IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Лошото е, че вече съвсем малко хора знаят кога и как се берат билки, как се съхраняват и как се използват.
    Наздраве!
    То заради това билките не се берат от хора.
    Наздраве!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


      Не съм.

      Някога просто се бях отчаял, защото всяка година боледувах и после открих билките и меда. От тогава съм друг човек, но тук просто едва ли някой ще ми повярва. (освен можеби Матеев, за меда поне)

      Мисля си че е възможно билките да са една от причините ние да сме по-добре от западняците, те до колкото знам почти не пият билков чай.

      До колкото ги виждам те винаги са в някакви крайности... или пият лекарства или не пият лекарства, а има и някакви маниаци на хомеопатията, но не съм видял западняк билкар, просто нямат такива. Те примерно ги гледам че преди няколко години са открили че мащерката помага за подсилване на имунитета, което е просто смешно... в България това се знае от незапомнени времена.

      Изобщо западняка като се разболее, започва да "куса" парацетамол с голямата лъжица... все едно е някакво чудодейно лекарство... а то е просто една отрова.
      Аз съм набъркал оргомно количество, цвят от бял бъз, маточина, лайка по Х и 1/3 Х жълт кантарион. Правя много чай. Добавям на литър по 3 супени лъжици мед като е с хладка температура и лимон като изстине. После по бутилки и децата си имат собствена за всеки. Пият си го като сокче, цял ден по няколко глътки, като са жадни. Не знам това ли е, но откакто започнахме, много свалихме кашлиците, да не кажа, че ги караме макс за няколко дни (но ако личния каже вкарвам и инхалации, та може и те да са решението).

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


        Не съм.

        Някога просто се бях отчаял, защото всяка година боледувах и после открих билките и меда. От тогава съм друг човек, но тук просто едва ли някой ще ми повярва. (освен можеби Матеев, за меда поне)

        Мисля си че е възможно билките да са една от причините ние да сме по-добре от западняците, те до колкото знам почти не пият билков чай.

        До колкото ги виждам те винаги са в някакви крайности... или пият лекарства или не пият лекарства, а има и някакви маниаци на хомеопатията, но не съм видял западняк билкар, просто нямат такива. Те примерно ги гледам че преди няколко години са открили че мащерката помага за подсилване на имунитета, което е просто смешно... в България това се знае от незапомнени времена.

        Изобщо западняка като се разболее, започва да "куса" парацетамол с голямата лъжица... все едно е някакво чудодейно лекарство... а то е просто една отрова.
        Да речем, че и аз ще ти повярвам - както за меда, така и за билките

        Лошото е, че вече съвсем малко хора знаят кога и как се берат билки, как се съхраняват и как се използват.
        Наздраве!

        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          За кашлица ползвал ли си пача мас?

          Не съм.

          Някога просто се бях отчаял, защото всяка година боледувах и после открих билките и меда. От тогава съм друг човек, но тук просто едва ли някой ще ми повярва. (освен можеби Матеев, за меда поне)

          Мисля си че е възможно билките да са една от причините ние да сме по-добре от западняците, те до колкото знам почти не пият билков чай.

          До колкото ги виждам те винаги са в някакви крайности... или пият лекарства или не пият лекарства, а има и някакви маниаци на хомеопатията, но не съм видял западняк билкар, просто нямат такива. Те примерно ги гледам че преди няколко години са открили че мащерката помага за подсилване на имунитета, което е просто смешно... в България това се знае от незапомнени времена.

          Изобщо западняка като се разболее, започва да "куса" парацетамол с голямата лъжица... все едно е някакво чудодейно лекарство... а то е просто една отрова.

          Коментар


          • Пак да питам, КАКВО СТАВА С ИЗВАДКАТА ОТ 1000 ТЕСТА ЗА АНТИТЕЛА НА ПОЛИЦАИТЕ???
            Ще добавя още един въпрос. Искат ли се въпросите от журналистите предварително, преди да бъдат допуснати то прескоференциите на националния щаб? Защо сутрин се задават малоумни въпроси-повтарящи се (може би защото те са разрешени), които някак си вървят ръка за ръка с пр линията на медийната пандемия, а не се питат смислени неща???

            Питам и май не се надявам на отговор вече.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

              То..., тия по-вехтите си купуваме кучешка храна , кво пречи да започнем да се лекуваме и с противопаразитни илачи за кучета..... Даже може да се комбинира шлем с кучешки нашийник, в него чип за проследяване.... Баси, отивам да си пия хаповете...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                Приятели,нали няма да пиете профилактично лекарствата ,за които говорите в последните пет- шест поста?!Щото наистина съм чувал хора да пият антибиотик профилактично,щото щели да посещават някаква по-екзотична държава...
                То..., тия по-вехтите си купуваме кучешка храна , кво пречи да започнем да се лекуваме и с противопаразитни илачи за кучета..... Даже може да се комбинира шлем с кучешки нашийник, в него чип за проследяване.... Баси, отивам да си пия хаповете...
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  И как се ползва?
                  Елементарно!!!Мажеш на филията и ако си диабетик го посоляваш ако не си му слагаш мед и ядеш.В магазините пълно с патешки фенери по 2 лв,
                  вариш ги обираш маста и чао на кашлицата.Това се ползва при грип и настинки, ако кашлицата е от цигари се ползва Подбел на чай.

                  Коментар


                  • Приятели,нали няма да пиете профилактично лекарствата ,за които говорите в последните пет- шест поста?!Щото наистина съм чувал хора да пият антибиотик профилактично,щото щели да посещават някаква по-екзотична държава...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      И как ще пиеш лекарство за краста,то се използва да се мажеш с него?
                      В просъница го чух.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        ........................ грог Косатка / една чаша ром с една, най-много две капки черен или зелен чай, по избор/!.
                        Да считам, че чашата е от Германия, за техното питие......

                        И това ще мине ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                          Може на някого да му хареса: по павилионите за ядки /бадеми, фастъци.../ - се продава и джинджифил. Не зная начина, по който е приготвен, но е на кубчета /под 1 куб. см/, леко се усеща като захаросан, плътна консистенция /като твърд локум/, приятен на вкус. На някого може да му се види леко лютив, но е приятен и първоначалната "лютивина" бързо отминава, като остава приятно усещане...
                          Май такива пръчици джинджър се продават в Икея на изхода, където има магазия за разни напитки, конссерви и бонбонки. На мен са ми люти за стомаха.

                          Коментар


                          • Аууу темата станала кулинарна. Трябва да поканите Ути

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Днес казаха, че лекарство за лечение на краста трепело гада К19.
                              И как ще пиеш лекарство за краста,то се използва да се мажеш с него?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                За кашлица ползвал ли си пача мас?
                                И как се ползва?

                                Коментар

                                Working...
                                X