IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    ..................... Разнобразие трябва, дедо.
    Е, разнообразие, разнообразие, ама, все пак първите 7 години, или както мернах някъде - от значение са и първите седем книги. Не е нормално да учиш някого на нещо, а то да ти казва - ти си дъра бъра. Ясно, че комплексите трудно се прикриват, но е страшно да не ги осъзнаваш. Наздраве! Чух те да кихаш, не че нещо алкохолизъм...
    И това ще мине ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      и кво ще му вземат - големия миризлив ч..орап
      Гастарите се връщат с печалба. Имат по-хубави къщи, обзавеждане. А големите глоби с изпълнителен лист. Това при крайно безотговорно поведение, де.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        и кво ще му вземат - големия миризлив ч..орап
        Колко ли от тях са без свидетелство за раждане?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          Както могат... Затова се разчита на отговорността на простия гражданин към обществото. В случаите, когато се окаже много прост, се повишава нивото на мерките и глобите. Това е начина - да му бръкнеш на Ганьо в джоба. Ако беше в друга държава, хич и не би му хрумнало да се прави на Каролев.

          За нарушаване на карантината в ОАЕ награждават с от 3 години затвор до живот + глоба в размер до $300 000.


          Нито е просто, нито е ясно. Само се опитай да си представиш процеса и веднага ще се сетиш, че е невъзможно да се контролират толкова хора с ограничен ресурс.
          Както казва Грую, профанизирам. Не е толкова просто, но грябваше да то извършат поне като намерение за контрол. Най-малкото по едно прозвъняване. И ако се установи, че са заразявали, отговорност според както са предупредени, че е по закон.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            аз изкарах децата да идем до магазина (чакаха отпред) и малко по улиците - пусто е.
            с маски - за магазина (не знам за какво, но така сме решили, че е по-коректно)

            2 строежа - работниците един в друг никакви предпазни маски
            пред магазина 5 'смърдела' кафе и цигари пак един в друг - строих децата на 10м от тях

            няма как мерките да дадат резултат докато хора без никаква хигиена се навират един в друг...

            и преди да сте ме захапали либералите - вижте какво става в цяла европа - малко или повече локдаун

            да издържим до средата или края на април и тогава ще си дадем сметка тази гнус колко обикновена е....

            аз ще съм щастлив ако се окаже, че е мерките са били пресилени.

            колко от вас ако кажат, че забраната пада утре ще идат на заведение, в мола, за нова кола, за нов телевизор ?
            Аз по молове не ходя щото не виждам какво мога да си купя там.По заведения два пъти годишно по време на банкети служебни.Телевизори ако може и тия дето ги имам да ги изхвърля още по добре...Повечето пазарувам земеделски неща и си живея дома домошар съм...Светлините на прожекторите не ме привличат дори напротив противни са ми...Така че от работа дома от дома да се купи каквото е необходимо семена торове найлони мрежи на работа и те така.На който му липсват молове паркове морета хотели ще му се наложи да издържи.На мен такива неща не ми липсват.И вечерен час да турят все ми е тая.Ако затворят дискотеките и чалготеките и забранят силната музика още по добре и ако може завинаги

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              И ако следващата мярка е такива да ги тикват зад решетките, аз бурно ще започна да ръкопляскам.
              Бравос!

              Приличаш ми на бабичката от легендата за Ян Хус. Той казал от кладата за нея: "Света простотия".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Ма, това ми е ясно. Затова трябва да бъдат респектирани, Я, как във Варна, там на гьола са ги подбрали с пет бона глоба.
                и кво ще му вземат - големия миризлив ч..орап
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  само един въпрос - къде е по вероятно да сееш зараза - в парка или в магазина?
                  Боря се против малоумието.
                  Имаме 200 000 гастари влезли от силно заразени страни - за тях мерки колкото да се каже че има нещо. както и ти си посочил.
                  За разходка на местните където има единици заразени са драконовски и то там където е най-малко вероятно да заразят който и да е …
                  Имаме мухи тук таме заразени а трепем всички с гранатомета.
                  Със и без мерки по статистика разликата е НИКАКВА. ЕФЕКТИВНОСТ НУЛА. Защо ги правим,
                  Важното е да има респект и кво каже генерала да се изпълнява..
                  Плато..., какво плато...? Едва сега започваме....
                  Така каза годжитУ
                  Айде ше ви се не знаят и търгашите. Нема да тестваме. Под юрганите и на фронта. Доброволци имат нужда. Утре ше си пратя CV-то. Поканих и Матейко, ма той бил лейтенант и се класирал на помощите като производител. Стоенчо ше му плаща....
                  Абе..., цирка е пълен.
                  ВодопроводчикЪт, днес 2 пъти смени мнението... от положението е много лошо, до държавата ще помага много....

                  А форума е точна социологическа извадка на обществото ни в момента.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Имаше някой такова, Монтги ли беше, не си спомням. Но аз пък си падам да ме свалят на техното ниво. Разнобразие трябва, дедо.
                    Грую на английски, Марков - на български.
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                      Климатът наистина има значение.
                      Варна естествено е обветрена, което, според мен, е предимство в подобна ситуация.
                      Що, вятърът отвява маларийните комари и вируса ли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Тракчо ти жив циганин виждал ли си???Ако не си голема грешка.Ела да ги видиш по цел ден на тумби из улиците на селата...Между селата КПП няма ходят си на воля кой къде сака.Тия капепета са тотал смешка
                        Ма, това ми е ясно. Затова трябва да бъдат респектирани, Я, как във Варна, там на гьола са ги подбрали с пет бона глоба.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Той смисъла на мярката е хората с несериозни намерения въобще да не се опитват да преминат през КПП-тата, така че дори и полицаите да пропускат 100% от колите, мярката вече има някакъв положителен ефект.
                          Да, отчасти има психологическо въздействие. Но само отчасти. Затова пък създава значителни затруднения за трудещите се.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            По-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието тръшна половин Северна България - 2Х6 декларации. Освен това по негов личен рапорт е внесъл дан в държавния бюджет поне на две места по трасето. Фърка ниско и влиза в обхвата на камерите /чумата /или коронавируса/ да ги смете/
                            Наздраве, невинно създание!
                            Така му се полага, като не е успел да вкара жена си в релси и подчинение. Нека сега страда от световната неправда.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Трябваше на границата да бъдат регистрирани, строго предупредени за последствията при нарушения, а данните им да се разпратят до местните полицейски и общински власти за осъществяване на контрол. Просто и ясно.
                              Тракчо ти жив роми виждал ли си???Ако не си голема грешка.Ела да ги видиш по цел ден на тумби из улиците на селата...Между селата КПП няма ходят си на воля кой къде сака.Тия капепета са тотал смешка
                              Last edited by mibova; 29.03.2020, 09:46.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                                На мен ми отказват кръводаряване, щото контролирам кръвното с лекарства.
                                Да бе, и аз пия харове за кръвно. Айде още един рисков фактор.

                                Коментар

                                Working...
                                X