IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
    Корона вируса в Габрово не е страшен. Они са стиснати и нема да го дадат на никой. Плевен вече е страшно. Ония дават на всички...

    Ама никой не иска

    Коментар


    • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

      Не си ме разбрала правилно. Не говоря за ограничаване на информацията, а за умишлено раздухване на паника от медиите, които едностранчиво се концентрират само на "страшните" числа, факти и думи, а не казват за сравнение, че, например, при пандемията 2009 година от свински грип са се заразили 0.7 - 1.4 милиарда и са умрели 150 - 500 хиляди. Или заедно с числата на короната да дават числата на гриповете А, Б и подобни.
      Ние тука във форума ги давахме, ама вие не ги приехте.

      При обикновен грип заразяването варира между 10% и 30% от населението. Смъртността варира между 0.02% и 0.07% зависи колко е тежък грипа (средно 0.05%).

      При тоя вирус смъртността изчислена на база починали/заразени при младите е 0.2%, при възрастните скача още повече. Средната я дават 1-2%.

      Демек дори и за младите това нещо е 10 пъти по-смъртоносно (ако вземем най-оптимистичния вариант). За възрастните вече отива над 100 пъти по-смъртоносно (въпреки че и другия грип сигурно е по-смъртоносен и за тях).

      Ако приемем средната за 1% спрямо другата средна от 0.05% отива 20 пъти по-смъртоносен.

      И това е не база починали/заразени. Коректната сметка обаче е на база оздравели и починали. Щото тея дето са болни те са в различен стадий и не знаем накрая в коя група ще влязат в тези на починалите или в тези на заразените. Отделно не знам каква част от заразените показват симптомите и се стига до усложнения. Сигурно има хора, които го изкарват на крак без да забележат. Така, че това прави сметката още по-трудна.


      Освен това за обикновения грип се знае почти всичко и е предвидим. Знае се как и кога се разпространява. Знае се какви ще са последствията и пр.

      Докато това нещо е ново и все още малко се знае за него.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

        Сутринта дадоха една жена пред Плевенската болница да я връщат от химиотерапия. Настанал е медицински хаос и сега седмица поне ще пренареждат реда в медицинските заведения. А трябваше досега да са ги проектирали и проиграли тези промени. Защо у нас всичко става със закъснение? Направо се смайвам, как в Германия с над 1100 заразени нямат още смъртен случай.
        И аз го видях - така си беше!
        Излъчване на такива събития он-лайн действа по един крайно обезсърчителен начин и естествено поражда желание за крайна реакция.

        Само заради истината, да допълня. В момента в студиото беше министър Караниколов като представител на правителството.
        Неговото мнение не е меродавно от здравна гледна точка, но в организационен план има стойност. Поканиха го да коментира казуса с пацинтката на химиотерапия.
        Смислово каза: нямахме представа къде вирусът ще се появи изначално. Насочваме ресурси, координираме и адаптираме програмите за действие. Още утре нещата трябва да изглеждат по друг начин!

        Не е необходимо да се изтъква, че подобен отговор поражда ред други въпроси - знам го добре! Да, едно организирано и мотивирано общество върши нещата по друг начин, ние не сме такова! Тук всичко става по друг начин, минава се през поредица от грешки и т.н.
        Такива сме си!

        Разчитаме, надяваме се, че до ден -два ще има по-адекватни реакции.

        Матеев, едно колегиално предложение, опитай да се сдържаш и не отговаряй на открити и целенасочени провокации.
        В моите очи и в очите на огромното и преобладаващо мнозинство на нормалните хора, които четат форума, това в никакъв случай няма д а те направи слаб.
        Ако си решил да водиш дела, води ги!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

          Аз знам, да. https://flucamp.com/contact/
          Не виждам кво значение има къде живееш. Ясно си казват че през цялото време ще си под карантина в тяхна стая, която ще е в ЮК.
          Благодаря.
          Горните неща и аз прочетох.
          Ти по-конкретно нещо знаеш ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
            Мисля да се пиша опитно зайче по изследванията на бъдеща ваксина – срещу заплащане.

            Но тези като че ли приемат само живеещи в Англия, макар и да не намерих явно казано това нещо:
            https://flucamp.com/our-trials/#Flu-...on-cold-trials

            Някой знае ли къде и как може да се кандидатира за подобно нещо?
            Аз знам, да. https://flucamp.com/contact/
            Не виждам кво значение има къде живееш. Ясно си казват че през цялото време ще си под карантина в тяхна стая, която ще е в ЮК.

            Коментар


            • Корона вируса в Габрово не е страшен. Они са стиснати и нема да го дадат на никой. Плевен вече е страшно. Ония дават на всички...


              Коментар


              • Първоначално изпратено от ona Разгледай мнение

                Няма как нечия некадърност да бъде оправдана с необходимост от ограничаване на информацията -това би било крачка назад в развитието.
                Не си ме разбрала правилно. Не говоря за ограничаване на информацията, а за умишлено раздухване на паника от медиите, които едностранчиво се концентрират само на "страшните" числа, факти и думи, а не казват за сравнение, че, например, при пандемията 2009 година от свински грип са се заразили 0.7 - 1.4 милиарда и са умрели 150 - 500 хиляди. Или заедно с числата на короната да дават числата на гриповете А, Б и подобни.

                Коментар


                • Мисля да се пиша опитно зайче по изследванията на бъдеща ваксина – срещу заплащане.

                  Но тези като че ли приемат само живеещи в Англия, макар и да не намерих явно казано това нещо:
                  https://flucamp.com/our-trials/#Flu-...on-cold-trials

                  Някой знае ли къде и как може да се кандидатира за подобно нещо?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    https://www.flagman.bg/article/208574 Будистки монах предсказал заразата с коронавируса преди 100 години
                    Принципно, ако през 2020 пишеш от името на 100 годишни будистки монаси, предсказанията може да са удивително точни. Знаеш ли че Ванга е казала, още преди 3 века, "На денот на женските у Италянско ке умрат 133 от кралскиот вирус и ке има масов локдаун"?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                      Защо се хАбиш да отговаряш на паникьори? Само ги караш да се чувстват значими...
                      Този не е паникьор, той е ЛЪЖЕЦ. Знае какви лъжи плещи и го прави УМИШЛЕНО.

                      Коментар


                      • Защо да се пропусне лечението ? Ще закъснее ден - два, докато нещата напаснат организационно в съответната болница . Няколко дена по - късно не е никакъв проблем , че да се вдига паника .
                        Last edited by xkm; 09.03.2020, 12:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Ама ти нали си супер подготвен? Защо купувА леща, батерии, олио? Страшен лъжец си, няма недостиг на животоспасващи лекарства. Нито на леща. Нито на ориз. Нито на тоалетна хартия.
                          Защо се хАбиш да отговаряш на паникьори? Само ги караш да се чувстват значими...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                            И това е заради целенасочената паника, създавана от медиите и поддържана от стадото".
                            Няма как нечия некадърност да бъде оправдана с необходимост от ограничаване на информацията -това би било крачка назад в развитието.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Недостига на животоспасяващи лекарства вече се появи. Жена ми е болна от рак и веднъж месечно ходи в болницата на имунотерапия, която преставлява вливане на някакви химикали, целта на които е да поддържат рака в ремисия. И сега в сряда трябваше да отиде на поредното вливане. Да, ама с появата на коронавируса в Габрово въведоха карантина на болницата и забраниха всякакви планови операции и манипулации.

                              И сега въпросът ми е следния - значи ли това, че с тази заповед правителството дефакто подписа смъртната присъда на всички раковоболни, които се нуждаят от поредната си месечна имунотерапия? Утре ще звъня по телефона да проверя в болницата имат ли някакви разпоредби за този проблем, или в бързината и паниката са разпоредили една недомислица, застрашаваща живота на много на брой раковоболни.

                              За който не знае, препаратите за имунотерапия не могат да се купят от аптеката. Изписват се персонално и поименно от София и се доставят в деня, в който трябва да се извърши вливането. Пропускането дори и на едно единствено вливане означава, че рака отново ще се активира и резултата от това сами се досещате какъв ще бъде.
                              Ама ти нали си супер подготвен? Защо купувА леща, батерии, олио? Страшен лъжец си, няма недостиг на животоспасващи лекарства. Нито на леща. Нито на ориз. Нито на тоалетна хартия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                                Съгласна съм. Нарушените вериги на доставки ще станат по-осезаеми след месец, ако продължат да карантинират цели промишлени зони и на Запад.
                                Ако надделее и паниката ще е още по-тежко, особено, ако се създаде недостиг на животоспасяващи лекарства, вкл и поради презапасяване и масово изкупуване...
                                Надявам се, скоро със затоплянето да се нормализират нещата
                                https://www.flagman.bg/article/208574 Будистки монах предсказал заразата с коронавируса преди 100 години

                                Коментар

                                Working...
                                X