IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    по тая логика няма смисъл и да ядеш. утре пак ще си гладен !?!?!
    Лекаря трябва да ЛЕКУВА. И сега и утре и догодина. Когато и където се разболееш. Трябва да тества когато има съмнения за епидемия още повече НЕПОЗНАТА. Как да я изследваш иначе?
    Като няма възможност да тестваш всички - има ИЗВАДКИ. От поне 100 години се ползват. Техниката е достатъчно развита и надеждна.
    за БГ 10 извадки по 1000 бр. тестване всеки 3 дена и за 5 теста всичко ще е ясно на 99%.
    ИНФОРМАЦИЯТА СЕ КРИЕ УМИШЛЕНО. Няма как да не са го казали това на щаб, маб …
    Може и да са го направили вече и да не им харесват резултатите. Да не им съвпадат с интересите и целите
    Япония и Тайван не тестват на случаен принцип PCR теста е бавен и си има лимит колко можем да направим на денонощие мисля че беше малко над 1000 което е недостатъчно за масово тестване, а лабораториите си работят по няколкостотин така или иначе вчера бяха над 400 проби)

    Бързия тест е несигурен поне засега - чакаме да видим теста на CDC от сащ - с фалшивите негативни може да докара много повече вреди на тестван успокоил се че здрав иде и го лепне на възрастните си роднини (ти искаш ли някой тестван с бърз тест който дава 30-40 % процента от реалните положителни да дойде да те види)

    Правим почти най добрто за момента - само отменянето на маските заради дървени глави навсякъде в БГ - беше крачка назад.... И след два дни след отменянето даже СЗО и CDC вече препоръчват домашна маска - иначе можеше да правим цифри близки до нулата още към средата на месеца ...

    mWPCloud.com

    Коментар


    • [QUOTE=Ender;n3574180]
      Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      Няма нито един положителен от тестовете на полицаите, нито от други рандъм-тестове, които не влизат в официалната статистика. Това, което може със сигурност да се твърди е, че са го преболедували 34 човека.
      Има ли епидемия сред полицаите?
      Те се събират на групички, контактуват с много хора, нарушават всяка минута заразната дистанция. (под 1 метър)

      Защо трябва да се затворим по домовете, щом ни един дето 2 седмици не спазва нищо че и умишлено контактува с всеки навън не е болен?
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        май трябва пак да пуснат филма Ъндърграунд - мразя шумадийците, ма тоя филм е класика - особено когато им дадоха банани и само маймуната знаеше как се яде правилно Фашистички, сър, представящи се за демикрати - няма да вкарвам и Барби в тази роля, щото лично ме е черпил с биткойн превод, който превърнах в две хубави бутилки Джеймисън, така че си държи на думата, обаче ми идват малко повече всички тези страхувания. Ма форум е, всеки може да се страхува колкото си иска, обаче искам да задам няколко въпроса:

        1. Докога ще се крием по мазетата - срок, дори приблизителен и какво правим, ако дотогава няма развитие
        2. Какво правим с икономиката и кой ще поеме политическата отгвороност
        3. Какво става със стотиците хиляди затворници - спасихме 10 бабички с по 18 инфаркта и 15 инсулта, за да разболеем стотици хиляди. Естествено, това за бабичките е хипотетично (спасението им, щото те са пътници - фейс ит), точчно толкова колкото и за стотиците хиляди с ментални проблеми, в следствие на затворите вкъщи, ма ние сме се вторачили в бабичките
        4. как ще визаразя, като вие сте си вкъщи, без значение къде съм аз - това го питах, само Пирона се пробва да отговори, че било от грижа за мен, което било от грижа за него, че иначе трявбало да ме копа, пък на него не му се копало.

        Опс, генералгоджи е слънце, гешев е радост, всяка крива, успоредна на мозъчната кора на генералгоджи е права
        По точка 1-Колкото требва толкова ще се седи по мазетата.След седенето стадото ще е готово да приеме всичко което му спуснат за Новия Свят.По точка 2-Икономика във вида до 13 03 2020 никога повече няма да има.Отговорноста разбира се е на вируса.По точка 3-Ще спасим още 150 бабички с по 10 инсулта.Или още 555 бабички което е значително постижение-надявам се да не пукелясат поне до 2022 година........тъй де да оправдаят жертвата на младите.По точка 4-Ааааа седиш в къщи и не мърдаш Генерала така каза .Точка.Подценяваш Генерала и групата около него-много добре знаят какво става.Задай си въпроса ЗАЩО Медицинския Щаб се разпуска само 3 седмици след създаването си?Защо имат толкова съществени разминавания по въпроса за мерките и заплахата от вируса?Важни въпроси които дават отговор какво всъщност става..........
        Last edited by Hermes73; 05.04.2020, 12:28.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Всички са го преболедували, ама не са разбрали. А дано, ама надали.
          Няма нито един положителен от тестовете на полицаите, нито от други рандъм-тестове, които не влизат в официалната статистика. Това, което може със сигурност да се твърди е, че са го преболедували 34 човека.
          Last edited by Ender; 05.04.2020, 12:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            https://www.worldometers.info/corona...country/china/

            4% при почти приключени всички случаи. Имат само 1300+ активни заразени - неприключени. И няма как да намалее още, нито да порасне. Понеже почти се изчистиха от големия пик.

            Само да добавя че в епицентъра на епидемията (Ухан) смъртността беше 5-6 пъти по-висока отколкото в останалите части - където не се образува огнище а беше разнесена от Ухан, но овладяна сравнително бързо.
            Благодаря за точната информация и линка.
            Не ми става ясно само, по каква причина се счита, че няма да нарасне
            отново броя на активните случаи, а освен това не е ясен броя на
            непотвърдените заразени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение


              4. как ще визаразя, като вие сте си вкъщи, без значение къде съм аз - това го питах, само Пирона се пробва да отговори, че било от грижа за мен, което било от грижа за него, че иначе трявбало да ме копа, пък на него не му се копало.

              Опс, генералгоджи е слънце, гешев е радост, всяка крива, успоредна на мозъчната кора на генералгоджи е права
              Пирона е прав. Квото и да се случва, все някви работяги ще трябва да насмитат после насраното. Така че е добре по-малко да се кака. А в момента става именно това. Държавата лети надолу по пързалката и народът масово се хипнотизира, за да се накака от страх, че да не противоречи на извънредните пълномощия. На някои им дойде дюшеш да си върлува тихичко епидемия и тя да продължава повечко.

              Коментар


              • [QUOTE=mathematician;n3574173]
                Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                по тая логика няма смисъл и да ядеш. утре пак ще си гладен !?!?!

                Пробвай

                А иначе логиката на безсмисленото тестване е че няма смисъл да се хвърлят толкова ресурси (при положение че те са ограничени) за нещо, от което няма да имаме голяма файда.

                И изобщо що си мислите, че т.н. асимптоматични случаи са много. Всички са го преболедували, ама не са разбрали. А дано, ама надали.
                пробвах - отслабнах 45кг - не ми хареса .
                Да затвориш 1 милиард по 1000€ да изкарват на месец са 1 трилион.
                Колко теста ще направиш с толкова пари?

                За БГ по описаната схема са 50к теста * 100€ да са а те са по 10 са 5 млн лева. И това ли няма държавата. А ще дава 10 милиарда за глупостите които прави сега?
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  май трябва пак да пуснат филма Ъндърграунд - мразя шумадийците, ма тоя филм е класика - особено когато им дадоха банани и само маймуната знаеше как се яде правилно Фашистички, сър, представящи се за демикрати - няма да вкарвам и Барби в тази роля, щото лично ме е черпил с биткойн превод, който превърнах в две хубави бутилки Джеймисън, така че си държи на думата, обаче ми идват малко повече всички тези страхувания. Ма форум е, всеки може да се страхува колкото си иска, обаче искам да задам няколко въпроса:

                  1. Докога ще се крием по мазетата - срок, дори приблизителен и какво правим, ако дотогава няма развитие
                  2. Какво правим с икономиката и кой ще поеме политическата отгвороност
                  3. Какво става със стотиците хиляди затворници - спасихме 10 бабички с по 18 инфаркта и 15 инсулта, за да разболеем стотици хиляди. Естествено, това за бабичките е хипотетично (спасението им, щото те са пътници - фейс ит), точчно толкова колкото и за стотиците хиляди с ментални проблеми, в следствие на затворите вкъщи, ма ние сме се вторачили в бабичките
                  4. как ще визаразя, като вие сте си вкъщи, без значение къде съм аз - това го питах, само Пирона се пробва да отговори, че било от грижа за мен, което било от грижа за него, че иначе трявбало да ме копа, пък на него не му се копало.

                  Опс, генералгоджи е слънце, гешев е радост, всяка крива, успоредна на мозъчната кора на генералгоджи е права
                  Задължителна маска и юристите да кажат дали това е приложимо в БГ и да пускаме хората


                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • [QUOTE=bota156;n3574172]

                    по тая логика няма смисъл и да ядеш. утре пак ще си гладен !?!?!

                    Пробвай

                    А иначе логиката на безсмисленото тестване е че няма смисъл да се хвърлят толкова ресурси (при положение че те са ограничени) за нещо, от което няма да имаме голяма файда.

                    И изобщо що си мислите, че т.н. асимптоматични случаи са много. Всички са го преболедували, ама не са разбрали. А дано, ама надали.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                      Франция отначало искаше да тества почти всички ама нямало смисъл защото след три дни някой тестван вече може да е заразен и трябва да го тестваш пак

                      Това мисля е спиране на тестването на случаен принцип (да тръсиш къстъри) тестваш само в болницата за да потвърдиш или евентуално мъртвите при аутопсията
                      по тая логика няма смисъл и да ядеш. утре пак ще си гладен !?!?!
                      Лекаря трябва да ЛЕКУВА. И сега и утре и догодина. Когато и където се разболееш. Трябва да тества когато има съмнения за епидемия още повече НЕПОЗНАТА. Как да я изследваш иначе?
                      Като няма възможност да тестваш всички - има ИЗВАДКИ. От поне 100 години се ползват. Техниката е достатъчно развита и надеждна.
                      за БГ 10 извадки по 1000 бр. тестване всеки 3 дена и за 5 теста всичко ще е ясно на 99%.
                      ИНФОРМАЦИЯТА СЕ КРИЕ УМИШЛЕНО. Няма как да не са го казали това на щаб, маб …
                      Може и да са го направили вече и да не им харесват резултатите. Да не им съвпадат с интересите и целите
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

                        Така нареченият "Професор" Михаил Констатнтинов е просто един досаден клоун, един абсолютен смешник! Той /професор Михаил Константинов/, всъщност, е не толкова смешен, колкото е ДРАЗНЕЩ ТИП! Простете ми за откровението, моля.
                        Всъщност той е единствения който последните 10-15 години прави точни коментари и обосновани и доста често познава за разлика от другите политолози, икономисти и пр.

                        Спомням си за референдума на АЕЦ коментара му че няма да мине, щото закона е калпав и няма как да покрие повече гласували от последните избори, щото на точно тази дата се падало нещо като празник или повече почивни дни и как никой няма да отиде да гласува. И позна - активността беше 2 пъти по-ниска отколкото на обикновени избори. Резултатът провален референдум. После като шеф на избирателната комисия също правеше доста точни коментари но почти никой не го слушаше.


                        Коментар


                        • Не съм предполагал,че да можеш да подстригваш е толкова важно нещо.
                          Състраданието не е добродетел

                          Коментар


                          • Барбароне кажи какво стана във Франция оня ден, че регистрира 23 000+ нови заразени само за един ден - промяна на методологията, изключително много тестване или грешка някаква?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                              Някой срещал ли е публикувани данни за т. нар. "смъртност" в Китай?
                              Все пак те са по-напред с материала, въпреки, че поради характера на
                              обществения им строй, всичко, което публикуват, следва да се приема
                              с известна доза резерв.
                              https://www.worldometers.info/corona...country/china/

                              4% при почти приключени всички случаи. Имат само 1300+ активни заразени - неприключени. И няма как да намалее още, нито да порасне. Понеже почти се изчистиха от големия пик.

                              Само да добавя че в епицентъра на епидемията (Ухан) смъртността беше 5-6 пъти по-висока отколкото в останалите части - където не се образува огнище а беше разнесена от Ухан, но овладяна сравнително бързо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                                Някой знае ли, кво стана с 1000 та проби на полицаи, доктори и др. на първа линия?
                                Ще цитирам колега.
                                "Как да ти кажа за Франция - почнали са да тестват и в един момент тестваните са били 100% положителни и са спрели да "ги тестват". То просто няма смисъл - само хабиш тестовете от един момент натам."

                                Barbaron да потвърди ако има инфо.
                                Бях чул по радиото и ТВ-то, че са много заразените полицаи.ки и доктор.и.ки.

                                Last edited by RUBLA; 05.04.2020, 11:51. Причина: Спазвайте добрия тон!

                                Коментар

                                Working...
                                X