IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Елементарно!!!Мажеш на филията и ако си диабетик го посоляваш ако не си му слагаш мед и ядеш.В магазините пълно с патешки фенери по 2 лв,
    вариш ги обираш маста и чао на кашлицата.Това се ползва при грип и настинки, ако кашлицата е от цигари се ползва Подбел на чай.
    Благодаря! Попрегледах и с гуглето. Похапвам патешко като го варя първо и обирам маста. После готвя с нея. Това мед и гъша мас трябва го пробвам. Иначе е бая тегав вкусът.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Не ми се гледа такова на мен, карантината малко ли е, че още
      Що бре създава силно усещане като вечерите в ресторантите Мишелин на Грую. Без да плащаш иляду евро

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

        То заради това билките не се берат от хора.
        Наздраве!
        Ние троскота за нищо го нямаме и го трепем с Раундъп а американците го купуват от нас ,правят хапчета и печелят от тая работа.
        https://bilki.bg/encyclopedia-bilki/troskot.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
          Нещо сте се отпуснали по здравословната храна. Нека не забравяме какво ще бъдещето и диетите тогава.


          https://filmisub.com/filmi/50657-the...mata-2019.html



          ,,Приятно,, гледане.
          Не ми се гледа такова на мен, карантината малко ли е, че още

          Коментар


          • Нещо сте се отпуснали по здравословната храна. Нека не забравяме какво ще бъдещето и диетите тогава.


            https://filmisub.com/filmi/50657-the...mata-2019.html



            ,,Приятно,, гледане.
            Last edited by Todor Sabev; 07.04.2020, 20:00.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Да речем, че и аз ще ти повярвам - както за меда, така и за билките

              Лошото е, че вече съвсем малко хора знаят кога и как се берат билки, как се съхраняват и как се използват.
              Наздраве!
              Еми за това трябва да ни направиш един курс по билкарство в някоя друга тема, че тази много скучна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Сироп от черен бъз пийте за мунитет. Може и листа от бъз на чайче за укрепване на белия дроб наскоро каза един природолечител. Да не прозвучи като реклама, но гълтайте също Герисан. Най-малкото ще ви ободри сред пролетната умора. И ще ви умножи белите кръвни тела.
                За пролетната умора си направи салата от листата на Игликата,цялата Менделеева таблица е в нея.Прави се по същият начин както обикновената
                зелена салата само дето използваш листата на Игликата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                  Карантината ще има неизбежен ефект и върху други инфекциозни заболявания - например грипа. Интересно ми е дали достатъчно продължителна карантина би довела до елиминирането на грипа, поне теоретично.

                  Настоящата пандемия ми се струва все по-загадъчна. Третият свят не се нуждае май от никаква карантина - вирусът просто отказва да вирее там. По-силни имунни системи? Отсъствие на годишни имунизации срещу грип? Бецеже?
                  Там нямат телевизори.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

                    Какво го правиш, как го консумираш?

                    Аз пробвах да го пусна в сокоизтисквачката, но просто в къщи отказват да го консумират.
                    1/2 кило моркови/ябълки/цитруси/цвекло + 1 палец джинджифил
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                      Не съм.

                      Някога просто се бях отчаял, защото всяка година боледувах и после открих билките и меда. От тогава съм друг човек, но тук просто едва ли някой ще ми повярва. (освен можеби Матеев, за меда поне)

                      Мисля си че е възможно билките да са една от причините ние да сме по-добре от западняците, те до колкото знам почти не пият билков чай.

                      До колкото ги виждам те винаги са в някакви крайности... или пият лекарства или не пият лекарства, а има и някакви маниаци на хомеопатията, но не съм видял западняк билкар, просто нямат такива. Те примерно ги гледам че преди няколко години са открили че мащерката помага за подсилване на имунитета, което е просто смешно... в България това се знае от незапомнени времена.

                      Изобщо западняка като се разболее, започва да "куса" парацетамол с голямата лъжица... все едно е някакво чудодейно лекарство... а то е просто една отрова.
                      Ако си гледал руските телевизии от няколко дни започнаха да рекламират клеевата тинктура/прополисът/ като средство за профилактика и
                      борба с вируса,което за мен не е изненада.
                      Last edited by Grosss; 07.04.2020, 19:46.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                        Билков чай с мед, а също и чай от настърган джинджифил с мед са най-добрите лекарства за болно гърло.

                        За кашлица аз ползвам билкови отвари и си правя инхалации с тях... но аз кашлица нямам от години, защото откакто се научих да пия билкови чайове не съм имал сериозна кашлица.

                        Билките са най-силните лекарства, но за съжаление хората не вярват, те искат един чай да изпият и да им подейства веднага (за болести които са в напреднала фаза), но то не става така, защото различните болести се повлияват от различни билки, от начина по който е направена отварата, а и всеки човек си има индивидуална реакция.

                        Иначе относно мнението ми за лекарствата, аз не съм краен, ако се наложи пия лекарства, включително антибиотици, но антибиотик не ми се е налагало да пия поне от 10 години.

                        Единственото нещо което никога не пия е хапчета които съдържат парацетамол, защото смятам, че са много вредни. Според мен парацетамола е унищожител на черния дроб и бих предпочел да пия и най-силния антибиотик, пред това да се тровя с това нещо. Дори си мисля че западняците, затова страдат толкова много от Короната, защото са си разрушили черния дроб с парацетамол, който има почти 0 ефект за температура и болка, но има 100% ефект за унищожаването на черния дроб.
                        Аз съм в сектата на ехинацеята - много години пих какпките на др тайс после смених на нещо родно, има бг чай с ехинацея , а и е хубаво че има шипка, лаика, бъз босилек в този чай мисля че действа добре пия го профилактично всеки път като се прибера премързнал
                        https://apteka.framar.bg/01002918/%D...B0%D0%BC%D0%B0


                        И зимата си правя фрешове с розов грейпфрут

                        Иначе пия билови/ зеленчукови витамини Алаив и мога от втора ръка да кажа че действат добре доказано след тест една позната също ги пиеше - като била в болница и пуснали изследване за витамини и докторите и казали че всичко и е в нормата а тя нее от най здравословно живеещите (Peak Prosperity също тези витамини показа като даваше съвети с какво да се запасим)

                        https://apteka.framar.bg/30015889/%D...nature-39s-way
                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                          В САЩ преди две години имаше 60 хиляди умрели от грип.В Италия през зимата на 2016/17г 25 хиляди.Ако не минат тези показатели ще се окаже,че короната не е по-смъртоносен от грипа.А и сега има карантина,ама през зимата е студено и възрастните много не излизат,така че си налагат доброволна карантина.Нещата са сходни.
                          ​​​​​
                          Ако не ги минат ще излезе, че грипния вирус е победен на тази планета! CoVid 19 + грип трябва да доведе до много над двойна смъртност, но това няма да се случи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

                            Какво го правиш, как го консумираш?

                            Аз пробвах да го пусна в сокоизтисквачката, но просто в къщи отказват да го консумират.
                            Сок от джинджифил е смърт, не ме питай от къде знам.
                            По-добре го настържи на ситно и добави мед и лимон

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                              https://www.youtube.com/watch?time_c...UQ&app=desktop

                              В последната минута се споменава за джинджифила, как пъди болестта.
                              От няколко години го ползвам през студените месеци и особено когато вдигам температура, още повече го хапвам и умишлено се загрявам още повече и температурата хвърчи. И за 3 дни съм като нова. Преди години съм кашляла като магаре, а сега от 5-6 години не познавам кашлица.
                              Какво го правиш, как го консумираш?

                              Аз пробвах да го пусна в сокоизтисквачката, но просто в къщи отказват да го консумират.

                              Коментар


                              • https://www.youtube.com/watch?time_c...UQ&app=desktop

                                В последната минута се споменава за джинджифила, как пъди болестта.
                                От няколко години го ползвам през студените месеци и особено когато вдигам температура, още повече го хапвам и умишлено се загрявам още повече и температурата хвърчи. И за 3 дни съм като нова. Преди години съм кашляла като магаре, а сега от 5-6 години не познавам кашлица.

                                Търговците и те са разбрали и последния месец от 10 сега е 20 лв/кг
                                Last edited by mia11; 07.04.2020, 19:31.
                                Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                                Коментар

                                Working...
                                X