IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Франция днес е с над 100% нагоре........Германците също напредват с добро темпо.Очаквам скоро и в двете страни голям ръст................
    Last edited by Hermes73; 27.02.2020, 21:15.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      В Иран е трагедията - всеки десети умира. Докато в Корея 1 на 140.

      Тия числа ми се струват фундаментално погрешни. Вероятно има огромна разлика в реалния брой на заразените.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

        В Иран е трагедията - всеки десети умира. Докато в Корея 1 на 140.
        В Иран болните са хиляди, просто не ги знаят къде са и колко са. И там смъртността едва ли е повече от 2 на сто. По вероятно 1 на сто. Простто си нямат идея че някой е болен докато не е вече в сериозно състояние

        Коментар


        • Бреех, тая корона, колко стари никове изкара..., не е истина... )))))))))))))))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Италия - 180 нови днес, 5 умрели.
            Мислят да отварят почти всички училища в понеделник,Катедралата я отвориха днес в Милано.
            Тия ще задминат Корея до понеделник.
            Япония и Корея от утре затварят ВСИЧКИ училища.
            В Иран е трагедията - всеки десети умира. Докато в Корея 1 на 140.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Чак в погребални бюра не, но за един постапокалиптичен сценарий от години имам подготвено това-онова. Например имам скътано малко физическо злато, няколко пушки, пистолет, боеприпаси, ножове, арбалет. Нещо повече - в имота си имам собствена енергийна система (фотоволтаици), както и собствено водоснабдяване (сондажи). Имам и и 60 kW дизелов генератор, и няколко тона нафта за него, закопана в резервоари под земята. Оградата на имота ми е електрическа, като това е направено заради мечки, но нищо не ми пречи по жиците вместо безопасни кратки импулси да пусна високо напрежение с голям ток (мощност).

              Като цяло наистина съм в състояние да оцелея доста време, без въобще да се възползвам от която и да било екстра на цивилизацията. Не завися от ток, вода, горива и донякъде мога да се отбранявам, ако се появят постапокалиптични въоръжени банди. Мога да си сея в имота различни видове зеленчуци (имота ми е 40 декара), мога да си гледам различни видове домашни животни, имам си и овощна градина със стотина дръвчета, имам си и пчелин, и дето се казва с години мога да стоя вътре в границите на електрическата ограда, без да се налага да я напускам за каквото и да било.
              Това искрено ме развеселява....Да попитам след като всички останали сме измрели тока за какво ти е?Изобщо за какво ти е да си жив????Ти явно гледаш разни американски откачалки по джиографика и приемаш това истина.....60 киловата дизелов генератор????Ба си

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

                какви мадами на 90 бе, къде ти е акъла. На 90 ще си увъртян в памперсите....мадами щял да води. ...
                Чети, ма, Лалке, пише да оглеждаш, а не да водиш.

                Коментар


                • Италия + 180 нови днес, 5 умрели.
                  Мислят да отварят почти всички училища в понеделник,Катедралата я отвориха днес в Милано.
                  Тия ще задминат Корея до понеделник.
                  Япония и Корея от утре затварят ВСИЧКИ училища.
                  Германия +14
                  Франция +20
                  Last edited by hazard; 27.02.2020, 21:30.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Бе човек направо ме побърваш....Да живея дълго да погреба жена си приятелите дори децата за да вида труповете на враговете....Това не го разбирам...Аз врагове нямам не се бия и не водя войни с никого...Представям си на 90г как водя мадамите.....Боже Боже живот ли беше да го опишеш....У село един глупав дядо втората жена го изгони исинът му също и той тръгна по циганки.Накрая циганите му взеха всичките пари и къщата сега живее в една барака на край село бетер циганска колиба....То Господ кат ти вземе акъла....ма хора всякакви.А и не вярвам на тая възраст да е направил нещо освен да олигави циганката или най много да му е мляскала полуживата пишка....
                    Така се трупа мъдрост. Гледаш будалите и се учиш да не бъркаш като тях. А колкото ти е писано, толкова. Нема да спориш с Всевишния.

                    Коментар


                    • https://www.investor.bg/ikonomika-i-...gariia-299463/

                      На брифинга имаше въпроси, свързани с притесненията на личните лекари, които не разполагат с достатъчно предпазни средства – маски и ръкавици.

                      По думите на участниците от щаба личните лекари трябва да намерят начин да се снабдят, тъй като снабдяването със защитно облекло от страна на държавата било съсредоточено основно към сухопътната и въздушната граница и върху спешните екипи, които евентуално ще поемат хората със симптоми.
                      E няма такава държава....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                        Помияр е stray dog не straw dog.
                        И на мен ми включи булшит детектора като я видях тая глупост, но реших да не издребнявам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Бе човек направо ме побърваш....Да живея дълго да погреба жена си приятелите дори децата за да вида труповете на враговете....Това не го разбирам...Аз врагове нямам не се бия и не водя войни с никого...Представям си на 90г как водя мадамите.....Боже Боже живот ли беше да го опишеш....У село един глупав дядо втората жена го изгони исинът му също и той тръгна по циганки.Накрая циганите му взеха всичките пари и къщата сега живее в една барака на край село бетер циганска колиба....То Господ кат ти вземе акъла....ма хора всякакви.А и не вярвам на тая възраст да е направил нещо освен да олигави циганката или най много да му е мляскала полуживата пишка....
                          какви мадами на 90 бе, къде ти е акъла. На 90 ще си увъртян в памперсите....мадами щял да води. ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                            Имаш само един пропуск и той е в черничкото

                            Твоето .... донякъде е ........... доникъде

                            Ще дойда с 5 човека и ще те превзема за 24 часа ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Всичко , което си направил и скътал , ще стане мое .....
                            Да, за съжаление тука си прав. Най-големият проблем на постапокалиптичното общество ще е именно разпадането на това общество и превръщането му във враждуващи банди. Ще слезем до нивото на дивия запад, в който оцелява този, който стреля по-бързо. Надявам се обаче, че и сред добрите ще има бързи стрелци, пък и съвременните технологии, както и специалните знания, могат с нещичко да помогнат.

                            Например във бита има много стоки, които могат да се ползват с двойно предназначение. Какво ще кажеш за направата на взривни вещества от материали, купени от ширпотребата. Или пък за една обикновена нарезна ловджийска пуша, но оборудвана с оптически прицел, лазерен мерник и уред за нощно виждане. Или пък за най-обикновени радиоуправляеми модели на самолети, хеликоптери и дронове с FPV (камери на борда), каквито покрай моделизма сигурно имам десетки. Все дреболии, разрешени от закона, но с малко повече познания могат да станат много опасни оръжия с голям обсег на действие. Надявам се никога да не се стига до това, но знае ли човек .....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Старост - нерадост. Но барем ще се нагледаш как по реката отминават труповете на враговете ти. Всичко е до състояние на душата. Ако си депресиран и черноглед вегетарианец-въздържател, за какво да живееш? Затова се смей, весели, пий, похапвай и оглеждай младите мадами, дето вече не ги можеш. И със самоирония се радвай на живота.
                              Бе човек направо ме побърваш....Да живея дълго да погреба жена си приятелите дори децата за да вида труповете на враговете....Това не го разбирам...Аз врагове нямам не се бия и не водя войни с никого...Представям си на 90г как водя мадамите.....Боже Боже живот ли беше да го опишеш....У село един глупав дядо втората жена го изгони исинът му също и той тръгна по циганки.Накрая циганите му взеха всичките пари и къщата сега живее в една барака на край село бетер циганска колиба....То Господ кат ти вземе акъла....ма хора всякакви.А и не вярвам на тая възраст да е направил нещо освен да олигави циганката или най много да му е мляскала полуживата пишка....

                              Коментар


                              • Помияр е stray dog не straw dog.

                                Коментар

                                Working...
                                X