IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Помня едни опашки в КАТ за газовите уредби, дали ги има още? Това е много важно газовата уредба да има точна документация в срок

    Коментар


    • ..
      Last edited by barovec; 12.03.2020, 01:25.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Доброто време за пазаруване започна на 23 01 2020 и беше до към средата на февруари.В момента е лотария всяко ходене в голям магазин .Ако е неизбежно добрия вариант са борсите на едро и да се пазарува на стек или кашон.Потока от хора е сравнително малък.Цената е 20% по-ниска.Взима се количество добре пакетирана стока.
        Аз имам доста неща ако наложат карантина, но не съм готов за пълно бункериране ако искам да ям здравословно (доколкото мога) наложи преди няколко дни да ида до един Лидъл, ходих 20 минути преди затваряне имаше 6 души вътре днес минах през два малки магазина хранителен и плод зеленчук в хранителния имаше трима души в 16:20 (нарочно избрах такъв час да съм преди тези от работа ) и 1 човек в плод зеленчука...
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
          Човек може да се зарази на всякъде, както казах Божа работа е, но едни от най-опасните места за мен са 2. Извън барове, кина, театри, стадиони и тн! А те са следните:

          1. Градски транспорт
          2. Големи магазини или молове на климатична вентилация

          Добра опция за хранителните магазини специално е да се пазарува за повече дни по списък и да не се ходи в час пик. Сутрин с пенсионерите 9-11. 12-14 работещи обедна и 17-19 след работа за пазар.
          Доброто време за пазаруване започна на 23 01 2020 и беше до към средата на февруари.В момента е лотария всяко ходене в голям магазин .Ако е неизбежно добрия вариант са борсите на едро и да се пазарува на стек или кашон.Потока от хора е сравнително малък.Цената е 20% по-ниска.Взима се количество добре пакетирана стока.

          Коментар


          • Пред супермаркет в Северна Италия


            Който "паникьорски" си е накупил храна миналата семдмица сега не трябва да се реди с други потенциално заразени по опашки




            mWPCloud.com

            Коментар


            • Човек може да се зарази на всякъде, както казах Божа работа е, но едни от най-опасните места за мен са 2. Извън барове, кина, театри, стадиони и тн! А те са следните:

              1. Градски транспорт
              2. Големи магазини или молове на климатична вентилация

              Добра опция за хранителните магазини специално е да се пазарува за повече дни по списък и да не се ходи в час пик. Сутрин с пенсионерите 9-11. 12-14 работещи обедна и 17-19 след работа за пазар.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                Майк, ти изолира ли се?
                Ще пробвам да си огранича контактите с външния свят, до колкото мога.

                И със сигурност ще елеминирам ненужни посещения на барове или претъпкани с хора локации.

                Божа работа е! Нищо не е на 100%. Но ако човек не взима никакви мерки, шанса за зараза е по-голям!


                п.п.

                Аз не вярвам на глупостите, за сигурното заразяване на 70% от населението! За мен, който се опази да не се зарази до средата на май, запазва голям шанс изобщо да не се зарази!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                  Добре, но не писа с кое не си съгласен. С това, че от средата на януари са открити първите заразени (като имаше по-рано из италианските медии и препратки към октомври)? С това, че за месец нямаше експоненциално нарастване на заразени и смъртни случаи, за разлика от днешните темпове?
                  Болестта не става по-малко заразна или смъртоносна, дори и да липсва медийно взиране, нали така? Само расъждавам и се чудя.
                  Има силно заразни болести, но досега не си виждал лекари в инфекциозни звена, предполагам, с тези скафандри. Всичко това засилва една картина на сюрреализъм, който струи от всеки екран и масово покосява и психиката на хората.
                  В нито един момент не съм писала, че не е опасен вируса. Категорично съм за информиране и взимане на всички целесъобразни мерки.
                  Харесва ми и че покрай истерията, хората започнаха да си мият по-често ръцете(не че преди не е трябвало)
                  Но, засега на база всички данни, мисля че много се преекспонира със страховете, с някаква цел.

                  Впрочем, масовото събиране в общи помещения на заразени с различни по-критичност клинични картини утежнява още повече положението.

                  В Италия явно обичат да се гъбаркат с пациентите и от едно преекспониране са взели да ги настаняват в такива болници за да плашат хората Иначе да масовто събиране утежнява положението ама като си напълниш болницата къде да ги сложиш преди да решиш кой да живее




                  източник https://www.dailymail.co.uk/news/art...k-worsens.html


                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Майк, ти изолира ли се?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                      За мен това е най-добрата за момента статия, с убедителни модели и симулирано развитие на епидемията. Статията е сериозна и изисква внимание.

                      Както много от нас подозираха, развитието в повечето страни от ЕС ще бъде катастрофално в сравнение с Китай. Дано идиотите гласували за либерализъм си вземат поне минимална поука от планините трупове, които вече са неизбежни.
                      Не е необходимо да имаш тираничен режим като в Китай, за да имаш ефективна карантина! Необходимо е просто да имаш достойни политици, които да могат да вземат трудни решения от към икономика.
                      В България, Бойко ти каза какво е най-важно за него! ИКОНОМИКАТА да не се счупила. Всичко друго е на заден план!!!
                      Същите тези политици съм убеден, че ако застанат пред обществото и обяснят нивото на заплахата, това също би имало дисциплиниращ ефект.
                      На следващо място, поставяне на реални глоби при не спазване на режима, също е нещо съвсем нормално!

                      Убеден съм, че при това положение, огромната част от обществото ще спазва карантината! Тези, които си позволят да не я спазват, навярно ще са и от първите умрели. Това, което се е случило с тях, допълнително ще дисциплинира, всички, включително и тези, които първоначално са си позволявали да клинчат или да не приемат нещата сериозно!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Aз мога да го твърдя, но не мога да го гарантирам, както и никой не може да гарантира нищо дори за утре. Но мога да предложа бас, нали съм болен на тази тема, че след два месеца короната няма да е на топ позиция, т.е. няма да убива по 3000 души на ден.Дори и в интервал от седмица няма да има такава седмица с да речем 21000 мъртви от короната за тази седмица. В това съм убеден, затова и търся някой, който да застане срещу мен не са мо с драсканици в нета, но и с нещо друго. Обаче няма такъв ник. Не подценявам болестта и както казах и преди, смъртта дори и на един човек е трагедия, но истерията е по-ужасна от всичко друго. Не си спомням кой велик ум беше казал, че всички умират по веднъж, само страхливците умират всеки ден по малко
                        На база на данните които идват последните дни спокойно може да се каже че вируса е доста опасен за хората над 60 години.Ако в ЕС не се карантинират всички държави има немалка вероятност да има ден с повече от 3000 жертви само в държави от ЕС-прекалена свободия и много възрастни хронично болни.......Аз съм готов да се обзаложа че до 11 09 2020 година ще има ден с 3000 жертви.Това е неизбежно .Застаряващи нации.....
                        Last edited by Hermes73; 11.03.2020, 23:52.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                          дори и любовта може да ни убие, но и короната не прощава, да си *** майката

                          Коментар


                          • Коментар


                            • За мен това е най-добрата за момента статия, с убедителни модели и симулирано развитие на епидемията. Статията е сериозна и изисква внимание.

                              Както много от нас подозираха, развитието в повечето страни от ЕС ще бъде катастрофално в сравнение с Китай. Дано идиотите гласували за либерализъм си вземат поне минимална поука от планините трупове, които вече са неизбежни.

                              With everything that’s happening about the Coronavirus, it might be very hard to make a decision of what to do today. Should you wait for more information? Do something today? What? Here’s what I’m…

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                                Добре, но не писа с кое не си съгласен. С това, че от средата на януари са открити първите заразени (като имаше по-рано из италианските медии и препратки към октомври)? С това, че за месец нямаше експоненциално нарастване на заразени и смъртни случаи, за разлика от днешните темпове?
                                Болестта не става по-малко заразна или смъртоносна, дори и да липсва медийно взиране, нали така? Само расъждавам и се чудя.
                                Има силно заразни болести, но досега не си виждал лекари в инфекциозни звена, предполагам, с тези скафандри. Всичко това засилва една картина на сюрреализъм, който струи от всеки екран и масово покосява и психиката на хората.
                                В нито един момент не съм писала, че не е опасен вируса. Категорично съм за информиране и взимане на всички целесъобразни мерки.
                                Харесва ми и че покрай истерията, хората започнаха да си мият по-често ръцете(не че преди не е трябвало)
                                Но, засега на база всички данни, мисля че много се преекспонира със страховете, с някаква цел.

                                Впрочем, масовото събиране в общи помещения на заразени с различни по-критичност клинични картини утежнява още повече положението.
                                Трябва немедлено да се наложи тотална карантина за 20 дни. Всите бугари в отпуска. Шоково, но работещо и решаващо проблеми. Никой да не си подава носа без причина, Това ще спаси много животи, а за сметките на БХ да не говорим - в пъти по-малки разходи. Не знам какво се чудят и маят. Кризисни щабове и алибали. - тва са тотално излишни разходи без особено голяма полза. На всички ни е ясно, че ще го докараме до момента когато, както казваш, експоненциалното разпространение на вирусната гад, ще ни принуди да се сгърчим до положението на италия. Е за какво да не направим иновацията, да сме по-добри от италия и веднага да спрем вируса.?? Въпрос от положение на някои държавници да имат или нямат топки. Че нямат е ясно, следва другото ... техната ****
                                Last edited by zlatna treska; 11.03.2020, 23:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X