IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България или други страни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bonboniada Разгледай мнение

    Аз бих добавила и "Инвестирай в себе си". Прочети книга, гледай документални филми, запиши онлайн курс, намери ново хоби вкъщи или възобнови старо такова, което ще открехне креативността ти и начина ти на мислене. Дори и просто да четеш чуждестранни онлайн източници, насочени към твоите интересии е полезно. Говори с приятели, стари съученици - разбери с какво се занимават те и защо. Все от някъде, някой, някога може да ти бъде полезен. По този начин депресията със сигурност ще те прескочи и ще оцениш по един друг начин времето прекарано вкъщи.
    Много ми е чудно как така млади и здрави хора имат депресия?Аз съм бил 18 месеца в казарма и то при много тежки условия,при които полагах тежък физически труд и пак не съм бил в депресия,сега останали някои вкъщи и ги хващала депресията.То щом в такива ситуации ги хваща депресия какво ще стане при наистина тежка ситуация като сериозна болест или загуба на близък.
    И хубави съвети му давате,ама за един млад мъж най-добрият начин за уплътняване на времето е с жена.Като я скъса от секс,не само няма да има депресия,но ще се почувства прероден.

    Коментар


    • Абсолютно. Оценете това време вкъщи и направете всичко онова, което сте и сме отлагали и за което сме нямали време, за да се усъвършенствате/ ме. За момента, последствията от пандемията са навсякъде по света..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        ...Виж си личните цели, сравни с възможностите, огледай се за проблеми с/около себе си и, възможно, ще започнеш да се ориентираш. Не очаквай чудеса но, се вземи насериозно. Като потенциал и желания. Че може нещо да ти убягва , споко. С всички се случва. Ама търси, чети, проверявай, как се вписваш и тук, и там, и къде се сетиш... Все нещо ще излезе. Ако не днес, утре, вдругиден, след седмица...
        И не вярвай, че нищо не става, че нищо не можеш и т.н. Така говорят онези, дето се боят сами да се окажат ненужни.
        Аз бих добавила и "Инвестирай в себе си". Прочети книга, гледай документални филми, запиши онлайн курс, намери ново хоби вкъщи или възобнови старо такова, което ще открехне креативността ти и начина ти на мислене. Дори и просто да четеш чуждестранни онлайн източници, насочени към твоите интересии е полезно. Говори с приятели, стари съученици - разбери с какво се занимават те и защо. Все от някъде, някой, някога може да ти бъде полезен. По този начин депресията със сигурност ще те прескочи и ще оцениш по един друг начин времето прекарано вкъщи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Що си мислиш че па ако имаш деца че те ще ползват това което си оставил??????За хиляден път пиша тук...Всички вещи всичко материално е в ръцете на Бог и Той решава кой какви играчки за колко време да притежава...По света данък наследство стига до 50 и нагоре процента...Всеки на тоя свят трябва да живее според труда и способностите си..
          И да не ползват това,което съм оставил, няма никакво значение.Прадедите ни не са знаели дали ще имат какво да ядат и пак са оцелели.Важното е човек да създава поколение,то свое и така нататък.
          Точно пък аз няма как да бъда обвинен в ламтеж за богатство,щото съм си вложил припечеленото единствено в семейната ни къща,където живеем.Не съм тръгнал да купувам имоти,въпреки че имах възможност.
          А в бог не вярвам.Вярвам в науката и еволюцията.
          Last edited by mirodes; 04.04.2020, 09:28.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            На кой да си полезен,бе пич.Трябва да си полезен единствено на себе си,близките и приятелите си.Самата еволюция ни е устроила така.Ричард Доукинс има една книга„Себичният ген„.В нея точно е обяснено защо човек по природа е склонен да се грижи най-вече за поколението си.Изневерим ли на природата си,еволюцията ни отхвърля.
            Та в този ред на мисли моят съвет е да си намериш свястна жена,да й направиш колкото се може повече деца ,естествено колкото ви позволяват финансовите възможности,и да си полезен на тях.Така ще си осмислиш живота,защото всичко друго-кариера,пари,имоти е второстепенно.Дори и някой да има всички тези неща след смъртта му тези пари и имоти ще се ползват от други хора,а от еволюционна гледна точка такъв човек ще е неуспешен.Ако ще и най-великата кариера да има или да е най-богатият.
            Що си мислиш че па ако имаш деца че те ще ползват това което си оставил??????За хиляден път пиша тук...Всички вещи всичко материално е в ръцете на Бог и Той решава кой какви играчки за колко време да притежава...По света данък наследство стига до 50 и нагоре процента...Всеки на тоя свят трябва да живее според труда и способностите си..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jakov_stoyanov Разгледай мнение

              Да, прав си, но как мога да бъда полезен сега?
              На кой да си полезен,бе пич.Трябва да си полезен единствено на себе си,близките и приятелите си.Самата еволюция ни е устроила така.Ричард Доукинс има една книга„Себичният ген„.В нея точно е обяснено защо човек по природа е склонен да се грижи най-вече за поколението си.Изневерим ли на природата си,еволюцията ни отхвърля.
              Та в този ред на мисли моят съвет е да си намериш свястна жена,да й направиш колкото се може повече деца ,естествено колкото ви позволяват финансовите възможности,и да си полезен на тях.Така ще си осмислиш живота,защото всичко друго-кариера,пари,имоти е второстепенно.Дори и някой да има всички тези неща след смъртта му тези пари и имоти ще се ползват от други хора,а от еволюционна гледна точка такъв човек ще е неуспешен.Ако ще и най-великата кариера да има или да е най-богатият.
              Last edited by mirodes; 04.04.2020, 07:52.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jakov_stoyanov Разгледай мнение

                Благодаря ви!
                Недей. И нека не е на „Ви”. Имаме една тема, тук е. Интересно ми е мнението на човек страничен да прозвучи. Ако не знаеш, на мен, едни..да не казвам - ми викат „Измамника”. Щото им дефекирам под мустаците. Виж, разгледай, ше бъда признателен, ако видим и твой коментар.
                Работим я с патньора ми, инж.Павел Влахов Тук може да видите целия проект - https://solo

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  ...Виж си личните цели, сравни с възможнодтите, огледай се за проблеми с/около себе си и, възможно, ще започнеш да се ориентираш. Не очаквай чудеса но, се вземи насериозно. Като потенциал и желания. Че може нещо да ти убягва , споко. С всички се случва. Ама търси, чети, проверявай, как се вписваш и тук, и там, и къде се сетиш... Все нещо ще излезе. Ако не днес, утре, вдругиден, след седмица...
                  И не вярвай, че нищо не става, че нищо не можеш и т.н. Така говорят онези, дето се боят сами да се окажат ненужни.
                  Благодаря ви!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jakov_stoyanov Разгледай мнение

                    Да, прав си, но как мога да бъда полезен сега?
                    ...Виж си личните цели, сравни с възможностите, огледай се за проблеми с/около себе си и, възможно, ще започнеш да се ориентираш. Не очаквай чудеса но, се вземи насериозно. Като потенциал и желания. Че може нещо да ти убягва , споко. С всички се случва. Ама търси, чети, проверявай, как се вписваш и тук, и там, и къде се сетиш... Все нещо ще излезе. Ако не днес, утре, вдругиден, след седмица...
                    И не вярвай, че нищо не става, че нищо не можеш и т.н. Така говорят онези, дето се боят сами да се окажат ненужни.
                    Last edited by Pyramid; 03.04.2020, 22:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Знам, че тук е трудно но, не съветвам да ходиш другаде. Защо? Защото, в момента, се разгаря кризата и там, техни арбайтери, ще отпадат. Като почнат да „се грижат за хората си”, ти -като екстранхеро - ако се докопаш до нещо, ще е на половината от тяхното, което, ще е на половината от сегашното им. И ще стане ?-Ама що ручахме жабЕтата?”
                      Накратко, сега е Времето да се занислиш, да проявиш изобрератвлност, и да (пре)откриеш СЕБЕ СИ. Така, след кризата, ще си добил нови сили и увереност в себе си.
                      ...Отделно, че заразата е навсякъде и там, едва ли ще им е до някакъв чужденец, пък бил той, и готин.
                      Така мисля, без да задължавам когото и да е със своето мнение.
                      Да, прав си, но как мога да бъда полезен сега?

                      Коментар


                      • Знам, че тук е трудно но, не те съветвам да ходиш другаде. Защо? Защото, в момента, се разгаря кризата и там, техни арбайтери, ще отпадат. Като почнат да „се грижат за хората си”, ти -като екстранхеро - ако се докопаш до нещо, ще е на половината от тяхното, което, ще е на половината от сегашното им. И ще стане ?-Ама що ручахме жабЕтата?”
                        Накратко, сега е Времето да се замислиш, да проявиш изобретателност, и да (пре)откриеш СЕБЕ СИ. Така, след кризата, ще си добил нови сили и увереност в себе си.
                        ...Отделно, че заразата е навсякъде и там, едва ли ще им е до някакъв чужденец, пък бил той, и готин.
                        Така мисля, без да задължавам когото и да е със своето мнение.
                        Last edited by Pyramid; 03.04.2020, 03:47.

                        Коментар


                        • България или други страни?

                          Добър ден на всички! Смятате ли, че си струва да напуснете България тази година в друга държава? Какъв е процентът на наемане на работа и къде съветвате?
                        Working...
                        X