IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Споделете лични срещи с грипа от трети вид Ковид-19

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Друг някой да е срещал лично пандемията – той, негови близки, познати?

    Коментар


    • Първата лястовичка за темата, копирано от генералната тема с благодарности към Selena от Испания:

      Трима колеги са болни. Стоят си в къщи - дават им парацетамол. Засега са живи. Възраст - мъж на 50, жена на 42 и мъж на 52 с предишен сериозен здравословен проблем.

      Една съседка медицинска сестра тоже. Кашля жестоко вече втора седмица и лицето й през прозореца е добило сиво жълт цвят. Жената на колега - хирургическа медицинска сестра във водеща тяхна столична болница казва, че нещата са много зле. Едната ми роднина по сватовство - доктор в малък град до морето - до преди седмица нямаше пациенти. Сега имат двама. Говоря за малко относително изолирано градче.

      Друга позната медицинска сестра работи в столична поликлиника и казва, че не смогват. Дадоха фира няколко старчески дома, които са под пълна карантина в единия умряха 19 старци без да могат близките им нито да ги погребат, нито да ги изпратят. Гори ги държавата на държавни разноски. Засега 9 мъртви старци в друг дом от предградията на столицата.

      По професионална линия знам, че се е повишил рязко броят на съдебните аутопсии от 6-7 на ден, на 300 на ден. Пояснявам какво значи това: тъй като като всички коронери са мобилизирани по нормалните болници, труповете за съдебни аутопсии се събират по хладилниците и се обслужват, когато има съответен коронер на разположение.

      Карантината я удължиха от днес за още 15 дни, включая католическия Великден. Никой не налага вето на закона. Закупени са допълнително 640 000 бързи теста и започва масово тестване. Огромен панаирен център в столицата е преобразуван в болница, както и множество хотели.

      https://elpais.com/sociedad/2020-03-...-de-ifema.html

      Ма ти си пий чай с мед и лимон, както е казал мермерски. Иронията е, че точно тези трима колеги дето сега са натръшкани ми казаха януари месец, че съм източноевропейска параноичка. Сега скимтят. Няма застраховани. Ако спра да пиша тука - пий там един чай с лимон ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

        Чак пък и нова тема.. че и да пипнем..
        от теб не се изисква
        препоръка е

        Коментар


        • В коронната коронова тема вървят горещи теоретични баталии, някойки даже - "от окото на бурята" теоретизират (изразът е за ураган или тай-фун, де).

          А някой на практика да е видял дракона? Или негови близки? Споделете, моля.

          Чакаме, чакаме Годо. Ще дойде ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ona Разгледай мнение
            Видях да тича нещо по улицата, но не съм сигурен - може куче или НЛО да беше Тази сутрин по НоваТВ дадоха кадри от Ихтиман - пълно било със завърнали се от Сърцето на пандемията - градът изглеждаше като събор, на който един полицай обикаля като мечка да весели събралите се.. СТАРА Статия от 2012 г. на 24часа за хепатит:
            "Имаме многобройни сигнали, че големи общности от роми се прибират от чужбина и е истинско предизвикателство е да им се наложи карантина".
            Това са думи на проф. Мутафчийски от днес.

            Коментар


            • Видях да тича нещо по улицата, но не съм сигурен - може куче или НЛО да беше Тази сутрин по НоваТВ дадоха кадри от Ихтиман - пълно било със завърнали се от Сърцето на пандемията - градът изглеждаше като събор, на който един полицай обикаля като мечка да весели събралите се.. СТАРА Статия от 2012 г. на 24часа за хепатит:
              Епидемичен взрив от Хепатит А има в циганската махала в Ихтиман, където около 350 са болните. В другите региони има сезонна заболеваемост. "От края на септември започна скок за болните.
              Last edited by ona; 18.03.2020, 10:57.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                Никой нищо няма да сподели от първо лице защото заразените са нищожен брой като % от населението
                Дано да е така.
                Но, разширявайки свидетелствата до най-близкия кръг познати, семейство, работа, съседи, а също и до тяхна информация за техния кръг, разширяваме доста представителността на извадката със сравнително що-годе голяма достоверност на информацията, не мислиш ли?
                Баба Меркел каза, че 70% от света ще се зарази, фсе пак... Тогава непременно ще трябва да има лични впечатления. Чакаме...

                Липсата на преки наблюдения от така описания кръг свидетели също ще означава нещо.
                Last edited by 78-10; 18.03.2020, 11:03.

                Коментар


                • Никой нищо няма да сподели от първо лице защото заразените са нищожен брой като % от населението и повечето са стари хора които не изпозват интернет.

                  Според статистиката на потвърдените случаи вероятността да се заразиш с короната и да умреш е следната:
                  AGE DEATH RATE
                  confirmed cases
                  DEATH RATE
                  all cases
                  80+ years old 21.9% 14.8%
                  70-79 years old 8.0%
                  60-69 years old 3.6%
                  50-59 years old 1.3%
                  40-49 years old 0.4%
                  30-39 years old 0.2%
                  20-29 years old 0.2%
                  10-19 years old 0.2%
                  0-9 years old no fatalities
                  Както се вижда от таблицата ако си под 50г шанса е почти нула. Тоест да се заразиш и да умреш от тоя вирус е почти невъзможно освен ако нямаш друго сериозно заболяване, отслабен имунитет и си над 60г.
                  Last edited by alphaomega; 18.03.2020, 10:37.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                    Чак пък и нова тема..
                    Мисля, че ако тази тема е ограничена и концентрирана само до лични впечатления от, без теории, без "една жена/медия каза", без разхищаване на емоции, а само до факти с лично свидетелство, то тя не е излишна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                      Лично не съм го срещал, нито пък някой от близкото ми обкръжение, семейство, работа, съседи. Знам за Ковид само от масмедиите.

                      Който иска, моля да сподели лични преживявания или такива на хора, с които е в пряк контакт.
                      Дайте най-накрая да видим на живо тази мечка, бе! Ръка да види, око да пипне!
                      Чак пък и нова тема.. че и да пипнем..
                      М.... . ш..... ..й.о!

                      Коментар


                      • Споделете лични срещи с грипа от трети вид Ковид-19

                        Лично не съм го срещал, нито пък някой от близкото ми обкръжение, семейство, работа, съседи. Знам за Ковид само от масмедиите.

                        Който иска, моля да сподели лични преживявания или такива на хора, с които е в пряк контакт.
                        Дайте най-накрая да видим на живо тази мечка, бе! Ръка да види, око да пипне!
                      Working...
                      X