IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Поне 14 дена ще минат да се усети забавяне като ефект от карантината.в Италия.
    А тези новоболните днес са се заразили преди поне 14 дена.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Ами ако китайците, улисани от епидемията, просто са пропуснали да направят аутопсия на хората, умрели като талпи?
      Или още по-лошото - ако вече знаят истината, но тя да е толкова страшна, че веднага са я засекретили, за да не създават паника?

      Нали си наясно, че ако някога наистина се появи опасност от някакъв апокалипсис, властимащите до последно ще държат стадото в неведение, докато те самите използват всички ресурси на планетата, с цел да спасят себе си и едно малко количество богопомазани хора от елита.

      ПП: Засега обаче според мене няма никаква опасност, защото ако имаше нещо такова, някои хора от елита още от сега щяха да се покрият в миша дупка, за да не ги хване короната. Те обаче правят точно обратното - заради популизма безотговорно ходят насам-натам без маски и короната ги лови един по един по бели гащи.
      Заради популизъм,а и не само...Заради бизнеса, не се предприемат необходимите радикални мерки / 20 дневна пълна карантина/, за да се препятства разпространението на болестта. Разбирам, че за бизнеса ще има големи загуби от подобни мерки, но ако не се предприемат /вече ми се струва, че е късно/, ще стане страшно и щетите, ще бъдат несъразмерно по-тежки, в сравнение с финансовите загуби....Китайската народна република показа как може да се ограничи и да се овладее тази пандемия. Европа е състарена, лигава, слаба, беззъба, нерешителна, безпомощна....МОЛЯ СЕ НА ГОСПОД БОГ, дано не повторим сценария в Италия!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение


        ПП: Засега обаче според мене няма никаква опасност, защото ако имаше нещо такова, някои хора от елита още от сега щяха да се покрият в миша дупка, за да не ги хване короната. Те обаче правят точно обратното - заради популизма безотговорно ходят насам-натам без маски и короната ги лови един по един по бели гащи.
        Ким май се е поркил вече

        https://www.dailymail.co.uk/news/art...ronavirus.html
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Дублирано!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Извън миенето със сапун, което се оказа неудобно, защото невинаги до тебе има чешма или сапун, аз прилагам миене със спирт. Мислех с ракия, но ми дожаля. Та имам си в джоба една малко шишенце със спирт, и след всяко пипане на дръжка на врата или копче на асансьор или какъвто и да бил чужд предмет, пипан от някой друг, си измивам ръцете с няколко грама спирт.

            Нещо повече - у дома си дезинфекцирам устата и гърлото с ракия (жабурене), лицето с одеколон за бръснене, а носа - със спирт. Установих, че е безопасно да си бръкнеш в носа с кутре, натопено в спирт. Мислех си, че много ще пари, но точно обратното - става ти приятно и мирише приятно.
            Пиша по по повод на това мнение:

            Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Извън миенето със сапун, което се оказа неудобно, защото невинаги до тебе има чешма или сапун, аз прилагам миене със спирт. Мислех с ракия, но ми дожаля. Та имам си в джоба една малко шишенце със спирт, и след всяко пипане на дръжка на врата или копче на асансьор или какъвто и да бил чужд предмет, пипан от някой друг, си измивам ръцете с няколко грама спирт.

            Нещо повече - у дома си дезинфекцирам устата и гърлото с ракия (жабурене), лицето с одеколон за бръснене, а носа - със спирт. Установих, че е безопасно да си бръкнеш в носа с кутре, натопено в спирт. Мислех си, че много ще пари, но точно обратното - става ти приятно и мирише приятно.
            Матеев, наистина се надявам съпругата Ви да се подобри! Трогнаха ме предишните Ви мнения, в които описнвате трудностите, срещу които сте изправени в момента.
            Обръщам внимание на текста от мнението Ви от днес, което цитирам в настоящото съобщение, обозначен в черен цвят и подчертан.
            Съветът ми е да си закупите дезинфектант /какъвто намерите, защото е кът/. Аз лично предпочитам геловете и съм се запасил, но напоследък не се откриват никъде и отскоро преминах за ежедневна дезинфекция на ръце, уста и дори на носа с течен дезинфектант. на HMI. Не е необходимо да си бъркате с пръст в носа, за да нанесете спирт. Може да си закупите пулверизатори / по дрогериите и в матазините за биепродукти и козметика има пластмасови бутилчици от по 50 мл, 100 мл, които са подходящи за ежедневно носене в джоба на сакото на костюма или в борсета/ . Интелигентно, ефикасно и най-вече много добре разприскващо се нанася дезинфектант с тях.

            Ето снимки, как аз съм решил засега въпроса з дезинфектантите, които използвам, когато не съм вкъщи или в офиса и нямам достъп до вода за миене, понеже отскоро закупих течен дезинфектант/просто такъв намерих /. Хубавата новина е, че е с концентарация 72 % етилов алкохол, докато при гелчетата, които се продаваха по аптеките, беше средно 60-63%

            ....

            Аз използвам за ежедневна дезифекция /след изминаве на ръее и когато нямъм достъп до течаща вода/ дезинфектант течен / (72% концентрация на етилов алкохол), използва се в медицината. не споменавам марка и конкретен продукт, за да не се третира от форумната управа, като реклама. За удобство, понеже разфасовката е 750 милилтра, си купувам пулверизаторчета от по 50 и 100 мл и си ги държа по джобовете на дрехите. Раздадох на роднини и на най-близк приятели, които се оказаха без нищо.
            И варианта на гел:/750 мл/.


            И още нещо, понеже виждам, че и Вие като мен сте своего рода PREPPER, ето Ви рецепта, как в домашни условия, лесно и достъпно /все още/ да си правите дезинфектант:-гел за ръце, ако не успеете да немерите дори течен дезинфектант, ето Ви рецепта, как да си приготвите сам,в домашни условия дезинфектиращ гел за ръце.

            Пропорции:

            1. Етилов алкохол/спирт/ медицински с концентрация 95% от аптеката или изопропилов спирт. - 75-80% части
            2. Гел /козметичен/ от алое вера / 20 %-25%/

            Съставките по т.1 и т.2 са в съотношение 75%-80% етилов алкохол, към 25-20% алое вера, във вид на гел.
            Незадъжителни съставки:

            3. Ако желаете аромат - може да се капне няколко капки лавандула или длуга есенция, но не мисля, че е необходимо.
            4. Глицерин / за да не изсъхва кожата на ръцете/ и да придаде по-желиран вид на сместа.

            Но съставките, по т.3 и т.4 не са задължителни Лично според мен, е по важно да съм дезинфектиран и изчистен, а не да ми е нежна кожата на ръцете. мъже сме все пак.


            Та, горецитираните продукти ги смесвате /разбърквате/ много щателно, интензивно, продължително време до получаване на еднороден разтвор..
            Воала-готово имате дезинфектант. Нито е сложно, нито изисква специални лабораторни условия, просто идеално почистена кухня, нова чиста купа, мерителна каничка /или спринцовка от 20 мл или 50мл за точно съотношение на пропорциите/

            Само да кажа , поради устойчивостта на коронавирусът, аз залагам на минимум 75% етилов алкохол, дори е по -добре, с оглед вирусоцидно действие, пропорцията да бъде 80 %.. Имайте предвид, „е дезинфектантите за ръце в хирургията и въобще в медицината са с концентрация на етилов алкохол 72-75 %.


            Настоящото съобщение е продиктувано единствено от желание за взаимопомощ / просто не е истина, какт 95% от хората изобщо нямат никаква подготовка и никакви запаси за подобна ситуация/.
            Установено заразените хора в София са вече 23 броя...само за три вечери ...
            Last edited by Dragodanov; 12.03.2020, 20:51.

            Коментар


            • Това което пусках онзиден за сплескване на кривата при карантина ама от медия





              https://www.dailymail.co.uk/news/art...ide-China.html
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Преди малко ми се обади братчедката от Италия. Прочела, че хабитатя си имаме корона и сега много притеснена. Здравеопазването в България никакво го нямало ..., сега щяла да има да ни мисли /най-вече брадчед си/.
                Добре се бях излегнала на дивана, щот иначе щях да падна. У Италията мрат като пилци, ама при нас положението било плачевно.
                Наздраве, Мрънкало!
                Трябваше да й отвърнеш със същата загриженост. Питай я кога ще я приберат в кутията за изоланти? Наздраве, Дрънкалке!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                  Настане вечер, ракия налеем,
                  мезета обсипят хола ни тесен,
                  Металика звучи, ветар повее,
                  вируса бега - живота е песен!

                  Отпуснете тия души най после,света все още е жив!
                  Моряк си ти, ще отплаваш в морето и ще се скатаеш из некой островен залив. А ний на брега ще чакаме бутилка с писмо от теб, да ни осведомиш, дали с корона си заминал или си си останал некоронован. А вирусът верно бега, ма в нашта посока.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Новите бройки показват, че при контактите бързо се прехвърля заразата и на наша почва. Което ме усъмнява, че завръщащите се от Италия някой ефективно ги проследява и контролира. На границата трябва да стават тези неща - набиване на канчето и предупреждение за самоизолация. И понеже имаме голям обмен на хора с Италия, няма да може да спрем инфектираните или да ги държим под похлупак. Както отдавна констатирах, не може да се спре заразата, но трябва да се забавя. Най-вече държавата да е адекватна и да търси, да проследява редиците на заразените. Засега се пробва да го прави, но нарасне ли бройката, всичко ще излезе от контрол.
                    Преди малко ми се обади братчедката от Италия. Прочела, че хабитатя си имаме корона и сега много притеснена. Здравеопазването в България никакво го нямало ..., сега щяла да има да ни мисли /най-вече брадчед си/.
                    Добре се бях излегнала на дивана, щот иначе щях да падна. У Италията мрат като пилци, ама при нас положението било плачевно.
                    Наздраве, Мрънкало!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение

                      За да задълбочим знанието по въпроса, ето още малко данни, които четох още преди месец в една от първите научни публикации във връзка с генома на вируса: въпросните HIV spike protein-и се кодират от два доста подредени локуса в генома, които на всичко отгоре съдържат по точно 3 копия във всеки локус с еднакво разстояние по между им... обмисляте ли го това... някой се е постарал гадинката да е тройно подсигурена, че независимо какво мутира, винаги ще може да транскрибира достатъчно от най-важния си протеин, който отговаря за успешното инфектиране. Казвам НЯКОЙ, защото природата не работи толкова подредено - ако това беше ествествена мутация щеше да е мармалад в генома.
                      Въпросните s-протеини закрепят вируса към CD4+ T-клетките и точно както при СПИН имунната система е безсилна, защото това са нейни клетки и точно те трябва да помагат в защитата (те за това се казват и T helper cells)
                      Изродия.... обясни малко по-подробно за локуса и генома. Мисля че и другите незапознати, ще са благодарни.
                      Благодаря!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                        Настане вечер, ракия налеем,
                        мезета обсипят хола ни тесен,
                        Металика звучи, ветар повее,
                        вируса бега - живота е песен!

                        Отпуснете тия души най после,света все още е жив!
                        Не сме пияни! Ваксинирани сме.
                        Наздраве!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                          Настане вечер, ракия налеем,
                          мезета обсипят хола ни тесен,
                          Металика звучи, ветар повее,
                          вируса бега - живота е песен!

                          Отпуснете тия души най после,света все още е жив!
                          10+ за Металика
                          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                          Коментар


                          • Настане вечер, ракия налеем,
                            мезета обсипят хола ни тесен,
                            Металика звучи, ветар повее,
                            вируса бега - живота е песен!

                            Отпуснете тия души най после,света все още е жив!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Ами ако китайците, улисани от епидемията, просто са пропуснали да направят аутопсия на хората, умрели като талпи?
                              Или още по-лошото - ако вече знаят истината, но тя да е толкова страшна, че веднага са я засекретили, за да не създават паника?

                              Нали си наясно, че ако някога наистина се появи опасност от някакъв апокалипсис, властимащите до последно ще държат стадото в неведение, докато те самите използват всички ресурси на планетата, с цел да спасят себе си и едно малко количество богопомазани хора от елита.
                              В Китай да пропускат? Ти се шегуваш. По-скоро е второто ти предположение. Само че там овладяват нещата и оставят европейците да се гърчат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                                Да не стане като италия че след три седмици ще сме без болнична система за каквато и да е оперативана намеса аз съм се самоограничил колкото мога
                                Новите бройки показват, че при контактите бързо се прехвърля заразата и на наша почва. Което ме усъмнява, че завръщащите се от Италия някой ефективно ги проследява и контролира. На границата трябва да стават тези неща - набиване на канчето и предупреждение за самоизолация. И понеже имаме голям обмен на хора с Италия, няма да може да спрем инфектираните или да ги държим под похлупак. Както отдавна констатирах, не може да се спре заразата, но трябва да се забавя. Най-вече държавата да е адекватна и да търси, да проследява редиците на заразените. Засега се пробва да го прави, но нарасне ли бройката, всичко ще излезе от контрол.

                                Коментар

                                Working...
                                X