IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
    Как DW успява да се сързва с български лекари(д-р Славина Манева) в Испания и сестри(сестра Руми Маринова) в Италия които нямат gsm и профил в FB?
    Туитър?

    Коментар


    • Как DW успява да се сързва с български лекари(д-р Славина Манева) в Испания и сестри(сестра Руми Маринова) в Италия които нямат gsm и профил в FB?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        И моля да се отбележи в протокола, че също съм имал намерение да се изкажа с това мнение, но подлият и лукав Трак ме е изиграл и го пуснал от свое име
        Бива, бива наглост, ама то вече не се търпи

        Вероятно сме осъдени да останем в неведение по отношение на произхода на това чудо.
        Надеждата в неведението е неотминима характеристика на умисълта!
        Точно обратното е при естествения произход.

        Без оглед на произхода - трябва да признаем, че таймингът е перфектен.
        Във времена на неколкогодишно очакване и пророкуване на неизбежна перфектната буря, когато реално всички обективни условия за това са налични, изведнъж се оказва, че спусъкът е дръпнат от някаква "висша сила".
        Чудесно и удобно обяснение за всичко!
        Перфектният виновник и причинител!

        Нищо от казаното не сочи, не доказва каквото и да е!
        Написаното вероятно ще прозвучи като едно "твърдение" за наличието на заговор. Няма такова твърдение!
        Справедливостта и логиката постулират, че вероятно може и да става дума за използване на обективно сложили се обстоятелства!
        Е, Може и дори е твърде вероятно да има предварително разработени планове за активни действия и реакции след всякакви мислими и немислими обстоятелства - като се започне от пришествие на извънземни, през избухване на супервулкан, та се стигне до ... Ковида.
        По-важното е кой прави плановете и в чий интерес!

        Не мога да се отърся от неуютното чувство, че още в момента на неяснота относно задаващия се проблем, имаше ярко очертаващи се субекти, които от пиедестала на очевидната си нищета и липса на права и компетенции, оказваха ясно различаващ се обществен натиск. Това не може да е случайно.

        Докато четях долния автор и бях распектиран от очевидната му начетеност, на няколко места хванах и леко фалшиви нотки и си позволих горната неполиткоректна субективна критика: Ювал Ноа Харари: Влязохме в исторически водовъртеж
        Точно това перфектно наслагване на обстоятелствата във времето е най-големият проблем в опита да разнищим същината, най-вече в медицински аспект и съответните приложени мерки, на този вирус. Тук някъде има тайна подробност, която не е достъпна за нас. Оттам нататък всякакви разсъждения от наша страна могат да отидат в киреча, защото нишката на разсъждения вече е скъсана. Извън всякакво съмнение в същото време е, че този сценарий е разигран в детайли в контекста на потенциална възможност за ситуация като днешната. Затова остава неясно, дали конят е яхнат в движение или конникът на апокалипсиса е бил върху него още в конюшнята. Вече не поглеждаме и към небето, няма откъде. А там може да ври и кипи от някакви свидетелства. За мен случайни неща няма. Ако нещо изглежда случайно, значи някой ни е изиграл. Истината е, че сме потопени в сюрреализма на откровена антиутопия. Това вече отключва шлюза и на най-съкровено заровените съмнения относно разликата между съня и действителността и посяга на сетивата като на лъжливи инструменти за възприятието на света.
        Колкото до Харари -това е уникален автор,който може да разбие всяка парадигма с помощта на най-обикновени логически ключове. Такива хора просто са интелектуални разбойници, защото са касоразбивачи на митове. Единственото, което хвърля сянка върху неговата персона, е, че ходи по другия бряг. Дали пък това не отваря коридор между двете му полукълба - не знам.
        Last edited by pinoccio; 04.04.2020, 18:09.

        Коментар


        • Медицинският щаб е пред закриване https://btvnovinite.bg/bulgaria/medi...va-dejnost.htm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Я, тук ми хареса, ма е цугцванг по една причина - малоумието на световните лидери, за да не ги обвинят, че не били зашитили народа. И как го защитават - като го уморят от глад. Евалата. Понеже обичаш историята - така е пламнала Първата световна - от малоумие. Не че не е имало буре с барут, ама искрата е била малоумна - някакъв шибан шумадиец. И хоп, заради шибания шумадийски шовинизъм и малоумието на Николашка, дето поне остана без шашка, умряха 20 милиона. Велико! Е, сега се случва същото - ефектът на доминото, сър
            .................................................. .................................................. ....................................
            !
            Груев,прав си - обичам историята....Естествено нямам претенциите, да имам задълбочените познания на Тракащия...
            Но ми стува,че преувеличаваш малко ролята на шумадийците за избухването на Първата световна....Мисля си, че със или без шумадийците,войната щеше да случи, -повод винаги се намира,важно е желанието....А в навечерието на Първата световна война ми се струва ,че е имало много силни,противоречиви и разнообразни желания....
            Но тъй като съм забелязал ,какви "топли" чувства храниш към шумадийците ,и за да не се отплесваме мноого,пред тебе ще приема,че едни от най- големите виновници за войната са те....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение
              бай Шиле май по-добре се е справил от годжи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                Не ми се отваря, че ми слаба връзката. Разкажи го.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Лечение има,ама не чакай от лекарите да го предложат.
                  Да, де, некоя хунта на хубаво лечение може да ни подложи. Изкушенията вече витаят във въздуха. Омръзна им на некои да се съобразяват с демократични лиготения. Демократически централизъм и това е. Това съм го гледал вече в адна патреотична организация.

                  Коментар


                  • Не вирусът е страшен, а тоталният провал на образователната ни система


                    (Сиреч, начинът по който (не)функционират мозъците на доста форумци тука.)



                    Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                    Споко, ако това те успокоява: всеки умира.

                    Страхливият като теб, обаче, умира от страх три пъти на ден.

                    Аз, за разлика от теб, ще умра само един път, на края на живота си. Даже и да е сега.

                    Момчета, бъдете мъже.

                    https://www.youtube.com/watch?v=DL5aUq1_7N0
                    Бъди мъж, ползвай малко сивото вещество. Недей така първосигнално като хлапе да се палиш и страхуваш
                    Last edited by Money; 04.04.2020, 18:07.

                    Коментар


                    • https://m.facebook.com/watch/?v=259217385071733&_rdr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        ...
                        Апропо, прецаканото, от което очаквах да е по-безстрашно, нали е многополово, рече, че сме биликато в обсада - ако си в обграден град при обсада, единственото ти спасение е да чакаш помощ от някъде. Ама такава няма. Отделно, трябва да си подготвен за обсадата - ние не сме подготвени - резултатите при такива обсади са ясни, за съжаление. Пак отделно, винаги ще има такива, дето ще искат директен излаз и атака над врага, на принципа всичко или нищо - или разкъсваме обсадата, или умираме. Сега, на вас, дето искате да си седите и да чакате обсадителят да си тръгне, идеята ви е да ни избиете нас (да ни изпозатворите с малоумните мерки), щото нашите набези срещу врага рано или късно ще доведат или до промъкването му вътре в крепостта, или до директен сблъсък.А вие не искате нито едно от двете - ма имам новина за вас, ние сме много, от една страна, а от друга - врагът вече е вътре и вашата политика е дуумд....
                        Може би говориш от свое име, и затова да не те разбрах каква обсада и каква война си поел, но аз наистина не се чувствам в обсада Не ми е някакъв съществен проблем , ако ще и година да е, А и не помня да е ставало дума за такава символика. Опитах да успокоя тарантулчоо, защото се е притеснил и той без обсада.

                        Коментар


                        • Я вижте някой хора какви инвестиции правят Bill Gates is funding new factories for 7 potential coronavirus vaccines, even though it will waste billions of dollars

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Начев,струва ми се,че почти целия свят в момента се намира в положение - zugzwang.....Но за разлика от шаха,където има двама играча и наистина липсва полезен ход,то на земята се приплитат много сили,случват се резки промени в условията,обстоятелствата....,и след седмица -две,месец два -три,е възможно и се надяваме да се случи някъкъв обрат,който ще ни позвили да продължим "по-нататък"....Най-вероятно, в по-малка или по-голяма степен, това няма да се размине без жерти от наша страна....Жертвите ще бъдат от всякакъв аспект...
                            Я, тук ми хареса, ма е цугцванг по една причина - малоумието на световните лидери, за да не ги обвинят, че не били зашитили народа. И как го защитават - като го уморят от глад. Евалата. Понеже обичаш историята - така е пламнала Първата световна - от малоумие. Не че не е имало буре с барут, ама искрата е била малоумна - някакъв шибан шумадиец. И хоп, заради шибания шумадийски шовинизъм и малоумието на Николашка, дето поне остана без шашка, умряха 20 милиона. Велико! Е, сега се случва същото - ефектът на доминото, сър

                            Апропо, прецаканото, от което очаквах да е по-безстрашно, нали е многополово, рече, че сме биликато в обсада - ако си в обграден град при обсада, единственото ти спасение е да чакаш помощ от някъде. Ама такава няма. Отделно, трябва да си подготвен за обсадата - ние не сме подготвени - резултатите при такива обсади са ясни, за съжаление. Пак отделно, винаги ще има такива, дето ще искат директен излаз и атака над врага, на принципа всичко или нищо - или разкъсваме обсадата, или умираме. Сега, на вас, дето искате да си седите и да чакате обсадителят да си тръгне, идеята ви е да ни избиете нас (да ни изпозатворите с малоумните мерки), щото нашите набези срещу врага рано или късно ще доведат или до промъкването му вътре в крепостта, или до директен сблъсък.А вие не искате нито едно от двете - ма имам новина за вас, ние сме много, от една страна, а от друга - врагът вече е вътре и вашата политика е дуумд

                            хайде, ще дам още една историческа препратка - битката при Алезия, щото някой спомена Цезар. Е, това е битката за алегорията в сегашното ни положение. Вирусът (Цезар), с много по-малко войска, обсажда Версенженторикс, който се е насрал от страх, в крепостта Алезия. Версенженторикс от своя страна вика помощ, която на свой ред обсажда Цезар, т.е. Цезар е между крепостта, в която е Версенженторикс (с по-големи сили) и обсаждащите го още гали (също с по-големи сили). В крайна сметка, щото нямали храна в Алезия и щото Версенженторикс бил нещо като Светия граал за галите, Цдзар ги размазал (отново да подчертая, с по-малко сили в пъти) и галите били подчинени окончателно и разпродадени в робство.

                            Та толкова, че се отплеснах - надявайте се ние, лудите, да останем такива и да искаме да се борим, иначе обсадените, дето сами сте се затворили, сте обречени. Наздраве!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                              Споко, ако това те успокоява: всеки умира.

                              Страхливият като теб, обаче, умира от страх три пъти на ден.

                              Аз, за разлика от теб, ще умра само един път, на края на живота си. Даже и да е сега.

                              Момчета, бъдете мъже.

                              https://www.youtube.com/watch?v=DL5aUq1_7N0
                              Респект!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Викаш....., да не съжалявам,чак толкова много,че нямам вишу...

                                Нещо се съмнявам че точно ти нямаш, но проблемът изобщо не е до вишуто

                                Коментар

                                Working...
                                X