IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Генерала каза една много хубава приказка.
    Като има война се ДЕЙСТВА, води се битка, после се броят ранени, осакатени, починали.
    Кои мерки и стратегии са по ефективни и дават по добър резултат може да се направи след свършване на войната, или поне на първо действие което се очаква да свърши до края на май.
    В края на годината сначале - и вече ще свикнем с военното положение, със смъртта от короната и ще продължим живота по старому с 2 наум, малко нови правила и ограничения
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
      Тц. Има си вирус. Един колега с предходни проблеми на 52 г. е много зле. Ще се разбере идната седмица на къде отиват нещата. Жената на 42 и мъжът на 50 г. го минаха. Тя по-леко, той доста зле. Широко ти е още около врата.

      Отварям скоба, това не значи, че “събитието” не може да се яха и за друга цели, но събитие определено има. Просто беше ред пък Източна Европа да е с по-добри карти при това раздаване.

      Коментар


      • https://www.youtube.com/watch?v=QkGNvWflCNM

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Става - ти ще донесеш суджука, 4i40 дезинфектанта ..., пък аз ще се прежаля да пробвам върху себе си ефекта от лечението.
          Сръбска музика ще има ли?Ако има нося дезинфектант домати краставици овче сиренце или козе мерудийка чушчица...

          Коментар


          • https://www.youtube.com/watch?v=PCF_AoenybE

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Ти веднъж го изпрати, после нема може се върне. Тогава ще ни поканиш с Чиче на научна конференция "Лечение на Короната със суджуци и вътрешни дезинфектанти".
              Става - ти ще донесеш суджука, 4i40 дезинфектанта ..., пък аз ще се прежаля да пробвам върху себе си ефекта от лечението.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Ставаше въпрос, че в Германия не може миналата година да си имал 2600+ средно починали за ден. А от началото на годината до сега да си имал 2400+ средно починали на ден. Демек с 200 по-малко средно. Този показател не се движи така. Демек нещо не е наред в сметки, данни и прочие.

                Или смъртността е сезонна - демек зимата по-малко, после лятото наваксват. Което ми звучи абсурдно, но ако е така, това може и така да е за Италия. Тогава там трябва да имаме едно 180 по-малко средно починали на ден, а имаме само 1 разлика, което звучи доста по нормално от 200 разлика.

                Но ако приемем че тази разлика от 200 е ОК за Германия, то за Италия трябва да бъде едно 180 по-малко.
                Може, ако има комбинирано въздействие от по-малко възрастни и по ниска смъртност от екстремни заболявания, които нарушават средния темп. Тази година зимата беше топла. Много фактори влияят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  А представяш ли си колко декларации ще трябва да раздаде по КПП-та по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието кат тръгне към Чужденеция!?

                  Разправях му аз на пали свещи и да благодари на ген. Колев, че не си ходи с виза у хабитатя, а той не ми вярваше.
                  Наздраве, Олиги!
                  Ти веднъж го изпрати, после нема може се върне. Тогава ще ни поканиш с Чиче на научна конференция "Лечение на Короната със суджуци и вътрешни дезинфектанти".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Смъртността зависи от структурата на възрастовата пирамида. За Германия раждаемостта през войната е била по ниска. Затова кохортата на родените през 1941-1945 е по-малобройна от родените през 1936-1940. Поради това смъртността може да спадне, защото има по-малко стари хора във възраст на засилена смъртност. Болниците не са задръстени. Само интензивните им отделения, защото не са подготвени за много пациенти с респираторни затруднения. Вероятно има изискване заразените починали да се кремират, а не копат. Затова и крематориумите са затрупани.
                    Ставаше въпрос, че в Германия не може миналата година да си имал 2600+ средно починали за ден. А от началото на годината до сега да си имал 2400+ средно починали на ден. Демек с 200 по-малко средно. Този показател не се движи така. Демек нещо не е наред в сметки, данни и прочие.

                    Или смъртността е сезонна - демек зимата по-малко, после лятото наваксват. Което ми звучи абсурдно, но ако е така, това може и така да е за Италия. Тогава там трябва да имаме едно 180 по-малко средно починали на ден, а имаме само 1 разлика, което звучи доста по нормално от 200 разлика.

                    Но ако приемем че тази разлика от 200 е ОК за Германия, то за Италия трябва да бъде едно 180 по-малко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      След днешния ден смъртноста от коронавируса нарастна на 14.57%

                      https://www.worldometers.info/coronavirus/

                      Смъртност в проценти = починали / (излекувани + починали) * 100

                      Смъртност в проценти = 18 262 / (107 073 + 18 262) * 100 = 14.57%
                      Сори, ама готвиш, кюфтета по чирпански с виртуална кайма!

                      Навсякъде е тестван минимален брой от населението и предимно тези с изразени симптоми или в критично състояние! При положение, че не се спори че при 90% от населението грипа преминава безсимптомно (с умерено неразположение), то излиза че трябва да преместиш десетичната запетая поне с една десета до 1,5 %.

                      В България се правят около 300-350 теста на ден и те включват всички с пневмония в болниците и всякакви здрави "контактни лица". Имаме около 6% положителни проби, тоест поне 30 000 сънародници са заразени или са с антитела към момента (преболедували), та да ти сметна ли на 3-ма умрели какъв е процента на смъртността..

                      Но и на мен не ми се готвят кюфтета по чирпански с виртуална кайма, та ще се въздържа от измислени статистики

                      П.С. Без лоши чувства просто друга гледна точка на ползата от изходните ти данни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                        Да, постнах в грешната тема!
                        Благодаря ТНМ, въобще не бях забелязал и разбрал за случилото се


                        Уфффффф, почти наваксах. Останаха ми няколко страници, но стигнах до едно мнение на Грую (за сметките) и до още едно на ТНМ за приличния изказ и отново се чувствам провокирам към сценична изява.

                        Първо, че и най-вече да не стане някаква грешка или недоразумение, аз искам дебело да подчертая, че съм от пиянките на Кръчмата, но последната ме е командировала тук, да следя изкъсо положението и да докладвам за важни аспекти на проблема със заразата. Има и други командировани. В някакъв бъдещ момент може да се наложи да се съберем и решим за нейното затваряне. Грее ме мисълта, че актът по временното и затваряне ще се случи приятелски, усмихнато, с шеги и подбиви, добронамерена ирония и надежда за скорошни срещи на хубаво питие и добра музика!

                        По отношение на сметките!
                        Аз съм повече по литературата, математиката не ми е баш силна и по тази причина ще се обърна към темата за помощ и съдействие!

                        Кратко упражнение по формална логика и начална аритметика.
                        Описание на изходната база, предварителни условия и допускания.
                        Намираме се в едно неназовано, модерно общество, където здравеопазването е общинско дело.
                        Наблюдаваме развитието на заразата (ковида) заразата в два съседни града.
                        Всеки от градовете е с по 10000 души население.
                        Еднаква география.
                        Еднаква етническа, полова и възрастова структура на населението.
                        Сходна икономическа структура и аналогични обществено и културно ниво.

                        Може да се окаже, че до това състояние на описаните изходни данни, почти нищо не съм си измислил. Примерно в големи площи на Белгия, Нидерландия, особено Германия, където има гъсто населени региони, не може да разбереш къде свършва едно населено място и започва друго. Ако не внимаваш, може да пропуснеш табелата за начало на града, понякога дори и къщите не оредяват, че поне формално да регистрираш преминаване през „граница“.


                        Конкретно развитие.
                        1. Град № 1. Общинският съвет решава, че се отлага за бъдеще ремонтът на центъра, обявава бързо извънредно положение и насочва целия обществен ресурс в профилактика и битка с епидемията. Закупени са 100 к. Теста и цялото население се подлага на тестване динамично и многократно. Тестването има задължителен характер Наета е съответната лаборатория. Цялата местна болница е преструктурирана за превенция и лекуване на заразата.

                        След три месеца, ИП е отменено, и официално се изнасят обобщени резултати:
                        • Вирусът е диагностициран в 7000 човека, което представлява общ брой заразени.
                        • 4500 от общо 7000 заразени са проявили никакви, до слаби симптоми и са се лекували стационарно у дома.
                        • 1500 от общо 7000 заразени са проявили средни симптоми и са се лекували стационарно у дома, под наблюдение на лекар.
                        • 1000 от общо 7000 заразени са развили тежки, до много тежки симптоми и се е наложило различен период на хоспитализиране
                        • Вътре в последните 1000 бр., т.е. Включени с а в тях има един 245 човека, които са починали.


                        1. Град № 2. Общинският съвет решава, че НЕ се отлага за бъдеще ремонтът на центъра, в началния момент НЕ обявава извънредно положение и насочва частично обществен ресурс в битка с епидемията. На тестване се подлагат само лица, при които има съмнение, че са били в контакт със заразени или са развили ясни симптоми. Част от местната болница е отделена за лекуване на заразата.


                        След четири месеца, ИП е отменено, и официално се изнасят обобщени резултати:
                        • Вирусът е диагностициран в 2000 човека, което представлява общ брой заразени.
                        • 800 от общо 2000 заразени са проявили слаби да средни симптоми и са се лекували стационарно у дома.
                        • 1200 от общо 2000 заразени са развили тежки, до много тежки симптоми и се е наложило различен период на хоспитализиране


                        Вътре в последните 1200 бр., т.е. Включени с а в тях има един 245 човека, които са починали.


                        Задачата е следната:

                        Изчислете процентите на заразяване и смъртност.
                        Желателно е да изразиш благодарността си под друга форма!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          ............. още повече, ние си чешем езика и се мъчим да предскажем нещо, за което не знаем нищо

                          ............, накрая гладът ще победи всички страхове и готово.

                          наздраве
                          Кратко и ясно, особено третия ред - те за това те уважавам! Наздраве!

                          И това ще мине ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Да ти преведа какво значи терминално болен - значи нелечимо болен, според други източници дори в последна фаза. Та този мъж (мир на праха му) от короната ли е умрял, или от рака? Че са писали на короната? та така -според мен в идеята си да се изкара все по-голяма истерията, надписат всеки с корона, че е умрял от нея, а по новините вървят само новини от сорта на - смъртността от новия коронавирус се увеличи със 100% (т.е. починал е втори човек, преди това е бил само един). та хайде няма нужда от апокалиптично неглижиране на всички изказвания, които противоречат на правата линия на Партията - ти беше интелигентен човек, какво ти става????
                            Това ми изглежда като грешна презумпция - терминално болен значи, че ще умре, да. Но не е умрял към момента, може да поживее още дни, седмици или месеци. Причината за смъртта към конкретният момент може да е различна и не е коректно да се омаловажава само заради това. В крайна сметка ако същият терминално болен скочи през прозореца надали ще се води "починал от рак". По-коректно е да се приеме, че поради болестта е имал силно занижении съпротивителни способности, което е спомогнало за фаталният изход от короната.

                            Ако тезата ти изглежда пресилена - обмисли малко по-лек случай: Наскоро излязоха статии, че 99% от починалите в Италия са имали едно или повече предходни заболявания. Дотук добре, обаче ... в самият текст бяха упоменати трите най-разпространени и на първо място беше цитирано високо кръвно налягане. Че е медицинско състояние - такова е, но то само по себе си не убива. Убиват инфаркт, инсулт и други "екстри" причинени от дългото претоварване на системата. Още по-интересният въпрос е може ли да се твърди, че това е проблем изобщо, ако е контролиран успешно?

                            Защото, надявам се ще се съгласиш, за да фигурира подобно нещо в нечий медицински картон, то е било установено от личният лекар и (почти сигурно) лекувано. Аз лично бих казал, че в този случай явно имаше престараване в опита да се омаловажи причинителят на смъртта. Та истината вероятно не е в нито една от крайностите, а най-добре биха могли да преценят лекарите на място. Лекар, който може да дава дежурство в интензивно отделение няма как да е начинаещ, нека да ги оставим да преценят какво се е случило. И да има манипулация на данните, най-вероятно не е на това ниво.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Ползите са, да не ни обвиняват, че крием и лъжем - ей го, колко време тук се чакаше първият корониран, чкахме го като Месия едва ли не, щото другите си имат, пък ние си нямаме. Отделно, ще има кинта от ЕС, то е ясно, затова и повече коронирани, повече кинта - и това е ясно. Даже за Банско има теории - едната е, че го удариха, щото не разкараха кмета на БХ (но не удариха Пампурково, което какво общо и с една бивша на сърцето дама на БХ, оставям за домашно, въпреки че и там имаше трима коронясали), другата версия е, че така и така сезонът беше тотален провал, сега, като ги затвориха, ще могат да лапнат малко кинта от ЕС, дето ще я налеят за ограничаване на щетите. та теории много, вероятности - още повече, ние си чешем езика и се мъчим да предскажем нещо, за което не знаем нищо

                              Колкото до куража - да, куражлия съм до степен на глупост (щото нали да си смел и глупав било равнозначно, реално оцелявали само страхливците, щото на куражлиите им режели тиквите раничко, та така) и бих помогнал. Аз продължавам да го смятам това коронясване за грип с усложнения. Други смятат друго и така, накрая гладът ще победи всички страхове и готово.

                              наздраве
                              Аз питам има ли някой да вярва на тия социологически проучвания как народа вярвал на шТаба и мерките му че даже искали и по строги.Как рейтинга и като на Тодор Живоков?Ха ха ха ептен за канарчета ни взеха...Колегата вчера след нощна смяна тръгна за София защото там е детето му жена му как ще го спрат да ходи да вижда детето си?????Да е при семейството си????Ако не запрат глупостите в края на май началото на юни ще имат половин милион безработни...Да видим каква армия полиция и жандармерия ще ги спре?Безработния от село как да се регистрира в Бюрото по труда като не го пускат????Аз съм убеден че в крайна сметка всичкото това ще се обърне срещу тях...Много скоро ще се разбере че с тия бутафории легла в спортни зали и простотии по телевизията нищо няма да се постигне....С полиция армия и жандармерия не се бори вирусът.Аз не се страхувам знам че съм в Божиите ръце във всеки момент и с вирус и без вирус Бог решава съдбата ми.Каквато е неговата воля това е....А и тоя шТаб те изобщо спазват ли правилата които налагат на другите.Като ги гледам нито маски имат нито пазят дистанция разни наплюти микрофони са им пред носовете.Член на семейстовот има корона ама е под домашна карантина с обща баня тоалетна кухня спалня другите членове на семейството не са под карантина...Ако едно семейство е под карантина кой ще им пазари????Сложили КПП-та на градовете а циганьора маа с каруците и колите по сички села.Няма никакъв проблем от едно Плевенско село да отидеш до което си решиш село но в града не можеш?Отделно циганите с каруците през къра си одят къде сакат...Да им сера на мерките....Тия хора са извън реалността.Измъчват хората от селата.

                              Коментар


                              • В Италия млади и стари живеят заедно. В Германия старите са много по-добре изолирани

                                Коментар

                                Working...
                                X