IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    +100
    И сега, да питам, дали тъпанарите на власт са изобщо в състояние да сторят нещо? КАТЕГОРИЧНО, НЕ.
    -ОСВЕН, ДА КОПИРАТ ДЕЙСТВИЯТА НА МОДЕРЕН КИТАЙ.
    Все е нещо, на тъжния фон на държава със затихнали функции.
    ...И, да, тренировките и часовете по ЗОМП в казармата даваха много. СЕГА, може да се уповаваме нна отработеното преди повече от 30 години.

    P.S.
    Използваните веднъж маски, изгладени (заедно с вързаннките) с парна ютия, все са някаква алтернатива. Сериозно. Вирусът мре от жегата, а там тя е над 100°С. Не върви просто изхвърляне някъде. Някой ги докосва, някое коте се овърдаля, някой го помилва и, ето, заразата е в ход...
    Много се надявам да не копират действията на този модерен Китай,че вижте докъде е докарал населението на гр. Ухан !!!



    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
      И какво, ще се събере дружинката... а ако има един болен.... какво правите... дружинката се тръшва болна след 14 дни.

      На нас ни трябват войски за радиологична и биологична защита, някога е имало такива (от баща ми знам), сега не знам дали ги има още. Хора които са инструктирани как се работи в силно заразена среда.


      Колкото до мародерите, те няма да мародерстват, много дълго защото ще се изпонатръшкат доста бързо... а и няма да има кой да ги лекува.
      Само да носиш противогаз, не те спасява, после трябва да го обеззаразяваш а и нищо не пречи да се обърка нещо някой филтър да се окаже дефектен и си приключил курса.

      Тук някой по-надолу беше писал да си дезинфекцираме маските със солена вода... вируса ще се смее на солената вода и ще вика "дайте ми още, добре ми идва таз солена баня"... (разбира се вируса не е разумно същество но в България в последно време е модерно да се очовечава)






      Генералите не могат да водят война срещу вируси, за това трябват учени експерти в дадената област. Но ние отдавна вече нямаме такива, защото навсякъде са се настанили само подлизурковци и "наши момчета", които не случайно са пълни некадърници.

      Само пълни глупаци могат да мислят, че няма смисъл от никаква карантина и спиране на полетите, защото така или иначе сме го изпуснали. Дори да сме го изпуснали, защо трябва да допускаме да ни идва допълнителна зараза?! (а също евентуално и нови по-смъртоносни щамове)

      Най малко трябва да се спрат туристическите полети, той така или иначе туризма е загубен. За да се намали евентуалния брой на пристигащите болни. Всеки ден спечелено време е в плюс. Всеки ден се научава повече и повече за болеста.
      +100
      И сега, да питам, дали тъпанарите на власт са изобщо в състояние да сторят нещо? КАТЕГОРИЧНО, НЕ.
      -ОСВЕН, ДА КОПИРАТ ДЕЙСТВИЯТА НА МОДЕРЕН КИТАЙ.
      Все е нещо, на тъжния фон на държава със затихнали функции.
      ...И, да, тренировките и часовете по ЗОМП в казармата даваха много. СЕГА, може да се уповаваме нна отработеното преди повече от 30 години.

      P.S.
      Използваните веднъж маски, изгладени (заедно с вързаннките) с парна ютия, все са някаква алтернатива. Сериозно. Вирусът мре от жегата, а там тя е над 100°С. Не върви просто изхвърляне някъде. Някой ги докосва, някое коте се овърдаля, някой го помилва и, ето, заразата е в ход...
      Last edited by Pyramid; 25.02.2020, 06:26.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

        А защо мислиш, че търсената алтернатива на фиатните пари ще е златото?
        Защото е краен ресурс.При възможност да се създават пари от нищото каквато и нова форма на фиат пари да има ще се стигне до днешните плачевни резултати с дълговете и сврахпотребление водещо до съсипването на планетата която е също крайна .А кредита иска постоянна експанзия заради лихвата.При златото икономическия ръст ще е много по-плавен и селектиран.
        Last edited by Hermes73; 25.02.2020, 06:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          Джим Рикардс точно това пише-ВСИЧКО ЩЕ ЗАМРЪЗНЕ .Така се изразява за парите и обществото.Ще има реална заплаха която ще бъде използвана за обезценяване на фиат парите и завръщането на златото.Неговото число е 10 000 за унция.........
          А защо мислиш, че търсената алтернатива на фиатните пари ще е златото?

          Коментар


          • national power, ако някой се нагърби да анализира ситуацията тя е като тревога за която дори сирената е счупена а войската спи дълбоко и някак ще трябва да се събуди, т.е. вируса трябва да има и това свойство - да буди и да ръчка.Как се блокира - първо на държавната граница понеже става въпрос за внос, после по райони и накрая населени места. Ако аз вземам решенията първото най важно е да го изпреваря, защото ако закъснея ще губя жива сила. Зашитни облекла - много са важни, обеззаразяването им преди сваляне, вируса умирал от хлор.И пак много е важно да има командир и щаб който носи отговорност. Чувал съм че има такива командири които казвали - аз не мога да си пратя децата да ги погубя, трябва така да бъде че да няма жертви и ако някой падне това да бъда аз - стоят отпред и първи тръгват и водят.А и да не забравя трябва много здрав тил, запаси и да си наясно кой какво умее и с какво може да се справи от първия път, всяка грешка е загуба и всяка жертва грешка. Сложна работа, не е за мен а трябват генерали. Ти виж как действат на няки места, нямат болни а си блокираха границата - умеят да побеждават.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              Пешо, ловците в България наброяваме над 150 000 броя /дамите сме около 2000/. Организирани сме, горе-долу изпълняваме команди и повечето от нас издържат на пеши преход. Ако ни потърсят, не ще да е само за помощ.
              Наздраве!



              И какво, ще се събере дружинката... а ако има един болен.... какво правите... дружинката се тръшва болна след 14 дни.

              На нас ни трябват войски за радиологична и биологична защита, някога е имало такива (от баща ми знам), сега не знам дали ги има още. Хора които са инструктирани как се работи в силно заразена среда.


              Колкото до мародерите, те няма да мародерстват, много дълго защото ще се изпонатръшкат доста бързо... а и няма да има кой да ги лекува.
              Само да носиш противогаз, не те спасява, после трябва да го обеззаразяваш а и нищо не пречи да се обърка нещо някой филтър да се окаже дефектен и си приключил курса.

              Тук някой по-надолу беше писал да си дезинфекцираме маските със солена вода... вируса ще се смее на солената вода и ще вика "дайте ми още, добре ми идва таз солена баня"... (разбира се вируса не е разумно същество но в България в последно време е модерно да се очовечава)



              Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              national power, генералите печелят битките и войните, те трябва да намерят решенията и правилните отговори като в математическа задача. Улицата и демокрацията до сега нищо не са решили, за да стигнеш някъде трябва да си наясно за къде си тръгнал. Не става с лутане и околосветски обиколки. Демокрацията ни докара до това положение и трябва ди ти кажа че това което е в главите на хората е как да се спасят самостоятелно - нали го виждаш, мечтаят си за лична изолация докато вируса загине.

              Генералите не могат да водят война срещу вируси, за това трябват учени експерти в дадената област. Но ние отдавна вече нямаме такива, защото навсякъде са се настанили само подлизурковци и "наши момчета", които не случайно са пълни некадърници.

              Само пълни глупаци могат да мислят, че няма смисъл от никаква карантина и спиране на полетите, защото така или иначе сме го изпуснали. Дори да сме го изпуснали, защо трябва да допускаме да ни идва допълнителна зараза?! (а също евентуално и нови по-смъртоносни щамове)

              Най малко трябва да се спрат туристическите полети, той така или иначе туризма е загубен. За да се намали евентуалния брой на пристигащите болни. Всеки ден спечелено време е в плюс. Всеки ден се научава повече и повече за болеста.
              Last edited by Xman1; 24.02.2020, 23:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                А в казарма служил ли си. И ако си служил кога тази работа.
                Нагъл си.
                М.... . ш..... ..й.о!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  national power, генералите печелят битките и войните, те трябва да намерят решенията и правилните отговори като в математическа задача. Улицата и демокрацията до сега нищо не са решили, за да стигнеш някъде трябва да си наясно за къде си тръгнал. Не става с лутане и околосветски обиколки. Демокрацията ни докара до това положение и трябва ди ти кажа че това което е в главите на хората е как да се спасят самостоятелно - нали го виждаш, мечтаят си за лична изолация докато вируса загине.
                  А в казарма служил ли си. И ако си служил кога тази работа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    national power, генералите печелят битките и войните, те трябва да намерят решенията и правилните отговори като в математическа задача. Улицата и демокрацията до сега нищо не са решили, за да стигнеш някъде трябва да си наясно за къде си тръгнал. Не става с лутане и околосветски обиколки. Демокрацията ни докара до това положение и трябва ди ти кажа че това което е в главите на хората е как да се спасят самостоятелно - нали го виждаш, мечтаят си за лична изолация докато вируса загине.
                    Тредърко трай не ги разбираш нещата.Повечко чети и мисли.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Пешо, ловците в България наброяваме над 150 000 броя /дамите сме около 2000/. Организирани сме, горе-долу изпълняваме команди и повечето от нас издържат на пеши преход. Ако ни потърсят, не ще да е само за помощ.
                      Наздраве!
                      Само дето кучетата ви не са обучени да преследват хора
                      Last edited by mibova; 25.02.2020, 08:30.

                      Коментар


                      • national power, генералите печелят битките и войните, те трябва да намерят решенията и правилните отговори като в математическа задача. Улицата и демокрацията до сега нищо не са решили, за да стигнеш някъде трябва да си наясно за къде си тръгнал. Не става с лутане и околосветски обиколки. Демокрацията ни докара до това положение и трябва ди ти кажа че това което е в главите на хората е как да се спасят самостоятелно - нали го виждаш, мечтаят си за лична изолация докато вируса загине.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Те само ще помагат.Не се притеснявай ние старите кучета сме обучени.Знаем какво да правим в такива ситуации.Младежите сте се поразглезили ама ще улезнете бързо у час.И все пак не ми се иска по тоя начин да вдигам адреналина...по добре самолета
                          Пешо, ловците в България наброяваме над 150 000 броя /дамите сме около 2000/. Организирани сме, горе-долу изпълняваме команди и повечето от нас издържат на пеши преход. Ако ни потърсят, не ще да е само за помощ.
                          Наздраве!
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                            Все пак извинявай за този език жена си.
                            Спокойно. Направи ми комплимент. Не съм точно дете на демокрацията. Помня разни работи. Когато дойде ножа до кокъла ще се научат и по младите. Правилна ти е линията.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Чул те Господ. Доста жито имаме та ...
                              Все пак извинявай за този език жена си.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Ловните дружинки в общи линии ще са напълно достатъчни.
                                Те само ще помагат.Не се притеснявай ние старите кучета сме обучени.Знаем какво да правим в такива ситуации.Младежите сте се поразглезили ама ще улезнете бързо у час.И все пак не ми се иска по тоя начин да вдигам адреналина...по добре самолета

                                Коментар

                                Working...
                                X