IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    Ако приемем 60 милиона Италия, Бергамо регион 1.2 милиона е 50 пъти по-малък.

    650 000 / 50 = 13 000 - починали за 1 година. Средно месечно прави по 1100. До момента от корона вируса са 2 пъти повече от това число (ако приемем последния месец само). Реално обаче голямата смъртност е последните 2 седмици в Италия (даже последните 10 дена). Демек може и да стигне 4-5 пъти повече от "нормалната смъртност". Груби бакалски сметки.
    Така е, груби бакалски сметки...
    По-долу има един линк. Та в Италия в началото на 2020 е извършена задължителна имунизация, (Не знам как е в Испания, Селена ще каже) на възрастните хора (над 65 г.). Задължителна е, защото, ако я нямат и се разболеят лечението им не се покрива от държавата (каквато и да формата... в БГ - ЗК). Само че, тия ваксини, освен че кофти взаимодействат с короната имат а страничен ефект... 25%.....

    Коментар


    • Климатът наистина има значение.
      Варна естествено е обветрена, което, според мен, е предимство в подобна ситуация.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        Ако приемем 60 милиона Италия, Бергамо регион 1.2 милиона е 50 пъти по-малък.

        650 000 / 50 = 13 000 - починали за 1 година. Средно месечно прави по 1100. До момента от корона вируса са 2 пъти повече от това число (ако приемем последния месец само). Реално обаче голямата смъртност е последните 2 седмици в Италия (даже последните 10 дена). Демек може и да стигне 4-5 пъти повече от "нормалната смъртност". Груби бакалски сметки.
        Така е - реалната смъртност в епицентъра на епидемията на всяка една държава вече е във пъти по-голяма от средностатистическата смъртност. Нещо повече - на всеки 2-3 дена това число се удвоява, а пика на епидемията все още не се вижда.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

          Значи си първа писта политик.
          Ясно....
          Зеленти също са в окопите Грета им каза така на 11 март https://www.dailymail.co.uk/news/art...st-online.html


          Аз гледам да пиша оналй опитвам се да спася маскимално много нормита (докато те се шлаят насам натам по бойното поле) и дотук от мен... надявам се всичко което съм изписал да е било полезно и да е помогнало на някой да вземе добро решение за себе си
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Моля спешно да ми помогнете - как се правеше игнор във форума ?..., МатееееееФ не се дишаш
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

              Ако в град като Бергамо средно дневно са умирали по 15 човека, примерно, било от естествена смърт, болест или инцидент, то всяко отклонение, с повече от 20% и то устойчиво, изисква внимание.
              Ако приемем 60 милиона Италия, Бергамо регион 1.2 милиона е 50 пъти по-малък.

              650 000 / 50 = 13 000 - починали за 1 година. Средно месечно прави по 1100. До момента от корона вируса са 2 пъти повече от това число (ако приемем последния месец само). Реално обаче голямата смъртност е последните 2 седмици в Италия (даже последните 10 дена). Демек може и да стигне 4-5 пъти повече от "нормалната смъртност". Груби бакалски сметки.

              Говорим за най-засегнатия регион. Явно за другите дето има по 10 пъти по-малко засегнати всичко си е в рамките на нормалното.
              Last edited by mathematician; 28.03.2020, 21:36.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Тези невярващите във вируса са ПАТОЛОГИЧНИ ЕГОИСТИ, който поставят собственото си щастие по-високо от нещастието на другите. Но дори и така да беше пак щяхме някакси да ги търпим, ако не беше факта, че нещастието на другите вече е свързано със смъртни случаи.

                И тука вече егоизма започва да се доближава до ФАШИЗМА, който проповядва, че силните трябва да се борят със слабите и да ги унищожават. Точно това не ми дава мира, и искам да го споделя във форума. Няколко човека открито проповядват про-фашистки идеи, и ние продължаваме да ги търпим. Докога питам аз ????????????

                Да не говорим за висшата форма на СНОБИЗЪМ, от типа "Аз съм по-умен от Генерал Годжи, и ще ви го натяквам това на всяко второ изречение, дори и с просташките вицове, които се разказвам".

                До скоро си мислех, че всичко това е само една НЕЛЕЧИМА ПРОСТАЩИНА, но вече започнах да си променям мнението. Не, не е простащина, това е просто УМИШЛЕН БОЙКОТ и УМИШЛЕНО БЕЗОТГОВОРНО ПРЕСТЪПНО ПОВЕДЕНИЕ. Тези хора УМИШЛЕНО искат да вкарат в гроба колкото се може повече Българи, и затова аз лично ДЪЛБОКО ГИ ПРЕЗИРАМ. И ако следващата мярка е такива да ги тикват зад решетките, аз бурно ще започна да ръкопляскам.
                Виждам..., крещиш, викаш, насаждаш паника, ма не отговаряш ше дойдеш ли на фронта...?!
                Аре бе, ше те запозная с годжитУ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

                  Ако в град като Бергамо средно дневно са умирали по 15 човека, примерно, било от естествена смърт, болест или инцидент, то всяко отклонение, с повече от 20% и то устойчиво, изисква внимание.
                  Изисква, Вал...
                  на тел. съм и не мога сега. Утре ще постна едно инфо точно за Бергамо...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                    ....Тези невярващите в опасноста от вируса, разрушават всичко усилия на останалите хора и това ще доведе до тотална трагедия за всички.
                    Тези невярващите във вируса са ПАТОЛОГИЧНИ ЕГОИСТИ, който поставят собственото си щастие по-високо от нещастието на другите. Но дори и така да беше пак щяхме някакси да ги търпим, ако не беше факта, че нещастието на другите вече е свързано със смъртни случаи.

                    И тука вече егоизма започва да се доближава до ФАШИЗМА, който проповядва, че силните трябва да се борят със слабите и да ги унищожават. Точно това не ми дава мира, и искам да го споделя във форума. Няколко човека открито проповядват про-фашистки идеи, и ние продължаваме да ги търпим. Докога питам аз ????????????

                    Да не говорим за висшата форма на СНОБИЗЪМ, от типа "Аз съм по-умен от Генерал Годжи, и ще ви го натяквам това на всяко второ изречение, дори и с просташките вицове, които разказвам".

                    До скоро си мислех, че всичко това е само една НЕЛЕЧИМА ПРОСТАЩИНА, но вече започнах да си променям мнението. Не, не е простащина, това е просто УМИШЛЕН БОЙКОТ и УМИШЛЕНО БЕЗОТГОВОРНО ПРЕСТЪПНО ПОВЕДЕНИЕ. Тези хора УМИШЛЕНО искат да вкарат в гроба колкото се може повече Българи, и затова аз лично ДЪЛБОКО ГИ ПРЕЗИРАМ. И ако следващата мярка е такива да ги тикват зад решетките, аз бурно ще започна да ръкопляскам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                      Аз съм в окопите за да оцелем повече НЕполиткоректни отколкото левичари, спазвам си призивите на моя отбор, ние си казахме какво мислим за очакваната пандемията още през февруари имаше и видеопризиви със свободен достъп от 27 февруари https://www.bitchute.com/video/hkeR5rtyAg8r/

                      това че част от другите отбори сте неподготвени не ме интересува (аз подготвих колкото можах - смятам се за не достатъчно подготвен ама ще коригирам в движение доколкото мога - вече разбирам от филтри и маски и то доста)

                      А и има сериозна причина да предпочитам да съм от 30% който ще ги пази стадния имунитет на останалите
                      Значи си първа писта политик.
                      Ясно....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        Статистика и учЕни.

                        Понеже се моташе някаква статистика за смъртността в Италия, че нормално била 650 000 починали на година. А сега едно 10 000 не правят все още разлика. Да така е все още 10 000 не правят голяма разлика.

                        От друга страна имаме препълване на морги, църкви и крематориуми с трупове.

                        Както се вика на кое да вярваме?!?! На очите си или на статистиката!?!?!

                        Истината е, че и двете са верни. Просто починалите от корона вируса не са равномерно разпръстнати в цяла Италия.

                        Над половината починали (5402) са в регион Ломбардия с население от 16 милиона.

                        От тях близо половината (1959 към 19 март) са в област Бергамо с 1.2 милиона население. За град Бергамо отделно не можах да намеря статистика.

                        И сега правилната сметка е да сметнете регион по регион, град по град за да видите разликите в смъртността. И това обяснява защо няма ВСЕ още голяма разлика за цяла Италия. Но съотнесено спрямо най-тежките региони вече разликата Е сериозна.

                        https://en.m.wikipedia.org/wiki/2020...demic_in_Italy

                        https://www.theguardian.com/world/20...ronavirus-dead


                        Та толкоз за IYI.
                        Ако в град като Бергамо средно дневно са умирали по 15 човека, примерно, било от естествена смърт, болест или инцидент, то всяко отклонение, с повече от 20% и то устойчиво, изисква внимание.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                          Маркетов, ти к'во даде...?
                          Щото аз пари не давам...
                          ше идва на фронта...
                          Ти ше дойдеш ли?
                          Аз съм в окопите за да оцелем повече НЕполиткоректни отколкото левичари, спазвам си призивите на моя отбор, ние си казахме какво мислим за очакваната пандемията още през февруари имаше и видеопризиви със свободен достъп от 27 февруари https://www.bitchute.com/video/hkeR5rtyAg8r/

                          това че част от другите отбори сте неподготвени не ме интересува (аз подготвих колкото можах - смятам се за не достатъчно подготвен ама ще коригирам в движение доколкото мога - вече разбирам от филтри и маски и то доста)

                          А и има сериозна причина да предпочитам да съм от 30% който ще ги пази стадния имунитет на останалите
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Статистика и учЕни.

                            Понеже се моташе някаква статистика за смъртността в Италия, че нормално била 650 000 починали на година. А сега едно 10 000 не правят все още разлика. Да така е все още 10 000 не правят голяма разлика.

                            От друга страна имаме препълване на морги, църкви и крематориуми с трупове.

                            Както се вика на кое да вярваме?!?! На очите си или на статистиката!?!?!

                            Истината е, че и двете са верни. Просто починалите от корона вируса не са равномерно разпръстнати в цяла Италия.

                            Над половината починали (5402) са в регион Ломбардия с население от 16 милиона.

                            От тях близо половината (1959 към 19 март) са в област Бергамо с 1.2 милиона население. За град Бергамо отделно не можах да намеря статистика.

                            И сега правилната сметка е да сметнете регион по регион, град по град за да видите разликите в смъртността. И това обяснява защо няма ВСЕ още голяма разлика за цяла Италия. Но съотнесено спрямо най-тежките региони вече разликата Е сериозна.

                            https://en.m.wikipedia.org/wiki/2020...demic_in_Italy

                            https://www.theguardian.com/world/20...ronavirus-dead


                            Та толкоз за IYI.

                            Коментар


                            • да де на 23 март влязоха драконовски мерки.
                              26 феб до 16 март - няма почти никакви мерки.
                              Ние имаме мерки почти през цялото време (бутафорни). Ефекта им е също толкова бутафорен.
                              Ама имаме задържани, КПП-та за тоя дето ДУХА
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                                След наложените мерки това изглежда напълно невъзможно.

                                А след като се появят и достатъчно предпазни средства животът ще се върне постепенно и към нормалност, но някои неща вероятно няма да са същите с години наред. Ресторанти, концерти, спортни събития...хич не съм оптимист. За туризъм също.
                                Никога не казвай никога. Ако вирусът не спре лятоска, числото 100 на ден е постижимо. Карантината ще падне и сума народ ще се натръшка. Опазил ни Господ!

                                Коментар

                                Working...
                                X