IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

    Прощавай!За миг изключих ,че си под самокартина...Пожелавам ти да си в добро здраве и вирусът да не припарва до теб....

    Относно пародията..
    Мерките са компромисни и тъй като в последните 100 години България не е била баш в такава ситуация,не можем да очакваме ,че тези мерки ще са 100 % правилни....Нямаме опит....Когато си се захващал с някаква нова и напълно непозната дейност за теб,винаги ли си вземал 100% -та правилни решения и всичките ти действия са били 100% правилни?
    Относно информацията,която дават....Какво още ти е нужно - колебания на кръвното налягане на пациентите,температура и други медицински показатели,за които не се сещам,щото съм абсолютен профан в тази област?През час ли да ни ги съобщават,или по-начесто?!
    И как прецени,че ако до 10 април имаме 3000,значи не е имало никакъв....За мен такова заключение може да се направи ,ако вече сме преживяли същата ситуация без мерки и на 10 април пак сме имали над 3к случаи.....
    за оценка на мерките - толкова растат случаите без мерки. т.е псевдо карантината само създава затруднения
    Нормално е да има действия на принципа проба грешка. Само дето моето усещане че нищо не се прави - т.е пак се мисли как ще се открадне !?!?
    Може да са ме повредили с 30 години кражби - лъжливото овчарче 1 път да каже истината и никой да не му повярва.
    А те не я казват
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Да повторя ли?
      АЗ СЪМ ПОД КАРАНТИНА ОТ 10 ФЕВРУАРИ.
      Няма нужда някой генерал да ми казва.
      Ама че имаме ПАРОДИЯ на карантина всеки го вижда. Ефекта ще видим колко е. Ако имаме над 3к случаи на 10 април - НИКАКЪВ ЕФЕКТ.
      Пледирам да почнат да работят и да ЛИЧИ че работят, а не да плещят глупости.
      КЪДЕ Е САЙТА ЗА АКТУАЛНАТА ОБСТАНОВКА?
      Имаме 3 числа - заразени, починали, оздравели - толкова нито дума повече.
      Това е което са свършили черно на бяло.
      Всеки ден по 10 часа са по телевизията а ИМАМЕ ИНФОРМАЦИОННО ЗАТЪМНЕНИЕ !?!?
      Прощавай!За миг изключих ,че си под самокартина...Пожелавам ти да си в добро здраве и вирусът да не припарва до теб....

      Относно пародията..
      Мерките са компромисни и тъй като в последните 100 години България не е била баш в такава ситуация,не можем да очакваме ,че тези мерки ще са 100 % правилни....Нямаме опит....Когато си се захващал с някаква нова и напълно непозната дейност за теб,винаги ли си вземал 100% -та правилни решения и всичките ти действия са били 100% правилни?
      Относно информацията,която дават....Какво още ти е нужно - колебания на кръвното налягане на пациентите,температура и други медицински показатели,за които не се сещам,щото съм абсолютен профан в тази област?През час ли да ни ги съобщават,или по-начесто?!
      И как прецени,че ако до 10 април имаме 3000,значи не е имало никакъв....За мен такова заключение може да се направи ,ако вече сме преживяли същата ситуация без мерки и на 10 април пак сме имали над 3к случаи.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Изчистваме въпрос след въпрос като постоянно се правят опити от невежи хора да докажат своята предубеденост и да свалят моралната си отговорност, че поради егоизъм и комплекси вредят на обществото с действията си.
        Не знам как критичната дискусия и изразяването на мнение вреди на обществото. Не би било зле да помислиш дали няма поне малка вероятност твоите думи да се окажат подходящи за описание на твоите действия. Дали мерките няма да внесат повече вреда от самия вирус - той не е по-опасен от много други, които преминаха при много по-хлабава реакция и при които сред жертвите имаше и здрави и млади хора.
        Не са необходими специални медицински познания, за да се забележат някои прости факти - смъртността е сходна с тази на обикновения грип, средната възраст на починалите е сходна със средната продължителност на живота, 99.5% са със странични заболявания, страните с по-строги мерки не отчитат по-добри резултати и т.н.
        Постоянно се съмнявам и мисля, че моята позиция може да не е правилната, но засега не съм видял нещо, което може да ме убеди в противното. Това важи ли за всички, които сервилно слушат и изпълняват?


        ПП. Дори не добявам и многобройните пробойни, които така наречена "карантина" допуска, поради необмисленост и лоша организация, и въпреки които тълпите заразени и мъртви някак си не идват. Хората доволно дълго си щъкаха и преди това, тълпяха се по магазините и заведенията, но защо не се заразиха, това беше преди три седмици?
        Last edited by perin; 28.03.2020, 17:03.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Ако успява да улови газовите МОЛЕКУЛИ, задължително, спира и вирусите. Те (ГАЗОВИТЕ МОЛЕКУЛИ) са -ама много! - многократно по-дребни. Просто тези, които са с уточнение "за прах", могат да задържат мниго повече прах, преди да се задръстят МЕХАНИЧНО.
          Т.е., ако си на зор, със " само противогаз" може да преминеш през заразения участък И НЯМА да се заразиш.
          Ама търговците не възразяват срещу неуките потребители. ПОНЕЖЕ, ПИ-ЛЕСНО СЕ ЛЪЖАТ И МОЖЕ БЕЗПРОБЛЕМНО ДА ИМ ВЗЕМЕШ ПОВЕЧЕ ПАРИ...БЕЗ ДА СЕ УСЕТЯТ.
          Не бъдете неграмотни. СКЪПО И СЪМНИТЕЛНО "УДОВОЛСТВИЕ" Е.
          И аз така си мислех отначало преди да се чета - Не е това принципа на работа то не лови газовите молекули като им създава физическо препрядствие

          Ами докато парите на газа минават през порите на активния въглен или друг филтиращ елемет (според вида газове който филтира) има активно вещество на което даден тип газове реагират и така се изчиства въздуха (затова са различни модели филтри за разлини видове газове) (според таблицата с цветове)

          но прашинката и вируса може спокойно да си минат през тези пори без да има реакция (химично стабилни са)

          Реално не е по скъпо даже е по евтино (по скъпо е само ако искаш комбиниран филтър) за газ и частици

          Даже е доста по евтино ако искаш имаш правилния противопрахов филтър има P3 в англия по 6 паунда (ама сега всички са забранили износа)






          По спомен пример на БГ военния противогаз се завърта допълнителен филтър за въглероден окис ако е нужен такъв не защото въглеродния окис е с по малка молекула от това което лови ами защото е нужно да има друго активно вещество да го лови
          Last edited by marketleverage; 28.03.2020, 17:07.
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Да повторя ли?
            АЗ СЪМ ПОД КАРАНТИНА ОТ 10 ФЕВРУАРИ.
            Няма нужда някой генерал да ми казва.
            Ама че имаме ПАРОДИЯ на карантина всеки го вижда. Ефекта ще видим колко е. Ако имаме над 3к случаи на 10 април - НИКАКЪВ ЕФЕКТ.
            Пледирам да почнат да работят и да ЛИЧИ че работят, а не да плещят глупости.
            КЪДЕ Е САЙТА ЗА АКТУАЛНАТА ОБСТАНОВКА?
            Имаме 3 числа - заразени, починали, оздравели - толкова нито дума повече.
            Това е което са свършили черно на бяло.
            Всеки ден по 10 часа са по телевизията а ИМАМЕ ИНФОРМАЦИОННО ЗАТЪМНЕНИЕ !?!?
            Не бива така ...на някой не им се удава дори да измислят мерките , камо ли да ги приложат ...
            Ама какво се чудим като по нашите земи се тачи приказката "Не ми давай акъл, пари ми дай"
            Но въпреки това съм длъжен кажа , че трябва да се престане с част от мерките (наричани пародийни) които имат съмнителен ефект и протеворечив PR ....който ще го отчетем наесен ...
            Според мен е логично да се премахне ограничителното движение спрямо областните градове в този си вид
            Много по-ефективно би било да се въведат данните (лични карти и МПС) на всички, които са под карантина в един масив.
            Когато те спре полицая да сканира л.к. за секунди ...

            Ако някой благоволи , може да го организира за няколко дни ...
            Разбира се, трябва да се отмени събирането на инфекциозните хартии (наречени декларации)
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Айде, герП включиха и многониковите, и тежката артилерия от нищонеказващите многоникови като 4Д, в зашита на генералгоджи и Партията с главно П. Усещам, че тук се говори против негово величество Султан БХ - аз излазям. Грую е идиот, от когото се дистанцирам, 4Д е най-убав и най-учен, след генералгоджи, естествено. Слава на герП, да живее нашата радост гешев

              Свободата е робство.
              Войната е мир.
              Невежеството е сила.

              Не мислете, подчинявайте се, на генерал майор, професор, доктор, шеф на НОЩ, директор на ВМА и т.н. генералгоджи и не се осмелявайте да оспорвате неговата божествена същност. Вие сте идиоти, сравнени с него, олигофрени, покайте се, докато е време!
              Г-н Груев, някъде в поста ми да виждате нещо от казаното от вас? Ще си позволя да го цитирам пак. В случай, че намерите нещо за потвърждаване на думите си ще съм благодарен.
              Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Извинявам се че се намествам в чужд разговор, но държа да подчертая, че хората които пледират да се спазва карантината не са за твърда ръка. Няма нещо което да мразя повече от прилагането на груба сила. Това за мен е признак на слабост и липса на аргументи. Тук става въпрос за това, че човек освен да се ползва от обществото има и задължения към него. Не може човек да живее изолиран както самостоятелна единица и със своите действия да нанася вреда на околните. Това не е жадуване за твърда ръка. Това уважение към другият. Това е хуманност, опит да се спасят човешки животи с ясното съзнание, че това ще ми причини някакво неудобство. С една дума говорим за елементарна човештина. Това не е власт и подчинение а колективна борба на обществото да се справи с общ проблем, като група индивиди, маргинали в интелектуален, морален и социален смисъл на думата се опитват да саботират действията на групата. Най-трагичното е, че от това те няма даже да извлекат полза. Просто възприемат света като власт и подчинение, което много жалко. Причината за тежките им травми е това че разделят цялото, какво се случва и как реагирам на него, на две части, като реакцията към външният свят се замита в сянката. Така те не носят отговорност за действията си и всичко което им се случва е в следствие на външните събития. Така те търсят някой друг като отговорен за техният живот. Във форума сме наблюдавали примера с Kiro и ГЕРБ, или пък с Грую и Елана. И понеже реакцията към външният свят в тяхното съзнание не съществува, те търсят всичко във външният. Затова почва един опит да се контролира силово всичко наоколо. Да се подчини всичко. Всяка криза я разрешават със силово контролиране на околните. А сега са объркани и няма как да контролират, просто трябва да са част от групата а не могат. Та се случва парадокс. Любителите на твърдата ръка обвиняват либералните хора в тоталитарщина. Като причината е, че просто не могат да разпознаят елементарна човещина, любов към ближния и задължения към околните а не да се проявят като брутални егоисти. Даже ми се иска да цитирам вожда на всички народи "няма хора, няма проблеми", което лесно могат да постигнат като се маргинализират отлъчвайки се от обществото.
              Прочетете внимателно подчертаното и своят пост. Виждате ли прилики с подчертаното? Определено в поста ми има аргументи а не сила.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                Вчера съм прекарал няколко часа да се образовам за разлините филтри

                точно такава ти трябва противо прахова маска (само незнам как е сертифицирана) - филтрите са два вида с активен въглен газови, и прахови които стават и за вируси (има и комбинирани)

                Ето официалната инструкция за филтри дергер газови и прахови (вирусите са при праховите)

                https://www.draeger.com/Library/Cont...9046529-en.pdf





                пример за само газов филтър има в практикер в момента обаче модела не ти гарантира защита P3 ( последната част от ффпp3 но за маска)

                ABEK1 газов практикер (с активен въглен пази от 4 вида газове виж пдфа) https://praktiker.bg/bg/Ohrana-na-tr...ABEK1/p/120773

                Филтър от практикер висок клас ама само газов



                Същи филтър + P3 противопрахов модел има допълнителна няколко сантиметра пластмаса и филтър за да има защита и от вируси и прашинки



                за 3 м няма значение от модела маска, трябва ти P3 филтър (картридж) или филтър който е +P3 за тях (в бг има само газови филтирi за 3М (а1 - органични газове с температура на кипене над 65) който отново не стават за вируси ) или ти трябва P100 го водеха в сащ защото p3 99.95 филтрация на прах
                Ако успява да улови газовите МОЛЕКУЛИ, задължително, спира и вирусите. Те (ГАЗОВИТЕ МОЛЕКУЛИ) са -ама много! - многократно по-дребни. Все едно, като ти дадат дребно сито, да се чудил, дали ще задържа едър пясък.
                АМИ ЕСТЕСТВЕНО, БЕ. ЕСТЕСТВЕНО!
                Обратното НЕ Е в сила.
                Просто тези маски, които са с уточнение "за прах", могат да задържат мниго повече прах, преди да се задръстят МЕХАНИЧНО.
                Т.е., ако си на зор, със " само противогаз" може да преминеш през заразения участък И НЯМА да се заразиш през защщитените си дихателни пътища.

                Ама търговците не възразяват срещу неуките потребители. ПОНЕЖЕ, ПО-ЛЕСНО СЕ ЛЪЖАТ И МОЖЕ БЕЗПРОБЛЕМНО ДА ИМ ВЗЕМЕШ ПОВЕЧЕ ПАРИ...БЕЗ ДА СЕ УСЕТЯТ.

                Не бъдете неграмотни.
                ПРЕКАЛЕНО СКЪПО И СЪМНИТЕЛНО "УДОВОЛСТВИЕ" Е.
                Last edited by Pyramid; 28.03.2020, 16:42.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение


                  Разбира се, че не разбирам и затова не съм там. Това сега не е военен проблем, но все пак имаме Генерал, който не е вирусолог. За сметка на това е колкото здравен, толкова и икономически проблем, но няма икономисти, а има много полицаи. Произтичащите от мерките допълнителни икономически проблеми лесно могат да преминат в много по-сериозни медицински и какви ли не други.
                  Аз съм умерено глупав човек и си мисля, че епидемия се управлява от емидемиолог, вирусолога се занимава с лекуване на хора, а икономиста с лекуване на икономика. Не разбирам ползата от това да се направи манджа с грозде където всичко е накуп и всеки се занимава с неща от които не разбира. Има си органи които работят съвместно всеки по своята компетентност. За мен това е по-оперативно. Изчистваме въпрос след въпрос като постоянно се правят опити от невежи хора да докажат своята предубеденост и да свалят моралната си отговорност, че поради егоизъм и комплекси вредят на обществото с действията си.

                  Коментар


                  • Айде, герП включиха и многониковите, и тежката артилерия от нищонеказващите многоникови като 4Д, в зашита на генералгоджи и Партията с главно П. Усещам, че тук се говори против негово величество Султан БХ - аз излазям. Грую е идиот, от когото се дистанцирам, 4Д е най-убав и най-учен, след генералгоджи, естествено. Слава на герП, да живее нашата радост гешев

                    Свободата е робство.
                    Войната е мир.
                    Невежеството е сила.

                    Не мислете, подчинявайте се, на генерал майор, професор, доктор, шеф на НОЩ, директор на ВМА и т.н. генералгоджи и не се осмелявайте да оспорвате неговата божествена същност. Вие сте идиоти, сравнени с него, олигофрени, покайте се, докато е време!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                      Благодаря ти за уточнението, Драго!
                      Аз като пиша нещо гледам да съм проучил нещата виж ми поста защо ще се надишаш с вируси ако не го прочетеш с филтър с активен въглен

                      За 3М няма значение на модела а типа ка картирджа филтъра

                      Затова ти написах че за бг противогаза незнам как е противопраховата част активния въглен не играе никакво значение и ти показах противопрахова маска
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Това не е бактерия а е вирус. Не можеш да ме убедиш, че си по-компетентен от шефа на щаба. Ако икономист управлява епидемия ще изпадна в див ужас. Сам виждаш че нищо не разбираш от медицина. Икономистите видимо са в други органи, които имат икономически а не здравни задачи.

                        Разбира се, че не разбирам и затова не съм там. Това сега не е военен проблем, но все пак имаме Генерал, който не е вирусолог. За сметка на това е колкото здравен, толкова и икономически проблем, но няма икономисти, а има много полицаи. Произтичащите от мерките допълнителни икономически проблеми лесно могат да преминат в много по-сериозни медицински и какви ли не други.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                          Не те разберам!До вчера припяваше,че вирусът не съществува и всичко е един театър с цел да ни ограничат правата и свободите....Днес вече говориш за заразата ,за която трябва да се подготвим....Пледираш да се въведат още по-строги и ограничителни мерки или какво?!
                          Да повторя ли?
                          АЗ СЪМ ПОД КАРАНТИНА ОТ 10 ФЕВРУАРИ.
                          Няма нужда някой генерал да ми казва.
                          Ама че имаме ПАРОДИЯ на карантина всеки го вижда. Ефекта ще видим колко е. Ако имаме над 3к случаи на 10 април - НИКАКЪВ ЕФЕКТ.
                          Пледирам да почнат да работят и да ЛИЧИ че работят, а не да плещят глупости.
                          КЪДЕ Е САЙТА ЗА АКТУАЛНАТА ОБСТАНОВКА?
                          Имаме 3 числа - заразени, починали, оздравели - толкова нито дума повече.
                          Това е което са свършили черно на бяло.
                          Всеки ден по 10 часа са по телевизията а ИМАМЕ ИНФОРМАЦИОННО ЗАТЪМНЕНИЕ !?!?
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                            Не е до мое превъзходство спрямо него, макар и да не ми е трудно да го допусна.

                            Просто политиците лъжат, това е една от функциите на управление, за съжаление, но не ми е ясно защо сега така яко лъжат при положение, че всички останали яко ще го отнесат заради това.
                            Пак бъркаш. Преди малко уточнихме, че нямаш необходимата компетентност да прецениш дали те лъжат или не. Следователно не става въпрос за нищо друго освен предубеденост на невеж човек.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              След като си призна, че си некомпетентен на тема медицина, сега трябва да успееш да докажеш, че имаш повече логика от Професор Доктор Мутафчийски. Слушал съм го внимателно и съм ти чел постинги. Няма да ти е лесно. При това логическото ти превъзходство спрямо него трябва да е толкова титанично, че да изравни на везната, неговото образование, знания и опит с прочетените от теб няколко десетки статийки на тема медицина. Освен това ти нямаш достъп дори и до няколко процента от информацията която има той. Така, че трябва да търсиш други аргументи срещу поста ми. Тези не струват. Успех.
                              Не е до мое превъзходство спрямо него, макар и да не ми е трудно да го допусна.

                              Просто политиците лъжат, това е една от функциите на управление, за съжаление, но не ми е ясно защо сега така яко лъжат при положение, че всички останали яко ще го отнесат заради това.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                разпространението на вирус не е коремна хирургия. Едва ли е по близо от краставичар и компютърджия.
                                А това че има информация и само я КРИЕ никой няма да му прости в бъдеще.
                                Хората имат нужда да знаят и да се подготвят за заразата.
                                Засега погледнато отстрани се вижда само ХАОС.
                                Едва ли всички се лъжем, още повече че сме им яли хаоса 30 години
                                Не те разберам!До вчера припяваше,че вирусът не съществува и всичко е един театър с цел да ни ограничат правата и свободите....Днес вече говориш за заразата ,за която трябва да се подготвим....Пледираш да се въведат още по-строги и ограничителни мерки или какво?!

                                Коментар

                                Working...
                                X