IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    По-същество ако този вирус тръгне без държавата да го спира с карантини неговите жертви ще са между 30% и 100% от всички други смъртни случай в България взети заедно.
    предвид на застаряващото ни население и лошото мед. обслужване (за който не може да си доплати) буквално ще покоси хората над 70 г. и тези със сериозни заболявания. Да не говорим, че понеже засяга дробове и дихателни пътища нещата се усложняват от факта, че сме номер 2(след гърците мисля ) по пушене + неволно 'изпушихме' сума ти боклуци от европа ... това няма как да не води до по-тежко каране на респираторни вируси...

    дано по-бързо се стопли времето и да отшуми.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      По-същество ако този вирус тръгне без държавата да го спира с карантини неговите жертви ще са между 30% и 100% от всички други смъртни случай в България взети заедно.
      И защо така мислиш? Няма случай в историята на човечеството, когато смъртността да е 100%. Дори чумата през средните векове е затрила 60%
      Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Maria M Разгледай мнение

        Предварителната подготовка ни е малко смешна. Епидемиолозите са на заден план, щабът се води от хирург, който не знае точно колко души се изследват в момента, ако са изследвани повече от 100 души, ще е странно. Никой не казва, че карантината трябва да важи за цялата рода и контактувалите с върналите се, което е нормално. Няма достатъчно защитни облекла за лвкарите, за хората няма маски и защита. Та май заради малкото изследвани, все още нямаме корона


        Именно това е и моето опасение...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vsic4ko_e_otnositelno Разгледай мнение
          Аз мисля, че нарочно не се дават данни, за да се всее паника. Съгласна съм, че нямаме данни за броя на заразените, но какво от това.... Знаем ли колко са починали от инфаркт, инсулт, рак и т.н. по същото време. Ами от катастрофи? Ами от отравяне? А от сърдечна недостатъчност (това ми е любимо)? Искам да кажа, че цифрите сами по себе си нищо не значат, ако нямаме база за сравнение. И пак да се позова на Груйо: Да помислим на кого е изгодна тази ситуация
          По-същество ако този вирус тръгне без държавата да го спира с карантини неговите жертви ще са между 30% и 100% от всички други смъртни случай в България взети заедно.

          Коментар


          • Аз мисля, че нарочно не се дават данни, за да се всее паника. Съгласна съм, че нямаме данни за броя на заразените, но какво от това.... Знаем ли колко са починали от инфаркт, инсулт, рак и т.н. по същото време. Ами от катастрофи? Ами от отравяне? А от сърдечна недостатъчност (това ми е любимо)? Искам да кажа, че цифрите сами по себе си нищо не значат, ако нямаме база за сравнение. И пак да се позова на Груйо: Да помислим на кого е изгодна тази ситуация
            Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vsic4ko_e_otnositelno Разгледай мнение
              Хора, успокойте се и мислете логично. Логиката няма да ви подведе и ще ви подскаже верните решения. За начало се замислете по няколко въпроса, а именно:
              1. Как така болниците нямат достатъчно маски и ръкавици, но от друга страна имат неограничен брой тестове за този корона вирус?
              2. Има ли болни хора около вас?
              3. Какво точно показват тези тестове?
              4. Защо ни уведомяват с такава точност колко точно са приети за лечение в дадена болница?
              5.Какво значат всички тези цифри, можем ли да ги сравним с друг период и да си направим изводи? И още ред други въпроси.....
              Мислете, анализирайте и не се поддавайте на паниката.
              Поздравления за Груйо Груев, който се опитва да ви вдъхне здрав раум, но вие му се подигравате.
              Нищо не ни обявяват с точност. Китайците крият цифрата на заразените и почнаха да обявяват много след като се е знаело и след като вече е имало носители на заразата.. Когато китайците говореха за 20000 заразени, според професори от Хонк Конг цифрата надхвърляла 100 000 още тогава. Много от смърните случай в началото не ги вкарваха в графата корона вирус, а различни заболяваня. Положението не е толкова розово. Китай управляван от комунистическа партия блокира цели градове. Още 2-3 града са под пълна блокада. Ако всичко беше наред нямаше да я има тая патардия. Казваха от СЗО няма страшно, малка е смъртността и прочие но щом говорят такива празни приказки значи положението не е на добре. Проблема са възрастните хора, те са много уязвими на този вирус, нямат имнуната система на млад човек.

              За Иран и Италия ни съобщяват сега а колко са починалите през Януари и началото на Февруари или ги писаха и тях настинка, грип и прочие

              Борсите се сриват навсякъде, такива спадове не е имало от години.

              Както казах дано не идва насам въпреки че според мен корона вируса вече е в България. Тия измислени и ботафорни термокамери бяха за заблуда на масите. Човек от летището каза още когато ги слагаха,че всико е пълна измислица. С нащо здравеопазване смъртността от този вирус ще гони от 10 процента и нагоре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                Ми нямат неограничен брой тестове. Ей, на в цяла Калифорния имали 200:
                https://www.theguardian.com/world/li...0811db2fafffa8
                . Only 445 people have been tested for the virus according to the CDC as of February 25. This compares to 7,100 people who have been tested in the UK and tens of thousands more abroad. In just one province in Canada (Ontario), 629 tests were conducted. So the price action in the market reflects the fear that the number of cases will explode when the testing requirements broaden.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vsic4ko_e_otnositelno Разгледай мнение
                  1. Как така болниците нямат достатъчно маски и ръкавици, но от друга страна имат неограничен брой тестове за този корона вирус?
                  Ми нямат неограничен брой тестове. Ей, на в цяла Калифорния имали 200:
                  https://www.theguardian.com/world/li...0811db2fafffa8

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                    Извинявам се за сравнението но ми се струва че е като да видиш хлебарка в кухнята. Видиш ли една, бъди сигурен че в някой шкаф вече се крият стотици
                    Ами не е така . Като видиш щъркел на пролет, виждаш ли стотици, които са се скрили?
                    Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vsic4ko_e_otnositelno Разгледай мнение
                      2. Има ли болни хора около вас?
                      Извинявам се за сравнението но ми се струва че е като да видиш хлебарка в кухнята. Видиш ли една, бъди сигурен че в някой шкаф вече се крият стотици

                      Коментар


                      • Хора, успокойте се и мислете логично. Логиката няма да ви подведе и ще ви подскаже верните решения. За начало се замислете по няколко въпроса, а именно:
                        1. Как така болниците нямат достатъчно маски и ръкавици, но от друга страна имат неограничен брой тестове за този корона вирус?
                        2. Има ли болни хора около вас?
                        3. Какво точно показват тези тестове?
                        4. Защо ни уведомяват с такава точност колко точно са приети за лечение в дадена болница?
                        5.Какво значат всички тези цифри, можем ли да ги сравним с друг период и да си направим изводи? И още ред други въпроси.....
                        Мислете, анализирайте и не се поддавайте на паниката.
                        Поздравления за Груйо Груев, който се опитва да ви вдъхне здрав раум, но вие му се подигравате.
                        Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Хонг Конг е загадка ........До Китай и има няма 100 човека болни.
                          Там блокираха границата, в същото време хората имат опит от SARS и знаят какво да правят. Правителството им веднага спря училищата, хората работят от вкъщи и така нат мерки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                            Виждам, че темата ти е интересна. Проследи Монголската следа и от там нататъка ще развиваш бавно бавно нишката докато стигнеш до Ухан.
                            Хонг Конг е загадка ........До Китай и има няма 100 човека болни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                              Виждам, че темата ти е интересна. Проследи Монголската следа и от там нататъка ще развиваш бавно бавно нишката докато стигнеш до Ухан.
                              Този който пусках в темата бе шефа на CDC в САЩ, който свиделства на живо пред конгреса или сената, не съм сигурен. Т.е. в общи линии ако излъже може да бъде съден. И би трябвало да е един от хората най-вчас в момента с тази епидемия.
                              Ако погледнеш в момента фючърсите на СП 500 са 5% надолу, голяма част от спада се случи след като почна да отговаря на въпроси. Явно не само мен не е успял да увери че поне в САЩ действат както трябва

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Не знам доколко е безобиден. Същия този тип препоръчва на хората да не носят маски и в същото време казва че трябва да се приоретизира N95 масските за лекари, защото може да не стигнат. Същия тип който казва че няма за какво да се притеснява, когато директно му зададоха въпроса трябва ли да се запасяват хората с храна и лекарства каза "Не, за сега". То е очевидно че за сега не трябва. Но очевидно не отрича вероятността това да е важно в бъдеще.
                                Виждам, че темата ти е интересна. Проследи Монголската следа и от там нататъка ще развиваш бавно бавно нишката докато стигнеш до Ухан.

                                Коментар

                                Working...
                                X