IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    ...Сигурно, като се издрищи, и ти олекна, нали? Евала. Так держать.
    Ти още ли не си направил игнор на 78-10?
    Той не е проблема с различното мнение, а с просташкото каруцарско поведение и кръчмарски език.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение
      80% от заразените са асиметрични, без да имат главните симптоми (забележете, умората и главоболието могат да са симптоми на асиметричните)
      За да работят моделите на борба с вируса трябва да се тестват поне 70% от таргетната популация (една фирма, блок, квартал)
      Тези 60 дни пълна карантина, пък тестване само когато човека не може да се движи вече е икономическо и медицинско омазване в БГ.
      Е, що и в Англия дебилщината също съществува, добре че, истински експерти надуха глас и визията - стаден имунитет се смени.
      „Визия стаден имунитет” могат да имат само овце, заврели глава една на друга под опашката. Това, ингилизите, вери интелижънт, тей ли?
      ...Да, ама почнали с „визията С.И.”...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

        1. Ти лъжеш, мусю, с надеждата тези, които не са чели материала, да ти повярват.
        ​​​​​​Източникът е големият английски вестник "The Daily Telegraph", но ти сигурно не знаеш английски, та напираш на българския сайт, а?
        Съдържанието не е анонимно, без документи или имена, като например онова съобщение на Франс-24 с някаква снимка отвън на някакъв хангар, вътре в който, вярвайте ни, се въргалят трупове на лед.
        Напротив, Телеграф цитира думи на човек с името му, позицията и професионалната му квалификация — съветник на (комисар при) министъра на здравеопазването на Италия от Световната здравна организация, СЗО. Той казва: италианците лъжат; умрелите от Ковид-19 в Италия са 12% от това, което се тръби; останалите 88% от "случаите на Ковид-19" не са случаи на Ковид-19.
        ​​​​​Цитират се и други факти.
        https://www.telegraph.co.uk/global-h...ts-died-italy/

        2. А това, че ти, Льольо Пуеков Всезнайков, си обсъждал нещо тук... хе хе... на никой не му пука и им е през дедовия.
        ...Сигурно, като се издрищи, и ти олекна, нали? Евала. Так держать.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение
          Има полеви тестове с резултат 15 мин, не слизаш от колата.
          Корея тества за месец 250 000 души, ти къде си, в Африка ли ?
          И аз писах, какво трябва да се направи, незнам какви са възможностите на БГ.
          Кво ме е6е кво си писал оня ден, тука всеки ахмак, чул нещо пред блока и скача на клавишите да пише експертно мнение, аз казвам каквото аз мисля, че ТРЯБВА да се направи, вдяваш ли разликата ???

          Всички експерти казват за поне -10% за БГ икономиката, до сега.
          Ама за тебе трябва да ти предвидим точните проценти при условие, че медицинския проблем ОЩЕ се развива.

          Ако имаш нещо конкретно пиши, не спори само за слава, че много ме дразниш


          Вземи изгледай един брифинг - този от вчера, https://www.facebook.com/watch/?v=2967454776644023


          Тестваш се казват ти че си чист oтиваш да видиш вашите целувки грегъдки и ги привършваш в южна корея поне си маска и при неточен бърз тест поне няма да сееш на публични места ...


          Щаба са питали Германия в писмо имали надежден бърз тест - отговора е Испания Румъния и Холандия са върнали обратно такива тестове на производителя и са си поискали парите ( Има нов такъв в САЩ ще видим дали е ок но с него може и да стане като го пуснат да го продават)



          mWPCloud.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            А за кой път трябва да обяснявам, че заглавието не отговаря на съдържанието на статията. Ти чете ли какво пише в статията, или се задоволи само със заглавието, измислено от някой изкукуригал журналист (петел).

            В статията се твърди, че ако някой има съпътстващи заболявания, значи е умрял от тях, а не от вируса. Това обаче сме го обсъждали много пъти в темата, че е пълна простотия. Щото 20-30% от населението си живуркат със съпътстващи заболявания по 10-20 години и изведнъж започват да мрат като мухи в комбинация с вируса. Та заболяванията ли са виновни или вируса? Разбира се че е вируса.

            Та още веднъж повтарям, че този линк е една огромна МАНИПУЛАЦИЯ, която се пуска не знам за кой път в темата, и не знам за кой път се опровергава неговото съдържание. Така че не ми се прави на света вода ненапита и престани да лъжеш хората.
            1. Ти лъжеш, мусю, с надеждата тези, които не са чели материала, да ти повярват.
            ​​​​​​Източникът е големият английски вестник "The Daily Telegraph", но ти сигурно не знаеш английски, та напираш на българския сайт, а?
            Съдържанието не е анонимно, без документи или имена, като например онова съобщение на Франс-24 с някаква снимка отвън на някакъв хангар, вътре в който, вярвайте ни, се въргалят трупове на лед.
            Напротив, Телеграф цитира думи на човек с името му, позицията и професионалната му квалификация — съветник на (комисар при) министъра на здравеопазването на Италия от Световната здравна организация, СЗО. Той казва: италианците лъжат; умрелите от Ковид-19 в Италия са 12% от това, което се тръби; останалите 88% от "случаите на Ковид-19" не са случаи на Ковид-19.
            ​​​​​Цитират се и други факти.
            https://www.telegraph.co.uk/global-h...ts-died-italy/


            2. А това, че ти, Льольо Пуеков Всезнайков, си обсъждал нещо тук... хе хе... на никой не му пука и им е през дедовия.
            Last edited by 78-10; 02.04.2020, 05:21.

            Коментар


            • 80% от заразените са асиметрични, без да имат главните симптоми (забележете, умората и главоболието могат да са симптоми на асиметричните)
              За да работят моделите на борба с вируса трябва да се тестват поне 70% от таргетната популация (една фирма, блок, квартал)
              Тези 60 дни пълна карантина, пък тестване само когато човека не може да се движи вече е икономическо и медицинско омазване в БГ.
              Е, що и в Англия дебилщината също съществува, добре че, истински експерти надуха глас и визията - стаден имунитет се смени.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение
                Корея тества за месец 250 000 души, ти къде си, в Африка ли ?
                Не съм нито в Корея, нито в Африка. В България живея.

                Всички експерти казват за поне -10% за БГ икономиката, до сега
                Бедата е, че Българската икономика не е самодостатъчна и дори предприятията, които работят имат недостиг на суровини, отказани поръчки и висящи вземания.
                Last edited by Ender; 02.04.2020, 03:17.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                  На няколко пъти опитах да обясня защо не могат да се правят широкообхватни тестове, но продължавам да срещам неразбиране. Текущия капацитет на лабораториите позвоява 100 000 теста. ГОДИШНО!

                  Това за икономиката са общи приказки,
                  Има полеви тестове с резултат 15 мин, не слизаш от колата.
                  Корея тества за месец 250 000 души, ти къде си, в Африка ли ?
                  И аз писах, какво трябва да се направи, незнам какви са възможностите на БГ.
                  Кво ме е6е кво си писал оня ден, тука всеки ахмак, чул нещо пред блока и скача на клавишите да пише експертно мнение, аз казвам каквото аз мисля, че ТРЯБВА да се направи, вдяваш ли разликата ???

                  Всички експерти казват за поне -10% за БГ икономиката, до сега.
                  Ама за тебе трябва да ти предвидим точните проценти при условие, че медицинския проблем ОЩЕ се развива.

                  Ако имаш нещо конкретно пиши, не спори само за слава, че много ме дразниш
                  Last edited by benassi; 02.04.2020, 03:16.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение
                    Сегашната карантина, НО БЕЗ ШИРОКООБХВАТНИ ТЕСТОВЕ Е БЕЗМИСЛЕНА.
                    На няколко пъти опитах да обясня защо не могат да се правят широкообхватни тестове, но продължавам да срещам неразбиране. Текущия капацитет на лабораториите позвоява 100 000 теста. ГОДИШНО!
                    Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение
                    Да, фактора време е убийствен за икономиката, затова половинчатите мерки само отлагат сблъсъка с влака, с 5-6 месеца.
                    Това за икономиката са общи приказки, докато не се сведат до някаква конкретика. Примерно - произвеждам намквоси... внасям суровина Х, изнасям продукция У, при норма на печалба N. От това, че не работя в момента губя Z лева на месец, защото ако работех на пълен капацитет... ехееей! Щях да внасям суровина Х/8 и ще обслужвам поръчки У/10. При същите производствени разходи, нормата ми на печалба ще е N'. Ебаси! Дали няма да работя на загуба..?

                    П.С. Попитах няколко съфорумци, но не благоволиха да ми отговорят - освен тролни, какво друго произвеждат...
                    Last edited by Ender; 02.04.2020, 03:08.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение
                      [ATTACH=CONFIG]n3571726[/ATTACH]


                      Нещата за БГ са ясни.
                      Сегашната карантина, НО БЕЗ ШИРОКООБХВАТНИ ТЕСТОВЕ Е БЕЗМИСЛЕНА.
                      Трите червени точки по-горе инфектирани типове хора ЩЕ продължават да заразяват другите, без те или докторите да им обръщат внимание, но сеейки незабелязано болеста и ако ще и след 6 месеца с тази карантина или не - ще има пик.
                      Ако за пик вземем 50% от населението, 3мил души, най-ниската смъртност е 0.1%, тоест 300 000.
                      Плюс още поне 100 000, които имат други болестти и няма да бъдат приети поради липса на доктори, легла, респиратори и др.
                      Поне още 50 000 ще развият сериозен стрес поради колапса на икономиката.
                      Да, фактора време е убийствен за икономиката, затова половинчатите мерки само отлагат сблъсъка с влака, с 5-6 месеца.
                      Амчи то дошли есента и зимата пак.
                      На 3 000 000 човека 1% е 30 000 а 0.1% е 3000 умрели......

                      Коментар


                      • Click image for larger version

Name:	1az.JPG
Views:	1
Size:	10.0 КБ
ID:	3571726










                        Нещата за БГ са ясни.
                        Сегашната карантина, НО БЕЗ ШИРОКООБХВАТНИ ТЕСТОВЕ Е БЕЗСМИСЛЕНА.
                        Трите червени точки по-горе инфектирани типове хора ЩЕ продължават да заразяват другите, без те или докторите да им обръщат внимание, но сеейки незабелязано болеста и ако ще и след 6 месеца с тази карантина или не - ще има пик.
                        Ако за пик вземем 50% от населението, 3мил души, най-ниската смъртност е 0.1%, тоест 3 000.
                        Това е най-оптимистичния сценарий.при хора с добра имунна система и отлично здравеопазване !!! Може да се заразят обаче 80% !
                        Плюс още поне 1000, които имат други болестти и няма да бъдат приети поради липса на доктори, легла, респиратори и др.
                        Поне още 1000 ще развият сериозен стрес поради колапса на икономиката.
                        Да, фактора време е убийствен за икономиката, затова половинчатите мерки само отлагат сблъсъка с влака, с 5-6 месеца.
                        Амчи то дошли есента и зимата пак скоро.

                        Затова решението беше:
                        -30 дни локаут и поголовно тестове на всеки (както е в Исландия), всички с маски, трите типа носители - в сурова самокарантина.
                        А сега, 60 дни най-малко колапс и може би и още.
                        Last edited by benassi; 02.04.2020, 02:53.

                        Коментар


                        • През зимата на 2016/2017г в Италия от грип са умрели 25 хиляди души.Много повече,отколкото във всяка друга европейска държава.Заради многото възрастни хора-Италия е на второ място в света по застаряване населението след Япония.
                          Досега от короната са умрели 12500 души в Италия.Ако умрат по-малко от 30 хиляди човека,значи короната не е по-опасна от грипа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                            Има ли вероятност бактерията Синтия в бързите тестове да води до усложнения? И да няма, не бих си направила тестове, освен ако ми се наложи насилствено...

                            https://thebulgariantimes.com/%D0%9D...B%D1%82%D0%B0/
                            Във въпроса ти не виждам и следа от какъвто и да е смисъл. Ако обаче намериш начин да монетизираш откачени конспиративни теории ще искараш сериозни кинти

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                              Китайците са пълни мошеници. ЕК официално ги порица за укриване на данни и изследвания.
                              А дали не търсят оправдание за бездействието си. Когато китайците въведоха драконовски мерки и още януари всичките им съседи затвориха границите защото беше ясно че вируса е опасен. Те тогава какво направиха ами гледаха сеир. Когато Италия започна да се гърчи, какво направиха, ами гледаха сеир, даже не им помогнаха с една носна кърпичка както и с Испания. Тръмп продължава да се мота, ще прави карантина, ама няма да прави ще прави няма да прави...Дрън дрън че пляс. Времето изтича.

                              Коментар


                              • https://www.youtube.com/watch?v=ilUfmZVTfCA&t=332s

                                най-пълен и компетентен анализ на КОВИД-19, засега

                                Коментар

                                Working...
                                X