IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хипохондриците, не отричаме съществуването на вируса! Отричаме наличието на епидемия, еле пък пандемия! За обявяването на такива си има правила, а бройките не само не са изпълнени, ами не са дори и близо! Освен правила за обявяване си има и разписани начини на действие, които също кой знае защо изобщо не се и споменават а се прави нещо съвсем друго, противоречащо на всяка логика ... Няма какво да ми разсъждавате и да ми се пенявите. Това което се случва е всичко друго но не и медицинска ситуация.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
      Ти предполагаш едно, аз друго. Измислената ви пандемия ще спре моментално, ако спре говоренето за нея.


      В Китай първоначално са опитали точно такава стратегия "такъв вирОс нЕма", както се видя тази стратегия не сработи при тях.

      Чакаш да имаш лични познати заразани или починали?! Това ли ви е проблема на всички нЕверващи.

      Проблема с личните познати е... дори тогава не е ясно дали ще си "убеден" защото ако си толкова заблуден в конспирация против съществуването на вируса, едва ли дори лично ти да се заразиш ще повярваш, до последно ще си мислиш, че е ГРИП, а когато вече е очевидно, че не е грип, ще е прекалено късно за каквото и да било.

      Според мен един човек с достатъчно връзки и познанства в България и чужбина, вече би трябвало да има поне един познат или познат на познат, който да е прекарал тежко вируса или да е починал, ако не в България, то в чужбина.

      Вероятно имаш такива познати, но те не вярват дори след като са го изкарали или си в някаква среда в която нямате никакви познати в чужбина или нямате познати в горещи точки.

      На мен лично повече доказателства не ми трябват, имам познати в чужбина с познати и колежки починали, едната работи като продавачка в Испания и беше изпаднала буквално в ужас. За щастие го изкара леко (независимо приказките тук, че тези дето се страхували повече умирали), точно страха я спаси според мен, защото тя фанатично носеше маска от тези хирургическите за еднократна употреба (дето уж не помагали).

      Според мен страхът пази, а фалшивата смелост убива много повече от истинския страх. Фалшива смелост е някой който си мисли, че няма вирус и като го хване вируса малко по-тежко изпада в такъв ужас и страх, че няма никаъв шанс да се спаси. По-добре човек да е подготвен и да е по-предпазлив от необходимото, отколкото да му дойде "като гръм от ясно небе".

      Проблемът на повечето хора които не искат да повярват, че вируса съществува, не е вируса, те всъщност не искат да повярват, че света се промени необратимо, заради вируса. Да точно така светът се промени, макар на повърхноста си да изглежда същия.

      Колкото до "имунитета", аз си мисля че имунитета срещу COVID 19 ще е толкова траен, колкото и срещу грипния вирус.... т.е. до следващия сезон (макар COVID 19 да съществува и "извън обичайния сезон") . Според мен бързата разработка на ваксина, ще е точно толкова ефективна колкото и ремдисивир и хлорохин в момента.... т.е. почти никаква... е може и да има влияние върху 20% от ваксинираните, може и да няма. В момента пласибо ефекта е по-голям от тези "лекарства"... аз дори бих предложил вместо захар, да използват сол за "пласибо", ще има вероятно няколко процента по-голям ефект.

      Мисля че в момента най-голямата грешка която правят хората е да се самоубеждават, че вируса не съществува, защото по този начин казват на организма си, всичко е ОК и той не е подготвен, а човек трябва да е подготвен на 100%, защото сме на война с този вирус. Ефекта от самоубеждение, че вируса не съществува, може също така да се нарече антипласибо ефект.... т.е. обратен на пласибо ефекта и ще доведе до още повече заразени и починали хора.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        И какъв ти е проблема, че не можем да разберем?!?!

        Спираш да слушаш/четеш новини и пандемията изчезва за теб.

        Или не те устройва - искаш и за други да изчезне.
        И сега вашия мозъчен тръст не може да разбере какъв ми е проблема? Ааааа, няма да помагам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          И какъв ти е проблема, че не можем да разберем?!?!

          Спираш да слушаш/четеш новини и пандемията изчезва за теб.

          Или не те устройва - искаш и за други да изчезне.
          By denial individuals cope with stressors by not acknowledging their reality and/or their consequences. This can range from common resistance to accept consequences of certain events to psychotic denial, in which even denial of physical aspects of immediate surroundings can happen. In a broader sense, denial may include negation, constructing fantasies to replace the stressor, minimizing the stressor, and maximizing what could make one dismiss the stressor; this led some to propose that denial may be more a class of defenses than a single defense mechanism
          https://link.springer.com/referencew...28099-8_1373-1

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Измислена или не веднага се сещам за думите на Ванга ,че до 2025 населението на Европа драматично ще намалее и после следва инвазия на арабите и създаване на халифат с център Рим.https://dariknews.bg/novini/obshtest...-presa-1536236
            Няма да се изненадам ако центъра е Брюксел. То там и сега си е халифат, ако някой не знае.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

              Вървим по план график и до края на годината нищо чудно да се изпълни поставената задача за жертви от 60 -100 мл като при голяма война.
              15 милиона , за 24-36 месеца
              това ми се мерна още януари някъде
              и още 150 милиона от глад

              доста реалистично звучи сега

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                Ти предполагаш едно, аз друго. Измислената ви пандемия ще спре моментално, ако спре говоренето за нея.
                И какъв ти е проблема, че не можем да разберем?!?!

                Спираш да слушаш/четеш новини и пандемията изчезва за теб.

                Или не те устройва - искаш и за други да изчезне.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                  Ти предполагаш едно, аз друго. Измислената ви пандемия ще спре моментално, ако спре говоренето за нея.
                  Измислена или не веднага се сещам за думите на Ванга ,че до 2025 населението на Европа драматично ще намалее и после следва инвазия на арабите и създаване на халифат с център Рим.https://dariknews.bg/novini/obshtest...-presa-1536236

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                    Децата са от частна гимназия - което предполагам че родителите им имат доста пари, много повече отколкото е клиничната пътека за един заболял от корона.
                    Ти предполагаш едно, аз друго. Измислената ви пандемия ще спре моментално, ако спре говоренето за нея.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                      Моля те. Естествено не чета подобни новини.
                      Децата са от частна гимназия - което предполагам че родителите им имат доста пари, много повече отколкото е клиничната пътека за един заболял от корона.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        16 човека от отбора на "Черно море" са заразени и сега трябва да играят с юношите,ами Пловдив аху, иху и след 10 дена гледай какво става.Най-страшното е ,че Варна вече е пламнала щом целият им отбор е заразен.https://gong.bg/bg-football/efbet-li...ten-tim-596037
                        В общия случай резултат от отварянето на баровете и чалгаджийниците.

                        Някой е ходил на такова заведение на закрито, пипнал го е. После тренера ги е събрал някъде на закрито да им обяснява стратегията или в съблекалнята са били всички вътре заедно за 10-20 мин. И айде готово.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                          Сигурно има и такива.

                          Ама нали се сещаш, че трябва да си доста изпаднал за да влезеш в болница и да лежиш даже. Все пак може реално да го хванеш в болницата. А и абитуренти от частна гимназия - предполага се, че родителите им имат достатъчно пари.

                          Явно и ти не си цъкнал и не си прочел новината.
                          Моля те. Естествено не чета подобни новини.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Ако беше цъкнал на новината и я беше прочел щеше да разбереш

                            Броят на заразените премина 30 - сред тях учители, придружители и абитуриенти.

                            Първият заболял, ден след баловете, е от град Бяла и е на лечение в русенската болница. Последваха го още двама зрелостници, които са в лечебни заведения.

                            Демек 10% вече са в болница - деца на по 18 години, дето уж го карали много леко.
                            Е то ако са по пълнички това си е сериозен рисков фактор. Поради някакви странни причини не наблягат на това, но реално за по-пълните хора с BMY над 30 ковид е толкова опасен колкото ако имат сърдечни проблеми, все едно каква им е възрастта

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                              Вече от няколко много сигурни източници чувам, че дават пари за да те диагностицират като носител на К19. Това за мен е необяснимо, но го чух от много места. Нищо чудно да играят пари и докторите и абитурентите да са доволни.
                              Сигурно има и такива.

                              Ама нали се сещаш, че трябва да си доста изпаднал за да влезеш в болница и да лежиш даже. Все пак може реално да го хванеш в болницата. А и абитуренти от частна гимназия - предполага се, че родителите им имат достатъчно пари.

                              Явно и ти не си цъкнал и не си прочел новината.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                Ако беше цъкнал на новината и я беше прочел щеше да разбереш

                                Броят на заразените премина 30 - сред тях учители, придружители и абитуриенти.

                                Първият заболял, ден след баловете, е от град Бяла и е на лечение в русенската болница. Последваха го още двама зрелостници, които са в лечебни заведения.

                                Демек 10% вече са в болница - деца на по 18 години, дето уж го карали много леко.
                                Вече от няколко много сигурни източници чувам, че дават пари за да те диагностицират като носител на К19. Това за мен е необяснимо, но го чух от много места. Нищо чудно да играят пари и докторите и абитурентите да са доволни.

                                Коментар

                                Working...
                                X