IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Нашият холдинг (СТС Козметикс) от понеделник започва производството на дезинфекциращ гел. Засега имаме 4 тона спирт, но в понеделник ще поискаме да ни дадат още от държавния резерв, и така живот и здраве ще се опитаме да задоволим поне част от търсенето в аптечната и магазинната мрежа.

    Надявам се с това да дадем и нашия скромен принос за овладяване на така създалата се критична ситуация.

    ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА УСИЛИЯТА! Моля уведомете, когато имате наличности за реализация. Дано да продавате и на дребно, за лична употреба на физически лица, а не само на юридически лица-търговци.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Хайде малко да разведрим обстановката.

      По въпроса със запасите от всичко необходимо - ами умните и предвидливи хора отдавна го направиха, въпреки подигравките на малоумниците във форума. Лесно можеше да се предвиди какво ще се изчерпа, и още по-лесно можеше да се предвиди, че магазините ще станат развъдник на вируси. И сценария си се разви точно така, както се очакваше, защото друго развитие нямаше как да случи.

      Аз в момента си кютам в къщи и гледам сеира на тези, които довчера се правеха на големи оптимисти, и някои от тях се правят на такива дори и в момента. Имаше обаче един момент, който го предвидих грешно - тютюнопушенето. Мислех си, че трябва да отказвам цигарите, защото са ми задръстили дробовете и ако ме хване вируса, лесно ще гушна букета. И затова не се запасих със цигари - купувам си по малко ден за ден и всяка вечер се навивам от сутринта повече да не пуша.

      Вижте обаче каква неочаквана новина се появи в медийното пространство:

      НЕВЕРОЯТНО: Коронавирусът не лови пушачите

      По данни на китайските власти в една от болниците в Ухан от 140 заразени само двама се оказали пушачи. От това учените си правят извода, че рискът за заразяване на пушачи е 20 пъти по-нисък.

      https://www.marica.bg/tema-v-razviti...ovi-pushachite
      https://www.chernomore.bg/jivot/2020...gva-pushachite
      https://www.dunavmost.com/novini/uch...gva-pushachite
      И още нещо, не да се хваля, защото най-малко в момента не ми е до това. Предвидливите хора, на запад, се наричат на жаргон "препър" / PREPPER/. Наистина, усилията по подготовката, да имаме нещо ето за такива обстоятелства, винаги буди недоумение и презрителен смях у околните. Аз съч свикнал и не им обръщам внимание. Много ми беше интересна тоталната метаморфоза на хората, които винаги са ме гледали с недоумение,и учедваме, когато съм използвал дезинфектиращ гел. Сега го търсят, ама го няма. А аз такъв използвам ежедневно от повече от 10 години. Такива хора не заслужават алтруизъм, ама не можеш ида ги оставиш. Не върви някак си, пред колеги и приятели да вадиш флакон с дезинфектант, за да си дезинфектираш ръцете, след като си ги измил или ако си навън и да не им услужиш, или подариш. Учудва ме тоталната липса на ЕЛЕМЕНТАРНА ПОДГОТОВКА у хората! Аз например, останах без маски за мен лично, заради такива...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение
        Спирт няма никъде! Поне не и достъпен със скромните възможности на обикновен човек. .....
        Нашият холдинг (СТС Козметикс) от понеделник започва производството на дезинфекциращ гел. Засега имаме 4 тона спирт, но в понеделник ще поискаме да ни дадат още от държавния резерв, и така живот и здраве ще се опитаме да задоволим поне част от търсенето в аптечната и магазинната мрежа.

        Надявам се с това да дадем и нашия скромен принос за овладяване на така създалата се критична ситуация.


        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Хайде малко да разведрим обстановката.

          По въпроса със запасите от всичко необходимо - ами умните и предвидливи хора отдавна го направиха, въпреки подигравките на малоумниците във форума. Лесно можеше да се предвиди какво ще се изчерпа, и още по-лесно можеше да се предвиди, че магазините ще станат развъдник на вируси. И сценария си се разви точно така, както се очакваше, защото друго развитие нямаше как да случи.

          Аз в момента си кютам в къщи и гледам сеира на тези, които довчера се правеха на големи оптимисти, и някои от тях се правят на такива дори и в момента. Имаше обаче един момент, който го предвидих грешно - тютюнопушенето. Мислех си, че трябва да отказвам цигарите, защото са ми задръстили дробовете и ако ме хване вируса, лесно ще гушна букета. И затова не се запасих със цигари - купувам си по малко ден за ден и всяка вечер се навивам от сутринта повече да не пуша.

          Вижте обаче каква неочаквана новина се появи в медийното пространство:

          НЕВЕРОЯТНО: Коронавирусът не лови пушачите

          По данни на китайските власти в една от болниците в Ухан от 140 заразени само двама се оказали пушачи. От това учените си правят извода, че рискът за заразяване на пушачи е 20 пъти по-нисък.

          https://www.marica.bg/tema-v-razviti...ovi-pushachite
          https://www.chernomore.bg/jivot/2020...gva-pushachite
          https://www.dunavmost.com/novini/uch...gva-pushachite
          Матеев, благодаря Ви, че отново се включвате! Много полезни мнения по тематаима от ВАС! Поздравления, за което!
          Аз съм дългогодишен пушач, пуша пури при това /по 1-до 2 броя на ден/, но не мисля, че съм защитен по какъвто и да било начин от коронавирус! Не вярвайте на това, което тиражират!
          Къде на майтап, къде на истина, само да кажа, че като пуша пура никой не ми се навира на под 1 /ЕДИН–/ метър. На повечето хора не им понася аромата. ИнаНче, работя с хора ежедневно..
          Във всеки случай, избягвайте да влизате в хранителни магазини, чиято площ е по-малка от тази на търговските обекти на големите вериги. Аз снощи се изложих на голям риск и за пръв път съжалих искрено, че си раздадох маските на глупаци....ИЗОЛАЦИЯ, колкото се може по-пълна!

          Коментар


          • Хайде малко да разведрим обстановката.

            По въпроса със запасите от всичко необходимо - ами умните и предвидливи хора отдавна го направиха, въпреки подигравките на малоумниците във форума. Лесно можеше да се предвиди какво ще се изчерпа, и още по-лесно можеше да се предвиди, че магазините ще станат развъдник на вируси. И сценария си се разви точно така, както се очакваше, защото друго развитие нямаше как да случи.

            Аз в момента си кютам в къщи и гледам сеира на тези, които довчера се правеха на големи оптимисти, и някои от тях се правят на такива дори и в момента. Имаше обаче един момент, който го предвидих грешно - тютюнопушенето. Мислех си, че трябва да отказвам цигарите, защото са ми задръстили дробовете и ако ме хване вируса, лесно ще гушна букета. И затова не се запасих със цигари - купувам си по малко ден за ден и всяка вечер се навивам от сутринта повече да не пуша.

            Вижте обаче каква неочаквана новина се появи в медийното пространство:

            НЕВЕРОЯТНО: Коронавирусът не лови пушачите

            По данни на китайските власти в една от болниците в Ухан от 140 заразени само двама се оказали пушачи. От това учените си правят извода, че рискът за заразяване на пушачи е 20 пъти по-нисък.

            https://www.marica.bg/tema-v-razviti...ovi-pushachite
            https://www.chernomore.bg/jivot/2020...gva-pushachite
            https://www.dunavmost.com/novini/uch...gva-pushachite

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


              Нямам си на идея защо е тази мания с тоалетната хартия, но и ние сме се запасили с тоалетна хартия за до края на света, не за друго ами защото сега като започне паниката, ще свърши... ние започнахме да купуваме тоалетна хартия, още когато свърши в Сингапур.... а това беше някъде началото на февруари.

              Аз като ходих преди няколко дни до аптеката за последен път, нямаше жив човек там, но и спирт нямаше (добре че взех по-рано). Мислех евентуално да отида още веднъж... но аптеките вече са "забранена зона", след тая навалица. За магазините го обсъждаме за сега.... не сме се запасили със зеленчуци, защото са нетрайни..... нямам си на идея какво ще правим. Да надявам противогаза или поне полумаската.... не знам. Навън си е за противогаз с толкова много хора, не за тия смешните полумаски с филтърчета за 5 цента, Съветски противогаз си трябва... но ако ме срещне полицията, сигурно ще ми се карат, че "всявам паника" .
              Спирт няма никъде! Поне не и достъпен със скромните възможности на обикновен човек. С малките запаси от етилов спирт , които ми останаха, си направих си, забърках си дезинфектант, чрез смесване на ЕТИЛОВ спирт /95%/ /- с количествена пропорция 80 % /например 80 мл, ако вземем за основа на мерителна единица, един флакон от етилов спирт 100 мл/ и 20% олое вера на гел..Това се смесва интензивно до получаване на аднороден разтвор..И работи много добре. концентрацията на етилов алкохол е малко под 80%...Пробата е при поднасяне на пламък към течностт, да гори със синкав пламък. Апропо, гелчетата на спиртна основа, които се изчерпаха също горят, а те са с концентрация на етилов алкохол от 60-63% максимум. Течните медицински дезинфектантни са с концентрация на етилов алкохол от 70-72%.. Най-добрите дезинфектанти, които съм срещал и използвал до момента са именно медицинските такива.
              Аз тоалетна хартия не съм зареждал. Считам го за безсмислено, поне на този етап. Ако НЕ дай БОЖЕ, спре подвоза на питейна вода, просто апартамента, става неподходящо, дори и опасно за съществуване жилище, защото не може да има никакви санитарни условия....
              Last edited by Dragodanov; 14.03.2020, 04:55.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение
                А аз само се чудя, каква е тая луда, бясна настървеност, с която се изкупува тоалетната хартия?? При евентуално /НЕ дай Боже/ разпространение на коронавируса, сред служителите на ЕРП-тата, които отговарят за логистиката и поддържането в експлоатационна и техническа годност на разпределителната система за пренос на електрическа енергия, с последващо спиране на електричеството, а от тук и на неизбежно прекратяване функционирането на помпите за подвоз на питейна вода, в София и в останалите градове ще настане истинска санитарна катастрофа и за малцината здраве, ще бъде абсолютно невъзможно да живеят в жилищни блокове, поради липса на елементарна санитария!
                На майтап, макар, че никак не ми е весело, мисля, че тоалетната хартия се изкупува така бясно, от яд, защото вече няма дезинфектанти...
                ПРОСТ НАРОД-СЛАБА ДЪРЖАВА!

                Нямам си на идея защо е тази мания с тоалетната хартия, но и ние сме се запасили с тоалетна хартия за до края на света, не за друго ами защото сега като започне паниката, ще свърши... ние започнахме да купуваме тоалетна хартия, още когато свърши в Сингапур.... а това беше някъде началото на февруари.

                Аз като ходих преди няколко дни до аптеката за последен път, нямаше жив човек там, но и спирт нямаше (добре че взех по-рано). Мислех евентуално да отида още веднъж... но аптеките вече са "забранена зона", след тая навалица. За магазините го обсъждаме за сега.... не сме се запасили със зеленчуци, защото са нетрайни..... нямам си на идея какво ще правим. Да надявам противогаза или поне полумаската.... не знам. Навън си е за противогаз с толкова много хора, не за тия смешните полумаски с филтърчета за 5 цента, Съветски противогаз си трябва... но ако ме срещне полицията, сигурно ще ми се карат, че "всявам паника" .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Добре, що подскачаш тогава?
                  Подскачам, защото ти "ни в клин, ни в ръкав", започна пръв да се държиш агресивно и да ме нападаш словесно!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Николайко Перник Разгледай мнение

                    Важното е тоалетна хартия да има.
                    Да, за да си правим папиемаше, в скучните дъълги дни на самоизолация, които са задават!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                      Дори по-лошо - отнемат ни тоалетната хартия и то след като вече ни отнеха в. Работническо Дело.
                      А аз само се чудя, каква е тая луда, бясна настървеност, с която се изкупува тоалетната хартия?? При евентуално /НЕ дай Боже/ разпространение на коронавируса, сред служителите на ЕРП-тата, които отговарят за логистиката и поддържането в експлоатационна и техническа годност на разпределителната система за пренос на електрическа енергия, с последващо спиране на електричеството, а от тук и на неизбежно прекратяване функционирането на помпите за подвоз на питейна вода, в София и в останалите градове ще настане истинска санитарна катастрофа и за малцината здраве, ще бъде абсолютно невъзможно да живеят в жилищни блокове, поради липса на елементарна санитария!
                      На майтап, макар, че никак не ми е весело, мисля, че тоалетната хартия се изкупува така бясно, от яд, защото вече няма дезинфектанти...

                      ПРОСТ НАРОД-СЛАБА ДЪРЖАВА!

                      Коментар


                      • След като онази вечер се бях зарекъл да не посещавам по никакъв повод кварталният супермаркет,, тази вечер, по ирония на съдбата ми се наложи да вляза в него. Мои роднини живеят също в квартала и при запитване от моя страна, дали разполагат с минерална вода, за да и дам от моите резерви, които държа в гаража, те ми отговориха, че имат малко/ 5 литра/, но щели да отиват събота и неделя до минералния извор в квартал "Княжево". Чувайки това, щях да падна на земята от изумление от ,,логиката им", т.е от демонстрираното отсъствие на такава! На минералната чешма в квартал "Княжево" винаги има множество хора, сега предполагам, че е дори и по-зле. Та, решавайки да вляза самарянска роля и да им спестя този труд, отивам до супермаркета...
                        А ТАМ в супермаркета УЖАС!УЖАС ВИ КАЗВАМ! Работи една каса, персоналът поне , за разлика от предишната вечер, вече беше с маски /обикновени/, но поради факта, че купувачите са много на брой, има опашка от тях, преминаването през касите става МЪЧИТЕЛНО БАВНО! А ВЪТРЕ всамия търговски обектбеше ужасно СПАРЕНО, СПАРЕНО , ТА ЧАК ДУШНО! Веднага след нареждането ми на "опашката" от клиенти, започнах да се потя, защото беше ужасно душно и спарено. ВЪОБЩЕ ИДЕАЛНА СРЕДА ЗА РАЗПРОСТРАНЕНИЕТО НА КОРОНАВИРУСА! КОЛКОТО и да се третирах с течен дезинфектант, мисля, е този път се заразих. Нейсе, след поне 30 минутно изчакване минах.....Но имам усещането ,че тази вечер със сигурно се заразих, заради изключително задушното помещение,в което ми се наложи да престоя 30 минути. За пръв път усещам някакво дращене по горните дихателни пътища.
                        ХРАНИТЕЛНИТЕ МАГАЗИНИ И АПТЕКИТЕ СА ПРЕВЪРНАТИ В ИНКУБАТОРИ ЗА ВИРУСА В МОМЕНТА! Съветът ми е ДА СЕ ВЛИЗА В ТЯХ САМО ПРИ действително и АБСОЛЮТНО НАЛЕЖАЩ, НЕИЗБЕЖЕН СЛУЧАЙ! ИНАЧЕ, НЕ! В момента са идеална среда за разпространение и предаване на вируси!

                        Учудвам се, всъщност не спирам цял да се учудвам, как иначе интелигентни хора, мои приятели и колеги нямат абсолютно никаква подготовка! НИКАКВА! Нямат никакви дезинфектанти, нямат дори етилов спирт! Има хора, които дори с минерална вода не се сетили да се запасят...Ужасно! Абсолютно беззащитни сме, като рефлексия и като общество за подобна катастрофа! част от резервите ми от дезинфектант, тези дни ги раздадох е на такива неразполагащи с нищо хора, само защото ги съжалих...Но се замислих, че всъщност, лишавайки себе си и семейството си от тези мои ресурси, подпомагам хора, които дори и не са се сетили да си размърдат мозъчетата и да проявяват дължимата доза предвидливост, за да опазят живота на семействати си и собственият си такъв! Дано ГОСПОД НИ ОПАЗИ ОТ ТАЯ КАТАСТРОФА И АКО ОЦЕЛЕЕМ /физически/ Да ПРЕОСМИСЛИМ НАЧИНА СИ НА ЖИВОТ/БЕЗГРИЖНО-ГЛУПАВИЯТ НАЧИН НА ЖИВОТ/...

                        Апропо, предвид това което се очаква, Ви препоръчвам от магазините за туристическа екипировка, които работят онлайн, ако още не сте го направили разбира се, да си закупите противошокови одеала/тип "фолио/", за предотвратяване на хипотермия и за отразяване на слънчеви лъчи. Струват нищо -по 5-6 лева бройка, а могат да бъдат полезни. Аз имам, защото от време на време се правя на бушкрафтър.
                        Относително мирните и спокойни последни 20-на години, в които живяхме, са притъли напълно и дори унищожили иу мнозинството от хората такива иначе иманентни на човека качества, като предвидливост,. От три дни се опитвам да намеря дезинфектант на хора, които една сега, едва сега, подчертавам дебело са се сетили да ползват дезинфектиращи гелове за ръце, които иначе винаги са виждали у мен да използвам. Подобни хора започнаха да ме отвращават с глупостта си, но същевременно им съчувствам, защото са абсолютно ,,голи" пред опасността и се опитвам да помогна, доколкото и с каквото мога /раздал съм до момента 5 броя маски, колкото можах да отделя, раздадох над 3 литра течен дезинфектант и дезинфектант, във формата на гел./. Със съвети не мисля, че има особен смисъл,защото се убедих, че дори и в настоящата ситуация те бързо биват забравяни, като нещо ненужно..Онзи ден, колежка, на която преди десет дни предложих маска 8обикновена/, която я отхвърли, като непрепдпазваща, ми потърси такава, но аз вече просто не разполагам с маски.. Излишно е да питам, дали подобни хора са снабдили себе си и семейстата си с индивидуални, или групови филтри за пречистване на вода.
                        Много сме зле, като общество и държава, като подготовка, поради което СЕ МОЛЯ БОГ ДА НИ ПАЗИ!
                        Впечатленията ми от видяното по улиците и по магазините в София, през последните няколко дни не ми дава повод за увереност и спокойствие! 95% от хората, поне са напълно неадекватни на опасността! За съжаление и брутална спекула с дефицитни продукти се очертава!

                        Коментар


                        • Ако някой се чуди как ще си получи нюка ето така ще си го получи

                          In an article in Xinhua, the state-run media agency that's largely considered the mouthpiece of the party, Beijing bragged about its handling of COVID-19, a virus that originated in the city of Wuhan and has spread quickly around the world, killing nearly 5,000 people and infecting thousands more. The article also claimed that China could impose pharmaceutical export controls which would plunge America into "the mighty sea of coronavirus."

                          https://www.foxnews.com/world/chines...onavirus-drugs
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                            Аз и за бойфренда му се притеснявам.
                            бойфренда на жена му ли ?
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                              Гледай мача Тръмп - Байдън
                              Гледам аз моят отбор на НЕполит-коректните сме за Тръмп , Идеята за отговаора ми към alphaomega беше че глобалистите планират 20 години взимането на контрола , разработват специален вируса, пускат го по конспиративен начин на армеииските олимпииски игри и после вируса почва да зарзява глобалисти или членове на семеиствата им и ги поставя под риск да не го доживеят този нов световен ред Голяма издънка за 20 години подготвян план

                              Иначе една шега

                              Last edited by marketleverage; 14.03.2020, 02:13.
                              mWPCloud.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                                Казват ти "има вирус" и " въвеждаме извънредно положение" и ти отнемат всички граждански права за неопределено време!

                                Дори по-лошо - отнемат ни тоалетната хартия и то след като вече ни отнеха в. Работническо Дело.

                                Коментар

                                Working...
                                X