IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
    Ще пуцат коронавируса с ракети?!
    Досега реакциите им са адекватни и бързи. Те са играч. За да го правят вземат заплахата доста насериозно и най-вероятно разполагат с информация, с която ние не разполагаме. Както казва един уважаван от мен алтернативен коментатор: аз нямам достъп до цялата информация, но мога да правя изводи на база на случващото се.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      А представяш ли си колко декларации ще трябва да раздаде по КПП-та по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието кат тръгне към Чужденеция!?

      Разправях му аз на пали свещи и да благодари на ген. Колев, че не си ходи с виза у хабитатя, а той не ми вярваше.
      Наздраве, Олиги!
      Аз се чудя защо тия от шТаба не искат да проумеят че има хора които разчитат на селските си дворове за прехраната си?Защо отказват да разберат че много хора имат възрастни родители по селата и трябва да ги изперат изкъпят да им занесат лекарства храна???Защо Защо?А в същото врем позволяват на емигранти да идват безпрепятствено тук и да сеят заразата???Защо Защо???Това след две три седмици ще се обърне срещу тях и срещу властта...Каква зараза разнася един човек който от домът си в града отива в домът си на село??Защо забраняват това...Има села в които има по един келяв магазин и в него няма почти нищо защо забраняват на хората да пазаруват в града????Какво да ядат хората по селата?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

        Не е некоректно. Не търси под вола теле, уважавай истината, независимо дали ти харесва.

        2019 смъртността би трябвало да е сравнително равномерна, с някакво увеличение през студените месеци. Без да издребняваме делим на 365 дена и получаваме някаква средна стойност на ден. Ако тя не е по-ниска от средното дневно число на смъртите през тази година, то ковидът лош не е фактор в смъртността до сега.
        Как да не е некоректна. не знам дали си специалист в тази област за смъртността или в статистиката.

        Ще ти дам един пример все пак това е икономически форум. Хайде да вземем продажбите на сладолед.

        Да кажем за 2019 те са 100 като 70 от тях се случват в третото тримесечие, първото са ти 5, второто 20 и четвъртото 5
        100/365 = 0,273 продажби на ден

        Е сега ми сравни данните за цялата 2019 с 2020 като приемем че изходните данни са същите
        5/90( януари фервуари и март) = 0,05 тоест по тази логика за 2020 имаме спад на продажбите на сладолед с 0,22

        Правилното е съпоставка тримесечие по тримесечие и тогава резултата е един и същ

        Сега с този елементарен пример усещаш ли къде е разликата като поиграем с малко по дребни числа и защо е некоректно да се вади изводи от тази стъкмистика

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Груйо, смъртността вероятно е някъде между 0,5 и 1%, съдейски по смъртността в страните с масово тестване/което пак няма как да обхване 100% от вирусоносителите/. Допуснеш ли масово разпространение обаче това означава около 30 млн. жертви в глобален мащаб, кой е толкова луд, че да допусне безконтролно разпространение при това положение?
          Айде пак екстраполиране от 3 на 30 000 000 - не се знае дали ще са 30 милиона, както и не се знае какъв процент от цялото население на земята ще се зарази и още по-важното - в какъв период от време. като нямаш нито един от тези показатели, как ги смяташ тези 30 милиона, идея си нямам. Иначе, ако погледнем глобално, тази година в света ще умрат 60 милиона човека, а нетно населението на света ще нарастне с 80 милиона. как да ти кажа, чистата математика показва, че дори и починат 30 милиона повече тази година (което е абсурдно и няма как да се твърди, но го приемаме за вярно), то пак ще имаме чист прираст от 50 милиона на анселението на земята. На мен не ми звучи катастрофично, пък вие ме наричайте циник, аз гледам само чистата математика
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Ломбардия - 560 за 1 ден. Средно под 300
            Благодаря, дано са ти верни числата.

            В Ломбардия през 2018 са 99,542 смъртни или средно по 272 на ден за цялата година. Ако вземем предвид, че през зимата смъртността е по-голяма, числата излизат що-годе еднакви за 2018 и сегашния "апокалипсис" ​​​​и че Боян Чуков вероятно е използвал читави източници.

            За тези, които ще кажат, че усредняването е порочно, защото смъртността в Италия ще се увеличава - казват, че сега е пикът там.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
              Руските въоръжени сили от днес започнаха проверка на готовността за борба с коронавируса. Това бе съобщено от министъра на отбраната Сергей Шойгу. Всички мероприятия ще се провеждат само на полигони.

              Проверката е започнала по решение на президента Владимир Путин и се провежда в органите на военното управление, съединенията, военните части на Западния и Централния военни окръзи, Военно-космическите сили на Русия, Ракетните войски със стратегическо предназначение и други подразделения.

              https://trud.bg/русия-започна-военни-учения-за-справя/
              Ще пуцат коронавируса с ракети?!

              Коментар


              • Трябва да се отчитат още:
                -трудови злополуки (сега няма работа)
                -катастрофи (ограничено движение)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Ми не знам, разгледах и аз данни за Германия - ей така, от чисто любопитство, ма там нито тенденция има, нито причини - през годините имат смъртности, дето са по 30-50 000 разлика за година време, а през 80-90 години, при същото население, са имали 50-100 000 повече починали на година от сега? Странни истории, затова и без да съм математик, трудно мога да извадя какъвто и да било тренд.

                  Може би има връзка с ...раждаемостта преди 79год.(средна продължителност на живота в Германия):
                  1939г родени 1 413 000
                  1941г. родени 1 308 000
                  https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D...BD%D0%B8%D1%8F

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                    Този чуков не представя данните коректно. СРАВНЕНИЕ между смърността за 2019 и 2020 може да се прави чак на 1 ЯНУАРИ 2021.
                    Чуков трябва да съпоставя Януари срещу Януари и тн или тримесечие към тримесечие. Абослютно некоректни са тези стъкмистики!!!
                    Не е некоректно. Не търси под вола теле, уважавай истината, независимо дали ти харесва.

                    2019 смъртността би трябвало да е сравнително равномерна, с някакво увеличение през студените месеци. Без да издребняваме делим на 365 дена и получаваме някаква средна стойност на ден. Ако тя не е по-ниска от средното дневно число на смъртите през тази година, то ковидът лош не е фактор в смъртността до сега.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Бъдете спокойни, придобивайте стаден имунитет.
                      А пък болниците в Париж вече не насмогват - липсват легла, апаратура,, лекари, сестри !!!
                      Че у Лясковец има ли болница

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                        Добре, ще играя по обратния път на оценка.

                        Горната препратка дава смъртите по области за 2018. Ако някой знае и ми помогне да каже кои италиански области са най-засегнатите, може да се направи сравнение.
                        Ломбардия - 560 за 1 ден. Средно под 300
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Руските въоръжени сили от днес започнаха проверка на готовността за борба с коронавируса. Това бе съобщено от министъра на отбраната Сергей Шойгу. Всички мероприятия ще се провеждат само на полигони.

                          Проверката е започнала по решение на президента Владимир Путин и се провежда в органите на военното управление, съединенията, военните части на Западния и Централния военни окръзи, Военно-космическите сили на Русия, Ракетните войски със стратегическо предназначение и други подразделения.

                          https://trud.bg/русия-започна-военни-учения-за-справя/

                          Коментар


                          • Груйо, смъртността вероятно е някъде между 0,5 и 1%, съдейски по смъртността в страните с масово тестване/което пак няма как да обхване 100% от вирусоносителите/. Допуснеш ли масово разпространение обаче това означава около 30 млн. жертви в глобален мащаб, кой е толкова луд, че да допусне безконтролно разпространение при това положение?

                            Коментар


                            • Този чуков не представя данните коректно. СРАВНЕНИЕ между смърността за 2019 и 2020 може да се прави чак на 1 ЯНУАРИ 2021.
                              Чуков трябва да съпоставя Януари срещу Януари и тн или тримесечие към тримесечие. Абослютно некоректни са тези стъкмистики!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                                Добре, ще играя по обратния път на оценка.

                                Горната препратка дава смъртите по области за 2018. Ако някой знае и ми помогне да каже кои италиански области са най-засегнатите, може да се направи сравнение.

                                Коментар

                                Working...
                                X