IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имунолог: Този коронавирус има два щама, а тестовете сега не правят тази разлика

    http://epicenter.bg/article/Imunolog...u2Gmy6rK-_7VLs

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Нашият холдинг (СТС Козметикс) от понеделник започва производството на дезинфекциращ гел. Засега имаме 4 тона спирт, но в понеделник ще поискаме да ни дадат още от държавния резерв, и така живот и здраве ще се опитаме да задоволим поне част от търсенето в аптечната и магазинната мрежа.

      Надявам се с това да дадем и нашия скромен принос за овладяване на така създалата се критична ситуация.

      Ще имат смисъл думите ти ако го пуснеш на производствена цена ...ама надали
      Досега приноса ти се ограничава в засилване на паниката
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
        Ето и на български китайската версия:
        https://segabg.com/category-foreign-...b7pukETlcmzcYk Китай смята, че американски войници са му донесли заразата
        Това вече го постнах вчера.

        Коментар


        • Ето и на български китайската версия:
          https://segabg.com/category-foreign-...b7pukETlcmzcYk Китай смята, че американски войници са му донесли заразата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение
            ....
            Относно запасяването с питейна вода, не е безсмислено, а си е доста разумно., Най малкото защото аз не пия от чешмата вода, дори и филтрирана такава, защото не е вкусна. По добре е да си вземам галонче от наличностите вкъщи и в гаража, отколкото за вода да ходя до търговски обект всеки ден, или почти всеки ден. На човек, на ден му трябва като минимум поне 3/ТРИ/ литра вода, само за пиене.
            Аз и моето семейство от дълги години пием само бутилирана вода, като купуваме от всички видове на пазара и ги въртим. В Габрово има услуга доставка на вода по домовете, и веднъж седмично идват с бус и ни доставят по 8-10 стека вода. Сега покрай вируса си доставих вода за 3 месеца не защото ще свърши, а защото има опасност фирмата да прекрати услугите си поради болест на шофьора например.

            Иначе ако нещо се обърка, мога да ползвам и вода от водопровода или от някой сондаж, като я прекарвам през една отдавна купена специална машина, която я филтрира, пречиства, йонизира и подготвя за употреба с произволно желано pH, което се регулира електронно с висока точност.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



              Е те ако спрат водата, то няма нужда от коронавируса, направо може да си сложим кръст и без него.


              Освен това каква е тая мания по тия дезинфектанти, вируса основно се разпространява по въздуха, човек отваря вратата с мокра салфетка и после си мие ръцете със сапун. Хората ходят без маски, но си дезинфекцират постоянно ръцете... все едно това е основния начин на предаване, а съвсем забравят, че основния начин е въздуха. Гледам някои хора си ползват една и съща маска всеки път, без да осъзнават колко опасно е това.

              Аз спирта го използвам да пръскаме дрехите и обувките, защото са потенциално заразени, не толкова да си трием ръцете с него.

              Най-голямата опасност са магазините, защото ако е имало болен човек вътре (недай си Боже повече от един човек), вируса седи във въздуха няколко часа, тия магазини са като душегубки. В Китай не разрешаваха да се влиза вътре в магазините, казваш какво искаш да си купиш и ти ги подават нещата отвън, не се влиза вътре.

              Сега заради тая паника в Метро през нощта, кой знае колко хора са се заразили. Аз гледах снимки и направо ми се изправи косата, че то за какво са им всичките тия неща..... ако се заразят, ни вода им трябва, ни храна. Обявиха извънредно положение и хората се втурнаха да пазаруват, а само до преди два дни, ни наричаха луди и ненормалени.

              А ти голяма грешки си направил че си се набутал в претъпкания магазин, заради хора които не са си купили минерална вода. Аз не мога да си представя причина да свърши точно минералната вода.... ще спрат да я произвеждат ли, що ли?!

              Иначе кашлицата ти може и да не е от короната, а просто от притеснение, все пак се наблюдавай.

              Вземи си Пулсоксиметър, докато още ги има, това ти трябва за измерване на кислорода в кръвта, при Короната се наблюдава недостиг на кислород в кръвта, мисля дори още в начален етап.
              Благодаря за съветите ЕКСМЕН!
              Относно дезинфектантите, не е просто самовнушение, или мания. Има си начини за нанасяне, съобразно типът дезинфектант. В момента, нося и редувам гел и течен дезинфектант, който нанасям с пулверизатор. Дезинфектант /течен/нанасян в ноздрите и по устата. и не е неприятно. Няма проблем, просто с течния дезинфектант трябва да се внимава, когато ще се се шофира, защото при проверка, ще отчете употреба на алкохол. Тогава вече е само гела. Течният дезинфектант, който си закупих и използвам има същественото преимущество пред гела, в това, че е с по-висока конццентрация на етилов алкохол / 70-72 % при течния, а при гелът е съответно 60-63 % етилов алкохол/. Повече от това, с тия ограничени средства, считам, че не може да се иска. Дезинфектант /течен/ и на гел нанясям винаги и след всяко измиване на ръцете. А когато съм навън, ясно само на дезинфектанти се разчита. Сам разбираш, че при подобно потребление, разходвам доста дезинфектант..
              Да, грешка направих, че се набутах за втори път в супермаркета, ама човек не е сам за себе си! Като ми казаха това за чешмата на ,,Княжево" и .просто не издържах. Яд ме е,че и мои близки са от неподготвените!
              Относно запасяването с питейна вода, не е безсмислено, а си е доста разумно., Най малкото защото аз не пия от чешмата вода, дори и филтрирана такава, защото не е вкусна. По добре е да си вземам галонче от наличностите вкъщи и в гаража, отколкото за вода да ходя до търговски обект всеки ден, или почти всеки ден. На човек, на ден му трябва като минимум поне 3/ТРИ/ литра вода, само за пиене.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение
                Спирт няма никъде! Поне не и достъпен със скромните възможности на обикновен човек. С малките запаси от етилов , които ми останаха, си направих си, забърках си дезинфектант, чрез смесване на ЕТИЛОВ спирт /95%/ /- с количествена пропорция 80 % /например 80 мл, ако вземем за основа на мерителна единица, един флакон от етилов спирт 100 мл/ и 20% олое вера на гел..Това се смесва интензивно до получаване на аднороден разтвор..И работи много добре. концентрацията на етилов алкохол е малко под 80%...Пробата е при поднасяне на пламък към течностт, да гори със синкав пламък. Апропо, гелчетата на спиртна основа, които се изчерпаха също горят, а те са с концентрация на етилов алкохол от 60-63% максимум. Течните медицински дезинфектантни са с концентрация на етилов алкохол от 70-72%.. Най-добрите дезинфектанти, които съм срещал и използвал до момента са именно медицинските такива.
                Аз тоалетна хартия не съм зареждал. Считам го за безсмислено, поне на този етап. Ако НЕ дай БОЖЕ, спре подвоза на питейна вода, просто апартамента, става неподходящо, дори и опасно за съществуване жилище, защото не може да има никакви санитарни условия....


                Е те ако спрат водата, то няма нужда от коронавируса, направо може да си сложим кръст и без него.


                Освен това каква е тая мания по тия дезинфектанти (поправям се съгласен съм, че има смисъл, но маските са по-важни), вируса основно се разпространява по въздуха, човек отваря вратата с мокра салфетка и после си мие ръцете със сапун. Хората ходят без маски, но си дезинфекцират постоянно ръцете... все едно това е основния начин на предаване, а съвсем забравят, че основния начин е въздуха. Гледам някои хора си ползват една и съща маска всеки път, без да осъзнават колко опасно е това.

                Аз спирта го използвам да пръскаме дрехите и обувките, защото са потенциално заразени, не толкова да си трием ръцете с него.

                Най-голямата опасност са магазините, защото ако е имало болен човек вътре (недай си Боже повече от един човек), вируса седи във въздуха няколко часа, тия магазини са като душегубки. В Китай не разрешаваха да се влиза вътре в магазините, казваш какво искаш да си купиш и ти ги подават нещата отвън, не се влиза вътре.

                Сега заради тая паника в Метро през нощта, кой знае колко хора са се заразили. Аз гледах снимки и направо ми се изправи косата, че то за какво са им всичките тия неща..... ако се заразят, ни вода им трябва, ни храна. Обявиха извънредно положение и хората се втурнаха да пазаруват, а само до преди два дни, ни наричаха луди и ненормалени.

                А ти голяма грешки си направил че си се набутал в претъпкания магазин, заради хора които не са си купили минерална вода. Аз не мога да си представя причина да свърши точно минералната вода.... ще спрат да я произвеждат ли, що ли?!

                Иначе кашлицата ти може и да не е от короната, а просто от притеснение, все пак се наблюдавай.

                Вземи си Пулсоксиметър, докато още ги има, това ти трябва за измерване на кислорода в кръвта, при Короната се наблюдава недостиг на кислород в кръвта, мисля дори още в начален етап.
                Last edited by Xman1; 14.03.2020, 05:29.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  Нашият холдинг (СТС Козметикс) от понеделник започва производството на дезинфекциращ гел. Засега имаме 4 тона спирт, но в понеделник ще поискаме да ни дадат още от държавния резерв, и така живот и здраве ще се опитаме да задоволим поне част от търсенето в аптечната и магазинната мрежа.

                  Надявам се с това да дадем и нашия скромен принос за овладяване на така създалата се критична ситуация.

                  ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА УСИЛИЯТА! Моля уведомете, когато имате наличности за реализация. Дано да продавате и на дребно, за лична употреба на физически лица, а не само на юридически лица-търговци.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    Хайде малко да разведрим обстановката.

                    По въпроса със запасите от всичко необходимо - ами умните и предвидливи хора отдавна го направиха, въпреки подигравките на малоумниците във форума. Лесно можеше да се предвиди какво ще се изчерпа, и още по-лесно можеше да се предвиди, че магазините ще станат развъдник на вируси. И сценария си се разви точно така, както се очакваше, защото друго развитие нямаше как да случи.

                    Аз в момента си кютам в къщи и гледам сеира на тези, които довчера се правеха на големи оптимисти, и някои от тях се правят на такива дори и в момента. Имаше обаче един момент, който го предвидих грешно - тютюнопушенето. Мислех си, че трябва да отказвам цигарите, защото са ми задръстили дробовете и ако ме хване вируса, лесно ще гушна букета. И затова не се запасих със цигари - купувам си по малко ден за ден и всяка вечер се навивам от сутринта повече да не пуша.

                    Вижте обаче каква неочаквана новина се появи в медийното пространство:

                    НЕВЕРОЯТНО: Коронавирусът не лови пушачите

                    По данни на китайските власти в една от болниците в Ухан от 140 заразени само двама се оказали пушачи. От това учените си правят извода, че рискът за заразяване на пушачи е 20 пъти по-нисък.

                    https://www.marica.bg/tema-v-razviti...ovi-pushachite
                    https://www.chernomore.bg/jivot/2020...gva-pushachite
                    https://www.dunavmost.com/novini/uch...gva-pushachite
                    И още нещо, не да се хваля, защото най-малко в момента не ми е до това. Предвидливите хора, на запад, се наричат на жаргон "препър" / PREPPER/. Наистина, усилията по подготовката, да имаме нещо ето за такива обстоятелства, винаги буди недоумение и презрителен смях у околните. Аз съч свикнал и не им обръщам внимание. Много ми беше интересна тоталната метаморфоза на хората, които винаги са ме гледали с недоумение,и учедваме, когато съм използвал дезинфектиращ гел. Сега го търсят, ама го няма. А аз такъв използвам ежедневно от повече от 10 години. Такива хора не заслужават алтруизъм, ама не можеш ида ги оставиш. Не върви някак си, пред колеги и приятели да вадиш флакон с дезинфектант, за да си дезинфектираш ръцете, след като си ги измил или ако си навън и да не им услужиш, или подариш. Учудва ме тоталната липса на ЕЛЕМЕНТАРНА ПОДГОТОВКА у хората! Аз например, останах без маски за мен лично, заради такива...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение
                      Спирт няма никъде! Поне не и достъпен със скромните възможности на обикновен човек. .....
                      Нашият холдинг (СТС Козметикс) от понеделник започва производството на дезинфекциращ гел. Засега имаме 4 тона спирт, но в понеделник ще поискаме да ни дадат още от държавния резерв, и така живот и здраве ще се опитаме да задоволим поне част от търсенето в аптечната и магазинната мрежа.

                      Надявам се с това да дадем и нашия скромен принос за овладяване на така създалата се критична ситуация.


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Хайде малко да разведрим обстановката.

                        По въпроса със запасите от всичко необходимо - ами умните и предвидливи хора отдавна го направиха, въпреки подигравките на малоумниците във форума. Лесно можеше да се предвиди какво ще се изчерпа, и още по-лесно можеше да се предвиди, че магазините ще станат развъдник на вируси. И сценария си се разви точно така, както се очакваше, защото друго развитие нямаше как да случи.

                        Аз в момента си кютам в къщи и гледам сеира на тези, които довчера се правеха на големи оптимисти, и някои от тях се правят на такива дори и в момента. Имаше обаче един момент, който го предвидих грешно - тютюнопушенето. Мислех си, че трябва да отказвам цигарите, защото са ми задръстили дробовете и ако ме хване вируса, лесно ще гушна букета. И затова не се запасих със цигари - купувам си по малко ден за ден и всяка вечер се навивам от сутринта повече да не пуша.

                        Вижте обаче каква неочаквана новина се появи в медийното пространство:

                        НЕВЕРОЯТНО: Коронавирусът не лови пушачите

                        По данни на китайските власти в една от болниците в Ухан от 140 заразени само двама се оказали пушачи. От това учените си правят извода, че рискът за заразяване на пушачи е 20 пъти по-нисък.

                        https://www.marica.bg/tema-v-razviti...ovi-pushachite
                        https://www.chernomore.bg/jivot/2020...gva-pushachite
                        https://www.dunavmost.com/novini/uch...gva-pushachite
                        Матеев, благодаря Ви, че отново се включвате! Много полезни мнения по тематаима от ВАС! Поздравления, за което!
                        Аз съм дългогодишен пушач, пуша пури при това /по 1-до 2 броя на ден/, но не мисля, че съм защитен по какъвто и да било начин от коронавирус! Не вярвайте на това, което тиражират!
                        Къде на майтап, къде на истина, само да кажа, че като пуша пура никой не ми се навира на под 1 /ЕДИН–/ метър. На повечето хора не им понася аромата. ИнаНче, работя с хора ежедневно..
                        Във всеки случай, избягвайте да влизате в хранителни магазини, чиято площ е по-малка от тази на търговските обекти на големите вериги. Аз снощи се изложих на голям риск и за пръв път съжалих искрено, че си раздадох маските на глупаци....ИЗОЛАЦИЯ, колкото се може по-пълна!

                        Коментар


                        • Хайде малко да разведрим обстановката.

                          По въпроса със запасите от всичко необходимо - ами умните и предвидливи хора отдавна го направиха, въпреки подигравките на малоумниците във форума. Лесно можеше да се предвиди какво ще се изчерпа, и още по-лесно можеше да се предвиди, че магазините ще станат развъдник на вируси. И сценария си се разви точно така, както се очакваше, защото друго развитие нямаше как да случи.

                          Аз в момента си кютам в къщи и гледам сеира на тези, които довчера се правеха на големи оптимисти, и някои от тях се правят на такива дори и в момента. Имаше обаче един момент, който го предвидих грешно - тютюнопушенето. Мислех си, че трябва да отказвам цигарите, защото са ми задръстили дробовете и ако ме хване вируса, лесно ще гушна букета. И затова не се запасих със цигари - купувам си по малко ден за ден и всяка вечер се навивам от сутринта повече да не пуша.

                          Вижте обаче каква неочаквана новина се появи в медийното пространство:

                          НЕВЕРОЯТНО: Коронавирусът не лови пушачите

                          По данни на китайските власти в една от болниците в Ухан от 140 заразени само двама се оказали пушачи. От това учените си правят извода, че рискът за заразяване на пушачи е 20 пъти по-нисък.

                          https://www.marica.bg/tema-v-razviti...ovi-pushachite
                          https://www.chernomore.bg/jivot/2020...gva-pushachite
                          https://www.dunavmost.com/novini/uch...gva-pushachite

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                            Нямам си на идея защо е тази мания с тоалетната хартия, но и ние сме се запасили с тоалетна хартия за до края на света, не за друго ами защото сега като започне паниката, ще свърши... ние започнахме да купуваме тоалетна хартия, още когато свърши в Сингапур.... а това беше някъде началото на февруари.

                            Аз като ходих преди няколко дни до аптеката за последен път, нямаше жив човек там, но и спирт нямаше (добре че взех по-рано). Мислех евентуално да отида още веднъж... но аптеките вече са "забранена зона", след тая навалица. За магазините го обсъждаме за сега.... не сме се запасили със зеленчуци, защото са нетрайни..... нямам си на идея какво ще правим. Да надявам противогаза или поне полумаската.... не знам. Навън си е за противогаз с толкова много хора, не за тия смешните полумаски с филтърчета за 5 цента, Съветски противогаз си трябва... но ако ме срещне полицията, сигурно ще ми се карат, че "всявам паника" .
                            Спирт няма никъде! Поне не и достъпен със скромните възможности на обикновен човек. С малките запаси от етилов спирт , които ми останаха, си направих си, забърках си дезинфектант, чрез смесване на ЕТИЛОВ спирт /95%/ /- с количествена пропорция 80 % /например 80 мл, ако вземем за основа на мерителна единица, един флакон от етилов спирт 100 мл/ и 20% олое вера на гел..Това се смесва интензивно до получаване на аднороден разтвор..И работи много добре. концентрацията на етилов алкохол е малко под 80%...Пробата е при поднасяне на пламък към течностт, да гори със синкав пламък. Апропо, гелчетата на спиртна основа, които се изчерпаха също горят, а те са с концентрация на етилов алкохол от 60-63% максимум. Течните медицински дезинфектантни са с концентрация на етилов алкохол от 70-72%.. Най-добрите дезинфектанти, които съм срещал и използвал до момента са именно медицинските такива.
                            Аз тоалетна хартия не съм зареждал. Считам го за безсмислено, поне на този етап. Ако НЕ дай БОЖЕ, спре подвоза на питейна вода, просто апартамента, става неподходящо, дори и опасно за съществуване жилище, защото не може да има никакви санитарни условия....
                            Last edited by Dragodanov; 14.03.2020, 04:55.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение
                              А аз само се чудя, каква е тая луда, бясна настървеност, с която се изкупува тоалетната хартия?? При евентуално /НЕ дай Боже/ разпространение на коронавируса, сред служителите на ЕРП-тата, които отговарят за логистиката и поддържането в експлоатационна и техническа годност на разпределителната система за пренос на електрическа енергия, с последващо спиране на електричеството, а от тук и на неизбежно прекратяване функционирането на помпите за подвоз на питейна вода, в София и в останалите градове ще настане истинска санитарна катастрофа и за малцината здраве, ще бъде абсолютно невъзможно да живеят в жилищни блокове, поради липса на елементарна санитария!
                              На майтап, макар, че никак не ми е весело, мисля, че тоалетната хартия се изкупува така бясно, от яд, защото вече няма дезинфектанти...
                              ПРОСТ НАРОД-СЛАБА ДЪРЖАВА!

                              Нямам си на идея защо е тази мания с тоалетната хартия, но и ние сме се запасили с тоалетна хартия за до края на света, не за друго ами защото сега като започне паниката, ще свърши... ние започнахме да купуваме тоалетна хартия, още когато свърши в Сингапур.... а това беше някъде началото на февруари.

                              Аз като ходих преди няколко дни до аптеката за последен път, нямаше жив човек там, но и спирт нямаше (добре че взех по-рано). Мислех евентуално да отида още веднъж... но аптеките вече са "забранена зона", след тая навалица. За магазините го обсъждаме за сега.... не сме се запасили със зеленчуци, защото са нетрайни..... нямам си на идея какво ще правим. Да надявам противогаза или поне полумаската.... не знам. Навън си е за противогаз с толкова много хора, не за тия смешните полумаски с филтърчета за 5 цента, Съветски противогаз си трябва... но ако ме срещне полицията, сигурно ще ми се карат, че "всявам паника" .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Добре, що подскачаш тогава?
                                Подскачам, защото ти "ни в клин, ни в ръкав", започна пръв да се държиш агресивно и да ме нападаш словесно!

                                Коментар

                                Working...
                                X