IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

    Ама то пише че са питали правителсвената информационна служба
    Колега прав си, но аз схванах въпроса ти по коренно различен начин и по тазди причина се побучи шум в тръбата.

    Знаеш как е понякога ... Вторият хармоник влиза в резонанс със способността за четене и възприемане на текст.

    Новината беше отразена в много медии, но поради някакви причини аз си избрах една конкретна поради особени съображения и реших, че твоят въпрос визира точно избора ми.

    Коментар


    • Аз също събрах интресни впечатления от София.

      Около 18.00 часа минах покрай детска площадка, където примерно 20 хлапета беснееха, видимо опиянени от хубавото време. Вероятно си ги представяте, тропат като малки слончета с тромавите си крачета, крещят с дразнещ фалцет и безчинства без никакъв контрол. В същото време майките седяха скупчени по пейките и пушеха кахърно цигари. Не знам за какво говореха - вероятно за короната.

      Малко след това направих сериозна грешка. Реших, че не е удачно д а се завра в голям магазин и се отбих в среден такъв, където обикновено почти няма хора. Грешка, грешка! Обичайното опипване и стискане на всякакъв вид стока, ама сега също съпроводено от завиране под носа и помирисване на плодове и зеленчуци.

      Притичах с извърната глава и се наредих на единствената работеща каса, като предвидливо оставих около метър от стоящия пред мен. Това ми поведение очевидно не се хареса на како-лелята, която застана след мен и много скоро станах обект на яростна забележка. В пълно самообладание промълвих следното:
      Госпожо, от няколко дни страната се намира в специфични условия, които предефинират битовите и културни навици!
      Тя окръгли очите и се обърна с въпросителен поглед към съпровождащия я господин. Онзи само съчувствено вдигна рамене. В погледа му се четеше: Остави човека, не виждаш ли, че не е добре!

      Половин минута по-късно стоящият пред мен се извърна, забеляза свой познат отзад, приближи се до мен и двамата проведоха някакъв идиотски, екзалтиран разговор на висок глас.

      След още малко в едно служебно помещение в ъгъла двама мъже се сбиха, стана як въргал, единият получи сериозен хематон на окото. Касиерът спря работа и започна да вика полиция.

      С триста зора платих проклинайки се и се измъкнах.

      Отвън на входа имаше двама млади. Очевидно мъжът (по-високият индивид) имаше коса до кръста и беше със странно отнесен поглед. Малко след това, с отработени и професионални похвати на хора, които вероятно са изкарали ендоскопски курсове за напреднали, младежите започнаха ентусиазирано да изследват взаимно сливиците си.

      Прибрах се в потрес!

      Last edited by nachev; 12.03.2020, 23:31.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

        35 C градуса е там
        Лошото е, че 7-те ново заразени са в София.
        Децата им и/или внуците вероятно ще минат незабелязано болестта, но са бързи разпространители в предвид многото и непредпазващи контакти.
        Де факто, след две-три седмици може да има по 100 на ден в София.
        A пък в Бахрейн е още по-топло, но имат 200 заразени. В Катар пък са 262 - не е като да е зима там, нали? Вирусът е избирателен, просто е посян на правилните места. Колкото до Италия, познавайки самите италианци - лъжат и преувеличават броя на загиналите, за да лапнат някое евро - стандартно като за тях. Странно, но Словения, която е съседна на една от най-засегнатите провиниции като Венеция (Венето май се водеше) има само 96 заболели, а нямащата нищо обшо Исландия има 112 - парадокс ли е? Едва ли!

        Апропо, този вирус все още е едно голямо нищо - свинският грип е убил 0,5 милиона души, като са заболели 1,5 милиарда души, а не е обявен за пандемия и истерия нямаше. Сега обаче има, ще затваряме света, обявиха го за пандемия при едва 100К заболели и т.н. Случайност? Едва ли, но трябва и малко да се мисли, само с призиви да спасим всички и как умрял цял един човек (ок, трагедия е за близките му/ѝ) наистина сами се убиваме. Ежедневно!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Там е горещо.
          Руския проф. каза че умирал над 56 градуса... на сянка е по-малко там...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            А ясно вируса бил расист аз пък се чудех що у Африка дет същата работа кат у Индия пак само двуцифрен брой на заразени в повечето Държави.
            Там е горещо.

            Коментар


            • Да нахвърлям набързо какво се случва в Италия.Ако някой има инфо, моля да сподели.
              Имам много приятели и контрагенти там, и последните няколко дни се чуваме, по-няколко пъти на ден.
              От вчера имат нов декрет, който затваря и фариките, баровете(кафетата), ресторантите,
              Фризьорски салони, магазин и т.н.
              Училищата са затворени повече от месец.
              Остават да работят хранителните магазини, аптеките и някои сервизи.
              Имат карабинери и полицаи на всички входове и изходи на градовете, както и на възловите места в
              вътре в града.Спират почти всичко наред.
              Няма проблем да се движиш, ако имаш основателен мотив.
              Среща с приятел, покупка на чадър и т.н., НЕ се толерират.
              До хранителен магазин ПЕША, е рарешено само на един член на семействоото.
              Камионите с храна вода, гориво и т.н. се движат без проблем, така е гарантирано достатъчно количество на всичко от първа
              необходимост в магазините и избегната масовата паника и опразването на рафтовете.
              Това е в северната част.Така ще е до 25март, до ново нареждане.
              Относно индивидуалната хигиена и дисциплина:
              Техните съвети.
              Не се ръкувай с никой.Говори с хората, като стоиш на разстояние.
              Измивай си ръцете и устата по няколко пъти на ден.
              Ползвай дезинфектанти и т.н.
              Пий вода често.Не ходи където има много хора.
              На обществени места, ресторанти барове и т.н.
              Според тях, проблема е , че всички са подценили ситуацията в началото.
              Сега всчики си стоят по къщите и спазват указания.Ако си под карантина и не я спазваш
              си подсъден.
              В началото всички ми казваха, че това е един обикновен грип, една настинка.
              Сега всички са на друго мнение, платено с висока цена.Това прилича на нашите тигри, които борят короната с домашнярка.
              Всеки който пие ракия, не му трябват маски, дезинфектанти и т.н.
              Заразен човек може да не знае че е заразен и 15-20 дена да сее зараза, преди да разбере какво се сучва.
              Представете си за такъв период колко хора може да бъдат заразени, и послследствията от следващите заразоносители.
              Това се случва в момента.Според тях този период с невярването и хаоса е преодолян и всички спазват мерките.
              За тях, вируса вече е контролиран и е въпрос на време да премине.
              Северната част са богати и здравеопазването е на супер ниво.Когато фабриките не работят, правителството плаща заплатите на
              работниците.Т.е парите са гарантирани.Не така седят нещата в малкия биузнес, който е обвързан с наеми, банки и т.н.
              В Милано на много магазини има табели-тотална разпродажба поради затваряне и .т.н.
              Днес по улиците на София беше сравнително спокойно, все едно е празник и всички са в Гърция.
              Ако се развие с такава скорост, както в Италия-жална ни майка на всички.
              Вярно, че физически силен издрав човек, може да го преживее на крак.
              Но, короната удря хората с проблеми, а такива изобщо не липсват тук.
              Предполагам, че всички имаме познати или близки, които са изложени на голям риск, поради безхаберието и несериозното
              отношение към проблема.Всички ние сме виновни, или ще сме винновни, ако не вземем необходимите мерки.
              Дано властимащите да направят всичко необходимо.Дано при затоплянето да изчезнат всички тия болести от самосебе си.
              Италианците ми казват:-Просто трябва да спреш за няколко седмици.
              Който е в частния сектор, ще ме разбере.
              Малко дълго стана, за което се извинявам, но това е просто едно мнение, не е истерия или паника.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                А в гъсто населената Индия която е до Китай

                Ако може да ми обясни някой А......
                35 C градуса е там
                Лошото е, че 7-те ново заразени са в София.
                Децата им и/или внуците вероятно ще минат незабелязано болестта, но са бързи разпространители в предвид многото и непредпазващи контакти.
                Де факто, след две-три седмици може да има по 100 на ден в София.
                Last edited by hazard; 12.03.2020, 23:06.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                  Ами представи си ситуацията в нашите затвори. Казват, че 90% там са от братчедите. Никаква самоизолация, маски, препарати, и нищо чудно да не ги хване нищо. Само тези оцеляват и Сорос им става крал. Те обичат братчедите да имат крал. Сорос в кресло и целия в злато.
                  А ясно вируса бил расист аз пък се чудех що у Африка дет същата работа кат у Индия пак само двуцифрен брой на заразени в повечето Държави.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    А в гъсто населената Индия която е до Китай също толкова голямо население. дет немат никъв контрол и се движът на огромни тълпи и не са особено извесни с хигената. И с също така се събирът. наголеми групи в храмовете и си споделят храната. смишките
                    Ако може да ми обясни някой А......
                    Ами представи си ситуацията в нашите затвори. Казват, че 90% там са от братчедите. Никаква самоизолация, маски, препарати, и нищо чудно да не ги хване нищо. Само тези оцеляват и Сорос им става крал. Те обичат братчедите да имат крал. Сорос в кресло и целия в злато.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      https://offnews.bg/zdrave/kak-se-ukr...ur-723357.html Трябва да се има предвид, че Сингапур заема второ място по гъстота на населението (след Монако), около 7400 души на квадратен километър.

                      Да, почти всеки ден има информация за нови заболели, но броят им стабилно се задържа на около двама-трима на денонощие. А най-важното е, че от момента, когато беше потвърден първият заразен, на 23 януари, тук не е имало нито един смъртен случай. Освен това от 117 заразени до момента излекуваните са 81 души. Смятам, че това е един от най-добрите показатели досега.
                      А в гъсто населената Индия която е до Китай също толкова голямо население. дет немат никъв контрол и се движът на огромни тълпи и не са особено извесни с хигената. И с също така се събирът. наголеми групи в храмовете и си споделят храната. с мишките .

                      74 заразени и един смъртен случай. А там вируса бе пристигнал преди да се дотътри до Европа.

                      Ако може да ми обясни някой А......
                      Last edited by Todor Sabev; 12.03.2020, 22:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Защо да се въвежда всеобща карантина? По-добре хората да се самоограничат и да не щъкат много насам-натам. Да им се каже, не се пъхайте у тарапаната, доколкото може. Особено бабичките и дедовците. Оттам нататък всичко е късмет. Някой в масовка може нищо да не хване, друг за леб да отскочи и да го лепне. Всеобщата карантина е крайно тежка мярка. Микрокарантината е по-удачна.
                        Защото българите, огромното мнозинство от НАС българите, нямат никаква дисциплина, никакво чувство заотговорност. Докато щъкат по улиците и способстват да разнасят вируса, подлагайки на риск от заразяване най-близките хора от семейството си, не се и замислят затова! Важно е да не си пропуснеме кафененцето, лаф-муабетчето с аверчетата, танци-манци, фитнесчето....Е хей, кой като нас! Просто и безотговорни хора щъкат по улиците на Столицата. Нали ги видях вчера и днес! От всички възрасти и полове! Вместо да си наложат необходимата превантивна самоизолация, те се гъчкат, щъкат и се мъкнат на тумби! За съжаление късно, ще бъде, когато обществото ни осъзнае, че оттук нататък, животът ни всички ни е радикално променен! При това не де към добро!

                        Коментар


                        • https://offnews.bg/zdrave/kak-se-ukr...ur-723357.html Трябва да се има предвид, че Сингапур заема второ място по гъстота на населението (след Монако), около 7400 души на квадратен километър.

                          Да, почти всеки ден има информация за нови заболели, но броят им стабилно се задържа на около двама-трима на денонощие. А най-важното е, че от момента, когато беше потвърден първият заразен, на 23 януари, тук не е имало нито един смъртен случай. Освен това от 117 заразени до момента излекуваните са 81 души. Смятам, че това е един от най-добрите показатели досега.

                          Коментар


                          • Утре ще го изтегля.Мерси!
                            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                            Коментар


                            • Ето ви линк към един страхотен научно-популярен филм за строежа на клетката и за начина на нейното функциониране. Ще останете безкрайно учудени колко сложна е една единствена клетка - град София ряпа да яде, защото клетката го превъзхожда по сложност и вътрешна организация. Но не това е най-интересното във филма - две трети от него показва как вирусите нападат организма, как се бият с антителата и белите кръвни клетки, как достигат до клетката, как лъжат нейната охрана и тя ги пуска вътре, как после лъжат вътрешните механизми на защита, как превземат централата на клетката, как подменят ДНК-то и как се възпроизвеждат.

                              Въобще впечатляващи кадри, все едно гледате Междузвездни войни. Много ще се накефите на филма и няма да усетите как ще мине 1 час. И най-накрая ще имате едно голямо количество нова информация, част от която дори ще ви помогне да разберете какво всъщност се случва в момента с коронавируса. Филма е правен за аденовирусите, но битките и самата война се водят по същия начин, при това се водят откакто на земята се е зародил живота. Така твърдят във филма - вирусите са се появили тогава, когато се е появила и първата клетка, и от тогава до ден днешен вече милиарди години са в една непрекъсната война.

                              Горещо ви препоръчвам да изгледате филма:
                              Филм: http://kolibka.com/download.php?mid=12573
                              Субтитри: http://kolibka.com/download.php?sid=12573

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                Поне 14 дена ще минат да се усети забавяне като ефект от карантината.в Италия.
                                А тези новоболните днес са се заразили преди поне 14 дена.
                                Така е! Това, което видях вчера /снощи/ и днес следобяд по улиците на София ме тревожи доста! Хората говорят за коронавирусът, но щъкат и сноват повсеместно навсякъде. Това което става по улиците на София тези дни е просто НЕПРОСТИМА, НЕБРЕЖНОСТ, ГРАНИЧЕЩА СЪС САМОУБИСТВО! В градският транспорт, вярно не в час пик, виждам много възрастни хора, които очевидно, повечето не отиват на лекар /имаше и такива, които ходят за минерална вода/..
                                Снощи, пред витрините на ЦУМ деца, които там тренират танци някакви, ги се събрали, сгушили се едва ли не, един в друг...
                                Тази вечер ми се допи кола и имах неблагоразумието да отида до кварталния супермаркет. Кашлящи възрастни и млади хора.На пръстите на едната ръка се брояха, тези, които носеха маски. Млада жена, чакаща зад мен на касата за плащане, с дълбока кашлица и т.н. и т.н.
                                И карантина вече няма да ни помогне!

                                Коментар

                                Working...
                                X