IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
    Сега чух, че Тръмп след седмица може би ще се откаже от крайните мерки, за да тръгне икономиката.
    Дано да остане човешки ресурс, който да ѝ върти педалите на тази икономика!
    Че като гледам динамиката в NY, сметките нещо са му без кръчмар...
    Click image for larger version

Name:	NY.jpg
Views:	1
Size:	20.7 КБ
ID:	3564741

    Last edited by Ender; 24.03.2020, 20:18.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      На Трак можеш да благодариш за превода , а за информацията - на мен. Слез надолу по постингите. И кат си тръгнал да черпиш, налей едно и туканка.
      Съжалявам, че съм пропуснал началото на инфото, но не се ровя назад в страниците ...Благодаря !
      Наистина ми просветна и пъзела се нареди..
      Кво да ти пиша...? Кът съм пил и не дай се Боже взема да почерпя форумка в тез мрачни, изолирани, снежни и времена, може и други помисли да ми се явят в главата...
      пп Нооо, но като за първа чашка, става !

      Наздраве !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
        След днешния ден смъртноста от коронавируса нарастна на 14.57%

        https://www.worldometers.info/coronavirus/

        Смъртност в проценти = починали / (излекувани + починали) * 100

        Смъртност в проценти = 18 262 / (107 073 + 18 262) * 100 = 14.57%
        Рекох ти да не въвеждаш хората в заблуждение, че властите ще те погнат за всяване на паника.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

          Много си добра на '' фразите '' и .............. '' сентенциите''..............
          Добре че ги има Уикипедия и Уикицитет ....

          пп Не следваш вече Маматейко , да кимаш одобрително след всеки пост ..... Обикновенно го правиш за '' умника'' във всяка тема , през твоя любителски ( аматьорски ) поглед ........... .
          До едно време ............... !!!

          ппп Едно шахче ?????????
          Ми, Матейко обърка коефициента за смъртност с някъф коефициент за съотношение на умрели и оздравели, което показва друго съотношение и говори нещо за темпа и пораженията на заразата, но няма как да мине за обща смъртност. Та хората се усетиха, че се е объркал, но лесно пали фитила.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

            Много си добра на '' фразите '' и .............. '' сентенциите''..............
            Добре че ги има Уикипедия и Уикицитет ....

            пп Не следваш вече Маматейко , да кимаш одобрително след всеки пост ..... Обикновенно го правиш за '' умника'' във всяка тема , през твоя любителски ( аматьорски ) поглед ........... .
            До едно време ............... !!!

            ппп Едно шахче ?????????
            В момента на “шахматната дъска” се разиграва животът ми и този на близките ми. Ще почакаш, мон амур. Да не дава Господ да попаднеш на моето място.

            Поведението ти не е мъжко. Коригирай се.

            Матеев сравнен с теб е като да сравниш канара с глухарче.

            Между другото това е страничен ефект който наблюдавам. Вижда се кой е мъж и кой момченце.

            Коментар


            • След днешния ден смъртноста от коронавируса нарастна на 14.57%

              https://www.worldometers.info/coronavirus/

              Смъртност в проценти = починали / (излекувани + починали) * 100

              Смъртност в проценти = 18 262 / (107 073 + 18 262) * 100 = 14.57%

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                Уважаеми Тракатрак,
                От началото на паниката с този вирус твърдях, че има някаква голяма световна далевера и предполагах, че се управлява от американците .....
                Нещата си дойдоха на мястото и аз съм изумен (* кво да прая, тъпичък съм ...) от логиката на събитията....
                Като се почне от пророчеството на баба Ванга - Ще има трета световна война !!!
                Има я, сега се води, битките кипят, войските завладяват територии, ,
                но тя е с други средства - Китайците я спечелиха, като УНИЩОЖИХА ЗАПАДНАТА ИКОНОМИКА, изкупиха си предприятията в които същите тези западни "акули" инвестираха милиарди и сега ще управляват световната икономика...

                пп Благодаря, Тарантул !!!
                Мога даже да те черпя с 50 гр дюлевица в Кръчмата.....Може, но надали....
                Уважаемо, Чиче, благодари на Селена, тя пусна тази информация. Сега чух, че Тръмп след седмица може би ще се откаже от крайните мерки, за да тръгне икономиката. Било каквото било, ще им се наложи да произвеждат, за да останат конкурентоспособни в икономиката и в геостратегическото противопоставяне.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Благодаря. Доста добър превод. Крайната фраза е ШАХ И МАТ. Аз бих добавила и една латинска сентенция: QUI PRODEST.
                  Много си добра на '' фразите '' и .............. '' сентенциите''..............
                  Добре че ги има Уикипедия и Уикицитет ....

                  пп Не следваш вече Маматейко , да кимаш одобрително след всеки пост ..... Обикновенно го правиш за '' умника'' във всяка тема , през твоя любителски ( аматьорски ) поглед ........... .
                  До едно време ............... !!!

                  ппп Едно шахче ?????????

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                    Уважаеми Тракатрак,
                    От началото на паниката с този вирус твърдях, че има някаква голяма световна далевера и предполагах, че се управлява от американците .....
                    Нещата си дойдоха на мястото и аз съм изумен (* кво да прая, тъпичък съм ...) от логиката на събитията....
                    Като се почне от пророчеството на баба Ванга - Ще има трета световна война !!!
                    Има я, сега се води, битките кипят, войските завладяват територии, ,
                    но тя е с други средства - Китайците я спечелиха, като УНИЩОЖИХА ЗАПАДНАТА ИКОНОМИКА, изкупиха си предприятията в които същите тези западни "акули" инвестираха милиарди и сега ще управляват световната икономика...

                    пп Благодаря, Тарантул !!!
                    Мога даже да те черпя с 50 гр дюлевица в Кръчмата.....Може, но надали....
                    На Трак можеш да благодариш за превода , а за информацията - на мен. Слез надолу по постингите. И кат си тръгнал да черпиш, налей едно и туканка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      Mike Florida, за 5g и аз смятам че може да има лоша комбинация с короната. Т.е. 5 g да е много вредно за хората и оттам всички такива вируси да поразяват дирекно. Ухан имат, италианците имат, иранците имат. Ние също имаме вече имаме включен 5g в София!!! На младост на пазара.
                      Преди 1 месец писах в темата за вредата от СВЧ вълни върху хората...Няма да се повтарям...
                      Ако ние като потрябители, не се откажем от едно напълно ненужна екстра в комуникациите, ще си носим последствията....
                      Бойкот и тва е...
                      Като нямат клиенти, операторите сами ще се откажат от огромните инвестиции....
                      Презентираха начало на 5G мрежа с надеждата, че ще зарибят някой голям държавен клиент и като пуснат кинти където трябва, бизнеса ще потръгне....
                      Няма как да се случи на този етап..Даже и тиквата разбира, че времената са други Само с лапане не става...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Mike Florida, за 5g и аз смятам че може да има лоша комбинация с короната. Т.е. 5 g да е много вредно за хората и оттам всички такива вируси да поразяват дирекно. Ухан имат, италианците имат, иранците имат. Ние също имаме вече имаме включен 5g в София!!! На младост на пазара.
                        Не съм на 100%, но щом няма 100% гаранция, ЧЕ НЕ Е!
                        Приемам, че може и да е супер вредно!

                        Коментар



                        • Скрита картинка (Х: дни след 30-я заболял, Y: брой заболяли):
                          Всичко се развива по план
                          Но има една "велика" държава, която крие истината.Коя е тя
                          Last edited by barbaron; 24.03.2020, 19:50.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Именно. С един куршум се отстрелват по няколко заека, а хората са просто пешки на шахматната им дъска.
                            Именно...Ама и опасен вирус има ,нали...?И ти си в "центъра на събитията,нали?И някои ще се възползват -да!Ще перефразирам поговорката - "За едни брадва - за други сватба!"

                            Коментар


                            • Mike Florida, за 5g и аз смятам че може да има лоша комбинация с короната. Т.е. 5 g да е много вредно за хората и оттам всички такива вируси да поразяват дирекно. Ухан имат, италианците имат, иранците имат. Ние също имаме вече имаме включен 5g в София!!! На младост на пазара, виваком.

                              https://www.nperf.com/en/map/BG/-/-/...4062504&zoom=7
                              Last edited by pepe1234; 24.03.2020, 19:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                                Контролна карта за работа, *
                                През последните дни Китай счупи много рекорди, спечели абсолютно всичко, 20 милиарда долара в първите новини и купи около 30% от акциите на компании, принадлежащи на Запад в Китай.
                                Xi Jinping надмина европейците и умните американски демократи. Той изигра чудесна игра пред очите на целия свят.
                                Поради ситуацията в Ухан, китайската валута започна да намалява, но китайската централна банка не предприе никакви действия, за да спре този срив.
                                Имаше и много слухове, че Китай дори няма достатъчно маски, за да се бори с коронавируса. Тези слухове и изявлението на Си Дзинпин, че е готов да защити жителите на Ухан чрез блокиране на границите, доведоха до рязък спад в цените на акциите (44%) в китайската технология и химическата промишленост.
                                Финансовите акули започнаха да продават всички китайски акции, но никой не искаше да ги купи и те бяха напълно обезценени.
                                Си Дзинпин направи голям ход в момента, като чака цяла седмица и се усмихва на пресконференциите, сякаш нищо особено не се е случило.
                                И когато цената падна под допустимия лимит, той нареди да закупи ВСИЧКО акциите на европейци и американци наведнъж! Тогава „финансовите акули“ разбрали, че са били измамени и фалирали. Но беше късно, защото всички акции преминаха в ръцете на Китай, който в този момент не само спечели 2 милиарда долара, но благодарение на тренировката отново стана мажоритарен акционер в компании, изградени от европейци и американци ,
                                Сега акциите са собственост на техните компании и те станаха собственици на тежката индустрия, от която зависят ЕС, Америка и целият свят. Отсега нататък Китай ще определя цената и доходите на своите компании няма да напуснат китайските граници, а ще останат у дома и ще поддържат всички китайски златни резерви.
                                Така американските и европейски „финансови акули“ се оказаха глупави и за броени минути китайците събраха повечето от своите акции, които сега произвеждат милиарди долари печалба!
                                Такъв блестящ ход в историята на фондовата борса не се помни!
                                ПРОВЕРЕТЕ МАТА!
                                Уважаеми Тракатрак,
                                От началото на паниката с този вирус твърдях, че има някаква голяма световна далевера и предполагах, че се управлява от американците .....
                                Нещата си дойдоха на мястото и аз съм изумен (* кво да прая, тъпичък съм ...) от логиката на събитията....
                                Като се почне от пророчеството на баба Ванга - Ще има трета световна война !!!
                                Има я, сега се води, битките кипят, войските завладяват територии, ,
                                но тя е с други средства - Китайците я спечелиха, като УНИЩОЖИХА ЗАПАДНАТА ИКОНОМИКА, изкупиха си предприятията в които същите тези западни "акули" инвестираха милиарди и сега ще управляват световната икономика...

                                пп Благодаря, Тарантул !!!
                                Мога даже да те черпя с 50 гр дюлевица в Кръчмата.....Може, но надали....

                                Коментар

                                Working...
                                X