IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    На мен не ми харесва немското здравеопазване.
    Аз обиколих цял свят от Австралия до Америка (виртуално) ама в Германия не можах да се уредя да ме прегледат. А съдействаше фирмата и шефовете. Ако платиш много пари става иначе чакаш 2-3 месеца. Тука даваш 100 кинта и си на преглед на другия ден при професор
    Така е, не съм казала, че ми харесва. Не я и познавам в детайли, но намирам за правилно да се профилактира и насочва към различни рехабитационни и санаториумни центрове. Трудно ми е да проумея и в Холандия как не се реагира, ако дете има висока температура до 3я ден, с малки изключения. Общуваш със среднен медицински персонал само. Факт е и целогодишното изкараване дечицата и по детските градини и в студа, на разходка или да играят по тениски и после с едно якенце....Нещата са свързани. Има различна организация и философия към :засилване на организма. Лекарства не се раздават на поразия, почти няма аптеки....
    Едва ли може еднозначно да се каже, еди коя си е най-добра

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Тази глупост се опитваш да я пробутваш във форума вече за десети път. Няма ли да престанеш с наглоста си и с простотиите си?

      Намерил бил някаква "новина" в "световно известния" новинарски сайт Petel.bg.
      https://petel.bg/m/index.php?action=...357593&opinion

      Спирайте да четете всичко друго, четете само ПЕТЕЛ БГ и кудкудякайте по форумите.
      Честит първи Април, Матеев. Живи и здрави.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
        Не знам за това, но според проверка на СЗО реално смъртните случаи от Ковид-19 в Италия са 12% от това, което рапортуват жабарите.
        Тази глупост се опитваш да я пробутваш във форума вече за десети път. Няма ли да престанеш с наглоста си и с простотиите си?

        Намерил бил някаква "новина" в "световно известния" новинарски сайт Petel.bg.
        https://petel.bg/m/index.php?action=...357593&opinion

        Спирайте да четете всичко друго, четете само ПЕТЕЛ БГ и кудкудякайте по форумите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Знаех си, франсетата не ядат доматите с колците
          Ясно им е, че на изток са свикнали да лъжат и нямат журналисти, които да вадят истината наяве.
          Не търсят обяснение в БЦЖ, по-здрави мужици или в конспиративни теории
          Ясно им е, че заразени с коронавирус и умряли се представят като умряли от вторични болести.

          В новините си показват как навсякъде в Европа зали набързо се преустростват в спешни лечебници.
          #StayAtПолитика

          Коментар


          • Знаех си, франсетата не ядат доматите с колците
            и не питат защо не виждат камионите с труповете

            Ясно им е, че на изток са свикнали да лъжат и нямат журналисти, които да вадят истината наяве.
            Не търсят обяснение в БЦЖ, по-здрави мужици или в конспиративни теории
            Ясно им е, че заразени с коронавирус и умряли се представят като умряли от вторични болести.

            В новините си показват как навсякъде в Европа зали набързо се преустростват в спешни лечебници.
            Last edited by barbaron; 01.04.2020, 20:19.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              Ретро, съгласна съм с повечето от написаното от теб. Факт е, че болниците по принцип са от по-критичните места за заразяване, но това е така и по време на грипните епидемии. А тежките случаи от грип не са по-леки от тежките с ковид 19. Но, никога не са били причина за затваряне масово на хората. Не подценявай прегледите, дори кръвни изследвания не се правят, как хората да разберат какво им е. След 2 месеца при някои заболявания вече може да са в критична фаза или сериозно задълбочена/ Какво ще плаща НЗОК после, няма нужда от коментар. И това за редица заболявания, не само онкоболните.
              Има проблем и за самите здравни работници. Тези 1000лв повече важат за лекарите на 1ва линия. Други лекари и сестри при търговския способ на опредеяне на заплати, при тези условия нямат много работа ипо клинични пътеки и съответно ще са не знам какво заплащане, ако го има.
              Неслучайно, преди 2-3 дни прочетох за 200 здравни работници от България и Румъния, които отиват за 2-3 месеца да попълнят нуждите на австрийската здравна система - просто да са на разположение там при необходимост...
              А колкото до немското здравеопазване, както и на доста други страни, освен с чакането за искани прегледи е свързано и със задължителни профилактични. Друго е отношението към здравето.
              Но, освен 1то място в света по смъртност, България има и най-ниската продължителност на живот в Европа, след нас са основно африкански страни, но не всички от тях.
              На мен не ми харесва немското здравеопазване.
              Аз обиколих цял свят от Австралия до Америка (виртуално) ама в Германия не можах да се уредя да ме прегледат. А съдействаше фирмата и шефовете. Ако платиш много пари става иначе чакаш 2-3 месеца. Тука даваш 100 кинта и си на преглед на другия ден при професор
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                Не бих казал,че ще стане, кой знае колко ясно ....Би станало 100% ясно,ако живеем в паралелни действителности,в едната от които,Хасан Адемов не е носил маска на последните заседания на Народното събрание....
                )) ако не беше носил и се беше ръкувал, прегръщал. целувал всички, щеше да е един паралелен Даймънд принсес и тест кой кого ) сега всички затворени със заковани врати, зер и мерките да тестват ))

                Коментар


                • Ретро, съгласна съм с повечето от написаното от теб. Факт е, че болниците по принцип са от по-критичните места за заразяване, но това е така и по време на грипните епидемии. А тежките случаи от грип не са по-леки от тежките с ковид 19. Но, никога не са били причина за затваряне масово на хората. Не подценявай прегледите, дори кръвни изследвания не се правят, как хората да разберат какво им е. След 2 месеца при някои заболявания вече може да са в критична фаза или сериозно задълбочена/ Какво ще плаща НЗОК после, няма нужда от коментар. И това за редица заболявания, не само онкоболните.
                  Има проблем и за самите здравни работници. Тези 1000лв повече важат за лекарите на 1ва линия. Други лекари и сестри при търговския способ на опредеяне на заплати, при тези условия нямат много работа ипо клинични пътеки и съответно ще са не знам какво заплащане, ако го има.
                  Неслучайно, преди 2-3 дни прочетох за 200 здравни работници от България и Румъния, които отиват за 2-3 месеца да попълнят нуждите на австрийската здравна система - просто да са на разположение там при необходимост...
                  А колкото до немското здравеопазване, както и на доста други страни, освен с чакането за искани прегледи е свързано и със задължителни профилактични. Друго е отношението към здравето.
                  Но, освен 1то място в света по смъртност, България има и най-ниската продължителност на живот в Европа, след нас са основно африкански страни, но не всички от тях.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                    По "Новините" казаха, а и показаха, че Хасан Адемов е носил маска на последните заседания на Народното събрание.
                    Утре, или когато излязат резултатите от тестовете на народните ни избранници, ще стане ясно каква е ползата от носенето на маска.
                    Не бих казал,че ще стане, кой знае колко ясно ....Би станало 100% ясно,ако живеем в паралелни действителности,в едната от които,Хасан Адемов не е носил маска на последните заседания на Народното събрание....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Къде го пише това ?
                      Подозирам, че завишават цифрите , но чак толкова много ....
                      Бум!

                      https://petel.bg/m/index.php?action=...357593&opinion

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                        Днес един собственик на хотел го предложи в "+/-". По този начин ще се следят по-лесно пристигащите дали спазват карантината.
                        В последните две седмици съм го писал цели 3 пъти,но машината бавно се задейства,но има чуваемост.

                        Коментар


                        • По "Новините" казаха, а и показаха, че Хасан Адемов е носил маска на последните заседания на Народното събрание.
                          Утре, или когато излязат резултатите от тестовете на народните ни избранници, ще стане ясно каква е ползата от носенето на маска.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Къде го пише това ?
                            Подозирам, че завишават цифрите , но чак толкова много ....
                            Назад в темата, вчера-оня ден. Потърси я сам, ако не, вероятно е да ти отговори този, който я пусна.

                            Препратката беше към Daily Mail през българска медия, изказването беше на специалист от СЗО с английско име и италианска фамилия .
                            Допълнително D. M. пишел, че много учени се захванали да изследват тази далавера по света.

                            Коментар


                            • Я по-ведро бе, хора. Всички, все някога, ще умрем. Дайте да мислим как да живеем по-добре.
                              Last edited by Pyramid; 01.04.2020, 20:41.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                                Ретро, знаеш, всички планови операции, контролни прегледи, профилактични прегледи при личен или специализиран лекар, всичко, което не е с животозастрашяваща диагноза е спряно.
                                Цялата система на здравеопазването е заета главно с дейности, свързани с новия вирус. Лечебните заведения за специализирана извънболнична дейност, също са на минимума на функциониране.
                                А хората с други заболявания, независимо от пандемията продължават да си боледуват поне със същата честота и тежест.
                                Новозаболелите онкоболни имат тренд на нарастване годишно от около 3%, за миналата година са около 40х новозаболели, някои откривани случайно при профилактични прегледи. Всичко това сега е оставено на каданс. ...
                                Съни, едни от потенциално най-рисковите места,в които човек може да се зарази,за мен лично са болници,клиники и т.н. От 26 установени с коронавирус в Пловдив, 9 са медицински лица....И не ,цялата система ,в момента не е заета с вируса ,а е с ограничен достъп до нея,поради по-горе казаното от мен....Ти би ли се подложила в момента,та дори и на най-безобидната планова операция?!Сигурна ли си ,че хирургът,който ще те оперира,не е заразен?Нали се сещаш,че дори и най-невинната хирургична намеса,ще смъкне донякъде имунитета ти,и ако това е съчетано с коронавирус,последиците може да са грозни...
                                Не съм чул да са затворили болниците и да са изгонили всички пациенти от тях....Но в тях трябва да са само пациенти,които се нуждаят от по-спешно лечение и не търпи дълго отлагане....
                                Съни ,знаеш ли ,че ако в Германия например,се нуждаеш от консултация или преглед от специалист, това ще се случи средно след два -три месеца, и то в "нормална обстановка"....?В сегашната обстановка е възможно чакането да е по-дълго....А в България,в нормална обстановка,получаваш направление и е напълно възможно в рамките на еда седмица да "овършееш" 4-ри 5 специалиста...
                                Да ,имам опасност новозаболели онкоболни ,да не бъдат открити случайно при профилактичин преглед,тъй като липсват такива,профилактични прегледи в момента....Но има и не по-малка опасност ,ако бъде оставен тотално свободен достъп,тези неоткрити още онкоболни ,да се заразят при профилактичния преглед със вируса, и положението на потенциалния онкоболен доста по-бързо да се влоши....
                                Съни,няма идеални мерки и няма 100 % -ви правилни решения в "непозната",пък дори и в "позната" обстановка....Няма!Никъде по света!

                                Коментар

                                Working...
                                X