изключение е Белгия, която е на първо място в Европа по брой мъртви като % от населението и далеч изпреварва една Италия, нашумяла с трагедията си. Но в Белгия не правят трагедия, понеже за разлика от другите броят всички – вкл. и онези по домовете.
                      А например в Германия броят само „чисто мъртвите” от Короната. Т.е. Короната утрепва сърдечно-съдовата ти система, но те пишат умрял от сърце, а не от Корона.
                      В Англия пък не броят оздравелите, макар и изписани. От медицинска гледна точка правилно постъпват – те са болни от последствията на Короната. Но пък там стана скандал заради това, че броят на заразените и болните се дава с дни, че дори и седмица закъснение - т.е. уж актуалното вече е остаряло.
                      Другата причина за толкова големите разлики в смъртността – с колкото по-ранни симптоми влезеш в болницата, толкова повече шансове имаш за живот. Например Германия в това отношение заради многото легла в интензивните отделения и специалисти е с по-добри показатели от други държави.
                      .
                      Често казано, аз не вярвам изцяло на тези статистики.
                      Опитът ми като разследващ журналист ме е научил, че при критични ситуации всички правителства лъжат.
                      Всички – и тоталитарните, и демократичните.
                      Сега например редица държави намаляват тежестта на карантината и сякаш по поръчка данните започнаха да звучат по-оптимистично още преди няколко дни.
                      Ще дам още един пример.
                      Масово политици и експерти се позовават на постиженията в борбата с епидемията опита на Южна Корея, Сингапур, напоследък Исландия и Нова Зеландия. Но дори учените предпочитат да не се споменават Тайван.
                      Засега тя е единствената държава в света, която е направо непостижима с добрите си резултати от която и да е друга – дори втората по ред след нея. (имам пост защо)
                      Не е тайна защо политици, учени и лекари мълчат: да не се предизвиква китайската реакция, за да не си отмъсти Пекин чрез бизнеса!
                      Ето я тъпата политическа коректност в действие със скритата й незабележима цензура.
                      Статистиката, която ви соча, която дават различните сайтове, дори и най-уважаваните, е плод на същата тази политическа коректност. Данните в тях са на правителствата.
                      Не го забравяйте никога!

















                      Коментар


                      • Никоя европейска държава все още не е измислила коя политика да приложи, за да вземе анализи и да проследи разпространението на болестта в големи мащаби. Не знаем кога ще бъде готова ваксината. В обозримо бъдеще рамката на защитата на всяка страна срещу вируса трябва да бъде строга социална дистанция.
                        Шведските власти обаче предложиха либерален подход, основан на индивидуалната отговорност, защото хората ще издържат по-дълго и защото тя дава ефект на „изглаждане на линията“.
                        Има и по-важни причини за това. Политиката на ограниченията нарушава основните граждански свободи: в Швеция тези свободи, с някои изключения, останаха недокоснати. Политиките за самоизолация оказват огромно влияние върху общественото здраве. И нанасят голяма вреда на икономиката...

                        Британска медия: Изглежда шведският експеримент се отплащаОт Bul365 - април 25, 2020 Докато целият свят затваряше границите си и спря работата по-голямата част от бизнеса...




                        bulgaria-365.eu



                        Британска медия: Изглежда шведският експеримент се отплаща | Bulgaria 365










                        Коментар


                        • alex1001111, в прозорчето, където пишеш текст за да го постнеш тук... горе вдясно има три иконки, най-лявото е листче с кламер. Там може да цъкнеш, после отдолу се появяват два бутона, единя е "Качи от компютъра", а другия "Качи от външен адрес".


                          За парада в Москва... и аз се ядосвам, че го отмениха. Трябваше да го има, но без публика, само по ТВ. Войниците можеха да се жертват и да изкарат една предварителна карантина, или... просто да ги бяха оборудвали с респиратори, противогази или с нещо друго подходящо за предпазване.

                          За Матеев...
                          С това твое впечатляване от Б Б и герберските шамани... падна ми доста в очите. Ама нали единия е габровец също, с европроектчета и той се занимава. Може би се познавате.
                          Значи, Пирамидата е много прав - Едно е да си умен, друго да си мъдър.
                          Като каза, че опозицията да предложела план и да носела отговорност. Ами няма проблем, план може да се измисли, страхотен. Ама Б Б ще има смелост да го приложи или ще си се извърти кат.... както само той си може.
                          Знам му и следващите думи, след като поолаби мерките и случаите се вдигнат - Първи етап "Е нали искахте да се разхождате, ама като сте безотговорни....". Втори етап, ако има по-силно негодуване - "Уволнявам Годжи, той е виновен!". И нашия целия в бяло.
                          Между другото на Годжи гледал ли си му интервюто по бтв, където говореше преди няколко месеца, че е грипче, какво толкова се панира народа....
                          Знаеш ли, сетих се да те питам, като си в тези среди. Ти колко честно забогатели, и честно плащащи данъци, осигуровки и не крадящи от евросредства, държавни поръчк и т.н. бизнесмени познаваш(като процент)?

                          Ето ти и костюм, 100% гаранция. : )
                          https://www.dunavmost.com/snimki/202...14DF13CFC6.jpg

                          А ето ти и любимеца... Разсъждава върху мерките.
                          https://www.facebook.com/JustPablo.o...2935735723200/
                          Last edited by d333; 28.04.2020, 23:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                            Най-голямата тъпотия на Путин е да отмени честването на денят на победата заради некаква кашлица и сополи. С такова насрано джендърско мислене никога нямаше да го има този празник..
                            Чувал ли си, че царската корона е тежка?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                              Боко няма да ви разреши да я носите, щото с нея не можете да Му сФирите на сФирката.
                              Някои могат, Гигов. И „каска” ще направи. Вярно, точно „1000 пъти по-евтино” няма да стане, дори 10 няма да са, а после, и мнимите „7 милиарда” няма да я носят но, поне ще е опитал. Любопитен съм, как ТОГАВА ще посмее да ме погледне в очите, след като сега не може. Инак, да пише из форуми, явно, много народ може.
                              Last edited by Pyramid; 28.04.2020, 23:13.

                              Коментар


                              • Най-голямата тъпотия на Путин е да отмени честването на денят на победата заради некаква кашлица и сополи. С такова насрано джендърско мислене никога нямаше да го има този празник..

                                Коментар

                                Working...
                                X